Snažilky po třicítce, přidejte se.

bbrita
6. únor 2008

Tak už jsem se sem taky dostala. Je mi 31 a neúspěšně se snažíme o miminko. Vloni jsem prodělala těžký zánět, tak o to menší mám naději na úspěch. Vztah s přítelem mám v tomto ohledu úžasný, ale přeci jen - je to chlap. Jste na tom někdo podobně?

evamik
21. únor 2008

Aquila, no jasně, můj manžel by taky měl klidně dítě za 10 let, já to chápu... Ale vysvětlila jsem mu, že ho přece chce mít se MNOU, takže se musí snažit! 😀 Ne, vážně, je to záležitost páru a nemám ráda, když se to glorifikuje jako bůhvíjaká zásluha chlapů, že se chudáci obětujou, a jdou si ho někam vyhonit! Pardon. 🙂

brundik
21. únor 2008

evamik, vsak ja jsem to psala o par stranek zpet, ze to ten chlap dela hlavne pro sebe nebo pro ten par, ale v zadnem pripade by to nemel delat jen kvuli zenske.
Jen si cenim toho, kdyz s tim prijde ten chlap sam.

evinka
21. únor 2008

Ahoj,
ja si ten HP zkusim vydupat. Ale je fakt, ze Ovu testy mi ovulaci uz pul roku ukazuji + - 1 den ve stejny DC a pak mam na den stejne dlouhou lutealni fazi, tak mi prijde, ze by to byla divna nahoda.

konka
21. únor 2008

evamik: my jednu dceru mame, zacina byt v puberte, takze uz zpohodlnel. ale nejspis uz si dal rict, mozna moc tlacim, ale me zas tlaci vek, takze jsem asi byla jistou chvili duraznejsi.. ale kluka by si jiste moc pral, ale holkou taky nepohrdne 😀 nejhorsi na tom je to, ze ja bych si chtela o tom nekdy povidat, jake to bude, az se to povede, on ne.. dokonce kdyz mi jednou v lete vysel test /ovsem pak jsem to dostala, takze falesny poplach/, tak se neradoval, dokud to nebude od dr. nakonec mel pravdu on, ja byla hodne zklamana a on si to radeji nepripoustel, ale bude rad, alespon ho nebudu v jiste dny tolik otravovat a pochtivat 😀

evamik
21. únor 2008

Brundik: No to je jasný, že když to sám navrhne, že to je fakt nadstandardní přístup! To se musí pochválit, to souhlasím! 🙂
Konka, Ty jo, Ty už máš dceru v pubertě?? To teda bude slušnej věk. rozdíl! 😀 V kolika jsi ji měla??

konka
21. únor 2008

evamik: no nejsem zadna mladice, je mi 35, dceri bude 13, ale puberta udesna... hold dnes je pry vsechno nejak driv, tak snad me nestihne predbehnout, ted si delam srandu... 😀

campi
21. únor 2008

Konka: ve 12 uz ma pubertu? My mame jeste 11lete detatko, ale kluci jsou trochu pozadu🙂. Super je, ze by manzeluv syn moc chtel sourozence. Ja si z nej delala srandu, ze by chtel sourozence ve svym veku, aby s nim mohl blbnout, ale odpovedel, ze by chtel miminko. On ma maly deti moc rad, ma s nima velkou trpelivost. To by byl super bracha, i kdyz jen vikendovej a prazdninovej.

bibova
21. únor 2008

Konka tak u vás už puberta taky probíhá 😀 Já to mám doma ve dvojím provedení. Občas si říkám jestli nejsem blázen do toho jít ještě jednou 😀 😀 😀
Je fakt že mě moc pomáhá, že MM stojí při mě a pokaždé když se začnu "hroutit" tak mě podrží. A překvapilo mě, když sám přišel s tím SPG.
Evinka já OVU testy nepoužívám, ale už 7.m. měřím BT. Podle nich mám OVU každý měsíc, sice ne v ten samý den, ale tak nějak pravidelně.
Nevíte některá jak probíhá ten HP?

