Snažilky o mimi po samovolném potratu

oliras
23. črc 2009

ahojky holky hledám spřízněné duše co mají stejný osud. Potratila jsem v 17tt je to 15 dní ale už ted plánuju jak se budu snažit zase a co Vy

maladama
10. pro 2009

simasara, s ekzémem je to zlo, to fakt nezávidím... nemohlo se to tak rozjet kvůli těm hormonům?
Leden už je za chviličku, ber to z té stránky, že se budeš moct na Silvestra napít!

Jinak velmi chápu, jak to bolí se na ty těhule koukat... teď v zimě je to víc v pohodě, není to tolik vidět, ale taky mě píchne u srdce, když vidím nějakou s břichem...
a dost se bojím července, kdy bych byla měla termín, ale třeba už v té době budu čekat a bude to v pohodě.

maladama
10. pro 2009

valentynkaa07, koukám další ekzematička ☹
to je blbý, jestli se to s těhu zhoršuje a ty léky se současně nesmí brát... ale zas medicína jde pořád dopředu, tak snad?

simasara
10. pro 2009

Maladamo 🙂 ty hormony jsem dostala až v těhotenství, prý to nemohlo uškodit, spíše ten zánět kůže.......prý si příroda řekne sama........musíme vydržet, ikdyž se to lehce říká, ale hrozně těžko dělá!!!!!!Sice se budu moc napít, ale raději bych ležela u televize a hladila si bříško, teď už bych šla do 6 měsíce............už jsem měla i jména, vím že předčasně, ale prostě jak bych to řekla, miluju děti a chci je už moc dlouho!!!!!!

maladama
10. pro 2009

Jinak u nás nového to, že já někde chytla nějaký nachlazení, tak jsem včera zůstala doma a kurýrovala to v posteli, ale dneska už jsem zase v práci, mám toho tady nad hlavu. Jen ten pracovní elán mi chybí.

V pondělí jsem absolvovala odběry na hormonální profil, kdy ale budou výsledky, to nevím - prý z laborky tak za 14 dní, jenže pochybuju, že sestra na recepci bude vědět, co to znamená, a s doktorem jsem domluvená, že pak až mám přijít kvůli vyšetření průchodnosti (to je poslední věc, o níž nevíme, jestli je OK) - což ale já bych mohla až v únoru, tak asi zkusím objednat se jen na konzultaci výsledků...

Jo a manžel byl na spermio, výsledek normální, MAR test OK, spermií je dost, živejch a hejbacích taky, jen těch 100% normálních je trochu míň (co jsem si hledala, tak podle WHO je zdravý výsledek na 30%, on má 25%, ale zas to nahrazuje kvantitou), takže tam by problém být neměl.

O průchodnost se taky nebojím, takže to bude nejspíš buď imunologická nekompatibilita, nebo moje psychika. Asi čas se objednat k nějaké té bylinkářce...

maladama
10. pro 2009

simi, já myslela, jestli to nezhoršily ty hormony, co v těhotenství tvoří tělo, přece jen je to nevídaná hormonální bouře...

Ale chápu, že bys radši nepila a byla těhotná, než naopak, je to jen taková chabá útěcha...

a jména mám taky, dokonce včetně křtících, už dlouho... taky jsme vždycky chtěli děti, oba, jen jsme čekali na "správnou dobu" - no, tak doba už by dobrá byla dlouho, akorát to dítě nějak nechce přijít...

simasara
10. pro 2009

Já chci taky děti pokřtít, já jsem taky, sice až ve 24 letech, ale přese Právě jsem Simona Sarah. Já bych chtěla pro holčičku Gituška a pro chlapečka Alex, ale manželovi se Gita nelíbí, prošla mi jen Sofinka, tu jsem ted také chtěla. Pan primář mi sám řekl, že v těhu se mi to hrozně zhorší!!!!!Doufám, že nám vše dopadne viď?

maladama
10. pro 2009

určitě, dřív nebo později to dopadne dobře...

