Snažilky 40+

miranel
5. led 2014

V r. 2007 jsem podstoupila IVF, neuspěšně :( S tehdejším partnerem jsme se chvíli potom rozešli a já se snažila nemyslet na to jak mi chybí dítě. V r. 2011 jsem se vdala za fajn chlapa, který má, teď již 11 letého kluka. Já, abych nemyslela na to, že nemám vlastní dítě, jsem se dala na studium na VŠ. Před nějakou dobou (sestra porodila krásnou holčičku) přišlo k debatě: mít či nemít ještě dítě? Nejsem na to už moc stará? Moc bych ho chtěla, ale se toho i trochu bojím, budu mít koncem ledna 41. S manželem jsme se dali na snažení, ale přirozeně, tak to necháme na přírodě, jestli to vyjde nebo ne 🙂

kessinkaa
5. led 2014

Ahoj,stará jsi i nejsi 🙂 .Já se snažila 15 let a zdravou živou holčičku,jsem porodila,až 14 dní před 39 rokem.
Bude mi letos,taky 41 a půjdu si do centra ještě pro mimčo 😉
Dnes je jiná doba,myslela jsem,že budu v porodnici stará větev,ale byly tam holky,kolem mého věku.

miranel
autor
5. led 2014

@kessinkaa mela jsi nejake problemy u prvniho tehotenstvi ?

kessinkaa
5. led 2014

@miranel mela jeden velky,ze mi holcicka umrela na zacatku 9 mesice v brisku 😢 .Ale to byla chyba lekaru,jinak cele tehotenstvi v poradku....ted druhe,zadny problem,ani tehu cukrovka,tu jsem v prvnim tehu mela

miranel
autor
5. led 2014

@kessinkaa to me mrzi :( ze prvni neskoncilo stastne. Ted si to vynahradis 🙂 drzim moc prsty. Ted jsem se divala na tvuj profil, mas moc krasnou holcicku 🙂 ted mas kdy termin?

kessinkaa
5. led 2014

@miranel dekuju.Ja jeste tehotna nejsem,chci jit,tak na podzim az 🙂

miranel
autor
5. led 2014

🙂 pujdes na IVF?
Tak to drzim taky vsechny palce 😉

ladkaspackova
5. led 2014

@miranel ahoj a to jsi mela predtim nejake problemy?

miranel
autor
5. led 2014

@ladkaspackova v r2007 jsem sla na IVF protoze se mi nedarilo otehotnet. Predtim jsem byla na laparoskopii a vsechno v poradku, partner byl na spermiogramu a taky vse OK, podle lekaru zadny duvod abych nemohla otehotnet nebyl. Muj byvaly ale asi ten tlak a vse kolem toho nevydrzel a rozesli jsme se. Soucasny partner a manzel uz syna ma ( stridava pece). Snazime se ted o miminko a i kdyz mam obavy, moc si preji, aby to vyslo 🙂

ladkaspackova
5. led 2014

@miranel ja myslim ze se ti to podari 🙂

miranel
autor
8. led 2014

Tak nevim jestli se budu tesit nebo ne. Mam 17 DC, BT jsem si predtim nemerila, takze nevim kdy presne byla ovulace. Uz 3 dny mam krece a pichani v podbrisku, poboliva me hlava, taky prsa ( to ale muze byt PMS ). Je mi navic ale nejak spatne od zaludku a dnes i mensi zavrate. Dnes jsem si zmerila BT a byla 37,3 ale telesna teplota jen 36,5 pritom se citim jako bych mela chripku. Test jsem si zatim nedelala, myslim ze je jeste brzy. Tak jeste musim chvili pockat jestli to prijde, nebo budou //. 🙂

martulle
8. led 2014

@miranel moc držím palečky aby tam byla // 🙂

vercadr
8. led 2014

Ahojky,vůbec se toho neboj a hlavně nedej na nějaké řeči typu....jsi už stará atd...Já se o mimčo snažila 18let.A až v 39letech se stal zázrak.A přirozenou cestou,ač jsem od X doktorů měla verdikt,že děti mít nebudu.Ani umělé oplodnění mě nebylo moc doporučeno...že je minimální šance.Takže hurá do toho.I když upřímně člověk si po těch letech zvykne na ten svůj klid a pohodu🙂ale to je druhá věc.Moc držím pěstičky a opravdu věk neřeš.Já nikdy na zázraky nevěřila,ale od narození malé věřím...i doktor řekl,že jsem případ do lékařských knich🙂

miranel
autor
9. led 2014

@vercadr diky za podporu. Je pravda, ze cim je clovek starsi ma rad svuj klid, ale na druhou stranu, kdyz nema dite, tak chybi ten smysl zivota 😉

vercadr
9. led 2014

@miranel ...jj to máš naprostou pravdu.Já už se vnitřně vyrovnala s tím,že já maminkou nikdy nebudu a upřímně malé budou za chvilku 3roky a já tomu ještě pořád nevěřím.Vnitřně mám pořád trošku strach,že se probudím,že to byl jen sen.Moc držím pěstičky.

