Snažilky o mimi po samovolném potratu

oliras
23. črc 2009

ahojky holky hledám spřízněné duše co mají stejný osud. Potratila jsem v 17tt je to 15 dní ale už ted plánuju jak se budu snažit zase a co Vy

maladama
10. lis 2009

val, já měla předtím šéfy chlapy a teda nic moc - jeden byl děsnej šovinista a nechal mě akorát odedřít všechnu práci, ale na prezentace před klienty si bral kolegu, druhej zas neustále komentoval délku mojí sukně či hloubku výstřihu, nebo vlastně jakoukoli ženskou, co šla kolem...

moje šéfová má sama malé děti a předloni dostavěli dům (my loni), takže spoustu věcí (jako pozdní příchody či návštěvy úřadů v pracovní době) vůbec neřeší a určitě by se mě nepokoušela vyhodit jen kvůli tomu, že bych si vzala ošetřovačku na dítě. Takže v tomhle si nemůžu stěžovat.

Akorát někteří lidé, co na oddělení pracujou, jsou fakt úkazy. Někdy si připadám, že kukaň vedle mě musí obývat Dilbert a že na centrále je asi Catbert s pointy hair bossem...

s tím pracovním stresem, zkoušela jsi to nějak omezovat? Jóga, nebo něco podobného? Já teda s tím zkušenosti nemám, ale kdybys věděla, jak na to, tak se ráda přiučím!

valentynkaa07
10. lis 2009

maladamo, nezkoušela jsem nic na stres, ale třeba mi pomáhá jen zajít si zaplavat, nebo na pilates, jenže ted už jsem dlouho nikde nebyla, max. si zaplavat, což ted po potratu 6 neděl, resp. do první MS nemůžu.

No jo, já holt ženský nad sebou nesnesu 😉
Ale divný lidi jsou všude.

nnina
11. lis 2009

Ahoj holky, já taky pracuju v kanceláři a teď po tom potratu, jsem se přestala uplně zbytečně stresovat a snažím se být v pohodě. Nikdo v práci neví, že chci otěhotnět a vlastně ani nikdo z rodiny a známých a jsem ráda, protože vysvětlovat někomu, že jsem potratila se mi vůbec nechce. Takže se nás ani nikdo neptá..to je asi výhoda..když čtu o vašich zkušenostech..

marcajda
11. lis 2009

ahoj děvčata, tak jsem včera psala dlooouhé psaní a pak si vymazala.. to jsem nadávala. a pak už nebyl na počítač čas.
s tou prací je to složité. také se nechlubím, že se snažíme a oni si už možná myslí, že jsem to vzdala.. ale to ne a včera mě odpoledne pěkně tlačily vaječníky a večer bylo krásné pomilování, tak mohu zase počítat dny 😀 😀
ale hlavně že si pořád říkám, že na to nesmím myslet.
v práci, protože pracuji se zvířaty, bych s těhotenstvím měla okamžitě skončit, ale co když to nevyjde a kam se potom vrátím.. a jestli mě budou chtít zpět. tak jsem rozhodnutá nahlásit nějakou úplně jinou nemoc a domluvit se s obvoďačkou.
no a v pondělí jsem byla u léčitelky a prý je všechno v pohodě, akorát mám trochu rozhozenou hormonama štítnou žlázu, tak mi dala jakési kapičky. a zítra jedu na první pohovor na to cvičení Mojžíšové a prý má pro mě nachystaný i nějaký čaj k otěhotnění a Valentínko, taky ten ječmen 😝 tak jsem zvědavá.
no, musím to tělo trochu nastimulovat.my doděláváme domek teď každý dnem a už se mi o tom malování a natírání a uklízení i zdá, tak jsem pořádně vyčerpaná.
maladamo, je supr, že jsi potkala takovou vedoucí, já byla v minulé práci taky spokojená, ale teď mám docela šílenou kolegini a ty její poznámky mě docela dostávají. tak se raději snažím ať o ničem neví a jak psala Valentynka, na nervy je nejlepší sport a voda 😉
člověk si musí vybírat komu se svěří se svým trápením, ženy které to neprožily to mnohdy ani nemohou pochopit a pak jsou někdy docela zlé. tak lepší mlčet.na to povídáni tu máme úžasnou diskuzi 😎 😎 😎
jdu zase pracovat, káva dopitá 🙂

maladama
11. lis 2009

ninna, a jak dlouho už se snažíte? Jsi dobrá, že se dokážeš teď naopak nestresovat...