takže ty jsi křtěná Sarah? Jako Abrahámova Sára? Ta si taky musela počkat...
Já jsem křtěná Anna, tehdy se mi prostě líbilo, jak to zní s mým občanských jménem (taky pozdní konvertitka), ale dneska, když si vezmu, že svatá Anna je patronkou neplodných žen, mi to přijde symbolické...

simasara
10. pro 2009

Ale, to je jen náhoda, Vám se to určitě podaří a příští rok, už budeme v jiné sekci, třeba miminko pod stromeček v roce 2010????

maladama
10. pro 2009

tak Anna taky přeci nakonec porodila, a rovnou Marii, matku boží, tak na to se přeci vyplatilo si počkat, ne? 🙂

simasara
10. pro 2009

to určitě🙂)) 😉

maladama
10. pro 2009

tak jsem dneska přes oběd nakoupila dárky pro švagrovou, pro švagra a pro svoji tetu, čímžto je aspoň část rodiny vyřešená. Ale nějak to letos nemám pod kontrolou, normálně mívám dárky nakoupené a zabalené do 1. prosince. Asi kvůli tomu, jak jsem teď v listopadu přišla o miminko, nějak nemám tu správně vánoční náladu...

marcajda
10. pro 2009

mali jsi šikulka. napečeno, dárky koupené, hanbím se 😉 my budeme péct po neděli. na víkend pojedu na výlet.
holky, jak to čtu, to jsem měla obrovské štěstí. že mě ten ekzém v dětství přešel.
mali, to jste supr organizátoři, to neumím.. mě teda u domečku chybí zahrada, mám jen terasu, ale moc akcí jsme neudělali..
simi, já se snažit mohu, už je to delší dobu. ale už jsem starší, tak to moc nejde..a umělého se bojím, raději bych přirozeně. tak dělám co mohu..cvičím Mojžíšovou, piji zelený ječmen a uvidím.
tak jméno bych taky měla..Ludmilka, Liduška, Lidka.. a klučinu bych nechala na přítelovi 🙂 a třeba se mi splní sen a budou dvě a to ještě něco vymyslíme 😀 😀

maladama
10. pro 2009

marci, mi taky nemáme "zahradu", stěhovali jsme se vloni na podzim, v zimě jsme udělali vnitřek domu (byly hotové jen koupelny, podlahy a světla a kuchyň jsme dělali za pochodu), a od jara jsme se patlali s velkými stavebními pracemi - bazén a teď na zimu odvodnění. Celé léto jsme měli přes půl zahrady obří (jako asi 60 kubíků) hromadu hlíny a příjezdovou cestu ani plot nemáme doteď.

A letní grilovací večírek se dělal v době, kdy bazén nebyl ani zasypaný, jen obetonovaný, lezlo se do něj po dřevěné paletě ukradené vedle na stavbě a jediné štěstí bylo, že bylo sucho a moc se neroztahalo bahno!

Ale ono to všechno bude postupně a právě takovéhle provizorní akce jsou ty, na něž se vzpomíná 🙂

Ludmila je krásný jméno, takový poctivý a český... co na to přítel? A dvě se určitě povedou, uvidíš...

ale že se bojíš IVF, tomu rozumím. Já to měla před dvěma lety v přímém přenosu - kolegyně z kanceláře. A nedopadlo to ☹ Ale sestřenka akorát před dvěma měsíci porodila, vyšlo hned první IVF, tak zas nevím... přirozeně by bylo samozřejmě lepší!

marcajda
10. pro 2009

já takové akce miluji!!! letos jsem sezvala rodinu na chatu do lesa a bylo nám super, ale se známými to pořád nějak odkládám.

je to jméno mé mamky a taky všech mých panenek 😀 😀
a něco si člověk nese sebou.. je to česká patronka.

teda, děláte to doma ve velkém, to bude pěkné. to bude krása až tam bude poletovat nějaké to dítko.
sestřenka to tak má a nádherně si ten domov užívají a moc ráda k nim jezdím. a děvčátka jsou doma tak spokojené, určitě jim to dá moc do žvota, to zázemí 🙂

no, však uvidím v lednu, jaky to nabere směr. jsem na to zvědavá.

