Snažilky po třicítce, přidejte se.

bbrita
6. únor 2008

Tak už jsem se sem taky dostala. Je mi 31 a neúspěšně se snažíme o miminko. Vloni jsem prodělala těžký zánět, tak o to menší mám naději na úspěch. Vztah s přítelem mám v tomto ohledu úžasný, ale přeci jen - je to chlap. Jste na tom někdo podobně?

kocicinka
6. únor 2008

A bbrito- prosím Tě co jsi to měla za zánět??? Jak se projevoval? Výtoky? Já mám zánět pochvy neustále, ale původce neznámý, tzn neustále několikrát rocne macmirory, ktere neucinkuji.

vm72
6. únor 2008

Koc.-se záněty pochvy mám i já trable.Neustále řeším kvasinky,bakterie,houby,...Prostě pořád dokola.Brala jsem snad už vše,co je k mání jak na předpis,tak i volně prodejné...Moje Dr.už ze mě byla naprosto zoufalá.Dokonce jsem byla i na podrobném vyšetření na imunologii,ale nic mi nenašli.Takže závěr-někteří jedinci jsou o mnohem více náchylnější,jiní méně.Já bohužel patřím k těm více... Ale musím to teď zaťukat...Mám asi 3/4 roku pokoj.Jen mezší problémek byl po té laparoskopii(v list.07),ale to bylo spíš z nervů...

bbrita
autor
6. únor 2008

vm72 ale jo. on OK je. spermiogram mu dělali teď.

kocicinka
6. únor 2008

Hmm a nemuze byt to ne-otehotneni tedy tim? Dr. mi rikala, ze mam v dusledku tech zanetu jine PH pochvy a ze to pusobi spermicidne...

vm72
6. únor 2008

Brit.-jsem blb... 😅 vždyť jsi to tady vlastně psala...Tak to je dobře,že je O.K. alespoň v tomhle máte jasno.No a Ty uvidíš,jestli se ukáže něco na tom horm.profilu...
Koc.-tak se na to Dr.zeptej.Já fakt nevím.Ale třeba by to šlo přes to IUI... Nám osobně teda nepomohlo ani 6 pokusů,ale je to tím že máme slabé spermie.(Málo kousavé 😀 )

dckami
6. únor 2008

ahojky,
holky, dejte se do profilu fotky, ať se alespoň trošku poznáme. 🙂

vm72
6. únor 2008

dckami-já bych ráda.Ale v tomhle směru jsem jaksi negramot...Ani nevím,jak se to dělá.A jestli to jde jen přes digi foťák,tak ten nemáme... ☹

bbrita
autor
6. únor 2008

kocici já měla zánět vaječníku a abscesy na vejcovodech z mykoplazmat. chytla jsem to od přítele, když jsme se seznámili. měl přede mnou nějakou "veselejší" partnerku. jinak všeobecně můžu vřele doporučit na opakující se záněty a kvasinky v pochvě -nech si udělat autovakcínu. funguje to skvěle. odeberou Ti vzoreček těch potvor, co Ti škoděj, nějak je upravěj a Ty to pak užíváš v kapičkách, takže si proti nim postupně utvoříš imunitu. Mě to sice trvalo půl roku, ale ťuk ťuk ťuk, je to dobrý!

dckami
6. únor 2008

vm72,
úplně nahoře na liště máš napsáno uživatelka ........potom je nastavení. Zde si napíšeš jméno atd. a je zde možnost vložit fotku. Tu musíš mít uloženou někde ve svém pc, pokud nemáš digifoťák, stačí naskenovat jakoukoli jinou fotku. 😅

kocicinka
6. únor 2008

bb- a safra. Tak mykop. ja nastesti nemam( aspon neco nemam). Za tu autovakcinu vrele diky. Mam se obratit na gynekoloyku nebo se sama obednat na imunologii??? Dr. mi vzdy, pro kazde navsteve pohledem diagnostikuje zanet, ale kdyz volam na vysledky, tak je to pokazde v poradku coz nechapu/ na 1 kriz/. Ale vytoky jsou stale. Nyni jeste k tomu uz 2 mesic spinim asi 10 dni pred menses...

bbrita
autor
6. únor 2008

kocici tak to už se tady směju.. promiň... já minulej měsíc a tenhle taky špiním před menses..... Tu autovakcínu mi dělali na mikrobiologii. Mají tam ordinaci, kde dělají odběry a pak to tam nějak vyrábějí. Dopor. jsem měla z gyndy. ale musela jsem si to vydupat. Dr.by mě tam sám neposlal. Furt mi předepisoval nějaký prášky, po kterejch mi akorát tak bylo zle...

