Snažilky 40+

miranel
5. led 2014

V r. 2007 jsem podstoupila IVF, neuspěšně :( S tehdejším partnerem jsme se chvíli potom rozešli a já se snažila nemyslet na to jak mi chybí dítě. V r. 2011 jsem se vdala za fajn chlapa, který má, teď již 11 letého kluka. Já, abych nemyslela na to, že nemám vlastní dítě, jsem se dala na studium na VŠ. Před nějakou dobou (sestra porodila krásnou holčičku) přišlo k debatě: mít či nemít ještě dítě? Nejsem na to už moc stará? Moc bych ho chtěla, ale se toho i trochu bojím, budu mít koncem ledna 41. S manželem jsme se dali na snažení, ale přirozeně, tak to necháme na přírodě, jestli to vyjde nebo ne 🙂

xyrina
5. dub 2016

@jannyss nojo, volný vztah bez závazku. To jsem propagovala do 43 let. A neznamenalo to, že bych s partnerem nechtěla sdílet všechny radosti života. Někdo to tak prostě má.

benny7
5. dub 2016

@jannyss moje matka má o 16 let mladšího přítele. Poznali se, když mu bylo 27 let. Dnes jsou spolu již 19let a děti nemají. On po nich nikdy netoužil. Je pravda, že když se s moji maminkou poznali, já měla už syna a toho si společně brávali. Ale po vlastních nikdy netoužil a od maminky neutekl, ani nyní, když ji je 61. Jako idilycké to taky není. Hádají se, i on ji podvedl, ale zůstali spolu.

benny7
5. dub 2016

@benny7 omlouvám se za chyby, vidím to a nejde mi to opravit Jsem debil 😀 😀 😀 pochopitelně idylické

anelamates
5. dub 2016

@kolibricek36 Nemyslím si, naopak si někdy říkám, že jsem asi dala našim taky hezky zabrat. Jenomže v některých věcech to měli lehčí - třeba s drzostí, neb v našich letech platilo pro hubu přes hubu. Ve škole taky panoval o hodně tvrdší řád, na střední taky. Neexistovalo ještě aby holka třeba studovala těhotná, to končilo běžně opuštěním školy. Pokud už k tomu došlo. Přistihnout při kouření nebo v hospodě - a hned byly důtky a dvojky. Takže v tomhle ohledu to bylo pro naše lehčí.

xyrina
5. dub 2016

@anelamates Každý svou pubertu vidí dobře. Názory ostatních žádného pubertaka nezajímají. A rodiče jsou rozcileni, co se to z jejich hodných děti najednou stalo. A tak objektivní pohled na pubertu vlastně neexistuje. Sama jsem se bála, jak si poradím se synem. Ale doufám, že má výchova byla dobrá a jak překoná pubertu bude z něj 'normalni' mladý samostatný muž s úctou k rodičům i přes dnešní uvolněnou morálku. 🙂 Když si vzpomenu na sebe, museli být moji rodiče bez nervů. Ale bez puberty se nikdo na vlastní nohy nepostaví. S tímto vědomím snad synovu pubertu preziju. A přežila bych i za dalších 15 let 🙂

anelamates
5. dub 2016

Já ji právě až tak nevidím, uznávám, že moji rodiče taky museli občas mít ty touhy mě zabít. No a ted už si fakt neumím představit, jak bych ty pubertácké kydy snášela.

rukola
5. dub 2016

to se to tady za tech par dni pekne rozbehlo ta diskuse. Jinak o tom mem druhem tehu vi uz i rodice od manzela a manzel taky. Pry neni zodpovedny a nema s tim nic spolecneho. doma se mnou nemluvi, nezdravi me, protoze kdyz ja nerespektuji jeho /dite pocato bez jeho souhlasu/ tak me nebude respektovat. jsou to neskutecne zvasty. Ze ted penize nema a az mi bude o par let vic tak zas nebudu moci mit ja. dokonce tu padl i navrh na rozvod z jeho strany. nasi nas poslali do poradny, on nepujde, neni prece na hlavu. Ach jo. Opet mi tatka tvrdil, ze jedno staci, tak jsem jim tentokrat rekla, ze mohla jit mamka se mnou na potrat. drsne, vim. no nic. koncim. Nejvic me bude mrzet, ze druhe ditko asi nepozna nikdy tatu, ale je o co stat?? Mezi nama on nechtel ani to prvni. ☹

vojjab
6. dub 2016

ahoj, neslyšely jste o změně zákona o hrazení IVF i po 39 roku? Bohužel už mi je 40 a tak mě tato otázka zajímá. Bez pomoci asi 3 nikdy nebudeme. Děkuju.