zatím mám životní zkušenost, že všechno přijde v pravou dobu a jak to nejlíp jde. už hodně neřešitelných věcí se vyřešilo.. v tomto to mají věřící výrazně jednodušší, někdo to za ně vyřeší a ten Někdo ví nejlíp co je důležité a nejlepší. Jen být trpěliví !! teď doufám v to cvičení, ta možnost se objevila tak nečekaně a v nejlepší chvíli. možná to má být příprava na IVF, ale to se uvidí. řeším postupně 😀 a mám díky tomu lehkou hlavu i když někoho by to množství starostí třeba zlomilo..
člověka posílí a postrčí dál problémy a trable a starosti. když je klid a pohoda, stagnujeme.. 😉

jsme holky šikovné a zvládneme to

simasara
11. pro 2009

Holky, chvilku jsem tady nebyla a vy jste se pěkně rozjeli 😉 My jsme včera s manžou byli také po nákupech, už mám nakoupeno na bramborový salát a mouky na zbytek cukroví. Mám totiž bezlepkovou dietu a 3 mouky mě vyjdou na 180 kč, takže budeme péct tak přiměřeně. Jinak jsme koupily dárek pro tchána a jinak už tak nějak vše mám…

marcajda
11. pro 2009

simi, to ty vánoce krásně chystáš, už máš vychytané detaily🙂 ja skoro nic.. ještě mě to nechytlo

Ale já dnes nakupovala..nádhernou meruňkovou soupravičku a oranžové bodyčko! zítra se jedu poprve kouknout na 2měsíční holčičku!!! budu si brát opět mustr 😀
to bylo úžasné nakupování.
mali a dnes mi zkolaudovali dům, tak mám o další starost méně, zase se mohu o kousek víc soustředit na snaženíčko.

simi, švagrová má taky bezlepkovou a tak jí toho pečeme kolik druhů. ale nekupujeme mouku, tak děláme z bílků, z ořechů, z fíků,..ono je to výborné a většinou ne tolik sladké, příjemná změna proti klasice. mamka už taky nakoupila ingredience a v pondělí jdeme na to!!!

no a jinak stále nic necítím, tak už pomalu počítám dny do měsíčků a pojedeme nové kolo. aspoň pořádně vycvičím svaly a stihneme další odblokování. asi to tak má být. mohu se zase přestat 14 dní pozorovat 😀

simasara
14. pro 2009

Ahoj Marci, já čekám na MS a myslím, že to bude velké od včera mě bolí vaječník, doktor říkal, že budu ještě hodně krvácet, tak doufám, že ze mě vše špatné vyjde a budeme se moci snažit.Už to snad uteče, ale je to hrůza. A švagrová už má děti???Mě totiž zjistili bezlepkovou dlouho až ve 24 letech, a právě hodně říkají, že když jsou potraty za sebou, tak je to od bezlepkové.Včera jsem napekla další 2 krabice, pekla jsem 4 hodiny, v pátek to pak budu slepovat krémem a o víkendu budu dělat ještě rumové koule.Musím manžu donutit aby šel se mnou koupit stromek.Gratuluji ke kolaudaci🙂)

maladama
14. pro 2009

Simo, opožděně přeju všechno nejlepší k svátku! Jak jsi to oslavila? A byl nějaký hezký dáreček? 🙂

Jinak, holky, koukám, že tady už jsou vánoční přípravy v plném proudu, všichni mají napečeno, nachystáno 🙂

Já mám hotovo 7 druhů, asi ještě udělám griotkovo-perníkový salám a pokud bych se obzvlášť nudila, tak ještě vosátka, a nebo taky ne, však se svět nezboří.

