Snažilky 40+

miranel
5. led 2014

V r. 2007 jsem podstoupila IVF, neuspěšně :( S tehdejším partnerem jsme se chvíli potom rozešli a já se snažila nemyslet na to jak mi chybí dítě. V r. 2011 jsem se vdala za fajn chlapa, který má, teď již 11 letého kluka. Já, abych nemyslela na to, že nemám vlastní dítě, jsem se dala na studium na VŠ. Před nějakou dobou (sestra porodila krásnou holčičku) přišlo k debatě: mít či nemít ještě dítě? Nejsem na to už moc stará? Moc bych ho chtěla, ale se toho i trochu bojím, budu mít koncem ledna 41. S manželem jsme se dali na snažení, ale přirozeně, tak to necháme na přírodě, jestli to vyjde nebo ne 🙂

xyrina
4. dub 2016

Jenže po tom dnešním bílém TT cítím jen jakousi beznaděj než alibistický pocit, že jsme udělali vše. Vše prostě nikdy udělat nejde. Jen asi to, co je v našich silách 🙂.

xyrina
4. dub 2016

@kolibricek36 To je aspoň známka, že u Tebe ještě není nic ztraceného 🙂 . To u mě by se musel stát zázrak.

kolibricek36
4. dub 2016

@xyrina proč ne - každé dítě je zázrak

xyrina
4. dub 2016

@kolibricek36 Přesně. 🙂 Musím přestat být smutna!

kolibricek36
4. dub 2016

@xyrina to je právě to, my se snažili 2 a půl roku - teprve až jsem se na to "vybodla" tak jsem otěhotněla bohužel radost netrvala dlouho ....

xyrina
4. dub 2016

@kolibricek36 Jenže já se na to 'vybodla' už 2x. Nebo jsem si to aspoň myslela 🙂. Vypadá to, že se na mě už spis vybodla příroda 🙂.

ilona23
4. dub 2016

@monka21 nevzdavej to..dulezite je te to jde..a ono to zase pujde.At je to brzy.Preji hodne stesti 🙂

maybe72
4. dub 2016

Holky, moc vám všem tady držím palce, jsem vaše věková kategorie a ještě donedávna jsem byla taky snažilka... Nevzdávejte to, věk je jen číslo a vaše snažení bude mít určitě šťastný konec!!! Opatrujte se! Jana 😉

anelamates
4. dub 2016

@xyrina No já to spíš myslela tak, že při představě, jak se kolem mne v téměř 60 letech motá puberťák, dělá mdlo. Ale jinak - každému jeho Poděbrady, co.

@kolibricek36 Jo zázrak - když byl v pubertě, tak bych toho našeho zázraka s chutí zabila - ale nezabila!

xyrina
4. dub 2016

@anelamates Aha. 🙂

jannyss
4. dub 2016

@xyrina no on si myslí, že mi píchli antiko injekci :-/..je hrozný, že v ničem jiném mu nelžu :-/

jannyss
4. dub 2016

@xyrina noo tak to je supr, mě kartářka řekla vše tak jak je...dokonce viděla že bychom měli mít dítě, společné bydlení a že mu nemůžu něco prominout...a viděla smrt ☹...což byl ten potrat...
vše odhadla jak je, úplně jsem zírala...🙂

jannyss
4. dub 2016

@merope hodina od odběru, hmmm tak to je blbý☹..nee, nebudu to řešit, bud to vyjde nebo ne, tak to beru...stejně by nešel na IVF, tak proč to chtít vlastně vědět???

jannyss
4. dub 2016

@benny7 já mám o 16 let mladšího...3 roky vztah....a je to úplně supr, a chce se mnou být celý život🙂
snad ho to nepřejde🙂)

jannyss
4. dub 2016

@renkabela tak já taky o 16 let, ale kolik ti prosímtě je??...že ten můj ještě nechce dítě ☹

xyrina
4. dub 2016

@jannyss Ta byla teda o moc konkrétnější než můj astrolog. Takže na tu šťastnou hvězdu pak můžu prisit cokoli, co se v tomto roce povede 🙂

jannyss
4. dub 2016

@xyrina a jak jste s manželem dlouho spolu?🙂...taky jsem nezažila lepší vztah....nikdy se za mě nestyděl a nikdy neřešil můj věk....jsem strašně aktivní...ale taky se musím víc udržovat, abych byla vedle něj kočka 🙂))

