Snažilky 40+

miranel
5. led 2014

V r. 2007 jsem podstoupila IVF, neuspěšně :( S tehdejším partnerem jsme se chvíli potom rozešli a já se snažila nemyslet na to jak mi chybí dítě. V r. 2011 jsem se vdala za fajn chlapa, který má, teď již 11 letého kluka. Já, abych nemyslela na to, že nemám vlastní dítě, jsem se dala na studium na VŠ. Před nějakou dobou (sestra porodila krásnou holčičku) přišlo k debatě: mít či nemít ještě dítě? Nejsem na to už moc stará? Moc bych ho chtěla, ale se toho i trochu bojím, budu mít koncem ledna 41. S manželem jsme se dali na snažení, ale přirozeně, tak to necháme na přírodě, jestli to vyjde nebo ne 🙂

anansie40
15. zář 2015

@romelia ahoj, tak u mě taktéž vše při staru, MS taky přišla a už odešla a momentálně bojuju s virózou, která mi navázala na bloknuté záda, no jedna radost za druhou, takže jsem i ráda, že se zatím žádný Ježíšek pro mě nekoná, když sama nejsem v pořádku ☹

depos
18. zář 2015

Ahojik holky, přidávám se do diskuze. Jsem snažilka už 2 roky, ale už nemám na co čekat, tak asi podstoupíme IUI. V lednu 2016 mi bude 41. Máme jednu holčičku 5 let. Letos v únoru jsem podstoupila rozrušení děložních srůstů (Ashermanův syndrom nebo co) a manžel snížené spermošky v září 2014. Pořád si říkám, že se to povede přirozenou cestou, ale stále nic. Každou těhuli v okolí bych nějraději vystřelila na měsíc.

capriola
18. zář 2015

Tak... může mi někdo říct, k čemu je mi takřka vědecký zjišťování ovulace a pití Nosifolu, když mám stejně sex jednou za uherský rok? grrrrrr 😖 🙄 Fakt, co si ženská neudělá sama, to nemá, včetně dítěte 🙄
(omlouvám se za výkřik do tmy, nemohu tu najít vlákno, kde by se řešily i psychické aspekty případného rodičovství 🙂 )

molia
18. zář 2015

@capriola ahojky tak to máš naprostou pravdu 😖 ... nedávno jsem měla taky takový splýn , ale už je to pryč a jsem za to moc ráda 😵 ... v takovéto situaci by ženské přišlo na mysl " hergot proč to nejde bez chlapů " 😅 nojo 😕 🙂

capriola
19. zář 2015

@molia tak to je dobře, že už jsou chmury zahnány 🙂 já si teda taky nemyslim pořád, že by byli muži k ničemu, ale jak si tady pak pročítám jak se všichni vehementně "snaží", padá na mě deprese, že s naší frekvencí se opravdu k dítěti přirozenou cestou nedopracuju a přijde mi, že nikdo jinej tohle neřeší, jen já mám doma takovej pytel brambor 😃 jinak se omlouvám za off topic, já to musela ventilovat 😃

ilona23
19. zář 2015

@miranel Stara urcite nejsi 🙂.Mam znamou ktera ted porodila sve prvni mimco v 45 letech.Dlouuuho se ji nedarilo a nakonec se dockala.Zalezi zda mas nejake zdravotni problemy nebo ne.Doporucila bych vitaminy Fertility Blend-jsou jak ,jen pro zeny tak i pro páry.Doporucuji se u starsich zen,ktere se snazi otehotnet. Preji hodne stesti 🙂

annna79
20. zář 2015

mě je 36 a už ztrácím naději.snažíme se přes rok, loni potrat a mimoděložní.Ivf i KET se nepovedlo. já už fakt nevím, už nějak nemohu.přemýšĺm zda mám ještě jít na IUI již pátou, zda to má vůbec smysl.
Vždy když dorazí MS chce se mi plakat pak to přejde, ale v tu chvíli to zabolí.Z doktorů nic nemohu dostat, zda mohu otěhotnět přirozeně.Prachy už dostali .

