Snažilky 40+

miranel
5. led 2014

V r. 2007 jsem podstoupila IVF, neuspěšně :( S tehdejším partnerem jsme se chvíli potom rozešli a já se snažila nemyslet na to jak mi chybí dítě. V r. 2011 jsem se vdala za fajn chlapa, který má, teď již 11 letého kluka. Já, abych nemyslela na to, že nemám vlastní dítě, jsem se dala na studium na VŠ. Před nějakou dobou (sestra porodila krásnou holčičku) přišlo k debatě: mít či nemít ještě dítě? Nejsem na to už moc stará? Moc bych ho chtěla, ale se toho i trochu bojím, budu mít koncem ledna 41. S manželem jsme se dali na snažení, ale přirozeně, tak to necháme na přírodě, jestli to vyjde nebo ne 🙂

romelia
10. lis 2015

@racek26 toto je 7 týden a poprvé jsem byla asi ve 4.tydnu

capriola
11. lis 2015

Ahoj holky, hlásím, že jsem včera byla na vyšetření pánevního dna a jsem nějaká z toho celá přešlá. Paní doktorka je taková rázná žena, hned mi spočítala, že mám BMI trochu pod normou a že musim přibrat. Jenomže já mám slabou postavu už od dětství a když se teda hodně cpu, tak se mi akorát rozkydne zadek a stehna, ale nikdy nebudu takový ten mateřský rozložitější typ s většíma prsama, prostě mám takovou ektomorfní postavu s prsama po tatínkovi a rukama jak hůlčičky 😒 Dále mi byl vyčten piercing v pupíku, že prej brání v početí a mám ho sundat. Já ho mám ale jako památku a sundavat ho nechci, nepřijde mi, že by mohl mít nějakej vliv, to by pak vadilo všechno. Takže jsem si vyslechla přednášku, že je na mě vidět, že se asi nesnažim dělat pro dítě VŠECHNO. V kombinaci s nevydařeným IVF si připadám jako žena totálně neschopná, nejradši bych někam zalezla a chvíli neexistovala. Do toho v rodině zpráva, že sestřenice (o deset let mladší) čeká druhou dceru a významné pohledy co já. Celý "snažilkování" mě začíná zmáhat a deptat. Cíl v nedohlednu. Konec hlášení, omlouvám se za elaborát, vždycky jednou za čas to musí jít aspoň v literární formě ven 😀

witchir
11. lis 2015

@capriola Dobrý hlášení 😀 .... Noo a já mám taky piercing v pupíku, skaryš... že bych ho zkusila vyndat? 😀
Na doktoru co se týká váhy kašli, pokud jsi štíhlý typ od přírody, těžko na tom něco změníš. Roli hraje i tloušťka kostí 😉

anansie40
11. lis 2015

@capriola Ty bláho, to jsou teda argumenty s tím piercingem, to bychom teda měly sundat i náušnice možná...na co všechno ti doktoři ještě nepřijdou. No nejlepší je se vykašlat asi úplně na všechno a nechat všechno bezcílně plout volným proudem 😉

merope
11. lis 2015

@capriola A vysvětlila JAK to brání v početí? To by mě fakt zajímalo. Piercing v pupíku nemám a nedokáži si představit, že bych ho měla, asi by mě pěkně štval a tak, takže čistě akademicky - jak může něco podobného bránit početí dítěte???

guinea
12. lis 2015

Holky, mám dlouholetou známou, ta piercing v pupíku má, vyndavala ho vždy jen na 8. a 9. Měsíc těhotenství a už má čtyři děti...

depos
12. lis 2015

Ahojik holky, tak to taky nechápu s tím piercingem, ale v našem zdravotnictví mě už nic nepřekvapí. Jinak u mě žádné změny, dnes jdu na gyndu, jdu se objednat na second look ohledně mé dělohy (v únoru jsem byla na rozrušení srůstů). Doufám, že to tam nebude zase slepené. Člověk se musí pořád něčeho domáhat, už mě to taky nebaví. Měla jsem jít na kontrolu v 04/2015, ale gyndařka se na to vyprdla, nic mi neřekla a zjistila jsem to, až jak mi vytiskla všechny podklady, že zkusíme to IUI. Bylo to tam napsáno, tak jsem se objednala sama. Hezké podzimní dny.

