Snažilky 40+

miranel
5. led 2014

V r. 2007 jsem podstoupila IVF, neuspěšně :( S tehdejším partnerem jsme se chvíli potom rozešli a já se snažila nemyslet na to jak mi chybí dítě. V r. 2011 jsem se vdala za fajn chlapa, který má, teď již 11 letého kluka. Já, abych nemyslela na to, že nemám vlastní dítě, jsem se dala na studium na VŠ. Před nějakou dobou (sestra porodila krásnou holčičku) přišlo k debatě: mít či nemít ještě dítě? Nejsem na to už moc stará? Moc bych ho chtěla, ale se toho i trochu bojím, budu mít koncem ledna 41. S manželem jsme se dali na snažení, ale přirozeně, tak to necháme na přírodě, jestli to vyjde nebo ne 🙂

soyevita
1. srp 2016

@marlah
@martasl
@emisekkk Moc děkuji za milá slova a věřím,že i na vás se štěstí brzy usměje🙂

lydiee
2. srp 2016

Ahojky, vím, že to sem nepatří, ale musím vám to napsat - konečně se i na naši rodinu usmálo štěstí a dnes se nám narodila (tedy přibyla do naší rodiny) náááádherná Natálie 🙂 😵 ! Je opravdu krásná, úplně luxusní, jako panenka, všichni doktoři i sestřičky ji chodili obhlížet. Nejkrásnější mimi na porodnici 🙂!! A já jsem pyšná tetička 🙂...a snad i mně bude přáno a dočkám se i já a budu někdy i šťastná maminka 😵

jannyss
2. srp 2016

@martasl ahoj, mně je 42, ale v září mi bude už 43let, jsem další blázen co chce v tomhle věku mimčo....mám dvě děti 22 a 16 let, kdy těhu vždy napoprvé a ted 3 roky nového partnera, který je o hodně mladší a před rokem těhu, kdy parner mi najednou řekl že on děti nikdy nechce☹...dokonce mě chtěl poslat na potrat. \vyřešilo se to samo zamlklé těhu v 11 tt a letos znovu zamlklé těhu v 5 tt...nikdy dřív mi nedošlo, že vlastně v tomto věku už můžou být komplikace a nedokážu si představit, že se to nepodaří. I přes to, že přítel nechce, já pořád doufám, i když vím, že už nemám čas. Piju kontryhel, pak směs od bylinkářky namíchanou , Ferility blend a Nosifol..Možná bych uvítala někoho kdo dělá akupunkturu, slyšela jsem také dobré výsledky po ní.
Já musím spoléhat pouze na přirozenou cestu, díky tomu že přítel nyní nechce, asi se cítí mladý, ale až jemu to dojde, tak pro mě bude pozdě ☹..

jannyss
2. srp 2016

@marlah tak na tu kartářku ještě musím reagovat...chodím taky ke kartářce a ty mi řekla, že tam vidí, že se to povede, přítel bude proti ale nakonec se zlomí, že je v tomto směru sobec, což asi ano...musel by si odepřít ze svého komfortu☹...
a najednou říká, že tam vidí že mi něčím ublížil a že tam vidí něco jako i smrt....a že jsme něco řešili....tak to bylo právě to, že mě chtěl poslat na potrat, ono to umřelo a já mu nemůžu stále odpustit sama v sobě....
strašně ho miluju.....ale štastná díky tomuto úplně být nemůžu ☹

martasl
2. srp 2016

@jannyss no nevím,co na to říct....nemohla bych být s partnerem,který by trval na potratu,hlavně když by viděl,jak po dítěti toužím a že léta ubíhají...u tebe konkrétně si myslím,že šlo a jde hodně o psychiku,že nějak vnitřně cítíš,že by jsi v něm neměla podporu,myslím,že mimi by ho asi nezměnilo.Nevím,jestli by pro mě takový vztah měl cenu-láska neláska....ale je to jen můj pocit,prostě za mě a u mě vím,že takový vztah rozhodně ne,promiň....ani bych s takovým partnerem dítě nechtěla....

marlah
3. srp 2016

@jannyss Ahoj, některé věci v životě jsou hodně těžký. Nejdůležitější se asi si ujasnit v sobě, co člověk chce. Těžko se radí ..... když je člověk v úplně jiné situaci. Docela ti rozumím, přítele miluješ, ale nemůžeš mu to odpustit. Na druhou stranu tě chápu, že chceš mimi 🙂 Zkus si to sama v sobě nějak ujasnit, probrat s přítelem, moc byhc ti přála, abyste byli šťastní a mimi se podařilo.
Sama vím, jak je těžké některých věcí se "zbavit" a ujasnit si, co a jak. Prošla jse mhodně složitým rozvodm, trval 3 roky, a teď jsem šťastná, že jsem to dokázala. Taky jsem si tehdy říkala, že rady jsou nanic, člověk si tím musí projít sám.
Držím ti palce. 😉

