Snažilky 40+

miranel
5. led 2014

V r. 2007 jsem podstoupila IVF, neuspěšně :( S tehdejším partnerem jsme se chvíli potom rozešli a já se snažila nemyslet na to jak mi chybí dítě. V r. 2011 jsem se vdala za fajn chlapa, který má, teď již 11 letého kluka. Já, abych nemyslela na to, že nemám vlastní dítě, jsem se dala na studium na VŠ. Před nějakou dobou (sestra porodila krásnou holčičku) přišlo k debatě: mít či nemít ještě dítě? Nejsem na to už moc stará? Moc bych ho chtěla, ale se toho i trochu bojím, budu mít koncem ledna 41. S manželem jsme se dali na snažení, ale přirozeně, tak to necháme na přírodě, jestli to vyjde nebo ne 🙂

ilona23
14. bře 2016

@xyrina přeji hodně štěsti 🙂

benny7
14. bře 2016

@romelia plodovky já se nebojím. U male to bylo v pohodě. A zas chci mit jistotu. Byť jen malá pochybnost a dam to pryč. Uvidím jak dopadne první screening, ale už tak nějak počítám, že blbe, když dopadl spatne ve 26 letech natož nyní ve skoro 39.

premca
14. bře 2016

Tak hlásím NIPT dobré a čekáme zdravé mimi 🙂 Mám velkou radost.

benny7
14. bře 2016

@premca moc gratuluji. Já půjdu teprve na první screening

premca
14. bře 2016

@benny7 Držím pěsti, ať je vše v pořádku.

veruka
14. bře 2016

@benny7 mě ve 40 vyšlo NT mizerně a ve 43 skvěle,takže předtím jsem byla na klkách a teď nikde ,držím pěsti!!!

nipeal
14. bře 2016

@veruka ty bláho, ty máš dětí, smekám klobouk, všechno tvé odrozené?

jannyss
15. bře 2016

@darala7 teď jsem byla na kontrole po laparo, vyndat stehy a doktor mi najednou nabídl i sledování ovulace a pro partnera spermiogram a inseminaci přesně v termínu ovulace. Bohužel toto s partnerem
nemohu podstoupit jak jsem se zmiňovala,že mi řekl,když se to loni stalo a on se zaleknul že děti prostě nechce, Jeho rodina i okolí mi řekli, že vědí, že je mladej , ale pak by byl štastnej jak blecha...Nechci promarnit svou šanci díky věku a jemu by to došlo až následně☹...musím ale čekat bohužel na zcela přirozenou cestu buď to přijde nebo ne☹. Jediné, co mi teď nabrali je laicky řečeno-moje zásoba vajíček ☹...

jannyss
15. bře 2016

@premca taky se přidávám s gratulací 🙂...je to moc hezký když je vše jak má být..

jannyss
15. bře 2016

@xyrina Vidíš a já jsem úplně v pořádku teď i po laparo a hysteroskopii, doktor se culil když mi říkal že mám ukázkový vejcovody a dělohu 🙂 a to mě strašili, že by mě vejcovody vzali když budou špatný.
Obě děti co mám tak s nimi jsem otěhotněla napoprvé po vysazení antiko,tak mě nedošlo, že už jsem starší a i když mám hodně mladého a zdravého partnera, že to třeba nepůjde tak dobře. už to bude zase rok co jsem potratila a vlastně se ještě nezadařilo☹..psala jsem teď na diskuzi jedné kliniky , kde lékaři odpovídají a tam mě úplně pohřbili☹(.. odpověděli mi, že v tomto věku se to už určitě nepodaří, že je to vyloučené, a když tak to skončí potratem a ani IVF že by se nechytilo...chápete??Naštěstí mě ten názor moc nezasáhl,protože pořád věřím!!! Jen pokud se podaří, budu mít o sebe a dítě asi hodně strach, abych opět nepotratila. A to jsem člověk až příliš hyperaktivní 🙂))