my už to zkoušíme od února, ze začátku jsme mlčeli, teď už to pár lidí okolo nás a i část rodiny ví, že bychom chtěli a nejde to, ono zas je to věc, co mě trápí, a občas se potřebuju před někým vypovídat z té frustrace...

ale o potratu neví nikdo než jedna kamarádka, která se mě zeptala akorát v den, kdy jsem zjistila, že jsem těhotná, tak jsem se jí přiznala, že jako už čekáme, a pak o pár dní, že už ne.

maladama
11. lis 2009

marcajda, a co se zvířaty děláš? Veterina, nebo zoologická, nebo v živočišné výrobě? Mám kamarádku veterinářku, tak od ní občas poslouchám historky, jak to tam u nich chodí...

Tomu, že se nechceš v práci přiznávat, proč potřebuješ neschopenku, úplně rozumím. Zvlášť když o to člověk jednou přijde, tak je mu jasné, že pozitivní test ještě neznamená za devět měsíců kočárek... a je super, že tvoje doktorka tohle chápe a vystaví ti neschopenku na něco jiného...

tu Mojžíšovku budeš mít na pojišťovnu nebo si ji budeš hradit sama? já někde četla, že prvního půl roku Mojžíšovky by se ženská neměla ani snažit, tak mě to trochu odrazuje, ale tbřea je to jen kec.

a barák rekonstruujete, nebo stavíte od základů? My stavěli - teda měli jsme to na klíč, ale nebylo to úplně hotové - barák stál, koupelny byly hotové, rozvody taky, ale museli jsme dělat podlahy všude, a samozřejmě světla a tak - a hlavně to okolí domu. Teda s tím jsme ani po roce moc nehnuli, ale to je taky o tom, že došly peníze ☹ ale hlavně že se bydlet dá.

Přeju pevné nervy a svaly na ty dodělávky, ten výsledek za to stojí 🙂

marcajda
11. lis 2009

dělám zootechničku, zrovna se vracím od dvou porodů, tak kluk a holka 😀 v práci se mi to docela daří.. no a histoky bývají někdy docela zajímavé, to jo, ale většinou ne ty na vlastní kůži 😉
já tu Mojžíšovou budu cvičit u sestřenice-jely jsme s mamkou po dušičkách a sestřenka mě překvapila, že má právě dodělaný kurz. tak budu trošku zkušební králík, ale ona je moc šikovná, tak to spolu určitě zvládneme. trošku mě děsí na počátku rektální vyšetření.kontrola blokace kostrče, ale kačku jsem už po doktorech ukazovala tolikrát, tak to snad zvládnu i o dírku výš..
o mimčo se už snažíme hodně dlouho, že nevěřím, že zrovna teď otěhotním, tak to dost možná i půl rok vyjde, ale neslyšela jsem tento termín. zítra budu chytřejší..jé, kdybych byla do půl roku těhotná a donosila to, to by byla krása.
a ten domek, já jsem trochu stavitel, vedle nás stál starý malinký domek a my potřebovali garáž a tak že se tam udělá a chtělo to novou střechu a tak se to rovnou nadstavělo a pak se vzal úvěr a do roka máme malinký dvoupokojový domek. tak abych nemyslela na hlouposti a protože času bylo na to přemýšlení zbytečně moc, tak jsem vedla stavbu. shánět lidi, materiál, povolení..přítel je přes týden na slovensku, tak jsem se tím bavila já. no, už toho mám pomalu plné zuby a snad se tam 1.12. nastěhují nájemníci a já prosinec proležím u televize. to se těším.a výsledek opravdu za to stojí, chodím po domečku a raduji se. z každé hloupůstky. to jsou krásné pocity a třeba když tolik nemyslím na těhotenství, tak se to zrovna podaří 😉
do vašeho nového domečku s miminkem, to jsi se musela moc těšit. to jsou smutné chvilky. ale aspoň si to tam trošku doděláte a pak si budeš rostoucí bříško víc užívat, protože ono se to určitě podaří!!!

