Snažilky 40+

miranel
5. led 2014

V r. 2007 jsem podstoupila IVF, neuspěšně :( S tehdejším partnerem jsme se chvíli potom rozešli a já se snažila nemyslet na to jak mi chybí dítě. V r. 2011 jsem se vdala za fajn chlapa, který má, teď již 11 letého kluka. Já, abych nemyslela na to, že nemám vlastní dítě, jsem se dala na studium na VŠ. Před nějakou dobou (sestra porodila krásnou holčičku) přišlo k debatě: mít či nemít ještě dítě? Nejsem na to už moc stará? Moc bych ho chtěla, ale se toho i trochu bojím, budu mít koncem ledna 41. S manželem jsme se dali na snažení, ale přirozeně, tak to necháme na přírodě, jestli to vyjde nebo ne 🙂

anansie40
6. srp 2015

@romelia ovulaci jsem nikdy netestovala, poznám ji taky podle hlenu a ten mám podobně jako ty 9-10 den a pak cítím další dva dny takovou nepatrnou tupou bolest na vaječníku. Vychází mi to zpětně i podle toho, že ovulace nastává většinou 14 dní před začátkem další menstruace, což by s tím naším kratším cyklem odpovídalo. Ale kdy se to vajíčko přesně uvolní, jestli už ten 10. nebo až 11. nebo 12. den a jestli vůbec, tak to je už záhada 🙂

romelia
17. srp 2015

Tak zase nic. dnes jsem to opět dostala :(

monnn
17. srp 2015

@romelia tak to mě moc mrzí ☹

romelia
17. srp 2015

zkusím tento měsíc opravdu měřit a testovat a kdyztak se dojdu poradit s gynekologem popr. udělat nějake testy

nipeal
17. srp 2015

první bych udělala hormonální profil a spermiogram, tohle sledování těla a všeho oplodnění odpuzuje,
vlastní zkušenost

romelia
18. srp 2015

Chci jen aspoň ověřit ted jestli proběhne ovulace. O tom hormonálním profilu přemýšlím. spermiogram je asi zbytečný. Přitelovi je 25 tak tam problém nejspíš nebude.

nipeal
18. srp 2015

@romelia já bych si nebyla jistá, mojemu bylo taky 25 let v té době.
Spermio a profil bude řešit Dr. jako první, ať mu je třeba 18

merope
18. srp 2015

@romelia s papírem od doktorky máš spermiogram zdarma takže bych doporučila si ho pro jistotu udělat - aspoň se pak může chlubit, jak je dobrej 🙂

capriola
26. srp 2015

Ahoj ženy, mně sice 40 ještě nebylo, ale už se mi to kvapem blíží, tak snad mě tu vezmete do party, nemůžu tu najít diskuzi úměrnou věku 🙂 Bohužel jsem moc neměla šanci potomka "zkoušet", protože nejdřív člověk studoval, pak v nejlepším věku jsem dostala od dlouholetého přítele excelentní kopačky, hodně let jsem nemohla narazit na toho pravého (mám asi světový rekord v "single") nebo to byly "omyly" a holt až teď před čtyřicítkou jsem se usadila ve vztahu. Je mi líto, že jsem v životě ve všem tak opožděná a všichni kolem už mají rodiny, ale snad mi to taky vyjde.. Momentálně absolvuju sérii vyšetření v Motole, kdyby tu byl na tom někdo podobně.. 🙂

merope
26. srp 2015

@capriola Tak já jsem na tom s mírnými odchylkami podobně - jen tedy my už zkoušíme IVF, tak jen doufám, že se zadaří.

capriola
26. srp 2015

@merope jé, to jsme na tom opravdu podobně, držim ti palce 🙂

nás během týdne čeká ještě genetika a imunologie, ale vzhledem k věku a né úplně slavným výsledkům mého hormonálního profilu už paní doktorka taky zažádala o IVF... tak tady teď hltám informace, doma to moc probírat nemůžu, protože mám o dost mladšího přítele, který všechno zlehčuje nebo si z toho dělá srandu, ale to by asi bylo na samostatné téma 😅

