Snažilky po třicítce, přidejte se.

bbrita
6. únor 2008

Tak už jsem se sem taky dostala. Je mi 31 a neúspěšně se snažíme o miminko. Vloni jsem prodělala těžký zánět, tak o to menší mám naději na úspěch. Vztah s přítelem mám v tomto ohledu úžasný, ale přeci jen - je to chlap. Jste na tom někdo podobně?

nejbe
7. črc 2008

Ahoj Kamčo, dík za zprávu, zrosna listuju a hledám tohle téma, abych se tě zeptala jak jsi na tom, že už teď by ses měla nějak testovat. Chjo, to je škoda, ale držím palečky na IVF. Mě je úplně blbý o tom psát, ale jak jsi se posledně ptala, tak podle utz budeme mít chlapečka.
Přeji všem krásný léto.

jana.jaro
7. črc 2008

ahoj holky,chtěla jsem se zeptat:máme vyšetřený spermie všechno vyšlo dobře až na morfologii ta je 20% (30%je průměr)takže je to pod průměr.Moc nechápu jestli těch 20%stačí,sestřička po telefonu říkala že ano, nemůže kvůli tomu zase dojít k zamlk.těhot.?

dckami
7. črc 2008

Nejbe, blahopřeji. 😀 Hlavně, že jste oba v pořádku, máte vybrané jméno??? Co sis přála víc - holku nebo kluka? Já jsem si myslela, že čekáme kluka a až v 21tt mi dr. potvrdil, že je to na 100% holka, ona se tak ukázala, že jsem na utz viděla malé zrnko kafe a to byla její "buchta". Tak jsme měli jistotu a nakupovali jsem růžovou výbavičku. 😀

evamik
8. črc 2008

Jani, myslím, že morfologie spermií se zamlklým těhu nijak nesouvisí! Spíš je nižší pp., že přirozeně počnete, takže by bylo dobrý třeba IUI, příp. IVF.

nejbe
8. črc 2008

Kami, mě to bylo od začátku úplně jedno, ale jak chtěl manžel holčičku, tak jsem si jí začala přát taky, ale i tak jsme nadšený ze zdravýho miminka (tatínek už kupuje autíčka na ovládání). Celý pokojíček jsme měli do modra ještě před tím, než jsme se to dozvěděli a já vyměnila své malinkaté autíčko (vínové) a modrýho kombíka. Když jsme to tak zhodnotili den před utz, tak mi manžel řekl, že to nic jinýho než kluk být nemůže 😀. Já mám hodně ráda modrou, ale to co jsme kupovali byla prostě shoda náhod, ale zodpovědně můžu říct, že až ujetá. Jinak já chci pořád malýho Martínka, ale velkej Martin nesouhlasí a navíc by měl malej svátek i narozeniny najednou, tak budu muset ustoupit a vedem další diskuzi, ale jistýho není nic 😀. tak už pšššt s těma řečičkama o mimi. Tobě strašně moc držím plečky, ať to dopadne co nejdřív a určitě podávej zprávičky - já to tu pořád sleduju 😉

jana.jaro - vůbec netuším

dckami
11. črc 2008

ahoj kočky,
tak já byla včera v Pronatalu na konzultaci ohledně IVF. Doktor byl velice příjemný a IVF mi doporučil. Domluvili jsem se na stimulaci Gonalem. Vzhledem k tomu, že jsem včera byla 2.den cyklu, ihned mi nabrali 4 zkumavky krve a dostala jsem i žádanku pro manžela na krev. Ten byl dneska ráno na odběru. Dále jsme se domluvili, že po menses v srpnu přijedu na vyšetření a stěry, 20.-22.den cyklu na utz a pro stimulaci. Vypadá to, že pokud výsledky krve budou v pořádku, stihneme 1.IVF v září. 🙂

Tak se tady mějte krásně, já mám od zítřka 3 týdny dovolené a nebudu na netu. Jedeme na Slovensko na Liptovskou Maru, potom na týden na jižní Moravu a budeme jezdit na kolech. Poslední týden budu s holkou u babičky na chatě. Těším se, až si odpočineme. 😵

deren
17. črc 2008

Nazdárek,
dlouho jsem se na koníka nedostala, snad vás stihnu i dočíst.
Mám radostnou zprávičku - jsem další těhotná "po třicítce". 😎 😎
Momentálně jsem v devátém týdnu. Předcházela IUI. Teď pokaždé když odcházím z prohlídky z ultrazvuku a vidím drobečka jak pěkně roste, tak se při východu z ordinace tvářím, jako kdyby mi něco šlehli. 😀 😀 😀
Příznaky nemám skoro žádné, jen jsem hóóódně ospalá (to se šikne v kanceláři 😀 😀 ) a mám víc hlad. 😝

nejbe
18. črc 2008

deren, tak to moooc gratuluju 😵
nevím, jestli by jsme neměli nechat tohle téma přejmenovat, vždyť snažilky už jsem žádný nechoděj (kami kromě tebe) 😕

evamik
20. črc 2008

Deren, moc gratuluju! 🙂

rioko
20. črc 2008

deren gratuluji
já jsem po IVF a o víkendu jsem testla a mám // zítra jdu na krev a budu to mít jistější 🙂

jana.jaro
21. črc 2008

jé,to se holky máte,moc gratuluju a držím pěsti 😀 Já jsem dostala mrchu a od srpna se múžem pokoušet o mimi.Tak jsem napnutá jak to zase dopadne.

