Snažilky o mimi od půl roku a více

misa.ottovka
11. srp 2008

Ahojík, je tady nějaká snažilka, která se snaží více jak půl roku, ale současně méně jak jeden rok čili do doby, než se začíná něco poprvé řešit???????? 🙂

luckamb
15. srp 2008

jo to je fakt, že by si mohli myslet že si nic nehledáš

misa.ottovka
autor
15. srp 2008

Milin, pokud jsi na pracáku, tak na to, aby jsi měla nárok na MD, tak musíš splnit podmínku účasti na nemocenském pojištění nejméně po dobu 270 kalendářních dnů v uplynulých 2 letech před porodem. Do doby pojištění se započítávají i např. doba, kdy jsi byla vedena v evidenci uchazečů o zaměstnání; no apokud tuto podmínku nesplňuješ, pak máš nárok pouze rovnou na rodičovskou dovolenou v té třetí variantě čerpání.

linda7
15. srp 2008

Ahoj lucko z MB,my se známe... 😉

luckamb
15. srp 2008

Ahoj lindo a já podle jména asi i vím odkud viď 🙂

luckamb
15. srp 2008

Ty jo míšo ty si prostě chodící knížka 😀

milin
15. srp 2008

Miso ja jsem trochu laik na tyhle veci,asi jsem to nejak nepochpila.rekni mi to jako blbcovi 😀 ,pak to treba pocopim.Diky 🙂

misa.ottovka
autor
15. srp 2008

Luci nech si ty fórky ju 😀
Milin: no nevím jak ti to vysvětlit: prostě mi řekni, jak dlouho jsi na pracáku, kde jsi byla a jak dlouho zaměstnaná předtím tad. A já ti řeknu na co máš nárok

luckamb
15. srp 2008

to nebyl fórek, já to myslela úplně vážně 😉

milin
15. srp 2008

Miso tak na pracaku jsem od 19.05.08 a pred tim jsem pracovala skoro rok.

misa.ottovka
autor
15. srp 2008

Tak milin to by mělo stačit na to, aby jsi splńovala nárok na vyplácení MD-tu by ti měl vyplácet pracák, ale v jaký konkrétní výši to netuším, nejsem zas v tomhle nějaký odborník, jen co jsem kde vyčetla. No a pak plynule přejdeš z MD na Rd, ale budeš si moct vybírat jen mezi tou 2. (3 roky RD), a třetí variantou (4 roky RD) rychlosti čerpání, protože na tu nejrychlejší dvouletou RD podmínky nesplňuješ.

milin
15. srp 2008

jj moc dekuji.No ja si rikala,ze kdyby ta prace klapla,tak bych klidne do prace chodila u tehotna,me by to nejak nevadilo.Ale jen nevim jetli bych nedostala rizikovku?

misa.ottovka
autor
15. srp 2008

Milin to jedno, pokud budeš v nový práci na rizikovym, vyplaci se to jako nemocenská, jen se ti po dobu nemocenský pak prodlužuje zkušební doba, a pokd zaměstnavatel nebude solidní tak tě vyhodí hned po ochranný lhůtě až se třeba vrátíš z rodičovský

luckamb
15. srp 2008

holky už jdu skoro na oběd

misa.ottovka
autor
15. srp 2008

Já se taky pro dnešek loučím, přeji hezký víkend všem 😉

zmuzle
15. srp 2008

Miso, hezky vikend.

linda7
15. srp 2008

luckamb :přesně tak,takže se tady potkáváme a jsme na tom úplně stejně....

luckamb
15. srp 2008

A jak se vede lindo?? Nějaká změna?? Říkaly jsem s Ivou , že jedné z nás tří už se to přece musí konečně povést a prolomit to. 😉

linda7
15. srp 2008

no,vede se mi celkem dobř.Už by to ale chtělo změnu,nemyslíš? Chudák Ivča-byla včera na pohotovosti,protože ji opět chytl močák.Takže má opět antibiotika a asi i nemocenskou.

