Snažilky po třicítce, přidejte se.

bbrita
6. únor 2008

Tak už jsem se sem taky dostala. Je mi 31 a neúspěšně se snažíme o miminko. Vloni jsem prodělala těžký zánět, tak o to menší mám naději na úspěch. Vztah s přítelem mám v tomto ohledu úžasný, ale přeci jen - je to chlap. Jste na tom někdo podobně?

nejbe
6. bře 2008

jojo, už jsem zpátky - bolelo jí bříško 🙂

bbrita
autor
6. bře 2008

docela jsem si to teda užila.... já fakt na ty prášky nejsem. Ani jsem nikdy nebrala HA protože mi po ní bylo děsně zle... asi jsem citlivka hysterická... 😀 😀 😀

georgik
6. bře 2008

bbrit: to podle mě není brzo, já po Clostilu šla na utz taky 10DC 🙂

bbrita
autor
6. bře 2008

no, uvidíme... já mám totiž normálně ovu až tak okolo 23-25DC. takže fakt nevím, jestli tam už něco bude...

georgik
6. bře 2008

bbrit: aha... tak to taky nevim....

evamik
6. bře 2008

Bbrit, já myslím, že to je fakt akorát - já jsem měla normálně ovu tak 17 DC, ale teď 13 n. 14. Když bude brzy, tak půjdeš ještě za týden, ne?! 🙂

rioko
6. bře 2008

ahoj Evi 😉
dnes ka jsem se dozvěděla že kamarádka, která byla na umělém oplodnění čeká dvojčátka. já si tak někdy říkám, že bych na to nejradši šla už taky, aby ta šance byla větší. Ale u nás v CAR to tak nejde, nejdřív ještě ta laparka a pak se uvidí. Dnes jsem byla na předoperačním vyšetření - krev a tak, doufám, že to bude ok
Evi jinak já ty nálady úplně chápu, taky to tak občas prožívám a po tom mém prvním IUI jsem si říkala, jak to, že to nevyšlo, když jsem měla 5 folíků a přítel spermíky ok a měli to tak vypočítaný...je potřeba věřit a zkoušet dál

evamik
6. bře 2008

Rioko, při tý IUI jsou ty šanci docela malý... ☹ Už jsem se rozhodla, že koncem léta půjdu na IVF, prot. už na to nemám nervy... 😒
To je dobře, že Ti to jde takhle rychle!

rioko
6. bře 2008

Evi to je pravda, že po IUI jsou malé šance, ale jsou. Já bych taky chtěla na IVF. A Ty jsi byla na laparce?

evamik
6. bře 2008

Rioko, nebyla a ani nechci! Ale u nás v CARu ji ani nedoporučují. Já mám z laparky strach a pochybuju o jejím významu, ale to už se mi tu několikrát snažily holky vymluvit... 😉

aquila
6. bře 2008

Ahoj holky, dneska vás zanedbávám, ale vůbec nemám čas vás dočíst... Určitě se ještě stavím, aspoň večer... 🙂

rioko
6. bře 2008

Evo já Ti to vymlouvat nebudu, i když já v ní vidím velký význam - nevím jak jinak zjistí srůsty . Moc Ti přeji, aby TI to teď vyšlo
aquila : tak to je dobře, že jsi tam spokojená. Já jsem taky neměla problém s tím, že by nebyla doktorka hodná,ale překvapilo mě, že mi bez vyšetření řekli, že problém jsou srůsty a že to přirozeně nepůjde - řekli to na základě toho, že jsem po slepáku v 15 letech srůsty měla, ale to neznamená, že se musely udělat zas

aquila
6. bře 2008

No u nás je špatný spg a pokud to tak bude i po kontrole, tak nám opravdu nic jiného než IVF nezbude. Já mám taky sice nepravidelnou ovulaci, ale to moc neřešíme, protože by to stejně nemělo význam. Tak jen chodím na UZV každý měsíc abychom viděli co se děje a udrželi nějakým způsobem cyklus.

rioko
6. bře 2008

my máme spg docela ok, takže mě přijde moc hr hned jít na IVF. uvidíme co zjistí na laparce. a platíte tam něco?

georgik
6. bře 2008

ahojky holky, tak já dneska nějak nestíhám 🙂 nějak se tu na mě navalila práce 😀
nevíte náhodou některá, jak dlouho se bývá na neschopence po laparoskopii??

brundik
6. bře 2008

Geo, ja slysela, ze nekdo byl tyden, nekdo 14 dni a nekdo sel do prace uz treti den. Zalezi asi na tobe, jak se budes citit. Ja bych radsi ten tyden zustala 😉

evamik
6. bře 2008

Jo, a jedna holka psala 6 týdnů.... Já jen abyste to věděly... a už mlčím! 😉

dckami
6. bře 2008

Já počítám, že budu doma tak 2-3 týdny. Do práce rozhodně spěchat nechci. 😉 Zdraví je přednější.

georgik
6. bře 2008

holky díky.... a ještě jedna "laparoskopická" otázka 🙂 jak dlouho po tom zákroku nesmím otěhotnět.... Slyšela jsem, že by se mělo dodržet min. 3 měsíce ☹

georgik
6. bře 2008

evamik: nemlč 🙂

rioko
6. bře 2008

georgik : já jdu taky na laparku a zase jsem slyšela, že podle toho, co najdou a dělají. pokud Ti nic nedělají tak prý můžeš hned další měsíc, jinak bych řekla 2 měsíce pauza. a ta neschopenka taky podle toho, myslím ale tak týden stačí když jsi v poho - to mám v plánu já

aquila
6. bře 2008

Rioko myslíš za vyšetření? No platím akorát 30Kč pokud mi dělají UZV, jinak nic.

rioko
6. bře 2008

tak to jo, já jen že někde v soukromých CAR se platí snad za všechno - třeba inseminaci já mám 6 x zdarma a jedna holka v jiném CAR platí za každý pokus 1 500 kč - i když to hradí pojišťovna

georgik
6. bře 2008

rioko: diky..... ja nevim, jak bych to vydrzela, nemoct otehotnet delsi dobu.... 🙂

brundik
6. bře 2008

Holky, ja za chvili valim z prace. Jdeme zas omrknout jeden byt 😉 Tak se mejte krasne

evamik
6. bře 2008

Rioko, to jsem já s těmi 1500,- za IUI... 😒

aquila
6. bře 2008

No zatím tuto zkušenost nemám. Co jsem si tak zjišťovala, tak jsou zhruba stejné ceny třeba za IVF. Něco je třeba o tisícovku dražší, něco zase levnější, ale ve finále to vyjde stejně. Spíš myslím záleží co má ten pár za problém a co si potřebuje připlatit. Pak ty ceny narůstají.

rioko
6. bře 2008

Evi a ptala ses proč platíš tolik když to pojišťovna hradí? Mě to pořád nejde do hlavy.... 🙄
georgik : ale vydržela, ono by Ti nic jiného nezbývalo

evamik
6. bře 2008

No zrovna u IVF se ty ceny mezi jednotlivými CARy hoooodně liší...

aquila
6. bře 2008

Tak možná mezi CAR z jiných měst, ale co se týká Brna, tak je to zhruba stejné. A jezdit nikam 150km nebudu kvůli tomu, že to tam budu mít třeba o 3000 levnější.