miranel
autor
11. led 2014

Ahoj, tak jeste stale MS neprisla. Mam 21 DC. Co u mne, kdyz mivam MS v prumeru 18 DC (vetsinou je to 16-19dni), vypada ze by to mohlo vyjit 🙂 Poslednich 5 mesicu jdem mela MS po 16-17 dnech. test jsem si delala predevcirem, byl negativni. BT mi neklesla pod 37. Bricho mam nafoukle uz nekolik dni, to plati i o bolestech v podbrisku, prsa mam zvetseny, jsou citlivejsi, ale neni to nejak moc, zaludek jak na vode a bily vytok.
No nejhorsi je to cekani na to, jestli se objevi MS nebo // 😉

danny38
12. led 2014

Ahojky 🙂 držím ti moc pěsti, aby to vyšlo 🙂 mám 2 děti přirozenou cestou, před sedmi lety jsem měla mimoděložní kde mi byl odebrán pravý vejcovod a rok na to jsem měla opět mimoděložní a odebrali i levý ... na začátku roku 2012 jsme se rozhodli s mým tenkrát přítelem dnes už manželem, že bychom chtěli ještě společné miminko ... bylo mi 38 a také jsem si říkala, jestli budu schopná zvládnout těhotenství a následně mimčo, nakonec jsem se rozhodla, že to prostě zvládnu a že rozhodně nejsem tak stará, abych ho nemohla mít ... kvůli chybějícím vejcovodům bylo jasné, že jedinou možností je IVF ... v květnu 2012 jsem začala se stimulací a na přelomu května a června jsem netrpělivě vyčkávala jestli se zadařilo ... // se objevily, ale i tak mě strach stále provázel ... v těhotenství mi byl navrhnut odběr plodové vody, bála jsem se, ale nakonec jsem to podstoupila a výsledky byly v pořádku ... začátek těhotenství byl v pohodě, akorát od poloviny a ke konci mě trápily oteklé nohy, hůř se mi dýchalo a trpěla záda a kolena, ale jinak žádné zásadní problémy ... rodila jsem loni na konci ledna, kdy mi už bylo 39 let, porod byl sice komplikovanější, ale zvládly jsme to a Aničce již bude brzy rok 🙂 ... můžu to porovnat s předchozími dětmi a je pravda, že si to teď užívám jakoby naplno 🙂 je to jiné, občas je to záhul, ale stojí to za to 🙂

miranel
autor
13. led 2014

@danny38 to je krasne, ze nakonec, i po tolika starostech a sklamani to dopadlo stastne, drzim pesti 🙂 ja ted cekam jestli bude pozitivni test.

danny38
13. led 2014

@miranel Držím ti moc pěsti a strašně moc bych ti to přála, je to to nejkrásnější v životě ženy 😵

miranel
autor
17. led 2014

Ahoj holky, tak dnes mam 28 DC, rano jsem uz myslela, ze jsem to dostala, na toaletaku, jemne spineni, jasne cervena skoro ruzova krev. Bylo toho malo a od rana nic. Dala jsem si i klasickou vlozku, ze uz jsem to dostala, ale nic, cista. Delala jsem si test a je negativni. Tak ted budu jen cekat, co bude v nejblizsich dnech

relars
19. led 2014

Ahoj Miranel, ja jsem rocnik 72 a stara si jeste nepripadam - po dvou ivf-icsi mam skoro 6tiletou holcicku - po te dalsi 3 pokusy ivf-icsi nevysly - bohuzel - snazila jsem se naucit se zit s jednim ditetem a vse omlouvat, ze je to tak lepsi, dobre, clovek si muze vic dovolit atd. ale nefunguje to-mam v hlave, ze kompletni rodina budeme s 2 detmi....ja jsem zdrava, manzel ma 0 % spermijek v ejakulatu, ale na icsi to staci....tento rok to chci jeste zkusit, ale nejsem si moc jista - prece jenom uz mam 5 ivf-icsi z sebou a nebylo to nic moc -hlavne na psychiku......Drzim palecky...........vsechna oplodneni jsem delala v Nemecku - tady jsou maminy kolem 40 bezna vec a nejsou vubec brane za stare - neni to tim, ze Nemky delaji karieru, to jsou predsukdy - ale je to tim, ze se na tu neplodnost u zeny, ci muze - prijde pozde - a pak je problem to v tom veku resit...............
Ja ted jen resim kam jit - Cube Praha nebo Reprofit Brno............

