Snažilky o mimi od půl roku a více

misa.ottovka
11. srp 2008

Ahojík, je tady nějaká snažilka, která se snaží více jak půl roku, ale současně méně jak jeden rok čili do doby, než se začíná něco poprvé řešit???????? 🙂

luckamb
12. srp 2008

ahoj jani, vítám tě a zdravím tě

misa.ottovka
autor
12. srp 2008

Ahoj jani, tak to jsme na tom hodně podobně 🙂 Snažíme se od března a prášky neberu od listopadu 😉

luckamb
12. srp 2008

Holky já jdu za chvíli na oběd a pak domů. Jupíííí. 😀

len
12. srp 2008

Holky, seznam pracovišť na Mojžíšku je tady:
http://www.volny.cz/novacka/mojzis/seznam.htm
Popř. v adresáři na www.neplodnost.cz
Ale jinak - srovnání těla trvá minimálně tři měsíce (během kterých se doporučuje přestat se snažením, protože hrozí zvýšené riziko případného potratu), dřív se výsledky moc čekat nedají, no a po srovnání zase začíná běžet ona roční lhůta (během které je nutno denně hodinu cvičit). Dokonce mi moje fyzioterapeutka říkala, že to, že Mojžíšová nezabrala, se dá říct až po dvou letech každodenního cvičení 😉 Osobně přiznávám, že já jsem to prohlásila už po roce - cvičím dál, ale už to řeším i jinak...

jenniffer
12. srp 2008

Len: uff, nejdřív 3 měsíce zákaz a pak další roční lhůta! To zní hrozně. Tolik času snad ani nemám.... ☹ Budu muset zvolit nějaký rychlejší postup. S dnešními zkušenostmi si říkám, že jsme měli začít snažilkovat už dávno. Ale kdo to tenkrát mohl vědět, že to nepůjde tak rychle.

sop
12. srp 2008

Ahoj holčiny,
taky bych se k vám přidala. My se snažíme už od září 07, kdy jsem vysadila prášky. Bohužel mám i takový problém, že od vysazení nedostanu přirozeně menzes. Ze začátku jsem šla na Agolutin a ten mi ji vyvolal. Pak když měla přijít další měsíc sama tak zase nic. Takže zase jsem dostala Agolutin a přišla. Těd už asi půl roku mi doktor nic nepíchá a nechává tomu volný průběh. Zatím neproběhla ani žádná spec.vyšetření. Jen asi poslední 3 měsíce jsem si měla měřit BT, to jsem poctivě dělala, ale zjistila jsem, že asi ovulaci nemám 😒 . No teď jsme jeli na dovču a já si řekla, že na dovči chci úplně vypnout a na nic nemyslet, tak jsem si BT tam přestala měřit 😅 asi mě sice pan doktor moc nepochválí, ale snad už konečně začně se mnou nebo s manželem něco dělat. Snažím se tomu nepodlehávat do depek, ale je to síla 😠

luckamb
12. srp 2008

Ahoj len, tak to s tou mojžíšovkou je pecka, to si mě fakt nepotěšíla
sop: vítám tě mezi náma. Ty jo gynekolog je asi blázen, ne?? To by s tebou asi měl něco dělat?!

milin
12. srp 2008

Ahoj Len,tak ja si prave koupila DVD na Mojzisovou,no teda tak nevim jestli jit do toho ci ne.To si me teda prekvapila.

Ahoj Sop,nezlob se na me ale muj nazor je ten ze dr. by ti mel udelat patricne vysetreni,proc pak nemas menzes pravi. ci by ti mel dat hormony po kterych se vse upravi a menzes by si mela dostavat prav. Je pravdou ze na nekoho to moc nepusobi a ma je stejne halabala,ale urcite nebudes patrit mezi ne.Vzdyt preci nemuzes presne vedet kdy mas ovu a kdy ne 😉

luckamb
13. srp 2008

Dobré ráno

zmuzle
13. srp 2008

Ahoj holky 🙂

luckamb
13. srp 2008

tak co nového takhhle po ránu?

