Snažilky po třicítce, přidejte se.

bbrita
6. únor 2008

Tak už jsem se sem taky dostala. Je mi 31 a neúspěšně se snažíme o miminko. Vloni jsem prodělala těžký zánět, tak o to menší mám naději na úspěch. Vztah s přítelem mám v tomto ohledu úžasný, ale přeci jen - je to chlap. Jste na tom někdo podobně?

evamik
29. únor 2008

Bbrita: Tak ty lázně taky nejsou samospasitelný, ne?!
A jaký slova? Myslíš debil?? Tak to asi určitě můžeš, to snad nikoho nepohorší, zvl. když je to o Tobě! 😀 😀

bbrita
autor
29. únor 2008

georgik tak o tom bych vážně uvažovala. Když si ho necháš udělat laparoskopicky, rovnou Ti můžou očíhnout to ostatní a zjidtit jestli máš třeba průchodný vejcovody,...atd. Do toho bych na Tvým místě šla. Laparka není zas taková zátěž. Já na ní byla právě vloni a kdybych byla bývala chytřejší tak si u ní třeba zrovna tu průchodnost nechám zjistit. Jenže to jsem ještě doufala, že bude vše OK...

evamik
29. únor 2008

Holky, já mám třeba z laparky tak panickej strach, že radši půjdu rovnou na IVF, než zkoušet, jestli náhodou mi laparka nepomůže... 😕

bbrita
autor
29. únor 2008

evamik jo, dík 😀 😀
lázně rozhodně samospasitelný nejsou, ale teď si akorát tak můžu vyčítat, že jsem o ně nebojovala, vrátit už se to nedá... prostě jsem tenkrát neudělala maximum a teď mě to mrzí. asi tak.

aquila
29. únor 2008

Evamik a o co je laparka horší než punkce při IVF prosím tě????

aquila
29. únor 2008

bbrita, neboj a nic si nevyčítej, člověk udělá za život něco jinak než co se mu zdá s odstupem času dobré, ale třeba by ty lázně neměly až takový efekt, co víš...

georgik
29. únor 2008

bbrita: no mě v případě OK výsledků ze spg a imuno čeká gyn.laparoskopie... tak jsem si říkala, že by při ní rovnou mohli kuchnout slepé střevo, pokud bude po ruce chirurg 🙂

georgik
29. únor 2008

evamik: já mám panickej strach z nemocnic jako takovejch... ale kvuli mimi zatnu zuby 🙂

janazizraele
29. únor 2008

Bbrita-neobviňuj se z toho,co nevíš jistě!Já si myslím co bylo to bylo,to už se opravit nedá!Teď jen se dívat dopředu!

georgik
29. únor 2008

bbrita: souhlasím s aquilou, nic si nevyčítej 🙂

evamik
29. únor 2008

No, pro mě o hodně!! Já hrozně nesnáším nemocnice, takže představa, že bych tam vlastně "zbytečně" (jen kvůli diag.) byla 3 dny, je naprosto neúnostná! A navíc musíš podepsat, že v příp. neprůchod. vejcovodů souhlasíš s jejich odbráním, což já prostě nesouhlasím! A při IVF jsi v narkoze chvilku... a jdeš hned domů!

georgik
29. únor 2008

evamik: a co když ten souhlas nedáš??? To jsem vůbec netušila, že se něco takovýho musí podepisovat.....

evamik
29. únor 2008

To nevím, vysvětlí Ti, že Ti na nic nejsou a Ty to podepíšeš... Takhle to podali mně! Já tam prostě nejdu! Teda tak na 90 %. 😅

georgik
29. únor 2008

evamik: hmmmm, tak to je "prima" ☹ no uvidime, nebudu to teď asi řešit, počkám do příštího pátku na ty výsledky a pak se uvidí..... Nevíš jak to je, když nebudu chtít laparku, ale rovnou IVF??