maladama
12. lis 2009

marcajda, tak si dneska užij tu Mojžíšovku 🙂

a co jsi včera rodila? Když to šlo po jednom, tak bych si tipla tele nebo hříbě? To musí být úžasný, vidět ty úplně malý zvířátka... ale rozhodně to teda není práce pro těhotnou, to ne.

a s tou vaší stavbou, takže máte tam nakonec garáž nebo je to celý nový nájemní dům? Ale jsi dobrá, hádat se s řemeslníkama, to u nás musí manžel, já to nevydejchávám, nedělají mi problém úřady, to zařizuju já, ale hádat se s dělňasama prostě nerozdejchávám...

nnina
12. lis 2009

maladama, my jsme se začali pokoušet o prázdninách..
protože mě bolely záda, tak jsem taky začala chodit na Mojžíšku, a byla jsem celá zablokovaná, tak doufám, že mi to pomůže, aby to těhotenství nedopadlo jako posledně..

marcajda
13. lis 2009

ahoj, tak mam první návštěvu za sebou.. bude to cvičení docela náročné, teda na čas a taky jsem už 3x cvičila a pořád koukám na papír na cviky, vubec si je nemůžu zapamatovat..fakt už asi stárnu ☹ nninuš, taky tě i rektálně prohlížela? a chodíš někam na rehabilitaci, nebo kde to cvičíš?
ptala jsem se, jak dlouho bych neměla otěhotnět a opravdu půl roku, protože tam jde o odblokování páteře a posílení svalů a to nějakou dobu trvá.a pak by prý měla děloha to vajíčko lépe přijmout a nemět snahu ho vypudit. Taky jsem dostala ten její čaj, tak snad seženu všechny ingredience. Ptala jsem se jí na kontryhel a moc mi ho nedoporučovala. Je pravda, že jsem ho dřív pila, když jsem měla výtoky, ne na růst výstelky, to jsem ani já nikde nevyčetla.no, nechám to na odbornici a uvidím.
budu měsíc cvičit a pak mi udělá to vyšetření, zkontroluje i mezižebra a dá další cviky. jsem na to moc zvědavá. taky jsem dostala ten ječmen. mám začít půl lžičky do 2dcl vody ráno před jídlem a postupně přidávat až na 2 lžičky za den. je to zelený prášek. prostě uplně vysušená a rozdrcená 10cm rostlinka. pry to má i pomoci od zácpy a možná ze začátku se zcela opačným účinkem, tak dobře, že je víkend 😀
ta mláďátka co rodím jsou telátka a potvůrkám se ven moc nechce, tak je to někdy docela dřina. tak snad si při těch porodech všechny ty uvolněné svaly zase nenatáhnu..zakázala mi saunu, nohu přes nohu, spát na břiše, neodpružené kolo, jezdit na bobech 😅 😅 ale "na koníka" prý mohu, jen to chce odpružit 😀 😀 to se bude přítel divit 😀
to hádání s dělňasama, to je v podstatě má každodenní prac. náplň, tak jsem zvyklá. Ale měla jsem štěstí na moc šikovné řemeslníky, tak se ani hádat nemusím, tak je to fajn. dnes mi tam dodělává stolař kuchyň, tak se už těším domů, co mě tam čeká.
maladamo a co zkoušíš ty, čím si pomáháš k miminku? máš nějaký fígl 🙂
děvčata, přeji moc krásný víkend, prý má být sluníčko, tak se těším. vyrazíme někam na procházku a mamka slaví narozeniny, tak se pěkně sejdeme, to je fajn. at se vám daří a třeba se i něco zadaří?? 😀

marcajda
17. lis 2009

ahoj děvčata, kampak jste se ztratily? jak si užíváte sváteční den, já pracovně 🙂
tak at se vám daří

