Snažilky po třicítce, přidejte se.

bbrita
6. únor 2008

Tak už jsem se sem taky dostala. Je mi 31 a neúspěšně se snažíme o miminko. Vloni jsem prodělala těžký zánět, tak o to menší mám naději na úspěch. Vztah s přítelem mám v tomto ohledu úžasný, ale přeci jen - je to chlap. Jste na tom někdo podobně?

evamik
4. bře 2008

Aha, promiň, mně se to plete - kdo je odkud... 😒 Ale 100 km není tak hrozný - spousta holek jezdí i dál, ale taky by se mi nechtělo.

bbrita
autor
4. bře 2008

nejbe to je fakt drsný! Já už se tam taky chystala. Leda že by to napsal obvoďák... 😀

aquila
4. bře 2008

Ahoj holky,vůbec dneska nestíhám, tak jsem tu jen na skok 🙂
Co zrovna řešíte?

nejbe
4. bře 2008

evi, já to nemám uvedeno, ale jsem přímo z Liberce, tak se mi nechce jezdit do Prahy přijde mi to časově i finančně náročné. Samo, že kdyby jiná možnost nebyla, tak bych jela ještě ráda. Hold pohodlnost.
bbrita - to mě nanepadlo, to by mohlo jít...

georgik
4. bře 2008

nejbe.. kamarádka byla v Gennetu v Praze, a co mi tenkrát říkala, tak tam berou i bez doporučení.....

aquila
5. bře 2008

Čau holky, teda včera jsme asi všechny hodně pracovaly 😉 Nějak to tady vázlo, ale já jsem se sem fakt za celý den dostala jen jednou ☹

brundik
5. bře 2008

Dobre rano 😉
Aqui, presne tak, bylo more prace a dnes to bude podobne. Navic jsem po 3,5 hodinach spanku 😅 Takze ja budu dneska asi totalne mimo 😀

aquila
5. bře 2008

U mě to asi bude dneska taky podobné, ale třeba toho nebude tolik co včera.
Jinak včera jsem byla na další mobilizaci, rehabka mě pochválila, byla jsem zablokovaná jen úplně minimálně, že jsme byly za 5 min. hotové. Ale stejně jsem tam byla hodinu, vždycky si i pokecáme, je to fajn 🙂 Takže jsem měla včera radost 🙂

georgik
5. bře 2008

Dobré ranko holky 🙂
brundik: s tím spánkem na tom budem asi stejně, mám toho taky naspáno pomálu a navíc jsem od půl páté vzhůru a totálně mrtvá....
my jsme včera byli u známých, jsme pozvaní na svatbu, tak se těším 🙂
jinak já mám v práci pohodičku, takže bych mohla koníkovat o 106, ale nějak tady nikdy nikdo není .... ☹

nejbe
5. bře 2008

dobré ráno, já mám dost práce, ale jelikož sedím celý den u pc, tak koníka neustále kontroluju 😀
večer jsem studovala stránky Gennetu a oni chtějí aby byl ošetřující gynekolog informován o tom, že pacientka Gennet navštěvuje - tak proto to doporučení 😒

georgik
5. bře 2008

nejbe: a on ti ho Tvůj dr. nenapíše?

nejbe
5. bře 2008

já nevím, vždycky byl super, ale od poslední návštěvy už se mi k němu nechce. On je zástupce primáře a je problém se k němu dostat, tak ho nějak nechci naštvat.
Vždycky byl naprosto v pohodě, jeho tchýně s tchánem bydleli u nás v baráku, takže jsme se potkávali docela často, vždycky jsme prohodili pár slov. Když jsem za ním přišla, že se začneme snažit o mimi, tak bylo všechno v pohodě, udělal mi vyšetření a tak. Pak jsem k němu chodila, protože jsem nedostávala MS, tak jsem dostávala injekce, nakonec mi nasadil utrogestan na srovnání. Řekl, že nebudeme na nic čekat, udělal mi hormonální profil a jezdila jsem k němu na ultrazvul v době ovu. Vše v pořádku. MS se srovnala (teda zase se nějak prodlužuje - dneska 35DC a nic, ale ono to přijde). V listopadu jsem šla na roční kontrolu a skoro se na mě nepodíval, ani do karty ne - padaly klasické otázky - snažíte se o mimi?, jak dlouho? a tak. Čuměla sjem na něj jako blázen a když jsem mu řekla, že už se snažíme skoro rok (od prosince) tak mi na to řekl, že dřív jak po 18. měsících to řešit nebude. Já jsem žila v tom, že už to řeší - tak mi dal jen doporučení na spermio a bez něj, že chodit nemám. Teda ještě se ptal, jestli ho chci hned, tak jsem si ho vzala. Fakt jak kdyby tam přišel naprosto cizí člověk 😒. Noa od té doby se mi k němu vůbec nechce.
Snad jsem to napsala alespoň trošku srozumitelně 🙂

bbrita
autor
5. bře 2008

to mě snad nejbe připadá že měl asi zrovna nějakou mimózu, ne?