Večírek v sobotu byl super, nakonec se sešlo 17 lidí, takže obývák praskal ve švech, bylo málo židlí, ale lidi se i trochu prostřídali (někteří přijeli hned o půl páté a odjížděli v osm, jiní zas dorazili až před osmou), nikdo se moc neopil a všichni se bavili. Vypila jsem asi půl litru svařáku, nějaké ty pálenky a byla jsem velmi rozjařená 🙂

No a tenhle týden jsem ještě v práci, tak musím dokoupit dárky, příští týden už nevylezu z baráku, akorát na poslední předvánoční potravinový nákup... lidí jsou všude mraky, nevím, co na tom nakupování mají!

maladama
14. pro 2009

Jo a taky byl u vás včera sníh? u nás jsem se včera probudila do bíla, když jsem jela ráno do kostela, bylo všude nádherně.
Po cestě zpátky už to tak super nebylo, protože zasvítilo sluníčko, sníh se rozpustil, ztuhnul do ledu a já dostala dvakrát smyk. Už jsem zase zapomněla, jak pomalu musím jezdit po zámkové dlažbě...
ale dobrý, jen mi to trochu zaplavalo a v prrotisměru jsem se srovnala, naštěstí u nás v neděli brzo ráno nikdo nikam nejezdí 🙂

simasara
14. pro 2009

Ahoj Mali, děkuji za přáníčko.Dostala jsem od manžela peněženku, od mamky šálu,rukavice a naušnice, a od tchýně digitální váhu. Tu jsem chtěla, až budu těhule abych se mohla vážit.... 😉 My měli zase v pátek firemní večírek, také to bylo fajn, byli jsme tam do půlnoci. Druhý den ke tchýni.......no přežila jsem to...........
Snižek padal, ale nezůstával, tak mě to mrzelo.Já už jen dneska stromek a pak jídlo a končím......už je všude moc moc lidí 😠

maladama
14. pro 2009

simi, to tě teda rozmazlujou!

u nás se ten svátek až tak neřeší, ale potěšilo, že si manžel vzpomněl aspoň s tou knížkou - tchýně si nevzpomněla ani SMSkou, a to je švagrová taky Lucie, takže to určitě ví, že jsem měla svátek... no jo no, holt já jsem jim to vnouče nedala, tak jsme úplně na druhé koleji...

Firemní večírek máme ve čtvrtek, to zas bude něco, všichni se ožerou... ani se netěším. Ale půjdu tam...

A stromeček už máme od soboty, tedy koupený od minulého víkendu, ale v sobotu ráno jsme ho zdobili - bylo to veselé, na jedné straně my ozdoby přidávali a na druhé je kočka sundávala. Bestie teď vůbec mají vánoce, tu hodnou (starší) rozmazluju cukrovím a ta zlobivá (mladší) si vystačí, když chodí tyranizovat stromeček 🙂

maladama
14. pro 2009

mě teď s hrůzou napadla jedna věc - mám předepsaný Macmiror, a tak porůznu se dočítám, že by s ním neměl být nechráněný styk.
Ale doktor mi nic takového neříkal (naopak, posledně u Betadine mi výslovně řekl, že není důvod se při té léčbě chránit kondomem, pokud se o dítě pokoušíme) a na příbalovém letáku to taky není...
tak nevím, ale přeci kdyby to bylo nutné, tak to na tom letáku napíšou, ne?

Páč se mi nechce zazdít další měsíc (a ne že už by taky nebylo i pozdě to řešit, že 🙂)))

simasara
14. pro 2009

Mali, tak ty jsi Lucie???Ta Vše nej nej k svátečku a přeju co nejdříve miminko!!!

Hodně lisí se tam také opilo, ale já byla s těmi, co moc nepijou.
Já jsem Macmiror brala a museli jsme mít kondom, hlavně by asi nebylo dobré otěhotnět, jestli máš nějaký problém, nevím nejsem doktor. Já vždy když jsem něco brala tak jsem museli mít kodom.....
Jo uvidíme jaké bude snaženíčko v lednu u nás, jestli budeme moc, po tom zákroku nemám na sex vůbec chuť........

maladama
14. pro 2009

simi, jo, Lucie Anna 🙂
děkuju za přání!

já taky právě nejsem opíjecí, navíc zvažuju, že bych jela autem, pokud bude tohle počasí, tak se mi nechce stepovat na zastávce v mraze... tak uvidíme. Akorát fakt nevím, kde budu parkovat...

