Snažilky po třicítce, přidejte se.

bbrita
6. únor 2008

Tak už jsem se sem taky dostala. Je mi 31 a neúspěšně se snažíme o miminko. Vloni jsem prodělala těžký zánět, tak o to menší mám naději na úspěch. Vztah s přítelem mám v tomto ohledu úžasný, ale přeci jen - je to chlap. Jste na tom někdo podobně?

svatule
2. led 2013

@majka12 teda to fakt letí!!! Nás to čeká za 4 měsíce a nechápu, kde je to naše malé mimčo 😉 Ale je fakt, že to nejhorší období je za náma a poslední asi 3 měsíce už si to i užíváme 😉

majka12
2. led 2013

@svatule u nás začalo super období , když začal lézt, takže v 9.měsících a potom od 10.měsíců se hodně zlepšilo to kakání , když si začal i stoupat a obcházet nábytek a tím i lépe spí, takže z toho plyne ta lepší část 😅 😅 Sice zuby nejsou zrovna to nejoblíbenější období a dost ho zlobí a to už nás čekají ty nejhorší ( špičáky a stoličky) 😖 😖 Já mám poslední týden smíšené pocity jakože lítost, že už to uteklo, ale na druhou stranu obrovská radost, že to nejhorší je za námi 😔 😉

svatule
3. led 2013

@majka12 je to šílené, jak to letí 😉 Vašík je docela rychlík ve srovnání s Eli, leze od 7 měsíců, už si stoupá, klepu, neměl koliky, tak to je o to jednodušší! Spí hezky od cca 5 měsíců, tak i to jde... Ale taky se těším na to, až začnu vařit stejně a takové ty další drobnosti...
Manžel docela začíná mluvit o 3. 😅 ale já se na to zatím necítím, tak uvidíme 😉

majka12
3. led 2013

@svatule tak to máš relativní pohodu 🙂 🙂 My jsme do těch 10.měsíců měli spíš peklíčko co se týče spánku, takže nic moc, ale jak odešly ty problémy s bříškem, tak se to hned zlepšilo a taky jak si zvyknul na příkrmy . 😉 Přesně teď už se těším, až budu vařit jenom jedno jídlo pro všechny a bude to, ale to je ještě hudba budoucnosti. 😉 S nočníkem zatím taky není kamarád 😅

svatule
4. led 2013

@majka12 klepu, máme fakt hodné děti 😀 Eli už je jakžtakž v klidu, jen nočník stále nic, vidí u Vašíka pleny a chce je taky, podle dr má do 3 let čas, mě to už ale nebaví 😉
A taky mi pomáhá, že chodím pravidelně do práce, vždy si od nich odpočinu a těším se na ně 😉

maximaty
4. led 2013

Tricet je mi za necele dva mesice, ale neverim, ze se nam podari do te doby otehotnet (po osmi mesicich neuspechu), takze se uz pocitam do snazilek po tricitce.... celkem me desi ty clanky o poklesu plodnosti po tricitce atd... jsem po konizaci, prvni tehotenstvi prolezene s cervix score 1-0,5 od 29tt. nevim co me ceka, jen vim, ze uz zoufale touzim po druhem prckovi.... ☹

majka12
4. led 2013

@svatule Maxík se odplenkoval v létě, tzn., že mu byly 2 roky a 3 měsíce asi. 😉 Do té doby nic a nočník nemohl ani vidět- byl úplně hysterický a potom se to zlomilo ze dne na den. 😔 A taky mu možná pomohl hrací nočník 😉 Sice v noci má pořád plínu, ale přes dopolední spaní už jí nepotřebuje. 😉

svatule
5. led 2013

@majka12 super, to je šikula, taky doufám, že už to je otázka jen pár měsíců... uvidíme. Eli je nachlazená a skoro celou noc nespala, snad to brzy přejde!
A co chystáte na první narozeniny? 🙂

majka12
7. led 2013

@svatule v sobotu je oslava, jinak rok je mu ve středu už 😵 😵 Máme pro něj takové autíčko odrážedlo 😉 Včera jsem ještě viděla takovou pěknou želvu vkládácí, co ještě hraje, ale zase jsme si řekli, že dáme jenom jeden dárek 😅 Máme to tu po vánocích fakt hrozné s těmi hračkami a navíc ještě dostane další dárky od babiček a tetiček a je toho fakt potom hodně. 😔 😅 😝 Poslední dny si bere chodítko a chodí s ním a tlačí ho jenom za jednu ruku, tak uvidíme, kdy udělá první krůčky sám. 😎

svatule
12. led 2013

@majka12 ať se oslava moc povede a hlavně do dalšího roku přejeme hodně zdraví!!!
Mmch máš teď rodičák zase na dva roky? Já jo a nějak rychle to letí...

ramdy
12. led 2013

ahoj děvčata, mě bude za měsíc a něco 34 a stále bohužel bez miminka, nějak se nám nedaří, mám před sebou IVF a tak se trochu bojím zda se zadaří nebo.

majka12
13. led 2013

@svatule díky, teď budu doma 3.roky 😉 A jak jsme slavili 😎

majka12
13. led 2013

@ramdy ahojky, 🙂 A jak dlouho se snažíte? Držím palce a pevné nervíky na IVF 😔 To bude určitě dost náročný. ☹

ramdy
13. led 2013

@majka12 ahoj, už je to něco přes tři roky, intenzivě za pomoci lékařů to je necelý rok

svatule
13. led 2013

@ramdy určitě to brzy vyjde!

