Snažilky 40+

miranel
5. led 2014

V r. 2007 jsem podstoupila IVF, neuspěšně :( S tehdejším partnerem jsme se chvíli potom rozešli a já se snažila nemyslet na to jak mi chybí dítě. V r. 2011 jsem se vdala za fajn chlapa, který má, teď již 11 letého kluka. Já, abych nemyslela na to, že nemám vlastní dítě, jsem se dala na studium na VŠ. Před nějakou dobou (sestra porodila krásnou holčičku) přišlo k debatě: mít či nemít ještě dítě? Nejsem na to už moc stará? Moc bych ho chtěla, ale se toho i trochu bojím, budu mít koncem ledna 41. S manželem jsme se dali na snažení, ale přirozeně, tak to necháme na přírodě, jestli to vyjde nebo ne 🙂

romelia
10. říj 2015

@emisekkk moc moc dekuji 🙂 🙂

anansie40
10. říj 2015

@romelia Ty brďo, zázraky se fakt dějí 🙂 Držím palce ještě víc, ať to v pořádku pokračuje jak má!! U mě taky dobrý 😉

annna79
10. říj 2015

Mohu se zeptat měl někdo IVF dlouhý protokol s menopurem? První jsem měl krátký gonal v pronatalu za 35 tis a teď v Podolí mi řekla dlouhý za 19tis.Nevím kterej je lepśi už mám jen 2 pokusy.

merope
10. říj 2015

@anna79 Mě doktorka vysvětlovala nějak že se při dalších pokusech často zkouší jiné metody a příště prý budu mít taky jiné léky (u mě něco na S). Gonal je tuším lék první volby.

romelia
11. říj 2015

dnešní test 🙂

emisekkk
11. říj 2015

@romelia tak to není nad čím diskutovat - to je bomba!

capriola
11. říj 2015

Podávám hlášení, že zatím 2 embrya se prý vyvíjejí dobře a jedno je zavostalý (to bude asi po mně).. 😎
Snad teda v útetý ET 😕

romelia
11. říj 2015

@capriola ty jsi vtipna 😀😀😀 prý po me 😀😀😀 moc moc gratuluji a kolik dni už jim je?

capriola
11. říj 2015

@romelia jestli se nepočítá den odběru, tak 3 dny 🙂 asi by byl zázrak, kdyby to vyšlo napoprvý, takže se radši držim při zemi

romelia
11. říj 2015

@capriola zázraky se ději podivej se na me. Ve 42 letech otěhotním jen tak 🙂 ale každopádně držím moc a moc palce! 🙂 Přítel byl ze začátku rozhozenej ale ted me napsal že se už moc tesi. Přejeme si holčičku, ale když to bude kluk taky super ;) hlavně ať je zdravý!

depos
12. říj 2015

upřímně gratuluji romelii, taky bych chtěla, snad to ještě příjde

capriola
12. říj 2015

@romelia oni to ti chlapi asi fakt prožívaj nějak jinak... já třeba neočekávám, že se mnou bude mladej vést hovory na gynekologická témata, protjíždět diskuze a xkrát denně mluvit o tom, jak se těší na miminko, ale on na to nestáčí hovor vůbec a přijde mi tudíž, že jsem na to plození potomka doslova sama včetně financování a duševní podpory (se musim podporovat sama 😀 )
Holčičky jsou nějak v kurzu 😀 ale tak hlavně ať vše probíhá tak jak má, zdraví je nejdůležitější 🙂

anansie40
12. říj 2015

@capriola Tak to já zas mám pocity, že to plození je snad jediná oblast, kde chlapi rádi a ochotně přidávají "ruku" k dílu a pak už si musíme poradit samy, včetně té podpory sama sobě 😀 Ale tak jsme už velké holky, že, tak trochu samostatnosti neuškodí 😀 Jinak držím palce!

merope
12. říj 2015

@capriola To ten můj se zase najednou "probral" s tím, že je to divné, že když teda uznal, že bychom mohli mít miminko, tak to není najednou ze dne na den.

arwie
13. říj 2015

Ahoj holky, já jsem 3 roky po zamlkllém tělu, pořád jsem to řešila v hlavě, že chci ještě jedno miminko a ne skončit potratem. Přes 2 roky nic, jen čím dál tím slabší menstruace, kamarádky mi tvrdily, že už budu asi pomalu v přechodu, za měsíc mi bude totiž 42. Letos v lednu jsme se stěhovali a předávali podnájem, mraky práce od rána do večera, manžel do toho náběh na zápal plic,takže na všechno úplně sama a miminko jsem úplně vypustila...No a čekáme Matyáška, má se narodit každým dnem 🙂. Tak jsem Vám všem chtěla napsat, že moc držím palečky a zázraky se pořád dějí, ať také dočkáte svého vysněného miminka. 🙂

romelia
13. říj 2015

@capriola třeba se musí jen srovnat a začít se těšit a pak se o tom bude i bavit. Ten můj byl ze začátku taky rozhozeny a akorát řekl, že to mohlo ještě počkat, ale ze se vse naplánovat nedá. No Já bych klidne počkala, ale nevím ceho bych si pak dočkala už takhle je to podle me zázrak v mem veku 🙂 Ted už plánuje kde budeme spolu bydlet a řekl, že se tesi 🙂

romelia
13. říj 2015

@arwie moc moc gratuluji 🙂 to je super, že se ti splnilo tve miminko. Ano každopádně nejsme stare, lidi se doživotí mnohem vyššího věku a mojí mamce v 65 nikdo nestačí ;) přeji hlavně snadny porod a krásného zdravého Matyáška! 🙂 Matyášek neni tvoje prvni asi vid? Byla jsi na odběru plodove vody?