konka
21. únor 2008

HP - myslis hormonalni profil? mi brali krev a pak uz jsem cekala jen na vysledek..
proc nemas ve svem profilu, ze mas deti? puberta je tezka, ale tak nejak se v ni vidim.. jako v dceri... 😀 taky jsem byla cislo... ale ona by mi dite prala, pry bych mela min casu na ni... 😵

bibova
21. únor 2008

Já slyším mojí mámu, jak mi říká: počkej oni ti to děti vrátí 😀 Je to pravda. Kamila je celá já a někdy se musím schovat, aby neviděla jak se směju. Prostě vidím sama sebe.
Už to jdu napravit. Hned je tam mám.

brundik
21. únor 2008

Bibova, odebira se krev vetsinou trikrat behem cyklu, muj poctivy doktor mi bral 4x 😉 V krvi se stanovuji hormony, FSH, LH, estrogen, progesteron. Zaroven by se mel stanovit prolaktin a taky hormony stitne zlazy. V mesici, kdy se dela HP je dobre kontrolovat ovu zaroven UTZ.

konka
21. únor 2008

brundik: fakt tolikrat za cyklus? mi tu krev brali 3 nebo 4 den cyklu... to jsou mi novinky.. ale to co rikas ma sve opodstatneni a je to fakt logicke...

bibova: no je fakt, ze se taky smeju.. nekdy i nahlas.. protoze ty jeji reci stoji fakt za to.. taky uz u vas nastalo praskani dveri a skleby jako rodice, kde zijete? jako vy jste stari, tomu nerozumite... no katastrofa 😵 ani pusu nam nechce dat na dobrou noc.. 😠 kamile dnes tedy gratuluji, ta moje bude mit taky 13, v breznu, co jste ji koupili?

bibova
21. únor 2008

Dík za vyčerpávající info. Jen jsem chtěla mít představu co to obnáší. Jsem zvedavá jestli bude dr. ochotná, ale snad jo. Zatím jsem s ní byla spokojená. Jsem u ní od prvního těhotenství.

evamik
21. únor 2008

Holky, vy tu snad všechny už máte nějaký děti?! 😕
Mně v CARu odebírali krev na HP jen jednou - myslím, že 3DC...

konka
21. únor 2008

evamiku: ja bych chtela mit kopu deti, ver mi.. 😠 ale nejak to fakt nejde podle meho planu, tak doufam, ze jeste jedno stihnu...

brundik
21. únor 2008

Spravne by se mela brat krev trikrat: ve folikularni fazi, kolem ovu a v lutealni fazi, protoze se hladiny hormonu meni behem cyklu. Taky jsem slysela, ze nekterym holkam bral doktor krev, tak jak pises, konka. Pak ale netusim, jak to doktor vyhodnocuje, kdyz nevi, jestli progesteron v LF stoupl 😒

brundik
21. únor 2008

Evamik, ja nemam zadne 😒

bibova
21. únor 2008

Konka koukám že to máš úplně stejné. Jo jo třískání, blbá matka apod. probíhá. Já to mám opravdu ve dvojím provedení. Klukovi bude za chvilku 15 a ten je ve stádiu - flegmatik, vy jste blbý a já jsem v klidu.
Koukám že ten HP provádí každý trochu jinak. No to jsem zvědavá, jak to bude u mě.

konka
21. únor 2008

no tak to teda fakt nevim.. ted jsem zmatena.. treba mam spatny i hormonalni profil, ale folikuly mam, pri stimulaci i vice.. no asi se zeptam. ne? a manzelovi brali taky, ale pry ma normalni profil.. jsem zmatenejsi cim dal vic... 🙄

bibova
21. únor 2008

Brundík neboj, mimčo BUDE

bibova
21. únor 2008

Tak teď jsem zmatená já. Myslela jsem že HP se dělá jen ženě?

evamik
21. únor 2008

Konka: Já vím, že to je asi taky na prd, i když už dítě máš... Ale já mám někdy takový panický záchvat, že třeba ho nebudu mít VŮBEC... Snažím si to samozřejmě nepřipouštět, ale jsem normálně docela úzkostná, takže teď se to opravdu hezky vystupňovalo... 😖
S tím profilem je to zvláštní - ale vím, že často to opravdu dělají jen v první fázi... Já už to neřeším - pořád jsem bojovala, abych nestimulovala a tak, a teď už se na to těším - aspoň ňáká naděje! I když mám teda hodně strach, co to se mnou udělá, prot. já hrozně citlivě reaguju na všechny léky. 😒
Bibova: no HP se snad opravdu dělá jen ženě, ne?!