zmuzle
13. srp 2008

Luci, ja mam za sebou tu prvni rehabku a dobry. Odblokovali mi ztuhly rameno a siji. No a furt zatim jen premyslim o te Mojzisce. Musim si nekam zavolat, kde ji vylozene delaji a zeptat se na dalsi info.
Jinak tady je zamraceno, vypada to na dest. Nejradsi bych zalezla do pelechu.

luckamb
13. srp 2008

jj, to mi povídej. TAdy je taky zataženo a počasí na spaní, no jo no, ale to se nedá nic dělat. Musíme makat 🙂

makoush
13. srp 2008

ahojda, muzu se taky pridat? prasky neberu od prosince, aktivne a zamerne se snazime od brezna..no,a stale nic,ach jo. Vcera jsem byla u Dr. a taky mi potvrdil, ze se to resi az po roce...chjo ☹ tak jsem si aspon koupila malinik a prvni mesic merim..tak snad z toho neco bude..

zmuzle
13. srp 2008

Makoush, vitej. Tak to jsme na tom stejne s delkou snazeni 😒

makoush
13. srp 2008

zmuzle: no, koukam,ze nas je takovych vic...je docela fajn vedet, ze ve stejnou dobu stejnou vec resi/resilo vice holek...

len
13. srp 2008

Holky, já vím, že jsem vás asi moc nepotěšila, i já z toho byla nejdřív dost překvapená, protože jsem se domnívala, že se jedná o pár cviků, který budu dva měsíce sem-tam cvičit a potom zázračně otěhotním 😉 Pak jsem si o tom něco nastudovala a zjistila, že to zase taková legrace není, takže jsem se asi rok a půl odhodlávala, dokud jsem si nebyla jistá, že do toho chci jít naplno... Ono už po takový době taky člověk všecko vnímá jinak, když už VÍ, že to jen tak nepůjde, najednou mu přijde fajn i tvrzení, že by se to do roka mohlo podařit 😉 A že úspěšnost je nějakých 30 % (tj. 30 % holek, co to poctivě cvičí, do těch dvou let nakonec otěhotní). Takže to asi není určený pro někoho, kdo se nesnaží moc dlouho (do toho roku) - ne, že by to nemohlo pomoct, ale možná takhle ze začátku chybí to správný odhodlání jít do toho naplno a s patřičnou motivací... Jestli mě chápete, co jsem chtěla říct 😉 Prostě já když si na sebe vzpomenu, když jsem se snažila nějaký půlrok, nedokázala bych se asi pořádně dokopat k tomu si každý den půl hodiny přivstat a druhou půlhodinu si střihnout večer po návratu z práce... Prostě proto, že jsem věřila, že se to povede i bez toho (a většině z vás se to povede, uvidíte! 😉 ) a byla jsem na to moc líná. Pak se ve mně něco zlomilo a mně došlo, že holt mám problém a nikdo jiný ho za mě nevyřeší, že prostě rychlá řešení neexistují. Jasně, mohla bych jít po roce na IVF, nechat do sebe nacpat tunu hormonů, nechat se rozřezat a rozpíchat, ale já prostě věřila tomu, že když zaberu, bude to sice trvat dýl, ale půjde to... No, sice nešlo, ale znám spoustu holek, kterým se to po Mojžíšový podařilo 🙂

V žádném případě jsem vás od toho nechtěla odradit, ale jestli do toho chcete jít, tak:
- si buďte jisté, že to fakt chcete, budete tomu něco schopny obětovat a neflákat to, jinak je to snaha celkem naprázdno
- buďte si vědomé, že je to opravdu záležitost dlouhodobá, tahle metoda neslibuje zázračné výsledky na počkání
- najděte si zkušenou fyzioterapeutku, která vás bude jednou měsíčně kontrolovat a provádět mobilizace, prostě opět - polovičaté řešení cvičení podle knihy nebo DVD je zbytečně vynaložená energie, i kdybyste to zvládly odcvičit, bez mobilizací je snaha na nic
- a jestli do toho fakt půjdete, moc držím palce, protože to stojí za to, minimálně vám to parádně vytvaruje figuru 😉

luckamb
13. srp 2008

makoush: vítám tě
len: zase vyčerpávající 😉 Moc ti držím palce aby tvoje snaha byla konečně odměněna a dočkala ses toho mimíska.