arwie
13. říj 2015

@romelia Děkuji moc za přání 🙂. Matyášek je už třetí, máme ještě holčičku a chlapečka. Na odběr plodovky jsme nešli, protože screening ve 12tt. vyšel výborně (byli jsme u pana doktora Břešťáka, kterému moc věřím) a podstupovat riziko potratu 1:99 jenom kvůli věku mi přišlo zbytečné.
Moc a moc gratuluji, že se také zadařilo miminko, hlavně, ať jste oba v pořádku 🙂

capriola
13. říj 2015

@anansie40
@merope
@romelia
tak ten laxní přístup mužů je asi všude podobný, můj měl taky představu, že pak stačí lusknout prstem a potomek bude na cestě... nějak mu nedochází, že u ženských ten poměr věk/plodnost se fakt okecat nedá
dneska jdu na transfer a ráno mi ani neřek, že drží palce nebo tak něco, prostě nic, pro něj to je den jako každej jinej... musim se povzbudit sama... já na to máááám 😀 😀

@arwie gratuluji a hlavně ať jste s Matyáškem oba zdraví a ať se mu tady na světě líbí 🙂

romelia
13. říj 2015

@capriola my držíme palce tady všichni a dopadne to dobře určite! !!

romelia
13. říj 2015

@arwie Já volala na gyndu včera a řekli me ze doktor má volno az v prosinci. Když jsem jim řekla o co jde tak me řekla že mám dojít na krev tento týden nebo příští a podle krve me pak vezme doktor. Přijde me na krev brzy ale nevím. ... to je moje první tsk nemam zadne zkušenosti

nipeal
13. říj 2015

@romelia já šla na krev po 10-14.dnech po vynechání MS

barboratov
13. říj 2015

holky prosím vás nebrala jste někdo duphaston?

barboratov
13. říj 2015

@arwie strašně velká gratulace 🙂

capriola
13. říj 2015

@barboratov brala jsem Duphaston ve druhé půlce minulého cyklu, ale žádnej odborník na léky nejsem 🙂

romelia
13. říj 2015

@capriola tak jak to dnes dopadlo? 🙂 Já jdu zítra ráno na krev

emisekkk
13. říj 2015

@barboratov ja ho brala,kdyz jsem zacala spinit v tehu. Je dobry na sliznici delohy,aby se embrijko dobre zavrtalo. Bere se bud toto a nebo Utrogestan. Musim rict,ze i tak mi to nepohlo a me posledni tehu v 42 letech nedopadlo...

capriola
13. říj 2015

@romelia vybrán šampion ze tří embryí, zaveden, cestou domů se projel metrem, v autě si poslechnul Metallicu, následovala procházka se psem a jestli se mu u mě zalíbilo uvidíme až za 14 dní 🙂
(ptala jsem se na klidový režim, ale tím si prý nepomůžu, jenom nemám nic zvedat atd.)

no teda koukám, že mají u vás nějaký frmol, když jinak by bylo volno až prosinci! a za jak dlouho vlastně mají výsledek z odběru krve, budeš to vědět už zítra?

romelia
14. říj 2015

@capriola ted jedu na tu krev tak uvidim co me řeknou. Já jsem z Prahy a tohle je vyhlášení doktor a má hrozne dlouhý termíny. Já nevím snad me řeknou kdy me poslou výsledky.
Já taky zvedám psy a oni me tahaji tak snad tohle mohu. .. Jinak to nemohli nechat 2 sampiony? ?? 🙂 drim palce ať se hlavně zadari. tady je můj dnešní test zase zesílil.

capriola
14. říj 2015

@romelia ha, tak to už jsou pořádný dvě čárky! tak dej vědět jak to dnes dopadlo

oni prý dva zavést nemohli, protože pokud by se tu udělalo při 1.IVF a nevyšlo to, tak pojišťovna už na další pokusy nepřispívá, u dalších pokusů/KET už se může (já v tom moc nevidim logiku, ale ono z těch mých tří nakonec trochu pokulhávalo ve vývoji i druhé embryo, takže zavedli to nejlepší a jestli mi zbyde aspoň jeden na zmrazení se mám dozvědět dnes)

já doufám, že pohyb v rozumné míře nemůže vadit, rozhodně je mi psychicky líp v práci (sedím v kanceláři) než kdybych ležela doma s nohama nahoře a užírala se, jestli to vyjde nebo ne