Snažilky po třicítce, přidejte se.

bbrita
6. únor 2008

Tak už jsem se sem taky dostala. Je mi 31 a neúspěšně se snažíme o miminko. Vloni jsem prodělala těžký zánět, tak o to menší mám naději na úspěch. Vztah s přítelem mám v tomto ohledu úžasný, ale přeci jen - je to chlap. Jste na tom někdo podobně?

evamik
14. únor 2008

Víš co bude lepší?! Zajdi na diskusi IVF a zeptej se tam - tam Ti to holky řeknou přesnějš!

konka
14. únor 2008

jj, uz jsem psala, zatim mi nikdo neodpovedel, ale rozdil je to teda propastny... to je fakt sila.. kazdopadne i tyto penize dam.. jak jinak, touha je silnejsi... ale takhle bych fakt mela na dva pokusy

aquila
15. únor 2008

Ahoj holky, zdravím vás při pátku! 🙂
Koni-co se týká cen za IVF, tak my jsme to předběžně počítali a taky nám to vychází kolem 20tis. protože má manžel špatný spg, tak si musíme připlati ICSI, určitě i prodlouženou kultivaci,hatching,zamražení embryí, doplatky za léky... ono se to nastřádá. Prošla jsem všechny ceníky CAR co jsou v Brně a v podstatě to vychází všude stejně. Tak asi tak 😉

dckami
15. únor 2008

holčiny, musím se pochlubit, že jsem včer aod manžela dostala nááááádhernou kytičku k Valentýnkovi, moc mě potěšilo, že nezapomněl. 😅
Byla bach moc ráda, kdybych mu mohla koncem února dát ten nejhezčí dárek - pozitivní testík se //, ale to si musím ještě počkat do 25.2. 😉

beruskaveruska
15. únor 2008

ahoj aquilo a konko my jezdíme Praha Iscare . Spermio máme taky blbbé ☹ , ale ty cykly byly do těch 18 000,-.
tam se platí za léky cca 4-6 tisíc podle toho co ti napíšou a pak dáváš zálohu. Když máš dobrý spermio tak 7000,- a když blbý spermio jako my tak 12000,- záloha. Z té nám pak počítali 8000 ICSI, asi 800 svítící katertr bylo lépe vidět vložení embryjek do dělohy. No a to bylo při 2 pokusu vše. při prvním jsme ještě platili prodlouženou kultivaci 2500,- . No tak si vem, že záloha 12000 a vlastně 3000 nám nakonec verátili. No a kdybyste měli i tu kultivaci za 2500 tak se stále do té zálohy vejdete. No a pak se platí zamražení, ale my nikdy neměli nic. Na dovolené jsme nebyli 3 roky , ale co by člověk neobětoval, že? 😉 Tak držím palce

aureliaaa
15. únor 2008

Ahoj holky můžu se na chvilku přidat? Je mi 32 a pokoušíme se o 1 dítě už půl roku. Zatím jsem nebyla nikde na poradě jen u svého gynmudra a ten mi řekl, že jsem zdravá a můžu si vesele těhotnět. Neznáte některá nějakou statistiku těhotných po třicítce a problémů s tím spojených. Už jsem tady na konikovi přečetla všechno možné, a docela mě děsí kolik děvčat má problémy a co všechno musí pro početí absolvovat. Zajímá mě na co všechno bych si měla dát pozor co dělat dobře a co možná dělám blbě.Děkuju všem ahoj

brundik
15. únor 2008

Dobre ranko 🙂
Teda holky, ty ceny jsou desne ☹
Aureliaaa, muzu se zeptat, co ti delal doktor vsechno za vysetreni, ze rekl, ze jsi v poradku?

brundik
15. únor 2008

Jo a vite, jak jsem dopadla vcera s plavkama, v tramvaji jsem nemohla najit kartu a hotovost jsem mela tak na balik papirovych kapesniku 😀, tak jsem frcela domu, ale doma karta taky nikde. Uz jsem byla pripravena ji zablokovat, ale kdyz jsem vysypavala po x-te kabelku nasla jsem ji zapadlou v pairovem obalu od DVD 😀

jabluncanka
15. únor 2008

brundik:

... ceny jsou šílené a z neplodnosti se stal velmi dobrý byznys...a přitom kolikrát není všechno tak horké a chce si to nastudovat a pozjišťovat... taky jsem to udělala až po nezdařeném IVF a KETu... a už se na spoustu věcí dívám jinak... 😉

aureliaaa
15. únor 2008

Ahoj brundik. Muj mudr mi dělal akorát sono a to co normálně pohmat a pohled. Podle MS bych si mohla řídit hodinky a HA jsem brala jen 2 roky. Snad podle těchto indicií neshledal žádný zásadní problém. A přesto se nedaří. Zajímalo by mě jak velkou roli může hrát neustálý pracovní stres. Ahoj

brundik
15. únor 2008

Aureliaaa, urcite by to chtelo udelat jeste nejake vysetreni, ikdyz po pul roce snazeni zatim spis jen spermiogram.
Me MS chodi taky jak hodinky, krom poslednich tri cyklu, UTZ v poradku, takze by to taky vypadalo vsechno v pohode, ale hned z HP se zjistilo, ze uz je prvni zadrhe na svete. Pul rok je naprosto standardni, co se tyka delky snazeni 😉

aureliaaa
15. únor 2008

Diky brundík. Bez lékařského vyšetření se nedají dělat žádné závěry. Asi moc spěchám a neumím být trpělivá. Když se pro něco rozhodnu chci to většinou hned. A když to hned není moc to řeším. Až budu mít pro prohlídce tak bych se ozvala s výsledkama na poradu co dál. Ahoj

dckami
15. únor 2008

Aurelia, já už mám pár vyšetření za sebou - určitě doporučuji u tebe hormonální profil a partnerovi spermiogram. Mě to dr. nechtěla udělat, po 18 měs. jsem začala chodit do CARu, zde mi udělali HP a zjistili, že mám protilátky proti spermiím a poruchu štítné žlázy. Takže přizozeně bych neotěhotněla ani za 10 let. 😖 Manža má spg. na 1* 😵 Teď mám za sebou 2x inseminaci a pokud se to ani teď nepovede, tak půjdu na laparoskopii.
Ale myslím si, že půl roku není žádná doba, neplodnost se řeší až po roce snažení.

evamik
15. únor 2008

Jablucanka: Myslíš, že bys mohla být konkrétnější?? 🙂
Aureliaa: Takhle zdravých je nás tu asi většina - podle toho se fakt nedá skoro nic poznat. Je sice pravda, že se snažíte teprve 1/5 roku, ale na druhou stranu je Ti 32, takže bych už asi moc neotálela... Jak psaly holky, nechte si udělat horm. profil a spg.

konka
15. únor 2008

holky tak ja z toho moudra nejsem, mi rekli 19000 + leky, neni v tom zmrazeni ani embryi ani spermii, tak nevim? nechodi z vas nektera do olomouce?

evamik
15. únor 2008

Holky, já s tím nemám žádnou os. zkušenost a nechci šířit fámy - mám to jen z doslechu, ale prý na Moravě jsou ceny za "nadstavbu", kt. neplatí poj., vyšší...
Mně řekli v CARu v Plzni, že (kromě toho, co platí poj.) bysme platili 13 tis. (ICSI + as. hatching) a ještě něco za léky (to nevím, na kolik se může vyšplhat)...