winterska
26. srp 2015

zdravíme vás všechny 🙂 letos mi je 43 let. První svatba, hypo, rozvod, nějaký čas single, seznámení se s druhým, svatba a od mých 37 let běháme s manželem po CAR, 1. IVF nic, 2. IVF nic, po IUI (celkem jich bylo asi 15) jsem otěhotněla - bohužel ve 13tt jsem musela na přerušení - postižení plodu Edwardsem, půl roku na to 3. IVF, sice nevyšlo, ale zbyly embryjka na mráz. dalších půl roku na to KET - těhu, ale v 6tt zamlklé.. dali jsme si čas, nějaké dovolené, koupili jsme chatu, uživali si života ve dvou.. Na podzim 2013 jsme se domluvili, že před vánoci půjdeme do posledního KETu, před tím dáme cvičně 2-3 IUI. A ejhle! ono to vyšlo, jak to šlo, zůstala jsem doma na nemocenské. Těhotenství byl ten nejkrásnější čas, který jsem do té doby zažila a v červenci 2014 se nám přirozeným způsobem narodila krásná a zdravá dcerka, která nám dělá jen samou radost ♥ 🙂
Takže za mě - zkuste si najít nějakou jinou činnost a těhotnění mějte až na druhém místě!! Prostě na něj přestaňte myslet 🙂
PS. mrazáčky máme schované do teď.. možná je ještě využijeme 🙂

merope
26. srp 2015

@winterska Jo, takové příběhy člověku dodají, že to může fungovat. Tedy toho Edwardse bych si odpustila, ale pozitivní IUI to by vyjít mohlo - zřejmě půjdeme na další IUI ještě před IVF - od listopadu mi "naběhnou" zase nové možnosti od pojišťovny a IVF mi doktorka doporučila nejdřív v listopadu, ale pro mě docela blbě vypadnout z práce před Vánocemi, tak jsme se dohodly na leden. A před tím přirozeně + IUI. Tak uvidím.

BTW mít jedináčka a mrazáčky... není to škoda? 🙂 2 roky děti od sebe je tak akorát.

@capriola Tak to já mám všechny výsledky úplně v pohodě, ale taky mladšího chlapa, co po dítěti fakt (snad) touží až posledních pár let a před tím pořád řešil, že času dost - teda on má skoro pocit, že je času dost pořád a nechápe, co vyšiluji, že mi je 40 a dítě pořád není. Jo, chlapi to mají snadnější - mám kamarády, co se jim podařilo (neplánovaně) počít dítě skoro v 60 (mladší partnerce, tuším dokonce "papírově" neplodné 🙂 ).

capriola
27. srp 2015

@winterska no tak to je povzbudivý příběh s dobrým koncem 🙂 ono u mě to není tak, že bych se na otěhotnění upínala, popravdě jsem pořád žila v iluzi, že když se snažím žít zdravě a hodně sportuju, tak bych snad neměla mít s otěhotněním problém ani takhle pozdě a dokonce jsem se ani nezajímala o to, jak je to s pojišťovnou v případě asistovanýho... až teď mě ty reálný fakta (tj. že reprodukčně už jsem jaksi za zenitem a pojišťovna nehradí zdaleka vše a mně už jen necelý rok) trochu posadily na zadek 😕 Vyčítám si, že jsem to neřešila už dávno, jenže předtím zas nebyl chlap no 😖
@merope oni to ti chlapi asi berou trochu jinak, možná to berou podle sebe, že nemaj žádnej "přechod" a můžou mít teoreticky děti kdy chtěj no... můj děda měl dalšího potomka taky někdy po padesátce, takže mám strejdu mladšího než jsem já 🙂

merope
27. srp 2015

@capriola Pozor - pouze VZP hradí IVF do 40, ostatní pojišťovny jen do 39. Na druhou stranu OZP hradí do 40 let IUI. Reálné je mít za rok max 3 cykly IVF, víc se v podstatě nestihne. Pojišťovna hradí až 4, pokud se při prvních 2 pokusech dělá transfer jen 1 embrya, což je ale v obecnosti i lepší (dvojčata mají více problémů v těhotenství). Já myslela, že se to hradí do 40 a tak jsem byla docela překvapená - a zjistila jsem to v říjnu, takže změna už nepřipadala v úvahu.