martasl
3. srp 2016

@jannyss přesně jak píše marlah,nejlepší by bylo si s partnerem o všem promluvit....neprožila jsem tuto situaci,myslím takovou situaci s partnerem....určitě je to jen na tobě,jak to cítíš ty,jen ty nejlépe víš,co jste už s přítelem všechno prožili,společné vzpomínky,trápení....držím palce a hodně sil 😉

depos
4. srp 2016

Pro holky, které se snaží. My máme holčičku 5 let, taky jsem jí neměla zrovna brzy, narodila se mi ve 36 letech. Pak dlouhé roky snažení a nic, nakonec mi zjistili, že mám srostlou dělohu, podstoupila jsem odstranění srůstů. Mám taky za sebou kontryhel, nosifol, fertility blend a další a k tomu všemu byl manžel 2 x na spermio, které pokaždé vyšlo katastrofálně. Dokonce jsem byla tak zoufalá, že jsem psala na nějaké stránky kliniky umělěho oplodnění a tam mi odepsali, že vzhledem k věku (bude mi v lednu 42) a špatnému spermiu nemáme šanci otěhotnět přirozeně. No a nakonec světe div se, stalo se, ale to jsem tady už psala. Umřela mi maminka a zařídila to tak, že jsem hned za měsíc po jejím odchodu zjistila, že jsem těhotná. Teď jsem 33. týden, čekáme holčičku (snad?!!!) a moc se na ní těšíme. Tak holky hlavu vzhůru a třeba se to podaří i přirozenou cestou.

marlah
4. srp 2016

@depos Tak to je nádhera. Moc gratulu a přeju ať vše dobře dopadne a holčička vám dělá jen radost.

winter
4. srp 2016

@depos Moc gratuluji a přeji hodně zdraví 🙂

martasl
4. srp 2016

@depos teda,to je smutný,ale i krásný příběh.Maminka vám poslala to nejkrásnější štěstí na světě.A je vidět,že nemusí být vše ztraceno.Přeju moc štěstí,doufám,že nám pak to štěstíčko ukážete 😉

winter
5. zář 2016

Tak konečně přidávám informace z první konzultace v CARu, byla jsem minulý týden. Pan doktor mi navrhl následující: 3. den MS odběr krve, udělá se hormonální profil, 11. den folikulometrie a objednání na IUI. Říkal, že sice z IUI v mém věku asi neotěhotním, to by byla velká náhoda, ale zjistí se, zda se dostanou bez problémů do dělohy + udělá se spermio. Takže manžel nemusí na spermio zvlášť. Pokud budou tyto 2 věci v pohodě, navrhl IVF. Zatím jsem s ním nemluvila, zda udělat klasickou nebo nativ, já osobně bych chtěla nativ, kvůli vysoké dávce hormonů. Samožřejmě mi hlavně navrhoval darované vajíčko, prý i u ženy 45 let je šance 70%. V mém věku je prý pravděpodobnost, že se povede IVF s vlastními vajíčky jen 5%.

MS čekám již tento týden, takže na tu krev poběžím možná už v pátek.

xyrina
5. zář 2016

@winter Tak držím palce. Mě říkali to samé 🙂. Ale já s IUI vůbec nepocitala. Připadlo mi to jako zbytečně vyhozené peníze. Hned jsme chtěli IVF. Teď když se to nepovedlo mám jít na hysteroskopii.

winter
5. zář 2016

Právě, že doktor říkal, že úspěch s IUI je u mne sice téměř vyloučen, ale je to, cituji: "levný způsob, jak zjistit několik věcí při jednom úkonu".
Budu mít totiž potíž dostat manžela i na ten 1 odběr spermatu, tak mi to chtěl doktor ulehčit 🙂 .

Jinak zatím mám konzultaci, odběr krve, hormonální profil a spermiogram zdarma. Za IUI budeme prý doplácet asi 1000 Kč, což se mi zdá dost dobré.

xyrina
5. zář 2016

@winter To znamená, že máš dost svých vajíček, ovulaci atd. Bez leku?

winter
6. zář 2016

Ovulaci a MS mám pravidelnou každý měsíc, ale právě, že asi kvalita vajíček už nestojí za nic ... ☹ To se bude zjišťovat teď z krve, jak na tom vlastně jsem. IUI chtějí dělat, aby zjistili, jestli se v pohodě dostanou jehlou (nebo jak se to jmenuje) do dělohy. Tedy, jestli jsou vůbec průchodné vejcovody. Pokud by se nedostali, musela bych podstoupit asi další zákroky, ještě jsem to nestudovala, já doufám, že v tomhle problém nebude.

Předpokládám, že i u IVF nativ by nějaká stimulace byla. Zatím v tom ještě tápu, zkušenosti žádné.