nnina
17. lis 2009

ahoj holky,
Marcajdo, já jsem tady chvilku nebyla, já tu Mojžíšku cvičím od září a už mám za sebou dvě odblokování, taky nesmím spát na břiše a musím správně sedět, cvičení je náročnější na čas, ale čím déle cvičíš tím ti to připadne víc jako rutina.. 😉 mě neříkala, že nesmím otěhotnět, jen mi řekla, že pokud zjistím, že jsem těhu, tak hned volat a ona si to chce pohlídat, tak z toho mám radost..většina holek stejně otěhotní během těch 6 měsíců, kdy trvají ty návštěvy..
kontryhel nepiju,ale beru vitamíny, je to i jako prevence před těma chřipkama..
tak zatím papa

marcajda
18. lis 2009

ahojky, s rutinou máš pravdu, dnes už jsem u toho ráno i trochu dřímala 🙂 mám z toho moc příjemný pocit, že něco dělám a že mi to pomůže. tak kéž by. dnes měly padat meteority, tak jsem ráno venčila psa a koukala na nebe, že si budu to naše miminko moc moc přát a potvůrka nespadla ani jedna 😀 😀
jejda, hlavně už žádný potrat, už by mě to dostalo hodně.
včera jsem četla starou diskuzi a holčina tam psala, že se nedaří a když jsem to zpětně počítala podle už narozeného mimča, tak byla zhruba 14 dní těhotná, to se mi moc líbilo. taková krásná naděje.
taky už piji pár dní ten ječmen a docela to jde, myslím chuťově, jinak se ještě uvidí. ale cítím se dobře.
přeji krásny den

maladama
23. lis 2009

Ahoj holky,

tak jsem se na pár dní ztratila v bludišti internetu 🙂

marcajdo, tak jak jde cvičení? už rutina? 🙂 A co ječmen, zabral?

nnino, tobě mojžíšovku předepsal doktor, nebo chodíš sama?

maladama
23. lis 2009

Jinak já mám za sebou první dvě kola vyšetření u doktora - naštěstí se mi termín prohlídky akorát trefil těsně před ovu, takže doktor zkouknul na utz folikul, že tam je a hezky velkej, a udělal spoustu odběrů na vyšetření všeho možnýho.
Dnes ráno jsem byla zase na utz (objednaná na 7:30 - mám to hodinu cesty, takže jsem vstávala v 5:45, to je moje smrt!), folikul už prasknul, takže prej nepochybně ovuluju.
pro manžela mám poukaz na spermiogram, já si mám ještě nechat udělat hormonální profil (3-6 DC), a další štace je profouknutí vaječníků. Přesně něco, co si chce člověk dát k vánocům, že...

a pak se člověk dočte, že nějaká ženská odložila dítě do popelnice... není to fér ☹
ale to asi nikdo nesliboval, že život bude fér, co?

valentynkaa07
23. lis 2009

Ahoj holky, tak přišla první MS po potratu, 28 dní po, takže jsem ráda, že vše funguje, aspoň něco. 😔 Ted už jen čekat do ledna, až mi doktor dá zelenou 😎

nnina
23. lis 2009

Ahoj, maladamo na mojžíšku chodím sama, jak už jsem psala pracuju v kanceláři a celkem mě začaly bolet záda, což zrovna není úplně dobře, tak jsem začala chodit, záda bolí pořád,ale teď spíš proto, že posiluju ty svaly co mi tam chybí.. 😉 doufám, že cvičení pomůže..je to hodně všestranné..