kocicinka
6. únor 2008

Tebe mi poslalo samo nebe 🙂 já mám už 2 dr najednou. Ta první je hrozne vytizena ale dela mi ultrazvuk, takze aspon vim, ze delohu a vajecniky mam OK. Na Homolce mi ultrazvuk nikdy nedelali, kdezto mi tam delali zas jina vysetreni a jsou tam vstricnejsi. Tak tam koncem tydne zavolam a reknu si o to. Dik moc!!!!!

bbrita
autor
6. únor 2008

kocici hlavně ať Ti to pomůže... Taky jsou dobrý kapsličky na zavádění Fermalac, obsahujou ty hodný bakterie, který normálně chráněj před zánětama. Ty jsem ze začátku taky používala. Myslim že jsou ale jen na předpis.Jinak celý léto bez koupání, jen na dovče v moři. Takže jsem si to fakt za ten poslední rok užívala.... A hlavně mě děsí, že to asi nekončí. Teď zas budu řešit těhotnění....

bbrita
autor
6. únor 2008

nemáte holky některá zkušenost s ovučníma testama?

evamik
6. únor 2008

Ahoj holky, tak já sem taky patřím... Letos mi bude 31. Snažíme se rok, máme za sebou imunologii a genetiku a teď chodíme do CARu v Plzni. Dnes jsem byla na 1. IUI... Pokud nic, tak od příštího cyklu horm. stimulace.

bbrita: Já měla stejné reakce na sperma, když jsem brala HA - teď už je to dobrý, ale šla jsem s tím na imunologii - tam Ti zjistí příp. protilátky. Pokud o tom Tvůj gyn. nikdy neslyšel, tak ho vyměň!!! To myslím vážně, prot. to není nic tak neobvyklýho! 😒

Koci, já jsem třeba šla do CARu rovnou! Vůbec bych si do toho nenechala takhle kecat. Pokud máš pocit, že to chceš řešit, tak se nenech od dr. odradit! Jak dlouho se snažíte? Já to mám s kamarádkama podobný! ☹

Dckami, psala jsem Ti reakci do Komu se podařila IUI. 🙂

bbrita
autor
6. únor 2008

evamik a Ty jsi teda na sperma alergická? a co se s tím dělá? o se musí taky na IUI ?

vm72
6. únor 2008

Tu autovakcínu mi taky doporučovali,ale zároveň mě upozorňovali,že ani ta nemusí úplně pomoct...?! Nechápala jsem...Navíc,když mi dopodrobna vysvětlili,jak to probíhá,ty častý návštěvy u Dr.,a navíc s nejistým výsledkem...Tak jsem to vzdala. To je fajn,že tobě to pomohlo...

bbrita
autor
6. únor 2008

vm72 častý návštěvy u Dr.? já tam nebyla pak už kvůli tomu vůbec. Dal mi žádanku, já si došla na mikračku a brala vakcínu. u Dr. jsem byla na kontrole až za půl roku... a to jen kvůli tomu, že řekl, ať se půl roku snažíme, a když nic, tak ať přijdu.

vm72
6. únor 2008

Jo.Prý že bych chodila obden a pak snad každý den na injekce...Já si to už dopodrobna nepamatuju-je to aspoň 5 let...Ale tohle si pamatuju přesně.To mě šokovalo.Já bych to bývala i absolvovala,ale odradil mě ten nejistý výsledek 😨

kocicinka
6. únor 2008

Evi snazime se mesic. Ale ja tak nejak tusim, ze to nepujde snadno, protože to MOC CHCI. Navic... pritel se me pokazdem milovani napul ve srande zepta..." tak co, uz si tehotna?" A kdyz jsem prisla od dr. tak taky... pripadam si jak neplodna. Asi to bude vicemene ve psychice, mozna, nevim...Taky jsem pred 8 lety prodelala zakrok na cipku, kvuli cervikalni dysplazii, ale to na otehotneni pry vliv nema. Nicmene se potykam s tema zanetama.

vm72
6. únor 2008

Koc.-jestli jsi nějak nejistá v tom,že se Ti Dr. v tomhle směru málo věnuje,zajdi do nějakého toho CARu.Mě dala moje Dr.doporučení,ale potom jsem se dozvěděla,že ani nebylo potřeba.Že kdybych tam přišla sama od sebe vůbec by to nevadilo.Hlavně se zeptej,jestli ty záněty by mohly mít popř.vliv na ten neúspěch.Ale po měsíci bych opravdu ještě nedělala katastrofické závěry. 😉 😉

kocicinka
6. únor 2008

Tak fajn, pokud se nezadaří do cervna jdu tam. Jinak já jsem z Prahy, nevíte které CAR je nejlepší? Apolinář, Motol...?

