Snažilky o mimi po samovolném potratu

oliras
23. črc 2009

ahojky holky hledám spřízněné duše co mají stejný osud. Potratila jsem v 17tt je to 15 dní ale už ted plánuju jak se budu snažit zase a co Vy

marcajda
4. lis 2009

v plánu je a měla jsem koncem listopadu začít, ale mám z toho velký strach, tak to ještě do jara necháme na přírodě. listovku jsem jedla rok a půl🙂 je důležitá pro vývin miminka.
chytáme se všechny i stébélka 😀 ta mavin mi taky psala. u nás mají dobře zásobený obchod na čaje, tak její nápad použiji a zajdu se tam zeptat co mi nabídnou. Zatím neumím nakupovat přes net 😉
Vali to budeš asi ve věku pajinky i mě🙂 po 36? no prý už stárneme, ale nepřipouštím si to 😅 😅nějakého toho drobečka ještě určitě zvládneme! přeji krásný den!

valentynkaa07
4. lis 2009

Marci, je mi 35, takže ve vašem věku v podstatě jsem 😉 začala jsem brzy, ale pak dlouho nic, musela jsem najít vhodného chlapa, nějak nebylo s kym. A ted když s kym je, tak zas to nejde, jak by člověk chtěl 🤐

marcajda
4. lis 2009

vhodný chlap, to je na diskuzi 😀 v 25 jsem se vdala, za dva roky zjistil, že nechce děti, tak utekl, pak se párkrát vrátil, to se mi povedlo i otěhotnět, naposledy utekl a pak jsem dlooouho hledala a konečně snad našla a zase mimčo nevyšlo, ale to už bojujeme dva, tak je to příjemnější. a třešinka na dortu je, že po 4letech si bejválek vzpomněl a že by to chtěl znovu zkusit, že chce mimčo a jedině se mnou.. to už bych musela být hodně naivní, že?
Valenti, já zkusim ten zelený ječmen a budu podávat zprávy co to se mnou dělá 😝 taky jsem snad v pořádku, i když laparoskopii mi nedělali, ale 2x si vajíčko cestu k semínku našlo, tak snad jsem.hlavně to udržet a nenervovat se.
Důležité je, že jsme potkaly toho svého pravého chlapa, to už je veliký úspěch!!!

martinka78
4. lis 2009

Ahojky,
děvčátka tak i nás potkal samovolný potrat - sice už v r. 2006 (v říjnu 2006 jsem byla na "vyčištění"), ale musím říct, že v říjnu 2007 se nám narodila Adélka. Otěhotněla jsem hned v únoru a říjnu bylo mimi na světě - měla být teda až v listopadu, ale jaksi se ohlásila dřív 🙂) Ale jinak po tom vyčištění jsme čekali to klasické šestinedělí a pak jsme to zkoušeli, ale ne nijak násilím, prostě to přišlo, ale musím říct, že mi doktorka i sestřičky potvrdily, že po tomhle "vyčištění" se jakoby ta děloha připraví lépe a u nás to teda - klepu na dřevo - zafungovalo. Teď jsem na konci září dobrala prášečky a už plánujeme druhý mimi, rádi bysme chlapečka -ale jinak je to jedno, jen manžel říká, že aby jsme jako holky neměly přesilu tak prý kluka 🙂 Takže teď už trošku tak nějak sleduju bazální teplotu a budu se trošku řídit tím, že chlapeček by se měl "povést" přesně v den ovulace, takže tomu trošku tentokrát "pomáhám" , vím, že to není 100%, ale tak třeba... Chystám se koupit Babyplan - prý to je nejlepší před otěhotněním, tak uvidíme..

valentynkaa07
4. lis 2009

Marci,no tak to jsem zvědavá, zelený ječmen, to slyším prvně. Tak tak, už jen to, že najdeš toho správného chlapa je na medaili 😉
Marti, já doufám, že se mi to také povede, ted jsem v šestinedělí, takže je to ještě čerstvé a spíš se snažím uklidnit a být v pohodě, doktor mi doporučil Femibion, zatím beru jen tu listovku a b- komplex, ale ten já beru často, mám málo béčka. Bohužel znám i případy, kdy otěhotněly holky hned po šestinedělí a znovu potratily, ale jsou i takové, co to naopak donosily...Ano, po vyčištění je i žena prý náchylnější na otěhotnění. 😅

nnina
4. lis 2009

ahoj holky, já jsem měla samovol.potrat na konci září a teď řeším jestli počkat až do prosince, jak říkala doktorka a nebo to zkusit už v listopadu..co si o tom myslíte?? mám strach aby to nedopadlo stejně,ale nadruhou stranu neudělat si test tak by se mi opozdila menst. o týden a ani bych nevěděla že jsem byla těhu.. 😔