capriola
28. srp 2015

jj paní doktorka se o tom teď zmiňovala, že je škoda, že jsem nestihla změnu poj. v červnu, já jsem právě u OZP a bylo mi 38 let, takže mám poslední rok na IVF a pak nevim, protože popravdě žádnej Onasis či Hilton nejsem a přítel už vůbec ne 🙂

winterska
31. srp 2015

@capriola od 1.9. Plati jakási novela ze přechod k jiné ZP muzes provést do konce zari. Koukni na to, zda ta info uz neni na stránkach nové ZP 😊

jarousek123
31. srp 2015

To zvaž co je pro tebe lepší, ale jak píše @merope tak zase OZP hradí do 40ti IUI. A k té změně pojišťovny tak nahlásit změnu už pujde 2x ročně (pojišťovnu můžeš změnit jen jednou za 2roky) a platnost změny by pak měla být do půl roku.

romelia
6. zář 2015

Tak copak je tady u snazilek nového? 🙂

renond
6. zář 2015

Ahoj holky, jsem tady po delší odmlce a ráda se k vám opět přidám. Je mi 39 a jsem po třech potratech. První v 9tt březen 2013, druhý srpen v 7tt 2013 oba bez příznaků a zamlke těhotenství(kyretaž). Do toho se v srpnu 2013 objevil zhoubný melanom na trupu, měla jsem, ale štěstí nebylo to v krvi ani lymfat.uzlinach.našla jsem si to včas. Pak rok pauza odpočinek, kompletní detox těla. V srpnu 2014 nečekaná smrt v rodině.
A únoru 2015 v 7tt třetí spontánní potrat. Všechny testy já i přítel(35let)máme naprosto v pořádku imu., sper., genet., a stejně se pořád nedaří 😒 Nemám problém s početím, tam je to vždy napoprvé, ale s udržením plodu.
Ale já věřím, že naděje umírá poslední a jednou to určitě vyjde. Hodně štěstí a zdraví všem, které to mají podobně jako já🙂 co jsem tady četla.

merope
7. zář 2015

@jarousek123 OZP hradí IUI až do 45 let.

romelia
7. zář 2015

Držím moc palce to je smutny příběh ale urcite se zadaří! !!! musí smůla nemůže byt porad!!

romelia
7. zář 2015

Já bych do patku mela dostat MS. je zvláštní tento cyklus Já vůbec nemám bolesti. i ty predmenstruacni nepříjemnosti ani prsa me neboli nic. merim teplotu ta je porad vyšší a tak uvidim.

annna79
7. zář 2015

Mohu se zeptat jestli nemáte někdo zkušenost špiněním po sexu.Tento měsíc jsme se chtěli snažit sami.Bez IUI na IVF už nemáme.No a náhodou jsem zkusila v pátek ovu test, protože jsem cítila podbříšek a test pozitivní 10Dc což je tedy brzo IUI mi dělávali od 14dc do 17Dc.Tak už to je divný.Tak proběhlo tulení a i v sobotu a v neděli ráno na slipovce hnédé špinění vodové jelikož se vsáklo a dnes krev s hnědou taktéž se vsáklo.
Nemáte někdo zkušenost?Tulení nebylo brutální úplně v normě jako vždy.děkuji

merope
7. zář 2015

@annna79 No, já chodím na kontroly kvůli IUI 8.-9.DC právě proto, že některé cykly mám zcela náhodně kratší.

renond
7. zář 2015

@romelia Děkuji, taky si to říkám. I když je to někdy hrozně těžké.
Jinak tobě taky přeji hodně štěstí....😉

nipeal
7. zář 2015

@annna79 takto jsem zaspinila pri poslednim tehu, ale ne po sexu, ale v dobe kdy mela prijit MS.

romelia
7. zář 2015

zajímalo by me pokud někdo měl bolesti před menstruací a otehotnel zda mu náhodou neustali ten cyklus. Já jsem ted jak když menstruace nemá přijít. jen v sobotu jsem mela trochu bolesti asi 3hodiny a pak to u stalo a dnes me jen párkrát bodlo pichlo.

racek26
7. zář 2015

@vercadr mně bude tento měsíc 38 let, ale stále to taky nevzdávám 🙂. teď beru poprvé clostilbegyt 🙂 jinak moc gratuluji 🙂

racek26
7. zář 2015

@capriola jsem na tom úplně stejně 🙂