Jinak já bych šla klidně do darovaných, ale manžel zatím nechce.

marlah
6. zář 2016

@winter Ahoj, jsem teď ve stejné situaci jako ty. Chystám se do CARu objednat. Po roce snažení jsem otěhotněla, ale zamlklé těhu. Od té doby (červen) MS chodí pravidelně. dělám OVU testy, zdají se být ukázkové, i příznaky má, ale otěhotnět se nadaří.....
Včera jsem byla na konzultaci u mé gynekoložky. Vzhledem k věku - 41, mi samozřejmě naznačila, že možnost otěhotnění klesá a hlavně taky udržení. Čekala jsem nějaké řešení dál, ale nic moc. Napsala mi Duphaston 16.-25. deny cyklu, na lepší sliznici pro uchycení vajíčka a doporučila Inofolic (který beru dávno). Jako jediné další řešení navrhla spermiogram partnera (je o 10 let mladší), jinak prý zkoušet dál.
Proto se chystám objednat do CARu na konzultaci, nikdy jsem toto neřešila, tak nevím co mě čeká. Myslím si, že by IUI bylo pro nás řešení, no uvidíme.

winter
6. zář 2016

@marlah Tak vidím, že každá doktorka to řeší trochu jinak. Ta moje mi řekla, že ženy 39+ už vůbec neřeší a rozhodně jim nic nepíše. To mi rovnou odmítla. Vypsala mi ihned žádanku do CARu, že mi tam vše udělají sami. Krev, spermio,.... Teď čekám MS (koncem tohoto týdne) a pak půjdu na krev.
Pro nás bohužel IUI určitě řešením nebude, vypadá to, že mám prostě už stará nekvalitní vajíčka. Jinak na sliznici piju kontryhel a mám ji ukázkovou 😀

winter
6. zář 2016

Ještě jsem chtěla napsat, že mě mile překvapilo, že jsem zatím v CARu nemusela nic platit 🙂 Já už i u konzultace vytahovala peněženku, že si to zaplatím a sestřička se na mě dívala, co dělám, že je to na pojišťovnu. Bohužel IVF si zaplatím sama. Doktor mě říkal, že zatím ani nevědí, zda a kdy bude schválen zákon o IVF do 42 let včetně.

marlah
6. zář 2016

@winter Vidíš, fakt každý doktor to řeší jinak, proto jsem ráda, za každou informaci a musím říct, že tady na fóru jste holky fakt super. 😉 😉 😉
Uvidím, co mi řeknou v CARu. Zatím o IVF neuvažuji, pevně doufám, že by to mohlo ještě vyjít. Ale co vím, jak to dopadne, pro miminko bych udělala všechno, i za cenu že si taky IVF zaplatíme. Moc ti držím palce ať ti dopadnou výsledky dobře. A děkuju. 😉

marlah
6. zář 2016

@winter Tak jsme objednaní do CARu, začátkem října jdeme na konzultaci......

winter
7. zář 2016

Do jakého CARu jsi objednaná?

Tak si snad budeme moct předat nějaké zkušenosti. 🙂 Mě MS zatím nedorazila, čekám ji čtvrtek - pátek.

marlah
7. zář 2016

@winter Do Brna do Heliosu. Budu moc ráda, když si napíšeme, jak to probíhá a jaké máme poznatky. Klidně i přes zprávu. 😉 😉 😉 😉

bonulinka
7. zář 2016

@premca O císaři nepadlo ani slovo. Jen se mě zeptali, jaké byly předchozí porody. Ty byly rychlé a bez komplikací a to jim stačilo.

winter
10. zář 2016

Holky, dnes odpoledne po marném čekání na MS jsem si udělala TT a mám tam ducha. Sice slabého, ale je tam..... Nějak mi to hlava nebere. A to prý jsem neplodná 😀 Zatím to vstřebávám. Může se stát cokoliv a zítra to už nemusí být pravda. Dám Vám vědět, jak to pokračuje. 🙂
Jinak je to poprvé co mám pozitivní TT po roce snažení. Myslím, že mě dost pomohl inositol, melatonin a možná i DHEA, ale to jsou jen spekulace.

xyrina
10. zář 2016

@winter To je krásná zpráva. Držím palce 🙂.

marlah
10. zář 2016

@winter To je krásná zpráva. Moc ti držím palce ať jsou brzy // jako dálnice. A ať vše vyjde. ☺☺☺

martasl
10. zář 2016

@winter teda,to gól 😀 tak tfuj tfuj tfuj,ať je to ono a z ducha jsou dálnice a vše je v pořádku 😉

winter
11. zář 2016

Děkuji všem za přáníčka, zatím se mimi drží zuby nehty, tak snad to bude OK 🙂

romelia
12. zář 2016

@winter držím moc palce! 🙂