valentynkaa07
4. lis 2009

nino, je to těžký, když nepočkáš a náhodou to nevyjde , budeš si říkat, žes měla počkat, ale zas je dost ženskejch, kterym to vyšlo, těžko říct 🙂 jestli jsi měla ale jen takovejhle mikropotrat- zpoždění o týden, tak myslím, že bys mohla i hned, protože já si myslim, že ty tři měsíce jsou jako na uzdravení těla i ducha 😎

marcajda
5. lis 2009

ahoj nnino, ja myslím, že do prosince je zbytečně dlouho, bylo to jen krátce. taky záleží, jak přjdou další měsíčky a pak už by to mělo být v pohodě. ono je důležité být celkově v pohodě a zdravá. teď je dost špatné období na virózy..
ahoj martinko, vítám tě, je nás s potratovým trápením opravdu dost. Nikdy dřív jsem si to neuvědomovala. To je fajn, že se vám to pak povedlo, v tento scénář doufám taky 🙂 ale moc se mi neplní, ale určitě to jednou vylde nám všem!! a tobě moc přeji, ať jste tentokrát úspěšní hned napoprve 😉
Vali, já ten ječmen taky neznám..a to dělám celý život v zemědělství 😀 😀 Pokusím se živit tím co cpeme naším kravkám, těm to docela chutná a prospívá 🙂
jé a zrovna jsem zvládlá porod dvojčátek, telátek, to mám radost.

martinka78
5. lis 2009

Ahojky,
nnina - já bych pro sichr radši do toho prosince počkala, asi by se mělo těch 6 neděl fakt počkat, navíc třeba u mě to bylo fakt!! šestinedělí - to co člověk ušetří za vložky, když je těhu tak takhle jsem si to vynahradila, takže my jsme čekat stejně museli.. Je to teda můj názor, ale pro sichr.... aby to tělo něco neprovedlo, kdyby se otěhotnělo dřív, ale nevím, je to prostě jen můj názor.

marcajda - souhlasím s tím trápením, než nás to potkalo tak jsem si říkala, nás to potkat určitě nemůže - aha! a bylo to tady, u nás to bylo jakési zamlklé těhotenství - dle dr., byla jsem "těhotná" asi 5 týdnů, ale byl tam podle ultrazvuku jen ten žloutkový váček, který vypadal jako těhotenství, takže na jednu stranu jsem vlastně byla těhotná jen chviličku, takže jsme na to tak nějak zapomněli, navíc jsem pak docela rychle otěhotněla podruhé takže jsme to tak nějak přešli, ale v tu chvíli, když doktor určí "ortel" je to fakt šílený a pak ještě bylo šílených 6 týdnů - když jsem byla na plodovce - jestli nebude mít mimi nějakou vadu, na to bych asi neměla, vím, že je to hrozný, ale myslím, že bych se asi nedokázala postarat o postižené mimi..

Ale jinak všem držím moc palečky, ať se podaří těhulkovat.. Nám to snad vyjde taky co nejdřív, ale už to druhé těhotenství neberu tak jako to první, kdy člověk neví jestli ty děti vůbec může mít, takhle si říkám, že kdyby to nááááhodou podruhé nevyšlo, tak alespoň to jedno máme..

marcajda
6. lis 2009

přeji všem krásný den!! a samé dobré zprávy 🙂 to je fajn, že už je pátek a ještě jsem si na pondělí domluvila dovolenou!!
přijede přítel z práce a dny vychází celkem optimální, to se nám bude dařit 😉 tak ať se daří i vám, děvčata 😀

valentynkaa07
6. lis 2009

Dobré ráno, tak já jsem potratila v 9tt, ale tak nějak jsem to tušila, protože dr. mi říkal, že to vypadá na zamlklé těhu, ale že ještě týden počkáme, a kydžtak pak mě pošle na revizi no a mezitím jsem potratila samovolně, takže mě v nemocnici dočistili a bylo. Chci rozhodně počkat 3 měsíce, v lednu mám jít k dr, napíše mi nějaké hormony na lepší uhnízdění.
Jinak marci, na ten ječmen jsem fakt zvědavá, nevšimla jsem si, jestli jsi psala v jaké formě se to užívá, to jsou nějaké kapsle?
Hezký víkend všem. 🙂

marcajda
6. lis 2009

jestli jsem to dobře pochopila, tak se malé množství tekutiny rozmíchá ve větším a vypije.. ale ještě to nemam doma. jsem na to taky moc zvědavá..
jejda, dnes tu mám nějak moc práce 😅
valentýnko, 9tt je už docela dlouho, to mi je líto. tak teď pěkně odpočívej a bude líp a na jaře je všechno v rozpuku, tak snad budeme i my 😉