ivule69
6. dub 2016

Ahoj,po nějakém odmlčení se opět přidávám do diskuze,o nějaké změně zákona nevím,sama na ni ještě čekám,nemáme dost našetřeno na další IVF,víceméně jsem doteď čekala na zázrak ☹ ,ale ten se asi nestane,já jsem celkem smířená,ale můj partner pořád věří,že se to podaří přirozeně,tak moc touží mít semnou mimi 😉 ,

vojjab
6. dub 2016

Ahoj, já jsem náhodou objevila tohle, ale nedaří se mi najít, v jakém je to stádiu.

http://www.ivf-cube.eu/media-o-nas/zvyseni-veko...

chiara75
6. dub 2016
Uživatel chiara75 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od chiara75.

@vojjab Ahoj, poslední info v médiích bylo, že by novela měla začít platit od následujícího roku... Chtěla jsem se zeptat - zdarma je IUI - indikovali vám ho někomu? Nebo vzhledem k věku to vůbec nedoporučují?

radiz
6. dub 2016

@vojjab už se to řešilo na podzim roku 2015... doc. Sobek, který v prvním odkazu o tom kolem 133 minuty mluví je lékař ke kterému chodím do IVF centra... říkal, že je to na hodně dlouho a vidí to nejdříve za cca 2 - 3 roky, což je docela dost dloho...

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/101014917...

http://archiv.ihned.cz/c1-64825270-deti-ze-zkum...

http://www.tyden.cz/rubriky/zdravi/hrazene-umel...

kolibricek36
7. dub 2016

@xyrina no, "uvolněná" morálka je slabé slovo - dnešní 7-máci a výšší ročníky - je to hrůza, ale pak se něco změní - pokud dítě má zdravý základ, tak to s ním v "telecích letech" mlátí, hlavně je-li v nějaké partě. ale pak ho to přejde.
My když jsme si ztěžovali na učitelé, tak jsme dostili pěkně i po papuli, dneska - si rodič jde ztěžovat na učitele .... pak, že nemůže být řeč o úctě k autoritě

kolibricek36
7. dub 2016

@radiz hm, tak já už jsem i tak přes linit - hrazené státem, ale do 40 let

anelamates
7. dub 2016

@xyrina Jo o tom já právě mluvím, o těch telecích letech. Ale když to pak přejde a domů ti najednou přijde dospělý přítel nebo přítelkyně, to je něco. Dospělí, moudří a docela slušně vychovaní lidé - jen kdyby ta puberta netrvala tak dlouho - proč to třeba nemůže přejít v noci? večer by ulehlo dítě těsně před vypuknutím, a ráno by se vzbudil dospělák. Ale to by byl zase asi hrozný šok.

xyrina
7. dub 2016

@anelamates Asi je to tak proto, že i my jako maminky se od svých detatek musíme odpoutat. Jedna noc by byla pro nás málo. Příroda to zařídila rozumně. Jako všecko.

anelamates
7. dub 2016

Jo to je právě o to horší - protože v pubertě se s nimi zlobíš, a když konečně přijdou k rozumu, tak si odejdou! Ale - jestli Tě to potěší- tak když máš štěstí a jste dobří přátelé, tak Ti pak přivedou nové bezvadné přátele.

xyrina
7. dub 2016

@anelamates Ale hlavně až přijdou k rozumu se pak oni budou zlobit s námi, až budeme stáří a protivni. To je za tu pubertu 🙂

ivule69
8. dub 2016

Byla jsem na IUI asi 4krát,je to plně hrazené ze zdrav,pojišťovny ,celkem za rok 6 krát,pak za vlastní,ale malá úspěšnost 😉

chiara75
12. dub 2016
Uživatel chiara75 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od chiara75.