aureliaaa
15. únor 2008

Holky dík za rady. Určitě si o takové vyšetření řeknu. Je sice "jen" půl roku, ale opravdu nechci otálet. Snad to půjde řešit i dřív než za rok. Dlouho jsem hledala toho pravého a když ho mám tak to nejde. Snad to bude dobrý. Ahojky

evamik
15. únor 2008

Aurel, přeju Ti, ať se Ti brzy zadaří a zase se zastav! 🙂

rychnov3
16. únor 2008

Konka, u mě je IVF už jisté, přesněji IVF + ISCI. Teď 28-2 jdu na ultrazvuk zda tam nejsou cysty a někdy 7-9/3, tj. 2. den cyklu, do sebe začnu ládovat hormony. Manžel bere Ečko, selen, zinek, ale spíš jako psychická potpora, já nějak nevěřím, že by se to mohlo výrazně zlepšit. Máme necelý milion spermií a na obyčejné IVF má být 20 mil. Tzn. my budeme mít IVF + ISCI (tj. napíchnutí vybrané spermie přímo do vajíčka, na to stačí fakt jen pár zdravých spermošů). Platí se to, ale nedá se nic dělat. Já beru jen obyčejný mulťák, hlavně aby tam byla kys. listová. Neblbnu, neřeším, co se má stát, to se stane. Kam chodíš do CAR? My do Sanusu Hradec a tam mi řekli všechno, na co jsem se zeptala, dočteš se na diskusi Sanus Pardubice nebo se klidně ptej tady (nebo přes IP - tj. interní pošta vedlé Tvého jména ta ikona se šipkou)

bbrita
autor
16. únor 2008

aureliaaa tak trochu mi mluvíš z duše... "jen" půl roku je v našem věku docela dost, a přesně jak píšeš, když už se člověk rozhodne, chce to pokud možno hned... Přítele jsem hledala taky dlouho, resp.jsem už hledat přestala a on teprve pak konečně přišel. V práci jsem si kvůli stresu vzala i volno, tak uvidíme. Jen o jeden krůček jsem napřed, nechala jsem si odebrat krev na hrmony a poslala přítele na spermio. Tak hodně štěstí...

rychnov3
16. únor 2008

Aquila, já jsem nacouvala do květináče 😀 , když mi řekli výsledky manželova spermiogramu.... ale neboj, zvládnem to!!!

Konka, 13 tis. za ISCI? Aha, s tím hatchingem už to je asi adekvátní. My platíme 8000 Kč za ISCI a hatching zatím není třeba. Proč je u Vás nutný???

Holky, v Hradci je kolem Kč 20 000 za cyklus + mražení asi 1000 Kč. Takže pokud je Ostrava cenově výš, uvažovala bych o změně.... Jo a koukněte třeba na www.pronatal.cz tam jsou ceny z Prahy a jsou slušné.

Aurelia, všem známým, které začínají, říkám: pošlete ho na spermiogram. Nebolí to, nic to nestojí a budete vědět, na čem jste. My jsme "promarnili" 1,5 roku.... Tím bych začala, pak Ti případně v CAR řeknou.

rychnov3
16. únor 2008

A ještě tabulka, přidejte se 🙂

jméno věk jak dlouho zkoušíte problém co máte za sebou co vás čeká
evamik......30........rok..............nevíme (zatím vše OK).............IUI bez stim.............horm. stimulace
konka.......35.......3 roky...........špatný spg.............................3x IUI se stim..........v březnu IVF
Dckami......33.....přs 1,5 roku....protilátky proti spermiím, štítná žláza...2xIUI.................laparoskopie
bbrita.......31.....1/2 roku.........těžký zánět + asi chybí ovu.......laparoskopie..............horm. stimulace
Rychnov3….30….1,5 roku…………spermio pod 1 mil., 5% živých…..IUI,gnetika-OK……..IVF v březnu
brundik....31...rok a 3/4........zvyseny prolaktin+asi srusty (zatim neprokazano)...HP, folikulometrie....laparoskopie
aquila......32........rok......nepravid. ovu, špatný spg.......HP,folikulometrie,horm.stimulace.....po kontrole asi IVF

evamik
16. únor 2008

Rychnov, u nás v CARu třeba doporučují ICSI a as. hat. i v případě, že je spg. zcela v pořádku - ty přístupy se dost různí. Tady prostě "normální" IVF prakt. nedělají, že bez as. hat. má nižší úspěšnost a vyplácáš si zbtečně pokusy...