georgik
21. črc 2008

Ahojky holky 🙂
tehulkam oooooobrovska gratulace....... 🙂 preju pohodove tehu a na jeho konci zdraveho mimiska...
u nas nic noveho, blizi prvni konzultace v CAR, tak pak snad budem o neco chytrejsi.....
jinak ja skoro nestiham.... jak maji vsichni dovolenou, tak jsou mraky prace a internet jde nejak bokem.....
Tak aspon mejte vsechny krasne leto.... ja se snad zvladnu ozvat driv a nebo urco pisnu po CAR......drzte nam palecky..... 🙂 Diky

evamik
21. črc 2008

Georgik, tak držím moc palce! Kdy jdete?

silente
22. črc 2008

Nej - jen jedna sem chodím očumovat 😀 Koukám, že už 25tt, to to ale krásně letí 😵

georgik
22. črc 2008

evamik: jdeme na první konzultaci 6.8. tak uvidíme, co si na nás vymyslí 🙂
a za palečky mooooc dekuju 🙂 a co ty? jak snášíš těhu? nevolnosti doufám žádné 🙂

evamik
22. črc 2008

Georgik, tak pak napiš, jaký je plán! Určitě to vyjde! 🙂
No, já měla nevolnosti šílený, ale už je to o dost lepší! 😅

georgik
22. črc 2008

evamik: jasne ze pisu.... ja jen ve skrytu duse doufam, ze nas nebudou nicim dalsim trapit a zkusime rovnou prvni IUI 🙂
tak to je dobre, ze uz jsou nevolnosti pryč 🙂

nejbe
22. črc 2008

Jé dneska to tu žije 😀
evamik - to jsem ráda, že už je ti líp, ale ten začátek je za trest co? 😅
silente - ani mi to nepřipomínej 25tt - dobrý, ale k porodu čím dál blíž - začínám chytat nerva 😕 - joo a moooc gratuluju 😉 ke svatbičce

brundik
22. črc 2008

Jeee, ahoj holky, nejak to tady ozivlo. A koukam skoro vsechny mate zmenu v pase. To jsou novinky, moc gratuluju 😵 Ja taky postupuju smerem kupredu. Dnes jsem byla v CARu. Jsem 6 nedel po laparce, citim se bajo 🙂 Tenhle cykluis se budou soustredit na prolaktin, jeste pujdu 22 DC na nejaky zatezovy test a pristi cyklus na UTZ. Jen jsem dneska od prakticke dostala ATB, protoze mam od nejakeho hmyzaka flek na noze jak Brno, budu je brat 20 dni, takze bych snad radsi ani tenhle mesic neotehotnela. Ale myslim, ze to nehrozi 😀 Proc by to melo zrovna ted vyjit, ze jo.
Georgik, ja jdu 11.8. Skoda, ze nejdem ve stejny den, bychom mohly poklabosit 😉

georgik
23. črc 2008

brundik: to je skoda...... dali bysme kávičku 🙂
ale já předpokládám, že tam za dalších 16 dní půjdu znova (třeba budou chtít UTZ 10.den cyklu) tak treba tam na sebe natrefíme pak 🙂

brundik
23. črc 2008

Georgik to je dost mozne. Ja jsem domluvena, taky 10-12 den ale az nasledujiciho cyklu, takze zatim presne datum nevim. Budu tam ted asi chodit asi dost casto, kdo vi, co si na me jeste doktori vymysli 🙂

jana.jaro
24. črc 2008

ahoj,sem snad nikdo nechodííí 😕 tak mám maratooon depresí za sebou a od srpna můžem zkoušet,tak kéž by to vyšlo už v srpnu 😉

w_h
27. črc 2008

ahoj, ahoj, prej uz sem nikod nechodi a vsechny otehotnely - gratuluju, at se vse podari, pokud se tu ale najde jeste nejaka ´prestricet snazilka´, tak sup sem s ni, at to muzem probirat dal. dix. wh

kocicinka
28. črc 2008

Ahoj, mě je 30 a snazime se zatim neuspesne od ledna 2008.

evanek77
28. črc 2008

ahoj, mně je 31 a začínáme třetí pokus 🙂

jenniffer
28. črc 2008

Ahoj, jsem na tom přesně stejně jako kocicinka: je mi 30 a snažilkujeme od ledna 2008, bohužel zatím neúspěšně. ☹ Plány jsou zatím takové, že když to neklapne ani v září, tak mažu k dr. Čas běží a mě už se nechce čekat, chci vědět, na čem jsme. 🙂

ivkaj
29. črc 2008

Nazdárek, taky se přidám, mě už 31 klepe na dveře. HA jsem vysadila loni v září, pořádně snažit jsme se začli v lednu a jelikož pořád nic, mám za sebou hormonální profil a ten je OK. Na září máme žádanku na spermio a imunologii a pak se uvidí co dál.

w_h
29. črc 2008

mne je taky 31 a zacnem se snazit na zacatku zari. dobirame nejake leky, tak radsi pockame, ale je to peklo to vydrzet. jinak jsme to zkouseli zatim jen jednou (doslova) bez ochrany a bylo to skvely, ten pocit, ze by z toho mohlo byt...mimi 🙂

od ledna..to je pul roku, to je jeste v norme ne?

ivkaj
30. črc 2008

w_h otázkou je co je vlastně norma. Někde ti gynekolog po půlroce doporučí spermiogram, jiný to nechce řešit dřív než po roce. Já jsem narazila na ten druhý případ, ale nenechala jsem se odbít základní vyšetření jsem chtěla přeci jen udělat. Takže aspoň vím ,že hormonální profil je v normě (i když mám nepravidelný cyklus) a spermiogram bude v září.

jenniffer
30. črc 2008

Ivkaj, je fajn, že první vyšetření u tebe dopadlo dobře - třeba se to už příští měsíc podaří a budou //. 😉 Měříš BT?