@majka12 super oslava! Jde vidět, že si to kluci užívali! A všichni ostatní taky 🙂
My ještě pořád uvažujeme o třetím, ale máme strach, ten druhý císař byl na poslední chvíli...

catja
13. led 2013

@ramdy Ahoj Ramdy, přeju hodně štěstí, taky jsme to zkoušeli přes 3 roky (můj příběh je v mém fotoblogu, jestli tě povzbudí) a teď už to snad vyšlo 😉

majka12
13. led 2013

@svatule díky, a s třetím máš můj obdiv teda 😉 🙂 🙂 Mě už to úplně stačí 😉 😵 😵

majka12
13. led 2013

@ramdy ach jo, to je doba viď ☹ ☹ Ale jednou to vyjít musí 😉 😉 Věřím tomu 😔

ramdy
13. led 2013

@majka12 je to příšerná doba, ale hlavně v každém CARu se dozvíš něco jiného a vyber si co je dobře. V tomhle druhém mi například řekli, že původní diagnóza polycistická ovária vůbec u mě není možná, ba naopak, pak že mi při laparoskopii poškodili vejcovod a je úplně nefunkční, takže musím fungovat pouze s jedním a ještě s malou tvorbou vajíček. No zítra se uvidí, co nám nový doktor vymyslí a co bude dál. Jsem docela nervózní.

svatule
13. led 2013

@ramdy držím pěsti na dobré výsledky!

majka12
14. led 2013

@ramdy to je blbý s těma doktorama. 😖 Já byla taky na diagnostické laparoskopii a dr. měla podezření na PCO a nakonec se to teda nepotvrdilo a na jednom vaječníku jsem měla nádor, který mi odstranili a pak jsem měla super cyklus a 4.měsíc po laparce jsem otěhotněla 😵 😵 A kde jsi byla na laparce? 😕

ramdy
15. led 2013

@majka12 v Kadani, bohužel jsem si myslela, že to tam bude lepší než v Chomutově, smůla no

ramdy
15. led 2013

tak jsem obdržela 4 x Gonal a čekám až dorazí mrcha, pak začneme píchat

majka12
15. led 2013

@ramdy aha ☹ Já jsem z Teplic a byla mi na tohle doporučená nemocnice na Homolce v Praze, že se specializují na gyn. operace a byla jsem maximálně spokojená. Naprosto jiný přístup a profesionalita byla cítit úplně všudu. 😉 Jsem si přišla jak z amerického seriálu 😅 😅

maylis
15. led 2013

Jestli se můžu přidat s názorem, tak s Homolkou mám tu samou zkušenost, dokonce mě před narkózou paní doktroka pohladila po tváři, usmála se a řekla - "Nebojte se", pak jsem stejný zákrok zažila na poliklinice ABC nedaleko Budějovický a to byl děs běs, jedný pacientce se tam doktorka smála, že má bolesti ... revize v Kladně taky hrůza ... Pokud budu někdy ještě nějakou gyn. operaci podstupovat, tak jedině na Homolce.

ramdy
15. led 2013

jenže to člověk nikdy neví. Vlastně to začalo tak, že mi můj bývalý gynekolog dělal jednou ultrazvuk a řekl, že mám nález, mám prý uvnitř nějakou díru, která tam být nemá - diagnóza od lékaře, ke kterému jsem chodila přes 15 let. Šla jsem tedy na operaci do Kadaně, kd emi řekli, že to není žádná díra, ale sražená krev, která se tam odněkud vzala, takže mě vyčistili, profoukly vaječníky, jeden prfoukly tak, že je nepoužitelný. Diagnózovaly PCO a já mám úplný opak, nevím, zač berou někteří lékaři peníze a zač mají doplom.

maylis
15. led 2013

To by mě taky zajímalo, já jsem šla v Kladně na revizi - už jsem ležela na pokoji a jeden doktor (a předtím i můj gynekolog) mi řekl - okamžitě na operaci a druhej - co prej tam dělám a proč chci tenhle zákrok podstoupit, že asi to dítě teda asi moc nechci ... nevzmohla jsem se na slovo ...

ramdy
19. led 2013

@maylis jj je to děsný a člověk pak neví, který z nich má pravdu a co pak máme dělat

ramdy
19. led 2013

dobré ránko snažilky, tak jsem včera začala píchat 300jednotek gonalu, uvidíme co to se mnou udělá

majka12
19. led 2013

@ramdy
@maylis mě když dr. řekla, že mi doporučuje diag.laparku, tak jsem vyjádřila své obavy z naší nemocnice a ona mi hned doporučila Homolku a i mi to obvolala a zařídila konzultaci. 😔 😉 A přesně, pokud budu někdy v budoucnu podstoupit gyn. operaci, tak jedině na Homolce 😎 😎 😎