rychnov3
17. únor 2008

Evi, já se na asist. hat. zeptám. Nevím, zda se to v Sanusu v Hradci vůbec dělá. Na druhé straně vím od kámošky, že 90 % holek má "skořápku" embria tak slabou, že naříznutí není třeba. O tom ISCI nediskutuju, to mi přijde logické skoro vždy, pokud proti tomu nemá někdo morální připomínky (nepřirozený výběr apod.).

vm72
17. únor 2008

rychnůvko,můžeš připsat i mě.Byla jsem teď týden na horách,tak jsem nepsala a nějak se tu na mě zapomělo...

vm....skoro 36....já O.K.,manžel spermio kol.10%....6x neúspěšná IUI,...v březnu IVF.

Děkuji. 😉

evamik
17. únor 2008

Vm, jsi tu! 🙂

evamik......30........rok..............nevíme (zatím vše OK).............IUI bez stim.............horm. stimulace
konka.......35.......3 roky...........špatný spg.............................3x IUI se stim..........v březnu IVF
Dckami......33.....přs 1,5 roku....protilátky proti spermiím, štítná žláza...2xIUI.................laparoskopie
bbrita.......31.....1/2 roku.........těžký zánět + asi chybí ovu.......laparoskopie..............horm. stimulace
Rychnov3….30….1,5 roku…………spermio pod 1 mil., 5% živých…..IUI,gnetika-OK……..IVF v březnu
brundik....31...rok a 3/4........zvyseny prolaktin+asi srusty (zatim neprokazano)...HP, folikulometrie....laparoskopie
aquila......32........rok......nepravid. ovu, špatný spg.......HP,folikulometrie,horm.stimulace.....po kontrole asi IVF
vm....skoro 36....já O.K.,manžel spermio kol.10%....6x neúspěšná IUI,...v březnu IVF.

aquila
18. únor 2008

Čau holky, po mně se přihlásila ještě deren, tak asi správná tabulka je tato 😀

evamik......30........rok..............nevíme (zatím vše OK).............IUI bez stim.............horm. stimulace
konka.......35.......3 roky...........špatný spg.............................3x IUI se stim..........v březnu IVF
Dckami......33.....přs 1,5 roku....protilátky proti spermiím, štítná žláza...2xIUI.................laparoskopie
bbrita.......31.....1/2 roku.........těžký zánět + asi chybí ovu.......laparoskopie..............horm. stimulace
Rychnov3….30….1,5 roku…………spermio pod 1 mil., 5% živých…..IUI,gnetika-OK……..IVF v březnu
brundik....31...rok a 3/4........zvyseny prolaktin+asi srusty (zatim neprokazano)....HP, folikulometrie....laparoskopie
aquila......32........rok......nepravid. ovu, špatný spg.......HP,folikulometrie,horm.stimulace.....po kontrole asi IVF
deren......31.......3,5 roku...........nepravid. ovu.....................stimulace ovu............v únoru (snad) IVI
vm....skoro 36....já O.K.,manžel spermio kol.10%....6x neúspěšná IUI,...v březnu IVF.

aquila
18. únor 2008

Jak jinak se máte? My jsme byli o víkendu pořád někde, tak jsem se sem ani nedostala.

evamik
18. únor 2008

Jé, tak pardon, já jsem asi zkopírovala nějakou starší... 😅
Já jsem seděla u počítače celý víkend, ale tady nikdo! 🙂 Začíná se mi rozjíždět MS, takže mám příšernou náladu a nejradši bych se někam zahrabala hodně hluboko... 😒

brundik
18. únor 2008

Ahoj holky 🙂
Ja jsem o vikendu byla na horach. Takovou ledovku jsem dlouho nevidela, ale vys uz to bylo lepsi, takze bezky byly v sobotu i v nedeli 🙂
Evamik, me prave MS konci, ja mam takovou kratkou, ale bricho me boli vzdycky. Proti tomu bojuju rumem nebo si leju do caje tresnovy alkoholovy liker neco jako griotku. To je dobrota, vzdycky me po tom prestane i bricho bolet 😀