veruka
15. bře 2016

@nipeal jj všechny jsem si porodila a s 1 chlapem 😀

rukola
15. bře 2016

Zdravicko. U me prvni ditko narozeno kdyz mi bylo 40. Ted cekame druhe. Je mi 41. Manzel je asi o pet let mladsi. Nevim zda to v nasem pripade hraje roli. Vse zatim prirozenou cestou. Preji at se Vam zadari pokud uz mezitim nejste tehu.
T.6@chiara75

kolibricek36
15. bře 2016

@rukola tak to gratuluji, taky jsme počali přirozenou cesatou(taky první) bylo mi přesně 40, akorát to nedopadlo dobře, skončilo v 9tt ZT. Manžel je taky mladší ale jen o 3,5 roku.

rukola
15. bře 2016

@kolibricek36 diky. Jsem asi 12tt. Pristi tyden bude screening. Paradoxne manzel o tehu nevi. Je to dlouha historie. On si mysli ze mame cas do padesatky a ze jedno dite staci 🙂. Takze jsem udelala dva mesice po sobe ovulacni testy. A pomohl asi i femibion 1. Takze to tajim i pred rodici a pred nim. Prvni tehu jsem kvuli praci musela tajit do 6 mes. Zatim moc nepribiram.

rukola
15. bře 2016

@kolibricek36 nevim zda to chapu dobre. Ale aspon jedno ditko ze vam zadarilo? V kazdem pripade preji hodně stesti!!

kolibricek36
15. bře 2016

@rukola sice zadařilo, ale bohužel to bylo to ZT

nipeal
15. bře 2016

@rukola jakože si udělala podfuk s otěhotněním na manžela? 😀 😀

nipeal
15. bře 2016

@veruka tak ty si hustá 😀 😀 😀 😀 😀

darala7
15. bře 2016

Já měla první ve dvaceti🙂...druhé až ve 43letech🙂.do té doby jsem neměla potřebu dalších dětí 🙂))...v 39letech jsem si uvědomila,že bych ještě dítě chtěla, bohužel prekancerózní stav na čípku a následovaly 3 operace...nic jsem nevzdala a po vyléčení to začala zkoušet. Manžel o 8let starší a zadařilo se nám přirozenou cestou po roce. Těhotentsví naprosto úžasný, opravdu jsem si to užívala a cítila se šťastná. Asi ve 2. měsíci jsem šla na běžky a trochu to přehnala, takže pak mi praskla nějaká cévka a trochu jsem zakrvácela- či-li pár dní na gyndě ležící. Ani po tom, jsem se nijak nešetřila a brala to tak, že co se má stát se stane🙂 Chodila jsem pořád běhat a jezdila na kole skoro až do porodu. Problémy absolutně žádný . Místo vyšetření plodové vody jsem si zaplatila testy, které se vyšetřují pouze z krve. Akorát 2týdny před plánovaným císařem jsem chytla z jídla campylobactera, tudíž jsem strávila týden v nemocnici s velkými průjmy. Tehdy se rozhodovali, zda malého nevyndají dříve, nakonec to nechali na původní termín. Klouček se narodil zcela zdráv a teď mu je již půl roku. Kromě reakcí na každé na očkování, nemocný nebyl. Takže vám všem co se snažíte přeji jediné- hodně trpělivosti a štěstí a věřit, že to vyjde a ono to vyjde !!! 🙂))

rukola
15. bře 2016

@nipeal zadne cary 🙂 bez antik.se to proste prihodi. On s nicim nepomaha. I rozhodnuti o prvnim tehu nechal na me. V jeho rodine maji vekove rozestupy min tri roky. My nejsme ve veku abychom si mohly vybirat. Manzel je cizinec. V Cr idealne nemit deti. V jeho zemi klidne dve tri, aby se o nej jednou staraly. Zemi zde nenapisu. Afrika to neni. Vdala jsem se a deti beru jako samozrejmou soucast vztahu. Nenapadlo by me, že muz bude mit takove scifi uvazovani. Vychova bude na me. Konec koncu jsem s tim smirena. Obe deti jsem pocala s manzelem.