capriola
12. lis 2015

Holky, prý to narušuje nějaký "dráhy", pochopila jsem to asi tak, jako když jsou nějak narušený akupunkturní body (třeba když se blbě propíchne ucho) ... no nicméně já to vyndavat nebudu, už takhle mi přijde, že neustále někde nuceně s prominutím roztahuju nohy a cizím lidem (ač jsou to MUDr.) ukazuju to, co má podle mě vidět jenom můj chlap, takže ponechání piercingu je pro mě aktem zachování zybtků svojí důstojnosti 😀 😀

witchir
12. lis 2015

To by mě zajímalo, jak je možný že v různých kmenech mají piercing a náušnice všude možně po těle a rodí o sto šest 😀 a neplodností rozhodně netrpí 😉 . Doktoři to prostě neradi vidí. Taky by mě dost zajímalo, jak koukají na ženy, které mají pirecing i na intimních místech a že jich v dnešní době není málo 😀 i když já osobně si to předsatvit nedokážu. Pro konzervativního doktora to musí být docela šok 😀

capriola
12. lis 2015

V tomto ohledu jsem konzerva i já 😀 Jenom když si představim jak dlouho se hojil ten pupík... "dole" to musí být dosti nekomfortní 😅 A zajímalo by mě, jak se s tím jezdí na kole nebo na koni 😕

winter
12. lis 2015

Nemyslím, že by piercing v pupíku zapříčinil to, že někdo neotěhotní... Nevidím důvod, jedině snad nějaké elektromagnetické vlnění... Jen jsem někde četla, že by se měl z pupíku vyndat před porodem.
Jinak jsem byla dnes ráno u mé doktorky a když jsem jí řekla, že se snažíme, tak mě vyšetřila a řekla, že po zdravotní stránce je vše v pořádku, sliznice mi pěkně dorůstá, tak by neměl být problém. Prý doufá, že k ní opět přijdu už jako těhotná 🙂 .
Prý by se mohlo zadařit, protože je teď plodné období, prý až moc, jen za poslední měsíc má 4 ženy, které čekají dvojčata. A ještě jsem se dozvěděla, že první 3 měsíce od vysazení antikoncepce na šance na otěhotnění nejvyšší, prý žádné čekání. Já mám tento měsíc asi už po OVU, tak uvidím a kdyžtak příští měsíc rychle na to... 😀

barboratov
12. lis 2015

piercing mám taky a vytahla jsem ho až na uz, kdy mě o to požádala vyšetřující mudr, že by jim to mohlo poškodit cosi na přístroji....no,ale to je už 11lez zpět....jinak co vím tak ho nechávají normálně jen třeba jen místi klasiky dají bužírkovej je měkčí a netlačí.....no jinak chlap byl na spermiogramu, já mám jít 12 den cyklu na UZ jelikož bez Duphastonu prostě MS není a že se domluvíme co a jak, že ten jeho výsledek není úplně 100% tak jsem zvědavá jdu příští pátek....všem co se snažíte držím moc pěsti ať se zadaří a jak se říká čaruju Vám ježíška do bříška 🙂

barboratov
20. lis 2015

no tak holky jsme po spermiogramu a výsledek je Teratozoospermie , měli jste někdo (resp. partner) co s ním dělali? Přítel je objednán až na 6.1 jelikž holt jsou dlouhé obj lhůty ☹ tak se snažím zjistit co by třeba případně pomohlo...díky moc

chiara75
20. lis 2015
Uživatel chiara75 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od chiara75.

@barboratov Ahoj, s tímto zkušenost nemáme, manžel má větší problém - nemá spermie žádné. V tvém případě je to mnohem lepší varianta, příčinu al nezjistí - snad jen práce v toxickém prostředí, kosrtikosteroidy, chemoterapie, blbé je kouření. Neznamená to, že nemůžeš otěhotnět - můžeš, ona také kvalita spermií hodně kolísá (jedno vyšetření nemusí být vypovídající)... Co se týče IVF - je možné užít metodu ICSI, kdy se zdravá spermie injekčně vpraví přímo do vajíčka... Tak hlavu vzhůtu. Jo a dobrý je selzink, vitamín E a hlavně přestat kouřit a pít!

barboratov
20. lis 2015

@chiara75 no tak v toxickým neděláme ani jeden chemo taky ne ..pití a kouření minimálně....po vysazení HA jsem hned otěhotněla ale potratila od tý doby nemám ms beru duphaston, jen clostilbegyt mi dr nechce napsat, že spermio nevyšlo dobře (jenže mě se prostě vajíčka nedělají dnes jsem po uz a pusto prázdno) po duphastonu mám ms tak 3 dny a to ještě haha nic....kde není vajíčko není co oplodnit

chiara75
30. lis 2015
Uživatel chiara75 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od chiara75.