valentynkaa07
6. lis 2009

marci, no hlavně aby to mělo nějakou chut a dalo se to vypít 😉
ja se snažím odpočívat, ale chodím do práce, nejraději bych byla doma a jen ležela 😎

maladama
6. lis 2009

ahoj, nevím, jestli mezi vás patřím nebo ne, protože spíš než o potrat šlo u mě o zamlklé těhotenství v 5. týdnu - ale 4 (i když jen lehce) pozitivní testy a pak mrcha podle mě nebyly jen hormonální porucha...
máme za sebou 9 měsíců snažení a nějak ztrácím elán a optimismus. A tohle mě docela dorazilo, že když už se jednou konečně zadaří, tak za pár dní je po všem. To se mi líp smiřovalo s tím, že tenhle měsíc zas nic...

valentynkaa07
6. lis 2009

Ahoj maladamo, já myslím, že jsi měla spont. potrat, četla jsem, že právě takto končí 80 procent těhotenství, že se o tom žena ani nedozví a pak příjde zpožděná mrcha. Jen se přidej, já už taky nevím, co budu dělat, abych to dítko donosila, nějak nemám sílu znovu začínat.

marcajda
6. lis 2009

to je asi nejhorší, že po této zkušenosti uvnitř zůstane strach a místo radování z čárečky na testu je hrůza z toho, jak to dopadne. takto to mám já.. ale jednou to dopadnout musí. a pak si počtu v novinkách, jak klesá možnost otěhotnět po 35 roku a jsem na prášky..
taky se už snažíme dlouho. bez pomoci 2 roky a letos od června s doktorama. vyčerpala jsem 5x insdeminaci a tak už mi zbývá jen to ivf.
já nikdy zpožděné měsíčky neměla, tak si myslím, že jsem opravdu otěhotněla jen 2x.
maladamo, určitě mezi nás patříš, už společnou snahou 🙂 a třeba společně dojdeme i k pozitivnímu testu a třeba až k miminku. to je na této diskuzi krásné, že se tam tyto příběhy najdou 😀 😀 to mi dává odvahu

maladama
6. lis 2009

tak holky díky za přivítání v tomhle poněkud nedobrovolným klubu...

jak to brali vaši partneři? Jako že nic, nebo byli zdrchaní, nebo?
můj manžel je z toho asi ze všeho nejvíc zmatený - chápe, že mě to asi hodně vzalo, ale vůbec neví, co má dělat, nebo jak se chovat...

valentynkaa07
6. lis 2009

marci, mě se třeba stalo, že jsme se snažili přímo při ovulce a dostala jsem MS o týden dřív, a v hrozná bolest, což si myslim taky neni normalni situace. Ale nesmí se tom člověk nimrat a myslet pozitivně, na to, že to vyjde, mám kámošky v mym věku, co otěhotněly v pohodě a donosily jen já jsem takovej exot 😉

maladama
6. lis 2009

marcajda, dva roky, to už je fakt hodně dlouho, proč jste šli k doktorovi až letos? nebo to nechtěli řešit?

valentynko, a to čekání vám doporučil doktor, nebo sami chcete?

valentynkaa07
6. lis 2009

maladamo, muj přítel byl smutnej, myslim, že to obrečel, protože pro mě musel jet k našim, odvézt mě do nemocnice, a čekat tam se mnou, přičemž jsem cítila že potrácím - bolesti a krve jako z vola, tak si mě tam hned nechali a jel mi pro věci, a přijel s červenýma očima, já jsem plakala skoro furt, takže asi je tomu nepodlehnout i pro chlapa.
Doktor řekl počkat, v lednu nasadíme hormony pro lepší udržení, já radši vydržim, kdyby se to opakovalo, tak bude dr říkat, že to mohlo být tím, že tělo nebylo zotavený.

maladama
6. lis 2009

val, to chápu, když doktor řekl, že počkat, tak to by byla blbost riskovat...

já jdu k dr. až 19., tak uvidíme, co mi řekne. Ale stejně, kdybych si nedělala ty testy (a neměřila BT), tak si akorát myslím, že mi hapruje cyklus a je o tejden delší, to už tu bylo kolikrát...

valentynkaa07
6. lis 2009

maladamo, zatím jsem 14 dní od potratu, takže čekám na MS a vzpamatovávám se, nemám myšlenky na další snažení, ale myslím, že to brzy odezní a budu chtít na to honem hupsnout🙂

maladama
6. lis 2009

no mě manžel říkal, že ať si z toho nic nedělám, že si uděláme další, že očividně už víme, jak na to, jen prej mám zapracovat na té udržovací části 🙂

valentynkaa07
6. lis 2009

to mi ten můj říká taky 😉 tak at se nám to brzy povede 🙂

maladama
9. lis 2009

tak mám za sebou víkend u tchýně - hodně jsem se toho bála, protože poslouchat otázky typu "no a kdy vy konečně budete mít dítě" těsně po potratu je fakt na pěst.
A taky jsme museli na návštěvu ke švagrové, která má 7týdenní mimčo.
Ale zvládli jsme to, manža to dost hlídal a blbé dotazy vždycky odpálkoval, takže jsem to nemusela řešit.