brundik
21. únor 2008

Ja vim, ze bude, bibova 🙂
Konka, nechtela jsem te zmast. Nejspolehlivejsi na zjisteni ovu je folikulometrie, ta vypovi vic nez HP. Ja jsem to tady uz psala v nejake jine diskuzi. Behem jednoho cyklu me dr zjistoval hormony a zaroven provadel folikulometrii, podle hormonu to vypadalo, ze ovu nemam, ale pritom se dr presvedcil o krasnem folikulu pomoci UTZ. V LF pak jeste zkontroloval, jestli folikul praskl. Proto je dobre pri HP delat zaroven UTZ.
Takze pokud dr u tebe videl folikul na UTZ, tak jsi v tom cyklu ovulovala 😉

aquila
21. únor 2008

Teda holky, vy jste toho naplkaly 🙂
Mně dělali taky HP 2DC a děti taky nemám žádné (zatím) 🙂

konka
21. únor 2008

evamiku: fakt brali memu muzi krev , aby zjistili jeho hormonalni profil.. ikdyz u nej je to asi jedno, kdy mu ji berou ne? tve trauma chapu... naprosto.. sice mam jedno, ale i dcera mi trvala dlouho.. pomalu dva roky. takze kdyz se ze zacatku nedarilo druhe, tak jsem porad cekala, jenze ono se to prehouplo ne na mesice, ale na roooooky a tak panikarim, opravdu a poradne kazdy mesic.. to mi ver.. jsem na smycku , kdyz dostanu MS a ja uz si nemuzu merit ani BT, protoze me to strasne stresovalo, uz jsem vedela, ze treba neni nadeje.. mam strach , ze uz dalsi dite nebude, ze jednou tu zustane dcera uplne sama na svete.. je to deprimujici, ja nadnesla i adopci, dcera by mozna nebyla proti, manzel o tom nechce slyset.. radeji podstupuje tohle to.. ikdyz u tech chlapu to nijak bolestive neni, ze? me u stimulace na IUI vzdycky bolelo bricho pri OVU tak, ze jsem se malem plazila po zemi.. taky reaguji hodne na leky.. ted mam prednison a jsem jak nadrogovana...

brundik
21. únor 2008

U muzu se muze zjistovat z kreve prolaktin, jeho vysoka hodnota snizuje plodnost jak u zen tak u muzu. netusis, co manzelovi vsechno z krve zjistovali? To by me zajimalo 😕

evamik
21. únor 2008

Brundik, souhlasím - myslím, že nic jiného než UTZ 100% nepotvrdí ovu.
Konka: Myslím, že to fakt chápu, že je to taky těžký - i když nejde o snahu o první mimčo! S bolestí břicha jsem celkem smířená, ale hl. se bojím psychických účinků - prot. už takhle nic moc. 😒

bibova
21. únor 2008

Je to těžké i když už dítě máš, ale chápu že pro ty co dítě nemají to musí být jiné a asi horší.
Já jsem si ze začátku říkala, děti mám, o nic mi nejde, budu v klidu - jo a prd. Každý měsíc když přijde mrcha, tak to neunesu a brečím.
Evamik já beru utrogestan a možná i proto jsem přecitlivělá.
S tím HP mě zmátla Konka.

evamik
21. únor 2008

Holky, ale s těma puberťákama vás docela chápu - učím na SŠ a občas v duchu lituju rodiče... a to už je přece jen trochu lepší než 13, 14... 😀

brundik
21. únor 2008

Evi, tak ty jsi ucitelka. To budes mit jarni prazdniny, nebo ty jsou jen na zakladce? Uz jsem z toho trochu vypadla.
Prisla jsem poprat dobrou noc, musim odejit od kompu a uz se tady zase zakecavam, je to se mnou hruza 😀
Holky, papa zitra. Brou noc 🙂