georgik
5. bře 2008

nejbe: jj, napsala.... tak to chápu, že se ti tam nechce... Jak jsem už psala, kamarádka chodila do Gennetu i bez doporučení... ale nejsem si jistá, jestli tam neměla přímo i svého gyndr. Včera jsem ty jejich stránky taky studovala, mám pocit, jestli to tam nemají tak, že tam můžeš bez doporučení, ale že ty výkony platíš.... Fakt nevím.... Já chodím ke svému dr. tady v Praze, na spg a imuno jsme byli v Podolí a kam nás bude hnát dál to netuším....
35DC??? takhle dlouhý cyklus jsem měla než jsem začala brát HA....

nejbe
5. bře 2008

jako chápu, že když mu volám a představím se novým příjmením, tak že neví o koho jde (zvlášť když se jmenuju naprosto netypicky - Nováková) sestřička se mi vždycky směje. 35Dc to bylo minulý měsíc, tenhle se to asi zase trošku protáhne - před tím to bylo 33DC, takže už neplaším, testy nekupuju a čekám 😅. Teda minulý měsíc jsem si porvé měřila BT a fakt jsem plašila - teplota se držela nahože strášně dlouho.

georgik
5. bře 2008

nejbe: po telefonu to taky chápu, ale když jste se jakou dobu potkávali v baráku a pamatoval si tě, tak nepochopím to, co jsi popsala........
to že čekáš obdivuju, já bych to asi nevydržela... vždycky si říkám, že nebudu plašit, když se mi to náhodou zpozdí, ale mně se to nestává, nastane 28DC a mrcha dorazí na nevítanou návštěvu ☹

nejbe
5. bře 2008

georgik, když mě bolí bříško a to je hlavní příznak. To víš, že si říkám co kdyby, ale po tak dlouhý době tomu nevěřim. Ale to je rychlost ráno, jak se sápu po teploměru, jestli náhodou teplota neklesla 😀. To jsem probuzená v cukuletu 😀. Kdybych já to uměla dát do těch tabulek, tak vám ukážu, jak vypadaj ukázkový grafy 😀

aquila
5. bře 2008

No nejbe, já mám podobnou zkušenost. Chodila jsem k dr., která byla celkem fajn pokud jsem tam chodila jen jednou za rok na kontroly. Pak jsem vysadila AKO, no a MS nechodila . Tak jsem tam přišla s tím, že chceme mimčo a že po vysazení AKO nemám MS. No a ona, že se to stává a že mi píchne inj. no a příště, že mi udělá UZV a podle toho další inj. Když jsem tam příště přišla, tak za mě udělala totálního debila, že jsme se na ničem takovém nedomlouvaly, a že jsem měla jít jen za sestřičkama si píchnout inj., a že ji zdržuju atd.atd. A ve finále se mě ještě zeptala, když jsem jí namítla, že mi přece minule říkala, že mi inj. píchne až po kontrole kdybych náhodou otěhotněla (protože ta inj. by mohla miminu uškodit) "a vy chcete otěhotnět?" Absolutně si nic nepamatovala a ani evidentně nic nepoznamenala.No vypadla jsem odtud jak cukrář. Jsem si 100%, že jsme se domlouvaly tak jak jsem si pamatovala. Jsem snad přirozeně inteligentní a navíc ne až tak mimo obor. Takže víckrát už jsem tam nešla, našla jsem si nového dr., je moc fajn, začal se mnou něco dělat a hlavně hledat příčinu. A hlavně-komunikace s ním je super. Takže asi být tebou to zkusím ještě jednou - jak píše bbrita, třeba neměl svůj den a pokud se to bude opakovat, tak bych změnila lékaře.