jannyss
4. dub 2016

@kolibricek36 tak to si říkám já, že když jednou během roku, tak snad by se mohlo znovu podařit....bud ANO nebo ne, nehrotím to, jen jediné cítím, že mám strach že když se to nepovede, tak ON jednou bude chtít a JÁ už nebudu moct...to je to co mě trápí...........
a když ted nechce a stalo by se to, tak pořád doufám, že náš krásnž vztah to přece nemůže narušit a vše zahodit a raději se rozejít, než být s tím koho miluje jak tvrdí....

jannyss
4. dub 2016

@maybe72 díky za povzbuzení 🙂...každé z vás to taky přeju, je to krásný dar a nádherný pocit 🙂

jannyss
4. dub 2016

@xyrina ju, kartářka se trefila u mého otce i matky v nemocech a u přítele že je hodnej, ale sobec, že by si musel odříct ze svého☹....což je pravda bohužel...že dítě nechce ale když to přijde že to vezme...
je pravda že člověk nesmí myslet na to že chce otěhotnět aby se to podařilo,ale ono to nejde, to je jasný..

xyrina
4. dub 2016

@jannyss Známé se 4 roky. Loni v únoru mě požádal o ruku a srpnu jsme se brali. U nás dvou vždycky věk a vše s tím spojené řeším ja... Vlastne po svatbe už mu to raději nepripominam, co kdyby ho po 4 letech přešla zamilovanost 🙂 🙂 a co se týká té aktivity, s ním jsem se naučila odpočívat a přestala 'muset být vsude'.

jannyss
4. dub 2016

@xyrina tak to je hezký už 4 roky🙂...to můj přítel tvrdí, že se nechci ani nikdy ženit☹...myslí si, že já jsem si tím už prošla a on to k životu nepotřebuje...je pravda, že v začátku vztahu jsem to taky pořád řešila já a on už mi pak říkal a dost, beru tě takovou jaká jsi a chci tě na celý život a už to neřeš...
jenže taky říkal když mě trápil věkový rozestup, že chce se mnou zažít vše co jsem já už zažila svatbu, dítě,ale jednou a ne hned, akdyž jsem mu řekla že už moc času nemám , tak řekl že si to uvědomuje...
a po 5 měsících, když jsem mu řekla,že jsem těhotná, tak okamžitě pryč a necítí se na to mít někdy dítě a nechce ho NIKDY☹

renkabela
4. dub 2016

@jannyss Mě v červnu bude 46 a příteli v červenci 30. Letos jsme spolu 8 let,ten můj taky dítě nechtěl,moje těhotenství vůbec neprozival,až mi to bylo líto,ale jak poprvé syna uviděl,tak se zamiloval☺. Teď mi říká,že je šťastný, že ho mame

jannyss
4. dub 2016

@xyrina no přítel je aktivní co se týká kola, ale jinak jsem daleko aktivnější já...on je pořád unavený a já mám více aktivit a prací atd..

jannyss
4. dub 2016

@renkabela a v kolika že si měla malého? já si taky představuju hlazení bříška atd...myslím že bud by mě řekl že to nechce a opravdu bych mu řekla ať jde ☹....nebo to se mnou začne prožívat......
příteli teď bude 27 let..

jannyss
4. dub 2016

@renkabela ju 3 roky vlastně vid🙂

jannyss
4. dub 2016

@renkabela takže taky ve 27 letech...a nechtěl to???necítil se na to???
nechápu, že přítel tvrdí, že nikdy nechce dítě....u stejně starý přítelkyně to může říct , když si to za 5 let rozmyslí, tak do toho praští,ale u nás starších to nejde......nechápu to...

renkabela
4. dub 2016

@jannyss když jsem ho porodila,bylo mi 42,5. Přítel přímo neřekl,ze ho nechce,jen že se na to necítí,bylo mu v té době jako tvému příteli ted

renkabela
4. dub 2016

@jannyss takhle dopředu asi nepřemýšlejí, ale říct,že ho nechce nikdy? Proč? Řekl důvod?

kolibricek36
5. dub 2016

@anelamates a ty si myslíš, že ty jsi byla lepší v pubertě? 😎