marcajda
24. lis 2009

ahoj děvčata, to jsem ráda, že jsme se tu opět sešly 😉
valentýnko, je to smutek, když se mimčo nepovede, ale hodně pomůže, když se zjistí, že tělíčko funguje a může být další pokus, že? ta naše naděje.. hlavně do ledna pořádně nachystat tělíčko a taky partnera
😉
maladamo, ty máš taky samé dobré zprávy, to je fajn, třeba na ty profuky ani nedojde. je vidět, že s tebou doktor dělá co může, to mi ve fertimedu chybělo. no, pokročila jsem a objednala se do FN a 25.1 tam vyrážíme. to jsem zvědavá. do té doby budu mít za sebou 3 měsíce cvičení, tak to svalstvo by už mělo být trochu srovnané.
nninuš, taky mě všechno bolí, ale my ty svaly probudíme 😉 už jsem si na to cvičení zvykla a docela to jde. snad to cvičím dobře. uvidím příští týden, to půjdu na kontrolu a první odblokování.
co je změna, tak mám menzes o 4 dny dřív, to mě překvapilo, mívám je úplně přesně. tak jsem zvědavá co bude dál. jestli je to cvičením nebo tím ječmenem.. ten na sobě výrazně necítím, ale aspon moje trávení se srovnalo.. a taky mi trochu víc "rozkvetl" obličej 😀 to se mi přítel smál, že teď začnu pučet..ale hlavně se cítím dobře a nejsem unavená.
děvčata, ale je krásný podzim, že? vůbec se netěším na plískanice a břečku..mějte pěkný den

marcajda
27. lis 2009

děvčata se přestěhovala na jinou diskuzi? kdepak jste?

nnina
29. lis 2009

ahoj marcajdo, já chodím na snažíme se od listopadu..je to tam fajn, ale sem taky koukám, mám zrovna ms, tak doufám, že příští měsíc se nám třeba zadaří..to už schvalovala i doktorka..že ideální by bylo počkat a od prosince zase začít, ale nevydržela jsem to,ale tělíčko je chytrý a řídí si to samo.. 😵

valentynkaa07
30. lis 2009

ahoj holky,
marci, já nechodím jinam, koukám sem, ale i na jiné diskuse, ale nějak není nálada psát 😔 jsem ráda, že MS u mě proběhla, ale zatím se tak nějak dávám dohromady. 😉

maladama
1. pro 2009

ahoj holky,
já se nikam nepřestěhovala, žiju, ale nestíhám psát ☹
a zítra musím do Brna, pracovně, moc se těším 😢 přesně co potřebuju těsně před vánoci, strávit celý den (vyjíždět budu před sedmou, vracet se budu po desáté večer) v hotelu v Brně posloucháním olysalých dědků, jak mluví o krizi.

Jj, PMS jak vyšitá. Zítra nebo pozítří to dostanu, jinak to nebude...

maladama
1. pro 2009

Jo a od doktora mi dneska volali, že na stěrech vyšel nějaký zánět a že si mám dojít pro léky.
To fakt přidá na náladě...

Já vím, že aspoň že se mnou někdo zabývá, ale náladu mám pod psa. Za dva dny, až bude MS rozjetá, to bude lepší, teď jsem plačtivá, lítostivá a naštvaná na celý svět...

marcajda
2. pro 2009

ahojky, tak maladamo, myslíš, že ovu nevyšla? tak to přece jen bude ty doktory chtít? to jsou radosti.. ten PMS je někdy síla, že? někdy až ty chlapy lituji, jsme nervozní při ovulaci, znovu před MS a oni aby hlídali náš měsiční kalendář 🙂 no, ale ne že by si z toho zrovna můj miláček něco dělal..
nninuš, tak už mám taky po prvním odblokování, byla jsem hodně nervozní, ale je to za mnou 🙂v pondělí rovnala kostrč, záda a prohlížela co kde zlobí a včera to zkontrolovala a pustila se do žeber. někdy to bylo až bolestivé, ale jsem opravdu hodně zatvrdlá 😉 já docela sportuji a asi to uvolňování po cvičení moc nezvládám..
Ptala ses, jak to hradím, k doktorovi jsem nešla, takže si to platím sama. ale že jsme rodina, tak to prý mám trošku se slevou 😀no, pořád si říkám, že pokud to bude bez IVF, tak to budu mít výrazně levnější..
není to s těmi korunkami jednoduché..
maladamo, na záněty mi moc pomáhá výplach tantum rosalgin. rozdělím si ten pytlík na 2x a ušetřím si léčbu antibiotoky, dokonce se mi i ztratil vřídek na čípku.mívala jsem s tím veliké problémy a při zavádění utrogestanu to byla hrůza.. už vím, že ho musím polykat..
valentýnko, myslím na tebe, pročítat diskuze je moc dobře, píše tam spousta děvčat, kterým se to nakonec povedlo, tak musíme čerpat naději!!ono se nám to taky povede 😀 😀.
děvčata, přeji krásný den!!

