Snažilky 40+

miranel
5. led 2014

V r. 2007 jsem podstoupila IVF, neuspěšně :( S tehdejším partnerem jsme se chvíli potom rozešli a já se snažila nemyslet na to jak mi chybí dítě. V r. 2011 jsem se vdala za fajn chlapa, který má, teď již 11 letého kluka. Já, abych nemyslela na to, že nemám vlastní dítě, jsem se dala na studium na VŠ. Před nějakou dobou (sestra porodila krásnou holčičku) přišlo k debatě: mít či nemít ještě dítě? Nejsem na to už moc stará? Moc bych ho chtěla, ale se toho i trochu bojím, budu mít koncem ledna 41. S manželem jsme se dali na snažení, ale přirozeně, tak to necháme na přírodě, jestli to vyjde nebo ne 🙂

lydiee
24. čer 2016

@romelia Také moc gratujluji k nádhernému chlapečkovi 🙂 ať je zdravý a dělá vám jen radost 🙂 ! Taky bych brala císaře a bylo by mi fuk, co to bude 😀 .

lydiee
24. čer 2016

@kolibricek36 Ano, taky moje miminko odešlo za nimi do nebe. Že mu přestalo bít srdíčko lékař zjistil v den, kdy se i mému taťkovi srdce zastavilo

premca
24. čer 2016

@romelia Blahopřeji a maličkému přeji radostný život ve zdraví a harmonii. Mě to čeká v září 🙂

montyna
24. čer 2016

@romelia velká gratulace 😊 přeji do zivota hodně zdravíčka a štěstíčka 😊

sikulik
25. čer 2016

@romelia velká gratulace statečné mamince a oběma hodně zdraví a štěstí! Malej je nádhernej 😉

romelia
26. čer 2016

Děkuji moc všem holky. 🙂 bojujeme se žloutenkou ale snad to bude brzy lepší. už by jsme chtěli domu :(

winter
27. čer 2016

Tak jsem byla u mé doktorky, že se s manželem 7 měsíců snažíme a nic. A dozvěděla jsem se následující:
Po 39. roce věku již moje MUDr. nic neřeší, ale rovnou posílá do CARu. Ihned mi vypsala žádanku s tím, ať se doma v klidu rozmyslíme. Ale ona sama je toho názoru (jelikož zná můj zdravotní stav), že problém je můj věk. V mém věku je prý zdravé a oplodnění schopné tak 1 vajíčko z 20. ☹ Doporučila mi IVF s darovaným vajíčkem, tam mám prý velkou šanci. Pokud bych podstoupila IVF s mými vajíčky, byly by nejspíš prázdné a nebylo by ani co oplodnit. Navíc vyhozené peníze za zbytečné IVF.
Nicméně mi poradila, ať si koupím Inofolic, který příznivě působí na vývoj vajíček. Tak jsem hned běžela do lékárny 🙂 . Ale je to hrozně drahé, takže jsem si ho už objednala z ebay 1 kg prášku (Inositol), vyjde to mnohem levněji, musí se brát 4 gr. denně, nejlépe v kombinaci s listovkou a vitamíny B6 a B12. A vydržet 3 měsíce. To je asi jediné, co mi zbývá, protože manžel nechce ani slyšet o IVF, o darovaných vajíčkách ani nemluvím...

Docela by mě zajímalo, jestli je tady v ČR nějaká zkušenost s užíváním Inositolu a IVF. Četla jsem toho dost z USA a tam s tím mají velmi dobré zkušenosti.

smargarita
27. čer 2016

@winter To je pravda, že plodnost hrozně okolo té čtyřicítky klesá. Jednak každý cyklus už není s ovulací a pak když je, tak vajíčko, i když se oplodní, tak nemusí být tak kvalitní, že těhotenství skončí šťastně porodem zdravého dítka. Nicméně šance stále je, byť menší. Já bych do CARu šla ke konzultaci a třeba k dataci pohlavního styku. Pokud to už nezkoušela gynekoložka. Aspoň se udělají i krevní testy a spermiogram.
Budu držet palce.

emisekkk
27. čer 2016

@winter já myslím, že Inofolic, Inositol a Nosifol má podobné složení. Hodně holek si to pochvalovalo. Já brala Nosifol a nepomohl mi ☹

sikulik
27. čer 2016

@romelia vydržte, s tím bojuje skoro každé mimčo, i my se synem, ale naštěstí jsme měli rozumného primáře, kterej nás pustil domů

romelia
27. čer 2016

@sikulik Podolí to hodně hlídá takže nás dali pod světýlko na dva dny q zlepšuje se to tak jsem ráda a snad nám zítra řeknou kdy nás pusti domu; )

sikulik
28. čer 2016

@winter a co zkusit dřív než s darovanými vajíčky nativ s vlastními?