@barboratov Ahoj, no, jestli jsi otěhotněla, tak je jasné, že u přítele to kolísá a nemá ten problém trvale. Což je dobré. U tebe je to asi vážnější - v našem věku je bohužel už většina vajíček špatná, pokud vůbec jsou... Určitě by ale tvůj doktor neměl brát ohled na ten spermiogram - opravdu může být například ráno špatný a večer výstavní (to mám povrzeno od jednoho doktora, který se tím dlouhodobě zabývá). Myslím, že by tvůj přítel měl opravdu zkusit to podpořit selzinkem, kotvičníkem apod. To toxické prostředí - myslela jsem to ta, že se člověk třeba setkal s něčím v minulosti - zjistilo se třeba, že nějaké hnojivo (herbicid), který se používal v 80. letech způsoboje mužům tyhle problémy... Těžko se toho člověk ale dopátrá. Můj manžel žil v dětství v severních Čechách, je astmatik, bere celý život kortikosteroidy - tak doktor předpokládá, že to se na něm podepsalo... ale jistě tu příčinu nevíme.
Když ti doktor nic nenapíše zkus tu ovulaci podpořit třeba mateří kašičkou (Sarapis) a brala bych i kyselinu listovou. Možná taky kontryhel podpoří tvorbu přirozených hormonů... aspoň pro pocit, že něco děláš. Přeju hodně štěstí!

emisekkk
30. lis 2015

@romelia Ahoj, dlouho jsi se neozvala - jak se ti daří?

depos
1. pro 2015

Ahojik, tak 9.12.2015 jdu znovu na kontrolu dělohy, jestli tam nejsou opět srůsty. Já bych tak mooooc chtěla ještě jedno, mám z toho nějaký splín. Proč jsem nezačala dříve s dětmi. ACH JO....

nipeal
1. pro 2015

holky, která jsme tu nejstarší maminka prcků, těhule nebo snažilka? Mě je 43.let 🙂 je tu někdo starší?

emisekkk
1. pro 2015

@nipeal já to právě vzdala právě kvůli těm 43.rokům...

ilona23
1. pro 2015

Nevzdavejte to holky...věk je jen číslo 😉

emisekkk
1. pro 2015

@ilona23 jo to je fakt, hezky jsi to napsala.

nipeal
2. pro 2015

@emisekkk ale já se ptám kdo je tu nejstarší 🙂 ne kdo se ještě snaží v kolika , já už mám děti 4 a stačí 🙂 poslednímu bude v unoru 2.r.

romelia
2. pro 2015

@emisekkk ahojky daří se me celkem dobře 🙂 občas me je na zvracení a občas jsem hodně unavena a jen bych spala 🙂 ještě že vždy musím vstát kvuli práci. doktor me vždy chce napsat neschopenku ale zatím to zvladam. včera jsem byla na ultrazvuku a na krvi. musím se objednat do GENETu. ... jsem straspytel bojim se toho odběru plodove vody :( no nějak to zvladnu.. Přítel me taky občas zlobi ale snad to nakonec dobře dopadne. jen ted se cítím na vse sama. když nezijeme společne. přikládám včerejší fotecku hrozne me dostala už je to normální člověk ❤

emisekkk
2. pro 2015

@nipeal jj, já měla poslední v 39 letech a vloni (42) jsem potratila. Pak už to jaksi nešlo a teď už jsem do vzdala kvůli věku a taky okno co mi našli. Jinak mně je taky 43 - včera jsem měla narozky 😵

emisekkk
2. pro 2015

@romelia jééé, tak to je super, že se ti daří dobře a vše je v pořádku!!! Já už měla obavu, když jsi se tak dlouho neozvala. Ten UTZ vždy dojme, jak už je to opravdové mimino, že? A proč nejste s partnerem spulu - teda jako nebydlíte?

nipeal
2. pro 2015

@emisekkk tak to tedy vše néééééj 🙂 co ti našli?

emisekkk
2. pro 2015

@nipeal no spíš jsem si to našla sama - melanom. Pěkná šlupka mezi oči, zvlášť, když máš 3 děti.

nipeal
2. pro 2015

@emisekkk jejda 😕 už si doufám v pořádku

emisekkk
2. pro 2015

@nipeal mám výhryz na ruce, překontrolována komplet no a doživotně kontroly. Našla jsem si to ještě relativně včas. Kdybych to měla na zádech, tak hotovo... jo a ani moje dermatoložka nepoznala o co jde, ale trvala jsem na tom, že to chci ven a histolka blbý