Snažilky o mimi od půl roku a více

misa.ottovka
11. srp 2008

Ahojík, je tady nějaká snažilka, která se snaží více jak půl roku, ale současně méně jak jeden rok čili do doby, než se začíná něco poprvé řešit???????? 🙂

luckamb
11. srp 2008

tak to já budu na reference těšit. Pořád přemýšlím, že bych od září začla něco dělat a nevím co.

luckamb
11. srp 2008

Kači a za ty tři roky něco zjistili nebo nezjistili nebo co??

zmuzle
11. srp 2008

Lucko, pokud mi nadseni vydrzi, tak pujdu ve ctvrtek na poweryougu. Pry je na zada taky dobra.
Jinak pry mam plavat a kolo. Plavani beru, jen ne v precpanych bazenech a kolo me neba 😉
Jen ty brisni tance, ty me vylozene bavi, tak asi zacnu. Mozna...

luckamb
11. srp 2008

jo tak z powerjogy jsem přišla totál rozmasakrovaná a zvracela jsem dva dny, jak mě ta páteř vzala.

katuska23
11. srp 2008

No zjistili až teď v květnu,v dubnu jsem nastoupila do caru a od té doby se trošku něco začalo dít....

zmuzle
11. srp 2008

Katu, tak to jsi uz protrela snazilka... ☹

Lucko, no potes. Ja naposledy zvracela na spinningu. Jsem to po ranu neudychala a udelalo se mi zle. Od te doby jsem se neodvazila...

luckamb
11. srp 2008

Hele holky ale cvičení podle MOjžíšové by mohlo někde být i jako hromadná akce, ne?? Mylsím jako se chodí třeba na aerobic?

lucule
11. srp 2008

Jo to by mohlo. Myslim, že by se nás tam sešlo dost 😉

luckamb
11. srp 2008

Katu: tak ještě že se začlo něco dít. Do toho Caru si šla sama???

katuska23
11. srp 2008

šla jsem za svým doktorem a zrovna když jsem mu chtěla říct o žádanku do caru tak mi to navrhnul sám.zjistilo se že jsem naprd brala půl roku léky na ovu po kterých jsem 8kg přibrala.Jedu zase ve středu.

dckami
11. srp 2008

ahoj kočky,
můžu k vám?
O miminko se sanžíme již 2 roky, od 11/07 jezdíme do Pronatalu Teplice, mám za sebou 4 neúspěšné IUI - inseminace, dále laparoskopii a pokud vše dobře dopadne, tak v září pojedeme na 1.IVF.

katuska23
11. srp 2008

dckami ahoooj🙂

marcelapetrikova
11. srp 2008

holkýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýý tak můůůůžžžžůůůůů??? 😵

jitie
11. srp 2008

kuk jsem tu zas 🙂
tak my se snažíme už rok, máme zasebou 2 otěhotnění a obě neúspěšné 😔 takže nejspíš si vyžádám nějaké rozbory krve a genetiku..

marcelapetrikova
11. srp 2008

no my se snažíme víc jak 2 roky v črvnu missed abort v 8 tt a v roce 2006 v 7tt

zmuzle
11. srp 2008

Ahoj nove prichozim 🙂

misa.ottovka
autor
11. srp 2008

Lucule: tak díky tobě jsem zjistila že existuje nějaká luteální fáze a že je to problém když je krátká. Já jí mám 10 dní, je to problém???????????????? Někde jsem ted naopak četla, že nesmí být kratší jak 10 dní

zmuzle
11. srp 2008

Miso, ta to teda musim taky nastudovat, vubec nevim o co jde 😉
Holky, ja se pomalu loucim. Mejte se krasne a zitra se na Vas juknu.

jitie
11. srp 2008

miso lutealni fáze je od ovu do MS...já sem jí taky měla 10 dní, ale jak má být dlouhá,aby nebyl problém nevím.. 😕

luckamb
11. srp 2008

A koukám se nám to tu rozjíždí, to je fajn.
TAky vítám všechny nově příchozí.
A za osm minut jdu domů. Jupííí

dckami
11. srp 2008

ááááá, koukám, že také pracuješ do 17 hodin jako já, ty úřední hodiny mě jednou zničí 😖 , obzvlášť dnes, když je venku tak krásně 😎 .

luckamb
11. srp 2008

no to mi povídej, taky bych radši byla venku. Ale zítra má být taky krásně a já jsem vpráci jen do 12. Tak to bude super den. Snad ta předpověď počasí opravdu vyjde.

misa.ottovka
autor
11. srp 2008

Tak ted jsem se dočetla že luteální fáze nesmí být kratší než 10 dní, jinak je to problém. A pokud žena před MS špiní, a ještě to není 10DPO, tak to může znamenat nedostatečnou funkci hormonu žlutého tělíska a sníženou plodnost...Tak jsem o něco chytřejší..........

Já jdu taky za 5 min. domů, hurá.

luckamb
11. srp 2008

HOlky pa zítra

misa.ottovka
autor
11. srp 2008

papa 😉

katuska23
11. srp 2008

já jdu domů ale v půl šestý jsem zpátky🙂

jitie
11. srp 2008

já tu jsem pořád, dneska jsem měla volno a většinu dne proseděla u PC 😀

misa.ottovka
autor
11. srp 2008

Já jdu taky domů ale zpátky budu až zítra, jdu běhat se psíkama jako vždy nejmíň hodinku venku 😉

len
11. srp 2008

Já vám ten hormonální profil shrnu, jo? 😉

Takže - 2.-5.DC se nabírá krev na kontrolu hormonů - LH, FSH, estradiol
-Špatné hladiny hormonů můžou znamenat problém, např. anovulaci nebo vyhasínání vaječníků v přechodu...

Cca týden po ovulaci se nabírá krev na progesteron
- Správná hladina potvrdí, že opravdu proběhla ovulace a že je progesteronu dost. Pokud ovulace neproběhla, v dalším cyklu se vyvolává pomocí léků. Pokud proběhla, ale progesteronu je málo, dodává se potom uměle (např. výše zmíněný Utrogestan) po ovulaci

Je hodně důležité, aby byla krev nabraná ve správné fázi cyklu, protože hladiny hormonů se mění a co je v jedné fázi správné, v jiné je špatné. Každá laboratoř má také jiné referenční hodnoty, takže není moc dobré si porovnávat výsledky mezi sebou.

A kdykoli během cyklu (i když obvykle se to přidává k tomu prvnímu odběru) se kontroluje prolaktin a hormony štítné žlázy
- Špatné hodnoty znamenají problém, který je nutno řešit, většinou opět s pomocí léků

Dále vám mohou brát krev na kontrolu všemožných infekcí a chorob, které mohou způsobovat neplodnost (např. HIV nebo chlamydie)
Také se z krve dá zjistit základní imunologie - jestli nevyrábíte protilátky proti partnerovým spermiím nebo oplodněnému vajíčku.

Dá se to opakovat v průběhu několika cyklů, takže to opravdu není otázka jediného náběru, mně občas brali i čtyři velké zkumavky najednou...

Pokud byste si chtěly ověřit ovulaci ještě před návštěvou dr., je tu možnost měření bazální teploty:
merenibt.xf.cz 🙂

jitie
11. srp 2008

len díky, jsme zase o něco chytřejší 😉