A i když švagrovce nepřeju, že má velké problémy s kojením (nemá dost mlíka a mrně furt řve hlady, pročež ona je na nervy z nevyspání a z toho, že selhala ve svém úkolu dojnice), tak je to svým způsobem trochu fér - je starší než já, otěhotněla na první pokus, těhotenství bez problémů, přibrala akorát 8 kilo, takže se už teď vejde do předtěhotenské 38čky, porod za dvě hodiny... kdyby ještě měla spoustu mlíka a hodné klidné mimino, tak už si fakt připadám jak totální lůzr...

valentynkaa07
9. lis 2009

ahoj holky,
maladamo, ja jsem byla u tchyne minulý týden, ale ona to o mě ví, takže se na nic neptala. Rozumim ti, že si připadáš jako zvláštní případ, protože kolem to jde všem jako po másle, ale bud v klidu, problémy má dneska kdekdo, jen se o tom moc nemluví. 😒

maladama
9. lis 2009

valentynko, my už jsme tchánovcům i říkali, ať se neptají, že jim řekneme, až to bude aktuální - a že zrovna oni by mohli vědět, jak to je nepříjemné (sami čekali pět let na první dítě).

Akorát že já nechci probírat po rodině, že jsem potratila, případně kolik přesně neúspěšných cyklů máme za sebou a tak podobně.

Akorát že se pořád někdo ptá, rodina nebo kamarádi, jako "kdy už" a "proč to pořád odkládáte?" a "na co ještě čekáte? dostudováno máte, bydlet taky kde, tak co byste ještě chtěli?" No a říkat "otěhotnět, co jiného" se mi nějak nechce, protože jako s potenciální matkou se mnou v práci přestanou počítat na nové projekty a ono se taky může stát, že to nepůjde ještě několik let.

Jak odpovídáte na tyhle blbé dotazy vy?

valentynkaa07
9. lis 2009

🙂 My říkáme, že to necháváme na přírodě a takto přmo se nás nikdo neptá 😉 já to mám v práci celkem ok, že až to příjde, tak holt se to nějak udělá, já jsem prostě počítala s tím, že si řeknem ok, tak ted bude mičo, a bude to jako ve dvaceti....bohužel jsem se krutě přepočítala ☹ je mi 35, takže to má svoje rizika, ale zase jak u koho, mám kámošky, co těhotněly v poho a donosily, ale i kamaradku, ktry se nedaří otěhotnět vůbec. Mě se to povedlo hned a dopadlo to potratem, takže jsem někde mezi. Hlavně se nestresuj a bud v klidu, psychika ma velký vliv na otěhotnění a vše okolo.

maladama
9. lis 2009

val, tak to máš dobrý, že se nikdo neptá, a že i v práci se to nějak zvládne...

jako v mojí práci by se to samozřejmě nějak zvládlo taky, ale já mám kolegyni totálně neschopnou krávu, šéfka ji chce nějak v dohledné době vyhodit a já bych měla převzít její práci. O to ani tak nejde, ona toho dělá hrozně málo, ještě blbě, já ji už tak supervizuju na všech důležitých projektech, ale kdybych přiznala, že se snažíme o mimino, tak si ji tu šéfka bude chtít nechat, aby po dobu mojí mateřské tu byl někdo, kdo tomu aspoň trochu rozumí... a já tu dámu fakt nevydejchávám a bez ní bych to zvládala líp, než když tu je.

No kancelářská politika nejhoršího ražení, přijde mi to chvílema směšný, ale co nadělám, platí to účty a vejplata chodí pravidelně, tak co chtít teď v krizi lepšího...

s tou psychikou, to vím taky, ale sugesce nějak moc nefunguje 😒 Teď si říkám, že třeba je ta děloha po potratu "pohnojená" a vyjde to - ale po skoro roce už nějak moc optimismu a nadšení necítím. Samozřejmě se ale nechám ráda příjemně překvapit 😉

valentynkaa07
10. lis 2009

dobré ráno, maladamo, já jsem taky kancelářská myš, ale naštěstí mám kolegy v pohodě a šéfuje mi chlap. ženskou bych nechtěla. Hlavně si myslim, že mě ty pracovní nervy taky nepřidaly při tom potratu.