miranel
autor
31. led 2014

Ahojky, tak jsem 13DC a ovulka byla cca 10DC podle priznaku a hlenu, tak uvidime jestli se zadarilo 🙂

miranel
autor
9. bře 2014

Ahoj holky, tak v pondeli nebo utery uvidim, jestli z toho neco bude

pluba
11. bře 2014

@miranel Dobrý den, rád bych Vám pomohl se zbavit strachu kvůli věku i kvůli předchozím potížím při pokusech o otěhotnění.

bejbinasarka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
chiara75
2. dub 2015
Uživatel chiara75 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od chiara75.

Zkusím obnovit diskusi. Najde se tu někdo, kdo se snaží teprve kolem 40? Já oslavila tyto narozeniny v lednu, manžel je bude mít zanedlouho, a dítě zatím nemáme. Snažíme se bez úspěchu už rok.

monnn
7. dub 2015

@chiara75 my jsme se pokoušeli hodně dlouho,téměř 10 let - s nějakou přestávkou 😉 no a teď jsem ve 22tt ,je mi čerstvých 39 😔

montyna
10. dub 2015

Bude mi 39 let a jsem v 19 týdnu 🙂 Pokud vše dobře dopadne, chtěli bychom pak ještě jedno 🙂

buruty
10. dub 2015

Asi budu tady nejstarší,co tak čtu ,ale je mi 43 a mám krásnou 3měsíční holčičku . Je pravda,že už jsem ani nedoufala,že někdy budu mít vlastní miminko 🙂 . Nejdříve nebyl čas,pak nebyl ten správný tatínek a čas utíkal a utíkal. Pak se našel tatínek, po půl roce první těhotenství,bohužel bez srdeční ozvy ☹ a v 9týdnu vejškrab,nebo jak se to u říká . Pak jsme si s přítelem řekli,že to nebudem řešit a jestli nám je přáno,se pozná a bylo 🙂 . Taky jsem v tom prvním těžším období po porodu,přemýšlela,jestli už na to nejsem stará a jestli jsem nepřecenila své síly,je fakt ,že i dnes se nad tím pozastavím a trošku zapochybuji,ale pak se na mě usměje ta malá princezna a jsou všechny nejisté myšlenky pryč. Musím souhlasit s některými maminkami,že je to i tak trošku větší zápřah,když si člověk za ty roky zvykl na svůj klid a pohodu a s miminkem je vše úúúúplně jinak.No a naprosto chápu maminku,která říká,že ještě občas má pocit,že si sní krásný sen o svém miminku a bojí se že se z něho probudí .

chiara75
20. dub 2015
Uživatel chiara75 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od chiara75.

@monnn To je skvělé, moc gratuluji! To musí být úžasný pocit po těch deseti letech! Chtěla bych se jen zeptat, jestli myslíš, že tam hrálo roli něco - léky, výživové doplňky, bylinky... cokoliv. Nebo šlo v Tvém případě o umělé?

chiara75
20. dub 2015
Uživatel chiara75 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od chiara75.

@buruty Tak to jsi mne opravdu moc potěšila! K holčičce gratuluji. Moje situace je taky dost podobná - manžela jsem poznala poměrně pozdě, takže se začínáme snažit teprve v našich 39 letech (šlo by to tak o půl roku dříve, ale byla jsem po laparoskopii, takže to doktor nedoporučil). Snažíme se 15. měsíc a začínáme být skeptičtí. Tím spíše, že jsme teď v pátek byli na klinice, kde už nám mají zjistit, proč to nejde. Bohužel jsem se od doktorky dověděla, že doktor zřejmě něco zanedbal - nějak příliš moc a příliš rychle mi roste sliznice v děloze - což má prý dobré, ale trochu zdlouhavé řešení a on to mohl řešit už 3 roky zpátky... Přesto doufám, že to nakonec dobře dopadne. S tím věkem, jak píšeš - takhle to zatím necítím, to přání je silnější než obavy 🙂 - možná ale až by to bylo, také bych třeba měla pochybnosti. Mohla bych se také zeptat, jestli si myslíš, že Ti něco pomohlo - léčba, bylinky, doplňky stravy..? U mne je asi trochu jiná situace, protože ještě nikdy jsem na těhotenském testu neměla ani náznak čárky, která by postupně vymizela, problém možná větší.