aquila
29. únor 2008

No já už jsem to asi i tady jednou psala. Jsem děsná posera, ale nakonec všechno zvládnu. Takže dopředu nic raděj neplánuju - co bych raději a co ne. On to pak život a "ten pán z hora" vyřeší většinou za nás...

evamik
29. únor 2008

Georg, mně třeba v CARu řekli, že laparka je zbytečná... Takže IVF bez laparky 100% jde.

aquila
29. únor 2008

Ale holky, já bych to tak nezatracovala tu laparku. Určitě to má v některých případech své opodstatnění a u mnoha holek co jsem tady četla i efekt!!! Ale já bych z toho taky byla podělaná až za ušima.

aquila
29. únor 2008

U mně je teda asi taky laparka zbytečná. protože manžel má tak špatné spg, tak u nás zřejmě nepřipadá nic jiného v úvahu než rovnou IVF ☹

evamik
29. únor 2008

Aquil, já fakt nevím, co si o té lapar. myslet - na jednu stranu po ní někdo otěhotněl, ale na druhou mi říkal dr. v CARu, že buď zjistí, že to je průchodný, a pak ale stejně se ví prd, proč teda neotěhotním, anebo není, a pak stejně IVF - proto ji oni nedoporučujou...

bbrita
autor
29. únor 2008

georgik slepák musí umět kuchnout i gynekolog. tak buď v pohodě. A holky fakt se nebojte laparka je oproti lecjakejm jinejm zákrokům pohoda.... určitě se každá těšíte na porod a to si myslím je rozhodně větší záhul.

A ještě dost dobře nechápu, proč by při neprůchodnejch vejcovodech je měli odebírat. tomu fakt nerozumím Daí se přece zprůchodnit, a když ne, tak tam ničemu nevaděj. To bych já rozhodně nepodepsala, nebo by mi to museli logicky zdůvodnit... jestli to nemají jen kvůli výkonu ro výkon...

georgik
29. únor 2008

evamik to by bylo super... 🙂

georgik
29. únor 2008

bbrita: díky, uklidnila si me... i kdyz je fakt, ze se rika, ze slepak umi i vratnej 🙂

bbrita
autor
29. únor 2008

evamik ono je taky dost rozdíl jestli jdeš na laparku, aby se "jen" podívali nebo jestli máš třeba ten chron. zánět slepáku..... rozhodně zas na druhou stranu je to vždycky operační zákrok a po každý operaci můžou vzniknout zase srůsty.... takže zvaž jak myslíš... Já tenkrát neměla na výběr. a kdybych měla, taky sama nevím jak se rozhodnu.

aquila
29. únor 2008

Je fakt, že už jsem taky kdesi četla, že od laparky upouští. no nevím ani já, jak bych se rozhodovala...

aquila
29. únor 2008

Vlastně vím jak bych se nejraděj rozhodla. Počala bych přirozenou cestou!!! Ale bohužel mi není v tomto směru přáno ☹ ☹ ☹

evamik
29. únor 2008

bbrita: To je kvůli tomu, že když máš neprůchodný vejcovody, tak se zvyšuje pp. mimoděložního těh. A zprůchodňování se prej už v součas. nedělá!
Já žádný velký srůsty nemám (to by bylo vidět i na utz), ale stejně tam nechci! 😖

georgik
29. únor 2008

evamik: kolegyňce v práci je zprůchodňovali někdy v 2006..... o nikom dalším nevím.... ale mám pocit, že to dělají....

nejbe
29. únor 2008

holky jen v rychlosti, kdy sem vás tak pročetla. Laparkou se dá zjistit i něco jiného než srůsty. Kamarádce zjistili Endometriozu - a to je děsná kur.. (ta nemoc)

georgik
29. únor 2008

nejbe co jsem si ted v rychlosti nasla na netu, tak to je teda kur.. ☹

nejbe
29. únor 2008

bohužel jinak než laparkou se zjistit nedá