rukola
15. bře 2016

@nipeal zadne cary 🙂 bez antik.se to proste prihodi. On s nicim nepomaha. I rozhodnuti o prvnim tehu nechal na me. V jeho rodine maji vekove rozestupy min tri roky. My nejsme ve veku abychom si mohly vybirat. Manzel je cizinec. V Cr idealne nemit deti. V jeho zemi klidne dve tri, aby se o nej jednou staraly. Zemi zde nenapisu. Afrika to neni. Vdala jsem se a deti beru jako samozrejmou soucast vztahu. Nenapadlo by me, že muz bude mit takove scifi uvazovani. Vychova bude na me. Konec koncu jsem s tim smirena. Obe deti jsem pocala s manzelem.

rukola
15. bře 2016

@kolibricek36t Tak to je mi lito. Sice nevim, co znamena v teto souvislosti zkratka ZT, ale i tak preju pevne nervy, vyborne zdravi a uspech ve snazeni i donoseni. Priroda mnohdy rozhoduje za nas. Hlavu vzhůru!

rukola
15. bře 2016

@premca co znamena zkratka NIPT. Objevuje se tady dost casto. Diky. Jde o nejaky druh testu?

rukola
15. bře 2016

@nipeal samozrejme to manzelovi reknu 🙂 a vsem ostatnim. Ono se stejne vetsinou ceka az dobehne prvni trimestr. Jinak gratuji ke krasnym synum Adamkovi a Alexikovi.

rukola
15. bře 2016

Uz mi došel vyznam te zkratky. Zrovna dnes mi rekla kamaradka, ze jeji sestra po 1 samovol potratu a dvou ivf je tehotna prirozenou cestou v 8-9tt. Zazraky se deji. Az bude telo pripraveno, urcite to vyjde. Hl. Se nevzdavat
@kolibricek36

jannyss
15. bře 2016

@rukola a až se dozví o těhu?? a kdy plánuješ povědět? mně řekla matka přítele, že když nechce dítě, tak že mám dělat že jsem chráněná a říct mu to kdyžtak až s tím nepůjde nic dělat. to radí jeho MATKA 🙂
A nevím pokud se zadaří, jaký budu mít pocity....štěstí, že se zadařilo, nebo obavy z jeho reakce???trochu se těch pocitů bojím.....

xyrina
15. bře 2016

@nipeal I můj gynekolog mi hlásil jeho "případy" v ordinaci. 🙂 No vlastně jenom 1 případ. Takže mě spíš vyděsil, než uklidnil. Ale aspoň mi nehlásil ty pidiprocenta úspěšnosti otěhotnění.

xyrina
15. bře 2016

@jannyss V CAR mi tedy neřekli, že to nemá cenu. Ale mluvili pouze o 3% šanci na otěhotnění z IVF z vlastního vajíčka. IVF z darovaného vajíčka by se pravděpodobnost zvýšila na 30 %. Tak jsme se rozhodli to zkusit. Tedˇmám minimální stimulaci CC+FSH. Vlastně ani nevím, jak bych se při těch tabletkách měla cítit. Snad normálně jako bych nic neužívala... Ve čtvrtek jdu na ultrazvuk, jestli a kolik mám folikul. A pak bude jasno. Ale Vy máte míň let než já. Napsat do CAR o radu sice nic nestojí, ale zamítli Vás. Na základě čeho? Jen věku? Zajděte si do CAR a nechejte si udělat všechny potřebné testy. Pak třeba budou mít jiný názor. 🙂

xyrina
15. bře 2016

@ilona23 Děkuju.

jannyss
15. bře 2016

@xyrina a kolik že ti je 🙂)?