valentynkaa07
2. pro 2009

Ahoj marci, díky za povzbuzení, jsem na tom psychicky čím dál líp 🙂

marcajda
2. pro 2009

to je dobře, i když ty vlny smutku se ještě mockrát přelijí. ale pokaždé vyplaveme na další vlnce radosti 😉
mě doma třetí týden odchází můj 14ti letý společník pes a už je to s ním hodně zlé. tak se mi ty myšlenky hýbou jiným směrem. ale je to život a bude zase dobře.
káždý kdo nás provází jednou odejde. a z našeho kraťoučkého snu nám zbyde aspoň andílek v nebíčku.a nebo dva andílci..
a pak se nám to konečně povede a miminko se narodí a tito andílci už tu na něho čekají a budou ho doprovázet životem a ono nebude nikdy samo 🙂

valentynkaa07
3. pro 2009

ahoj marci, moc hezky jsi to napsala. Uvidím, co mi v lednu řekne doktor, zatím to vypadá, že vše funguje jak má. Mě řekl hlavně, ať se dám dohromady psychicky a to nejsem žádná chcíplotinka, co by nic nevydržela, ale bylo to i na mě moc. od ledna mám začít brát ten femibion, tak začnu a snad to napodruhé vyjde. 🙂

marcajda
3. pro 2009

valentýnko, určitě to vyjde!!! jsou tu děvčata co řeší veliké zdrav. problémy a podaří se jim to. Teď nás čekají vánoce a uklid a pečení a nakupování dárků, to ten prosinec uteče rychle.. já se do fakultky objednala na 25.1. přecházím z Fertimedu, tak jsem taky zvědavá co se mnou udělají.
no, zatím to cvičení Mojžíšové a čajíčky a pak se uvidí. kéž by to nebylo potřeba!!
a dnes jsem koupila první dárek neteřím, to mám radost!!!

maladama
3. pro 2009

marcajdo, ty jsi tak hezky optimistická a milá a povzbudivá, že se skoro stydím, že jsem tady byla taková depresivní...

jinak zpráva od doktora dneska - ani chlamydie, ani podobná verbež tam není. Tolik ta dobrá část.
Špatná část, už v únoru jsem měla pozitivní dysplazii čípku - aktuální test má výsledek nerozhodně - ani potvrzená, ani vyvrácená. Plus mírný zánět, který se má přeléčit, a za 4 měsíce další cytola, aby se ta dysplazie buď potvrdila nebo vyvrátila.

No ořvala jsem to dneska parádně, už jsem viděla ty katastrofický scénáře, že mě čeká konizace čípku, po níž už teda neotěhotním tím tuplem, případně že do třiceti umřu na rakovinu, no hormony v plný parádě.

Ovu si myslím tenhle měsíc nevyšla. Jsem dneska 14DPO (což teda je trochu víc než normálně, běžně to dostanu 13 DPO - ale možná jsem si blbě spočítala tu ovu, měřila jsem to tenhle měsíc podle plotu), test včera negativní, další si budu dělat zítra nebo pozítří, ale moc to nevidím.

Bulela jsem mužovi do telefonu, že je toho na mě moc, a on mi říká, že si to nemám tak připouštět, že psychika v tom hraje velkou roli, tak jsem bulela ještě víc, že jako jak si nemám připouštět prerakovinný bujení, jestli si myslí, že to potom zmizí nebo co, no chudák dostává kapky.

Já se mu někdy divím, že to vůbec snese, ubrečenou tlustou ošklivou ženskou (áno, PMS v plné parádě), ale na druhou stranu, jak říkají moudré ženy "od její vadnoucí krásy by možná utekl, ale od její svíčkové nikdy!" a já jsem skvělá kuchařka 🙂

maladama
3. pro 2009

valentynko, gratuluju, že to funguje, jak má! Při té bídě, aspoń malá útěcha, že vevnitř je všechno v pořádku... prosinec uběhne jak nic a třeba nějaká ta dovča v lednu to jistí? 🙂