co se snažení týká, já bych mohla furt. Co jsem vysadila prášky (a to už je rok), tak se chlap přede mnou málem zamyká 🙂
a taky právě nevím, jak bychom teď měli nebo neměli, ale zas doktor ví, že se snažíme (když se u něj léčím s neplodností, tak by byl blbej, kdyby nevěděl), a neřekl ani slovo... a na tom příbaláku to taky není (přitom na příbaláku k Macmiroru 200mg to je uvedeno, že po dobu braní ne, ale na Macmiroru 500 complex to není), tak na to asi kašlu...

simasara
15. pro 2009

Ahoj Luci,
Tak to se nic neděje když to tam nemají napsané. Já mám teď docela problémek, po revizi jsem musela nasadit antikoncepci a po 21 dnech přišla normálně MS, a pak jsem jela k doktorovi,další měsíc balení jsem vzala o jeden den déle, s tím, že jsme se chránili těch prvních 7 dní kondomem. A teď jsem poslední prášek dobrala ve čtvrtek a ještě jsem to nedostala......

maladama
15. pro 2009

Simi, ten jeden den by neměl dělat vůbec nic, to bude spíš ještě rozhozené hormony... a je teprve úterý, já co si pamatuju na kombinovanou HA, tak jsem to taky dostávala až tak 5 dní po dobrání...

Jinak u mě, jak jsem neměla revizi ani nic, tak to akorát způsobilo, že mě nějak přešla chuť se vůbec snažit otěhotnět (tzn. nechce se mi měřit, nechce se mi hlídat, jestli teď je správná doba, nechce se mi myslet na listovku)- ale chuť na sex pro zábavu mám pořád. Aspoň že tak 🙂

simasara
15. pro 2009

Luci, také tomu chci pak nechat volný průběh, listovku beru i neberu...spíše piju kontryhel a objednala jsem si nějaký čaj na plodnost a vývoj miminka. Mám kamarádku, která pracuje na porodním a říkala, že raději uznává přírodní medicínu, ne žádnou chemii. To já chuť nemám.....nevím čím to je......snad to dostanu, bolí mě stále pravý vaječník, tak uvidíme, doktor mi říkal, že bych měla ještě hodně krvácet. Hlavně se bojím aby mě v lednu nehnal na další vyčištění.........

marcajda
15. pro 2009

ahojky děvčata. tak se taky připojuji ke gratulaci!!! 😀
Luci, to je moc dobře, že na to nemyslíš. to máš o to větší šanci 🙂

Já si o víkendu tak krásně pomuchlala holčičku Julinku. to je tak krásná princeznička..uplně jsem se rozplývala.. přítel se mi smál, ale byl taky moc šťastný. A je to jeho neteřinka, tak jak ji měl v náručí, jen zářil. Má moc rád děti. A ta soupravička ji moc pěkně sedla, tak jsem byla i pochválená.

Simi, tak ty měsíčky po potratu ti vůbec nezávidím, ale ještě vydrž a pak už bude dobře a pak třeba..

Já jsem se pustila do toho cvičení Mojžíšové a pití zeleného ječmene a tak moc tomu věřím, že ani vůbec nemyslím jestli se snažit nebo ne. miláček když je se mnou, tak se snaží až až, až bych občas nadávala 😀 😀
někdy jsem unavená a nechce se mi, ale stejně mě ukecá 🙂

tak končím s dnešním pracováním a jedu taky péct. vy jste děvčata tak šikovné, radost číst!!!

simasara
16. pro 2009

Ahoj Marci, tak jsem to konečně dostala, ale jsem zase jako když rozříznou prasátko 😒 Hlavně ať se mě vše odejde, aby nám pan doktor schválil snaženíčko.
Včera jsem ještě namáčela cukroví do čokolády a dělala kokosky. Dneska budu strojit stromeček a mám tam asi tunu žehlení...........

valentynkaa07
16. pro 2009

ahoj holky, tak mě už se pomalu rozjiždí 2. MS. Dnes jsem byla na kožním, vše ok, akorát mi doktorka napsala procedury-slunicko neco jako solarko, ale cca do puli ledna bych to mela mit zasebou a snažení stejně plánuju pak 🙂 to předchozí těhu jsem moc plánovala a sledovala tak ted to budu hlídat do ledna a pak děj se vůle boží 😉