@ivule69 Ahoj, prosím tě, myslíš, že je to na vyžádání nebo o tom musí rozhodoout lékař sám? Já bych to raději nejen z finančních důvodů, ale i proto, že při IVF vznikají "zbytečná" embrya, což mi vadí. U nás to tedy bohužel úplně zadarmo nebude, neb bych musela mít spermie od dárce...

xyrina
12. dub 2016

@chiara75 My jsme zadali IVF sami. Bez doporučení. Ale všechno jsme si platili.

pokmon
12. dub 2016

Tak jsem velmi mile překvapená,že maminek kolem 40 je tolik,když jsem v 39 otěhotněla tak se v mém okolí na mě dívaly jak na blázna,p.doktorka mě neustále opakovala větu " vzhledem k Vašemu věku",začínala jsem na tu větu být alergická.Sestřičky v porodnici se také tvářily divně,dorazila to jedna z nich,která mi místo rady jen suše odpověděla,že v mém věku,už bych to měla znát,byla jsem nejšťastnější,když jsem jela domů.Dnes je malé rok a moc ráda,že jsme do toho s manželem šli,omládli jsme.

misak75
12. dub 2016

@pokmon na tu větu co píšeš jsem také alergická, má odpověď na ní je : proč jste mi nepomohli když mi bylo 25 , jasně , že stárnu a kdo ne 😠

sikulik
12. dub 2016

holky, všechny vás obdivuju a smekám před vámi, jak statečně bojujete! 😉 Tu větu vám říkají jen proto, že závidí, že oni neměli tu odvahu do toho jít kolem 40-ti nebo po 40-cítce a vy ji máte 😉 . Jsou ve 40-ti staří a staré a vy se cítíte ve 40-ti na 20 a je to na vás vidět a to oni nemůžou strávit 😀 . Držím vám všem pěsti, ať se zadaří každé z vás!

nipeal
12. dub 2016

zdravim kočky. Právě mi odbilo na hodinách 44.let a jsem fakt ráda, že mám splníno 😀 Malej, poslední čtvrtý dítko mi dává pěknej záhul, jaký to je drak a raubíř, ale nejen mě, ale i tatínkovi. Doslova modrooký blonďáček s ďáblem v těle mate okolí 😀 jsou mu 2. roky a chěla bych přeskočit období "zkusim co rodiče vydrží" 😀 Nastoupila jsem radšji do práce 🙂
Vám všem snažilkám držim palce a pěstí a já nevim co ještě ať se brzy zadaří a radujete se. Věk je jen číslo a dokud chodí MS, je to cajk 🙂

peta73
19. dub 2016

Zdravím všechny a přidávám se do skupiny 🙂.JMám tři větší děti a před nedávnem jsme se s manželem domluvili, že bychom zkusili čtvrté. Nyní, po prvním měsíci reálného snažení, mám dva dny zpožděnou MS a různé příznaky, které mohou naznačovat jak blížící se MS, tak časné těhotenství. Přemýšlím, kdy si udělat TT... Chtěla bych vědět, na čem jsem, ale zároveň se bojím zklamání a logicky si říkám, že v mém věku (po čtyřicítce) to už určitě tak rychle nemůže jít. Co myslíte - jak dlouho mám ev. počkat?

jancako74
19. dub 2016

Ahojky holky přidávám se do skupiny....mám dvě dospělé děti a v prosinci se nám narodil benjamínek 🙂 ..je mi 41let a malej byl opravdu vymodlenej...Sem ráda,že je tady tahle skupina 😀 .....@peta73 já si dělala pokaždý test hned nemohla sem vydržet klidně si ho udělej a držím palečky 😉

emisekkk
19. dub 2016

@peta73 ja mela 2 dny zpozdeni a doma nemela tehu test,tak jsem delala ovu,protoze se tady pise,ze i ten ukaze ranne tehu. Testovaci carka byla silnejsi nez kontrolni,tak jsemmazala pro tehu test a bylo to tam! Takze testuj!

ilona23
19. dub 2016

@peta73 nečekala bych a už bych testovala 😀.Hodně štěstí 🙂

jancako74
20. dub 2016

@peta73 držim palečky at to tam je 😀