ines76
20. zář 2015

@capriola uplne te chapu, jasne že tohle řeší víc ženských vc.me, ale nikdo se tim nechlubí 😀 me měření BT, grafy a tak docela baví, a hlavně když vím ovulaci, tak se můžu aspoň pokusit, aby to "jednou za uherskej rok" bylo v tu správnou dobu. Dyt teoreticky stačí jedno jediny snažení, akorát musí bejt spravne nacasovany 😉 jednou za čas se snad necha k plnění manželských povinností přimět, ne? nenapadne 😉

nipeal
20. zář 2015

holky, důležitý je hodně mít ve správnou chvilku a den D i orgasmus 🙂 Já s posledním otěhotněla, když už jsem myslela že mám po ovulaci 🙂 anebo předtím jsme sexovali, a spermijka si se synkem počkala někde v rohu nasprávný čas k vajíčku 🙂 myslim si, že stahy při orgasmu hodně pomohly

depos
21. zář 2015

Fertiity blend, kontryhelový čaj, Nosifol vše už mám za sebou a nic. Dále Clostillbegyt, Utrogestan a taky nic. Já vím mám alespoň jednu holčičku, ale když je to tak krásné. Holky nevíte náhodou jak je to s IUI po čtyřicítce, co se platí? Díky

emisekkk
21. zář 2015

@capriola
@nipeal já mám manžela o 10 let mladšího 😀.
Máme spolu 4 letou holčičku a já z prvního manželství ještě kluky 13 a 16 let. Loni jsem své čtvrté potratila, ještě jsme se chvíli snažili, ale teď už jsem to vzdala - v prosinci mi bude 43 let. Ale když vidím miminko....jůůůů. Jsem tu ve skupině se 14-ti holkama, které jsme všechny potratili ve stejný čas - už jsou zase všechny těhu, jen já ne...ale je fakt, že jsou mladší.
Jinak já ty 3 děti - otěhotněla prakticky hned. To čtvrté trvalo 10 měsíců. A pak už to nešlo. Asi už jsem vystřílená. Taky jsem se cpala Nosifolem, listovkou., gynexem...

annna79
21. zář 2015

@emisekkk
Já loní taky potratila a pak mimoděložní a teď už nic

ilona23
21. zář 2015

@annna79 holky,hlavu vzhuru 😉 Kdyz to slo jednou,pujde to i podruhe 🙂.

moulinkaa
21. zář 2015

@depos A jakou máš zdravotní pojišťovnu? Každá pojišťovna to má jinak - některá to hradí jen do 40 let, a jak tu už napsala @merope, třeba Oborová zdravotní pojišťovna hradí IUI až do 45 let. 😉

moulinkaa
21. zář 2015

@capriola Přidej se třeba do skupiny https://www.modrykonik.cz/group/4371/detail/ Řeší se tam i toto a určitě najdeš podporu ostatních... držím palce!

emisekkk
21. zář 2015

@ilona23 ja si rikala,ze rodit do 42 let a to uz nestihnu...

ilona23
21. zář 2015

@emisekk porad neni pozde..ja mam ted kolem sebe tolik znamych ktere rodi pozde..Jedna 45,druha 42,dalsi 40,39..je jich opravdu dost a neni duvod hazet flintu do zita.Me bude 38 a cekam kazdym dnem 😀.Jinak mam pritele taky mladsiho-o13 let 🙂

nipeal
22. zář 2015

@ilona23 koukám, je nás tu hodně kdo máme "dorostence" jak to nazívá můj kolega 😀 😀 😀

emisekkk
22. zář 2015

@ilona23 ja tu nasi cacorku rodila skoro v 39letec. Ja si rikam,ze ten potrat loni,ze to tak asi melo byt. Uz nam neni prano. Mimo to mi diagnostikovali v cervnu melanom-rakovinu kuze. Sice jsem bez lecby,aleclovek si uvedomi,ze tu nebude vecne....

depos
22. zář 2015

@moulinkaa Ahojik mám Revírní bratrskou, ale gynekolog mi říkal něco, že IUI je 6 x do roka zdama, že se pak platí umělko? Tak teď nevím, ale každopádně to zkusíme.

moulinkaa
22. zář 2015

@depos Jj, 6x do roka by to měla hradit pojišťovna. Moc držím palce, ať se zadaří!

anansie40
22. zář 2015

@nipeal Jj je nás takových dost 😀 Mám přítele o 9 let mladšího 😉

montyna
22. zář 2015

Ja o 8 let mladsiho 😀

merope
22. zář 2015

Teda ... a já si říkám, že mám malého zajíčka... a to je jen o 4.

capriola
23. zář 2015

no pěkný 😀 mně přišlo vždycky směšný, když má starší žena zajíčka a teď mi to karma vrátila i s úrokama 😎
Jinak u mě to má nějaký rychlý spád, příští týden mám začít stimulovat 😨

annna79
23. zář 2015

@ilona23
9.10 budu mít nové výsledky všeho.Tak tam bude verdikt.

nipeal
23. zář 2015

asi by jsme mělli založit skupinu těhule a maminy se zajíčkama 😀

montyna
24. zář 2015

😀

anansie40
24. zář 2015

hihi to není špatný nápad, určitě bychom tam řešily specifické problémy 😀
@nipeal

nipeal
24. zář 2015

@anansie40 😀 😀 😀 😀 to minimálně 😝