georgik
5. bře 2008

nejbe: já mám před MS příznaky jako při těhu, takže rozdíl mezi nadcházející mrchou a příp.těhotenstvím ani nepoznám.... já po takový době tomu už taky moc nevěřím, takže ani už nějak neplaším...a k tomu abych si měřila teplotu jsem ještě nedošla....🙂 jo tak to věřím, já takhle byla probuzená dneska, když jsem měla 5 minut na to, abych si vyčistila zuby a oblíkla a vyrazila na odvoz do Prahy 🙂

georgik
5. bře 2008

aquila: tak to je taky případ ☹ se ti nedivím, že jsi tam přestala chodit..... já si naštěstí na dr. nemůžu stěžovat, super přístup, komunikace a veškeré návštěvy se zapisujou do PC se vším všudy (co se provádělo, co se konzultovalo, doporučení a tak)

nejbe
5. bře 2008

Já mu šanci ještě dám, ale nedovolím si tam jít dřív než budu mít v ruce spg. 🙂
Se mi připomněl sen, že jsem k němu šla po strašně dlouhý době, protože jsem byla těhu - sama sobě jsem to nepřipouštěla a když už jsem měla velký břicho, tak mi bylo líto, že nemám fotku z ultrazvuku a šla jsem za ním. Vlezla do ordinace a řekla mu: pane doktore, já jsem těhu - on se na mě podíval a lehnul smíchy - ukazoval na mě prstem a ptal se vy, jo? A normálně se válel smíchy po stole. Na to jsem se vzbudila. I mě ten sen přišel od začátku humornej. Takže pohoda 😀

georgik
5. bře 2008

nejbe: 😀
třeba ten sen je dobré znamení 🙂 že měl třeba ten den jen nějakou blbou náladu 🙂

nejbe
5. bře 2008

georgik já jsem si říkala, že si nikdy nebudu měřit teplotu, protože já nejsem typ na to dělat něco pravidelně. Doktor řekl, ať si jí měřím, pak viděl můj ksicht, zeptal se, jestli s tím mám nějaký problém, tak jsem mu řekla že ne a šla. 2 měsíce se s tím srovnávala a v lednu začala. Koupila jsem si digitání teploměr, abych nemusela ráno dlouho čekat - pípne, když je změřeno a to mi vyhovuje. Takže zase příklad toho, nikdy neříkej nikdy 😀

nejbe
5. bře 2008

ten sen byl před tou návštěvou a to jsem mu to chtěla vyprávět... 😅

georgik
5. bře 2008

nejbe: no já na ty pravidelnosti taky dvakrát nejsem.... navíc jsem si říkala, že mě to akorát bude stresovat ještě víc, než jsem byla... teď jsem v klidu a pohodě, nemyslím na to, takže jsem si 100% jistá, že bych na to zapomínala 🙂
ad sen: aha 🙂 tak to spíš bylo varování 🙂 ale třeba ta příští návštěva bude OK a ty budeš možnost mu to odvyprávět 😀

nejbe
5. bře 2008

no já když so vzpomenu, jak jsem brala HA - jednou jo jednou ne 😀. Teplotu si měřím pravidelně, docela mě to chytlo a tak nezapomínám. Myslela jsem, že to bude pruda, ale fakt pohoda.

georgik
5. bře 2008

nejbe: že ty mě ještě ukecáš na měření BT? 😀

nejbe
5. bře 2008

tak o to se nesnažím, jen píšu svojí zkušenost 😀. Čekat ráno 5 minut na rtuťovej teploměr by se mi vážně nechtělo a hlavně bych si říkala, už? nebo ne? Takhle mi to zabere minutu a to se alespoň stihnu probrat. Větší problém je to, si tu teplotu poznamenat 😀. Ještě, že teploměr má paměť - taky doporučuju.

bibova
5. bře 2008

Ahoj holky, dneska nějak nestíhám.
Četla jsem, že probíráte doktory a BT. Tak moje zkušenost je taková. Dr. asi brzo vyměním, nějak mi připadá dost laxní. A BT si měřím už 7 měsíců. Už jsem si na to zvykla a vůbec mi to nepřijde.

aquila
5. bře 2008

Já taky měřím, ze začátku jsem to nechávala bez ničeho a jak už se chvíli nedařilo, tak jsem začala. No a teď už je to 8. měsíc a už mi to ani nepřijde. Už to ani nehrotím, o víkendu si klidně přispím, vyzkoušela jsem, že to na mě nemá až takový vliv a pořád je to přece jen orientační ukazatel ne? přece se nebudu stresovat jestli změřím o půl hodinu později 😉