kocicinka
6. únor 2008

bbrito prosim a nevis, co muze znamenat to predmenstruacni krvaceni? Zanet? Hormonalni dysbalanc?Ci neco jineho a jeste horsiho??????? Ta Dr z Homolky je ted nemocna, koncem tydne ji budu volat ohledne toho. Dosti trpim na akne kt. je tez hormonalne podminene a jak jsem na tom s hormonama by mi taky meli zjistit v tom CARu, ze? Co si myslite o te " prstikove" metode????? Zkouseli jste to? Ja mam docela strach si nahmatat cipek 😕

vm72
6. únor 2008

Koc.-to fakt nevím.Já jsem z Pardubic.Ale zkus jinou diskusi-třeba IVF.Tam je myslím hodně snažilek z Prahy a okolí.Určitě by sis to měla už dopředu pomalu zjišťovat-pro jistotu.I když podle mě je ještě brzo a uvidíš,že to nakonec nebudeš potřebovat.Třeba Tě to zároveń nějak vnitřně ulkidní a budeš ve snažilkování úspěšná! A můžu se zeptat-co je to ta prstíková metoda? Resp.,k čemu se používá?

vm72
6. únor 2008

Koc.-je tady taky diskuse Sanatorium Pronatal a ten je myslím v Praze...

koni.klec
6. únor 2008

Ja jsem prstikovou metodu zkousela, jsem takova hracicka. Prijde mi to humorny. Ale nemyslim si, ze je to tak podstatny. Ostatne dobrej je orgasmus zeny po ejakulaci, stahama delohy se nasavaji spermousi tam, kam maji. Jde jen o to, ze po ejakulaci se strci prst do pochvy a ti spermousi se posunou k cipku, tj. se v nem vymachaji. 😀

Taky jsem zkousela ovu testy - 2 posledni cykly. Vysly vzdy 3 dny pozitivne a posledni negativne (ten posledni je pry OVU), sichrovali sme to tulenovanim, ale zatim nic. Takze zas nevim. Ted merim BT, je to zabava. Trva to 5 min kazdy rano, nic komlikovanyho. Muj pritel o techto mych babskych metodach nema ani tuseni. Chci rict, ze se to da delat velice diskretne a naudelat tak z milovani olympijskou disciplinu.

Holky vy mate vsechny nejruznejsi zdravotni problemy, ale nepisete, jak dlouho se snazite. Prej je normalni 1 rok: Viz. slovo programatora (v kolonce CO ZDE NAJDETE):

http://www.merenibt.xf.cz/index2.html

Ja jsem ve 4. pokusovym cyklu a do cervna teda zadny kroky podnikat nechci, a taky mi je pres 30 a parnerovi jeste vic. Zas nema smysl hystercit predem. Ale kdyby mi nabidl sam, ze si skoci na spermiogram, tak se branit nebudu. Samozrejme dobrej oplodnovaci material je zaklad. Mimo jine i kvuli tomu ty chlapy mame ne? 😝

kocicinka
6. únor 2008

prstíčková metoda: po ejakulaci ty nebo partner pomůžete spermijkám ještě prstem. Snažíte se ejakulát zatlačit co nejvíc k čípku - prostě ho v pochvě trochu prokvedláte 🙂. Ono to může pomoct i tomu čípku, protože v některé poloze může být třeba maličko přilepený na stěnu pochvy a spermie by tak měli ztížený průchod do dělohy. Zkus zadat "prstíčková metoda" do vyhledávače, podle ohlasů po tom otěhotní i vanilková zmrzlina. Určitě to vyzkouším hned jak to půjde

evamik
6. únor 2008

bbrita: nakonec právě ne, bylo to způsobený asi tou HA. Ale zajdi si na imunologii...
Ovulační testy jsem zkoušela, ale dr. mi teď řekl, že to není vůbec spolehlivej ukazatel ovulace - že Ti to testy můžou ukázat, i když ovu nemáš...

koni.klec
6. únor 2008

Koci? Co znamena, ze otehotni i vanilkova zmrzlina? To jako, ze se nafoukne na trojnasobny mnozstvi? To muze byt prakticky... jen me napada, jestli se pri tom musi prokvedlavat se spermatem nebo staci sama se sebou. 😀 😀 😀

vm72
6. únor 2008

Aha! Tak jsem zase moudřejší. 😀 Zase jedno pravidlo-že člověk se učí celý život. 😀 No,nic proti téhle metodě nemám,ale vzhledem k tomu,že nám nevyšlo 6x ani IUI,tak tuhle metodu myslím můžu vypustit...Při IUI mi totiž spermie zavedli až za dělož.čípek,přímo k vajíčkům,takže to měly opravdu bez práce,ale bohužel my máme líný,takže se nám nezakously ani jednou... 😅 Jinak my se snažíme přes dva roky.Už jsem to tu psala,ale asi jsi to nečetla.Většinou je postup takový,že po 1 roce núspěšného snažení Tě gynpošle na nějaká podrobnější vyšetření.Prostě se to začíná řešit.Ale taky záleží na věku a jestli jde o první těhulkování.Já,po svých zkušenostech bych už ani ten rok nečekala...