winter
29. čer 2016

@sikulik Chci nejdřív zkusit kombinaci Inositolu 4 gr denně + Melatonin 3 mg denně, co jsem četla, tato kombinace zlepšuje kvalitu vajíček. Plus k tomu samozřejmě listovka.
U nás je spíš problém, že manžel nechce o IVF ani slyšet (zatím). Prý ještě uvidíme. Tak jsem nasadila přes léto vitamíny a v září třeba nativ zkusíme. 🙂

janinabul
3. črc 2016

@romelia prosim Te mohla by ses poucit o pevnich tehotenskych priznacich na nejakem lekarskem portalu? Doufala jsem ze tu bude diskuze o 40+ a zatim se tu resi tva menstruace...dekuji

janinabul
3. črc 2016

@romelia tam mila pani..vis co mi pripada..ze vubec nejsi pani ale perverzni chlapek na chatu co se vyziva v rozhovorech o vytoku...tak prosim odejdi

emisekkk
4. črc 2016

@janinabul o cem to tu mluvis? V cem ze se
@romelia vyziva? Ja mam pocit,ze reagujes na nekoho z jine diskuze?

winter
4. črc 2016

@janinabul Také mám ten pocit. Myslím, že jsi nečetla výše uvedené příspěvky.

romelia
4. črc 2016

@emisekkk u to bude nějaký virus nebo bůhví kdo

emisekkk
4. črc 2016

@romelia asi.

anansie40
4. črc 2016

@romelia Nenecháme se přece odvést těmi 2 příspěvky výše od našich zdejších témat, klidně i menstruace a výtok 😀 A už jste doma s drobkem?

premca
4. črc 2016

Holky prosím jakou máte zkušenost s porodem po 40+ .... nutili vás automaticky do císaře nebo ne? Děkuju

romelia
4. črc 2016

@anansie40 jojo Děkuji moc už jsme doma a snažím se trošku srovnat a trošku dospat i když to moc nejde 🙂 malej v noci spinká a je hodny ale přes den je docela boj spat a usnout. trapi nás bříško :( jinak kojim, ale musím i přikrmovat malému to moc nestačí, ale říkám si, že se to třeba ještě rozjede nějak.

romelia
4. črc 2016

@premca me do císaře nenutili, ale bohužel to nakonec stejne tak dopadlo. .

jahodnice
4. črc 2016

@premca 1.porod-40let, 2.porod- 41let, oba přirozeně. O císaři nepadlo ani slovo

soyevita
4. črc 2016

@premca Ahojky,mě do něj můj dr.vyloženě nenutí,jen mi ho doporučuje.A to každou návštěvu.

jannyss
10. črc 2016

@romelia Také přeju všechno nej a nej ať jste šťastný s miminkem 🙂
já tu delší dobu nebyla ...kdy 19.5. 2015 potrat 11 tt a na roční smutné výročí jsem si dělala test a dvě čárky...28.5. 2016 5 tt opět potrat ☹
V září už mi bude 43..kolem mě těhotný kamarádky a přítelkyně přítelových kamarádů a mně je z toho hrozně.
Tím, že přítel nechce mi všichni radí, abych s ním o tom promluvila znovu a nedusila to v sobě.Mám strach a nechci o něj přijít, a nechci aby po rozhovoru si začal dávat velký pozor a mě by to akorát psychicky deptalo....už vím, že nemám moc času , díky svýmu věku ☹...ale cítím že prostě tohle do života ještě potřebuju a že mě to strašně naplní .....

peta73
10. črc 2016

@jannyss zkuste to co nejdříve vyřešit, ať tě to později nemrzi. My jsme se o další začali snažit teprve před nedávnem a to mi už bylo 43. Uvidíme zda je ještě šance. Moc držím palečky, ať se vše podaří, tak jak si přeješ 😊

peta73
10. črc 2016

@romelia moc gratuluji k synovi 😃 ať pěkně prospivate a užíváte si 😉. Děti rychle vyrostou, takže prožívejte a nikoli přežívejte 😄

marlah
11. črc 2016

@jannyss
To mě mo mrzí. Moc bych ti přála, abys sis s partnerem co nejdříve promluvila a nějak to probrali. Hlavně to v sobě nedusit. Sama vím, jak čas letí. V záží je mi 41, rok nám trvalo otěhotnět, v červnu zamlké těhu v 11 tt. Chceme se snažit dál... Moc držím palečky, jeďte na dovolenou a třeba vás to oba stmelí a na mimi se budet etěšit. Moc ti to přeju.

iry
11. črc 2016

@winter
Aby mělo smysl užívání téchto preparátů, je třeba znát svůj zdrav. Stav - tj. FSH a AMH. Z krve zjistíte, jak jste na tom s folikostimul.hormonem a jaká je zásoba vajíček. Vyšetření muže.To samé řekla gynekoložka mně, sice v CARu se snaží hormony nastimulovat, ale pokud je již tělo staré, tak výsledek je málokdy pozitivní. Ale každá to má jinak, známé je 41 let a otěhotněla spontánně. Hodně štěstí.