Snažilky po třicítce, přidejte se.

bbrita
6. únor 2008

Tak už jsem se sem taky dostala. Je mi 31 a neúspěšně se snažíme o miminko. Vloni jsem prodělala těžký zánět, tak o to menší mám naději na úspěch. Vztah s přítelem mám v tomto ohledu úžasný, ale přeci jen - je to chlap. Jste na tom někdo podobně?

georgik
7. bře 2008

no poradili akorát změnu životosprávy.. žádné léky, nic... takže manželovi koupím celer a bude ho baštit 🙂
na tu laparku jsem se ptala, prý na ni nemusím, ale když ji bude vyžadovat CAR, tak se jí asi nevyhnu...
ten spg se samozřejmě zlepšit může 🙂

evamik
7. bře 2008

Georgik, a jaké konkrétní hodnoty má manža?? Snížená plodnost je dost široký pojem...
Možná Tě potěším - náš 1. spg. byl katastrofální, po 3 měsících nadprůměrnej (teď už ukázkovej každej měsíc) - manža byl poprvé po nějaký přechozený viroze a takhle se to projevilo... Začal baštit selen + zinek a vit. E a zakázala jsem mu horký koupele... Takže to fakt nemusí vůbec nic znamenat!!! 🙂

dckami
7. bře 2008

Já jsem někde vyčetla, že spg zlepšuje i vitamín E, tak ho zkuste. 😉

Holky, dneska mám dojem,že cítím ovulaci, v úterý jsem měla folík 15mm.Pobolívá mě levá strana, je škoda, že toho nemůže využít ke snaženíčku. Zatracené protilátky. 😠

georgik
7. bře 2008

evamik: to já nevím ☹ výsledky přišly z Podolí přímo k mému dr a ten si do PC napsal jen závěr... takže vůbec nevím, jestli jsou mršky pomalé, je jich málo, nebo jsou defektní.... fakt nevím... ☹ proto mě to tak štve...
jinak manža nebyl po žádný přechozený viroze...
za ty typy na vitamíny díky, dneska určo něco v lékárně koupím a dostane to k svátku 😀
odpolko nás objednám na tu kontrolu a pak uvidíme 🙂
kamčo: díky 🙂 vykoupím celou lékárnu 🙂

krajcoanka
7. bře 2008

čaute devy!
Ja by som vás chcela povzbudiť. Hlavne nebuďte utrápené, lebo aj to má vplyv na počatie!
Ja som otehotnela v 30-tke 1x a v 32-och 2x. Klaplo to na 1x u oboch!
Dostala saom od kamošky taký starý nemecký časopis "eltern"91/92 a tam bol k tomu aj kalendárik na plodné dni. Bolo to tam tak nieako napísané, že 8-17 deň od začiatku menštruácie je vhodný čas(čas oplodnenia) na počatie a v 28-35 dňa po začatí menštr. by sa mal objaviť úspech na tehot. teste.
😵 A od jedného rak. gynek. som počula že 3 dni pred oplodnením je baba.
Poviem vám to, ked to zistím(asi za 1 1/2 roka) 🙂

bibova
7. bře 2008

A nezkusila jsi se na ty výsledky zeptat? Já vím, že to občas nejde. Dr. když nechce, tak nic neřekne. No ale za zkoušku by to třeba stálo. Ty vitamíny už pomohly soustě chapů, určitě pomůžou.
Já včera doma oznámila termíny na SPG a CAR. Kupodivu to bylo přijato s mírnou radostí.

Jo v albu je upravená tabulka, tak si ji prosím zkontrolujte. Seřadila jsem to abecedně a pro větší rozlišení je rozdělená do tří fotek.

evamik
7. bře 2008

Georgik, doporučuju selen + zinek od NordPharma a i ten vit. E nějaký z přírodního zdroje... - jsou sice trochu dražší, ale líp vstřebatelné, než takové ty multi... komplexy. Být Tebou, tak tam zavolám, prot. ty konkrétní výsledky jsou dost důležité - pokud jsou třeba jen pomalejší nebo je jich míň, tak stačí třeba IUI, horší je, když je špatná morfologie apod. - těch možností je hrozně. Manžel si vyžádal výsledky písemně, kde je všechno rozepsané.

rioko
7. bře 2008

Georgik : jak píše evamik, já bych tam taky zavolala a chtěla ty výsledky podrobněj, špatné spg může být všelicos...
bibova : super tabulky, je to přehledné, jsi šikulka 🙂

nejbe
7. bře 2008

Ahojky, chci vás jen pozdravit, utekla jsem ze školy a už sedím v práci 😅, je toho tu mraky, ale odpolko vás snad dočtu a že jste toho nakecaly 😀
Bib, tabulku jsem zkoukla a je pěkná.