vov
15. srp 2008

Holky, jak dlouho se vlasně o mimčo pokoušíte? Už jste to některá i řešila s doktorem?
Přeji krásný víkend všem aˇšťastnou hvězdu při snažilkování!!! 😵

dckami
15. srp 2008

holky,
co se týká výplaty rodičovského příspěvku, tak zde najdete kompletní informace: http://portal.mpsv.cz/soc/ssp, případně se s dotazy obraťte na příslušný Úřad práce, odbor státní sociání podpory. 😉

vov
15. srp 2008

Ahoj holky, ještě jedna hloupá otázka mi nedá spát 😅 Když jsem byla na gyn prohlídce po 7 dnech od ovu, poznal by MUDr., že se spermie uhnízdila, nebo ne? Díky moc

andreasek82
18. srp 2008

dobre ranko holky! 🙂
vov: ja myslim, ze by to jeste nepoznal..
jinak ve ctvrtek by mela prijit ms a uz me dost poboliva bricho, takze urcite prijde.. 😖

misa.ottovka
autor
18. srp 2008

Ahoj holky, mně taky bolí bříško ☹

luckamb
18. srp 2008

Ahoj holky,
tak držím palce aby vám nepřišla ani jedné 😉

vov
18. srp 2008

Dobré ránko holky, jak je při pondělku? 🙂 Mně přišla MS včera, o 3 dny dříve!! 😠 Ale tak špatně mi ještě nebylo, měla jsem pocit na zvracení a neskutečně mě bolela hlava, až jsem to nevydržela a musela si vzít prášek, které jinak nesnáším.. Ach jo..
Míšo, Andrejko, držím palce, aby bolesti břicha nebyly kvůli MS!!!!
Pohodový pracovní týden

qipa
18. srp 2008

Ahoj, asi už diskutujete o něčem jiném, ale k tématu - můj doktor mi nejdříve doporučil (kvůli věku), abychom se začali snažit a řekl mi, že když to neklapne do 3 měsíců, mám přijít na kontrolu. Málem bych zapomněla, že mi půl roku předtím našel cystu ve vaječníku. Po 3 měsících snažení/nesnažení jsem šla na ultrazvuk, změřil cystu a předběžně jsme naplánovali operaci na červen. Před operací jsem šla ještě na ultrazvuk, kdyby náhodou došlo k oplodnění, tak aby mě zbytečně neotvírali.

A to podstatné, kam směřuji. Opravdu jsou velké rozdíly mezi lékaři!!!! Ten můj je naprosto skvělý a rovnou se mě zeptal, zda při příležitosti vyndání cysty nechci podstoupit i další zákroky, které by měly ověřit průchodnost vejcovodů, výšky a kvality děložní sliznice a pevnost čípku. dlouho jsme o tom spolu uvažovali a nakonec jsem se rozhodla, že podstoupím průzkum a případné zprůchodnění vejcovodů. Nastoupila jsem do soukromého sanatoria a čekala na operai, ke které měl ten můj lékař externě dorazit a provést ji. Den před zákrokem mě navštívil lékař sanatoria a naprosto bez obalu se mě optal, zda jsem pro, aby mi kdyžtak vyndali vejcovody, případně vaječníky, když bude něco blbě. Pak se mě zeptal, zda jsem neplodná, jak dlouho se snažíme, že jinak zákroky z rozmaru nedělají dříve než po roce snažení. paráda. Víc vynervovaná jsem být nemohla. jsem strašně vděčná za lékaře, kterého mám a který nezlehčuje mé pocity a můj zdravotní stav.

osobně si myslím, že pokud doktor prostě bez bližšího pohovoru rovou řekne, přijďte za rok, není to dobré. Minimálně by měl říct, jaké jsou možnosti, jaká je léčba, jak se postup načasuje, že se měří bazální teplota, atd atd atd....
Navíc dobrý lékař odpoví na jakoukoliv otázku uváženě. I sebepitomější. pamatuju, jak jsem se ho jednou ptala, zda je normální, že někdy mám v pochvě bouli a jindy ne. Po 10 minutách výslechu jsme zjistili, že je to čípek 🙂

luckamb
18. srp 2008

qipa: tak to je fajn, že máš takového doktora

andreasek82
18. srp 2008

luckomb a vov: diky holky, kez by to vyslo.. ale myslim, ze to neklapne..
gipa: mas pravdu, hodne zalezi na doktorovi.. ja bydlim uz skoro dva roky v praze a
na gyndu jezdim stale do berouna, premyslim o zmene, jednak je to pomerne daleko a
ani doktor sam o sobe neni buh vi jak super..

luckamb
18. srp 2008

já jdu na gyndu příští úterý, tak jsem zvědavá

andreasek82
18. srp 2008

ja 8. 9.