renni11
13. srp 2008

Ahoj holky,
taky bych se k vám ráda přidala. My se snažíme už tři roky a to je hodně dlouhá doba. Po vysazení jsem přirozene nedostávala menzes. Vždy byl vyvolán injekcí. Pak jsem začala chodit na cviky Mojžíšové, které jsem cvičila asi 5 měsíců a měřila si BT, ale ovulaci jsem stejně neměla. Pak na mě doktorka zkoušela Clostilbegyt a utrogestan. Ale bez uspěchu. Nakonec jsem absolvovala vyšetření na průchodnost vaječníků a to bylo v pořádku. S tím, že už mi nedokáže pomoc mě po dvou letech dala doporučení na Gennet do Prahy. Kde jsem zatím absolvovala 4 inseminace s tím, že hormony jsou v normálu a jsem jinak zdravá. Tak nevím, problém je asi někde jinde. ☹

makoush
13. srp 2008

Víte, někdy mám pocit, že se zbytečně stresujeme. Ono pročítání diskuzí, pozorování se, měření, sebesugesce těhu příznaků, studium dr. postupu vyšetřování páru, čtení horor článků o tom, jak to komu nešlo je na psyché docela darda... pravidelně si říkám, že už to číst nebudu, že to vydržím...no, bohužel to nikdy nevydžím a tak je to pořad do kola... 😒

len
13. srp 2008

Lucko, díky 🙂
Makoush - já zastávám názor "řešme problémy, až nastanou" 🙂 Takže souhlas 🙂

grej
13. srp 2008

Renni - takže v Gennetu ti zjistili, že dle hormonů ovu máš? Ačkoli ti tvoje MUDr tvrdila, že ovu není? Asi jo, co? Protože jinak by nemělo cenu ti dělat IUI, že jo, bez ovulace...

Jinak - my se snažíme už 28. cyklus - dva roky a dva měsíce 😉 Jsme oba zdraví, takže zřejmě idiopatická neplodnost (lehkou endometriozu nepočítám, prý je zanedbatelná).

renni11
13. srp 2008

Ahoj Grej - těžko říct.... u mě trvalo dva roky po vysazení než se mi hormony asi dostali do nějakého normálu. Šlo to hrozně pomalu, pak jsem začala jezdit do Gennetu a moje tělo najednou začalo reagovat na Clostilbegyt a ovulace byla. Bohužel inseminace se nezdařila. Ještě jednou jí zkusím a pak mi bylo doporučeno umělé opl. Toho se nějak vnitřně bráním. PS: nevím co přesně znamená idiopatická neplodnost.?? 🙂

luckamb
13. srp 2008

ty jo holky kam já se na vás se svýma 10 měsícema hrabu, až je mi stydno 😔

len
13. srp 2008

Renni - idiopatická neplodnost je neschopnost otěhotnět, aniž by byla odhalena jakákoli příčina... Prostě všecka vyšetření na 1* a přesto se roky nedaří 😒

Luci, nemá ti být co stydno, buď naopak ráda, že jsi, kde jsi 😉 Taky tu občas narazím na někoho, kdo se snaží třeba deset let, tak si spíš říkám, že na tom vlastně nejsem až zase tak špatně 😉 A stejně pořád věřím, že se to podaří 🙂

misa.ottovka
autor
13. srp 2008

Taky se cítím blbě se svými skoro 7 měsíci 😖

len
13. srp 2008

Ale houby, to už sem radši nepolezem, copak snažit se dýl je nějaká zásluha? 😉 Cítíte se blbě, protože někdo jiný má smůlu větší než vy? 😉

grej
13. srp 2008

Renni - tak to jo, je dobře, že se tělo umoudřilo 😉

Holky neblbněte. Jak psala Len - buďte rády že jste kde jste 😉 Já tu dobu snažení psala jen proto, abych doložila, že do tohoto tématu taky patřím 😀

dckami
13. srp 2008

Grej, tak jsem na tom jako ty, také jsem bez HA od 6/2006 a čekám na 1.IVF v září.

luckamb
13. srp 2008

Len: ne proto že máte vy větší smůlu než my, ale že tu občas stresujeme a nervujeme, když vlastně čekáme jen chvíli