simonaa
7. bře 2008

Hezké dopoledne holky... 🙂
Bib: koukala jsem na tu tabulku, a u mě je napsnaný snažení od srpna 08 ale je to 07...ale jinak OK 😉

evamik
7. bře 2008

Bib, krása!!! Ty jsi fakt šikulka... Já bych tohle vyráběla dva dny, a takhle hezký by to nebylo! 😀

georgik
7. bře 2008

bib: pochvala za tabulku, jsi šikulka 🙂
jinak k těm výsledkům: já jsem to chtěla vědět přesně, ale prý je to založené v papírové podobě v kartě, a museli by to hledat... že si prostě do toho PC napíše jen shrnutí... Vím, že ten špatný spg může být čímkoliv, ale pravděpodobě by dr asi nemluvil rovnou o IVF, kdyby k tomu neměl důvod... Já k němu mám důvěru, jinak bych tam dávno přestala chodit....
Uvidím po té kontrole, to už si ty výsledky nechám vysvětlit pro jistotu přímo v Podolí....

georgik
7. bře 2008

evamik: díky za ten tip na ty vitamíny, ještě dneska je koupím...
měla bych mít v út-čt ovui, tak sna to vlítnem a uvidí se 🙂

rioko
7. bře 2008

jinak já jsem se rozhodla zavolat si na tu internu jak dopadly výsledky té krve - teď to nikdo nebere ale ještě to zkusím. jdu v pondělí na kontrolu k mojí doktorce tak ať vím, jestli na tu laparku fakt půjdu a jestli si mám nechat prodloužit neschopenku

bibova
7. bře 2008

Děkuji za pochaly, se červenám 😅 Simčo už jsem to opravila. To víš občas mi něco uteče.
Jak to tak čtu, tak Petrovi možná taky preventivně koupím vitamínky. Tím nic zkazit nemůžu, ne?

rioko
7. bře 2008

vitamínama nic nepokazíš, já jsem taky partnerovi nakoupila 🙂

evamik
7. bře 2008

Bib, to je jasný, že nemůžeš... Aspoň bude zdravější! 😀 Ale bacha na vit. E - většinou v těch kombinacích selen + zinek už je taky, takže abys ho nepředávkovala! 😉 Manžel bral E obden...

georgik
7. bře 2008

manžel baští každý den centrum.....takže tam něco málo má.....poptám se v lékárně, abych ho nepředávkovala 😀

evamik
7. bře 2008

Georgik, centrum prý má nulovou vstřebatelnost, takže bych to fakt změnila... 😒

bibova
7. bře 2008

Akorát asi nastane malý problém. On bere prášky jen když umírá. No budu mu to muset naservírovat natvrdo. Chceš mimčo - tak vitamíny 😀

evamik
7. bře 2008

Bib, to musíš podat tak, že je to prakticky nezbytně nutný... 😀 😉

pemb
7. bře 2008

ahojda holky 😉 můžu se k vám přidat???? V lednu mi bylo 30 a od ledna se snažíme o mimi 😉

georgik
7. bře 2008

pemb vítej a přidej se 🙂
evamik: díky.... ty jsi skoro jako chodící lékárna 🙂 v dobrém slova smyslu samozřejmě 🙂)

pemb
7. bře 2008

georgik díly a copak řešíte???

rioko
7. bře 2008

pemb . jasně že jo, vítám Tě

evamik
7. bře 2008

Georgik, no jo... už jsem v některých oblastech informovanější, než bych i chtěla! 😉
Pemb, vítej, koukni k Bib do alba na tabulku a doplň své info. 🙂

georgik
7. bře 2008

evamik: ale to není na škodu, nikdy nevíš, kdy se ti to bude hodit 🙂
pemb: zrovinka vitamínky pro chlapy 😀

georgik
7. bře 2008

jinak jsem zrovna volala manžovi, že mu koupím ty vitamíny, tak jeho reakce je překvapivá: "dyt jim to centrum" 😀

pemb
7. bře 2008

holky díky 😉 no je mi 30 a snažíme se od ledna 2008, žádný problém nemáme - tedy snad a doufáme, že se to brzy povede 😀

jinak pokud jde o vitamíny na sperio, tak nejlepší je C,E,Zn,Se a tbl Maca /jsou tedy na potenci, ale muži mé kamarádky se po 3 měsících užívání zlepšilo spermio z hodně blbého na normo .... za další 2měsíce otěhotněla 😉

raadulka
7. bře 2008

ahoj holky, tak já bych se tady přidala, smím-li už teď, neboť třicet mi bude v květnu 🙂 , my už se o mimi snažíme od dubna 06 a ve středu jsem podstoupila první IUI