Snažilky po třicítce, přidejte se.

bbrita
6. únor 2008

Tak už jsem se sem taky dostala. Je mi 31 a neúspěšně se snažíme o miminko. Vloni jsem prodělala těžký zánět, tak o to menší mám naději na úspěch. Vztah s přítelem mám v tomto ohledu úžasný, ale přeci jen - je to chlap. Jste na tom někdo podobně?

monajs
11. čer 2009

Majka neboj,
ono se to vždycky nějak zmákne 🙂
A VZP hradí asi 26 tis.Tak kolik to potom celé stojí,že? 😒

majka12
11. čer 2009

Nejhorší je, že mi to přijde spíš jak dobrý byznys. Nevěřím tomu, že by ty zákroky a léky stály opravdu tolik. Něco jako vše okolo svatby je předražené. Normálně koupíš dort za 300,-Kč a s kouzelným slůvkem svatební tě vyjde na 1000,-Kč. A tady mi to přijde stejné. Jenže když člověk něco chce, tak to prostě dá ať to stojí cokoliv 😝 . Navíc zaplať pánbůh že už je medicína tak pokročilá a je taková šance na vlastní dítě.

majka12
11. čer 2009

Jo a ještě jsem chtěla říct, že jsem teda zase celá zmatená z toho svýho těla. Včera ráno skoro žádná bolest prsou a večer jsem myslela, že mi snad prasknou. Manža chválil hezký tričko 😀 . Dneska přetrvává bolest, ale i takové napětí a jako "pálení" 😕 . No to teda nevím co to má zase znamenat. Ale nechci se v tom šťourat, takže si pořád opakuju: " nesleduj se, nějak to dopadne" . Ale dá to fušku se nesledovat- moc mi to nejde hlavně teď když bych měla dost MS 😠

monajs
11. čer 2009

Ach jo,furt něco 😒
No ale jsme šikovné holky,tak to musí jít 🙂

majka12
11. čer 2009

No už by bylo na čase. Jak dlouho už se snažíte? A kam chodíš do CARu?

monajs
11. čer 2009

No snažíme se od 2005.Jezdíme do Brna do Repromedy

majka12
11. čer 2009

Ty jo 😨 , tak to už je fakt dlouho. A co za tu dobu vyzkoumali? To se ti ani nedivím že nemůžeš vidět žádný miminka.

monajs
11. čer 2009

No vykoumali,to nevím.
Mám zjištěnou trombofilní mutaci,ale jen v takové nízké normě,že nemůžou vyloučit ani potvrdit že ty moje potraty jsou kvůli tomu.MS mám taky jen když se jí zachce,spermio tak trošku podprůměr(ale proto si necháváme dělat ICSI),ale vždy po neúspěchu MUdr řekne,že vlastně jinak máme výsledky v pořádku - krev,imuno,PGD si taky necháváme dělat.Mudr je z nás už nešťastná,říká že už neví kde by co by.Tak prostě zloušíme vždy nějaké jiné léky
Ale jednou se to podaří!!! 🙂

majka12
11. čer 2009

Jednou se to musí podařit, to je jasný a čím déle to trvá tak tím dřív musí přijít ten úspěch 😀
Takže s otěhotním problém nemáš? A léčí ti nějak tvůj cyklus abys měla MS pravidelně?
Moc držím palečky ať to všechno dobře dopadne a budete mít mimouška.

monajs
11. čer 2009

Já ani nevím,těhotná jsem vlastně byla 2x a po třetí jen biochemické.ˇJeden KET - nic a jedno IVF taky nic.Tak snad to vyjde teď 🙂

majka12
12. čer 2009

Biochemické? 😕 Já koukám, že o tom ještě hodně nevím, ale pokud není nutno pátrat po tom nebudu.

Psychika dostává sakra zabrat viď? Já jsem byla před třema měsícema na jednom sezení, protože se to na mě valilo ( to že nejsem těhotná a zrovna jsem dostávala pecky ze všech stran od mých kamarádek o těhotenství 😖 ) a strašně mi to pomohlo. Dokonce jsem přesvědčená a bylo mi to i potvrzeno, že jsem byla psych. dost dole ( dlouhodobě ) a tím mi přestalo fungovat i tělíčko a měla jsem ty šílený cykly. Takže se snažím si udržovat duševní zdraví a beru si k srdci co mi bylo na sezení řečeno. Je to teda fakt hrozně těžký, ale pracuju na tom a snažím se. Za svůj první úspěch duš.zdraví považuju, že mi minulý týden volala švagrová, že bude mít holčičku a já jsem jí jen pogratulovala, měla jsem z ní upřímnou radost a víc mi to v hlavě neleželo. Před tím bych se pořád šťourala v tom proč všichni můžou mít děti a já ne apod. . A fakt i to moje tělo zase funguje. 🙂

Dneska jsem teda KO. 😠 Máme 2 hafany z čehož je 1 fena a ta včera začala hárat. Takže je opět nastolena střídavá péče - v praxi to znamená přes den zavřený pes v kotli a v noci zase fena páč když jí ten hafan nevidí, tak máme celonoční konzert. 😝 Jenže náš švára zase přemýšlel nevím čím, ale hlava to fakt nebyla , a při opravě kotce zazdil všechny bezpečnostní prvky proti vniknutí hafana k feně 🙄 . Takže jsme tam museli provizorně nacpat bedny, aby se na ní nedostal, tím pádem jí neměl přímo u sebe a ........... štěkal 😝 Půl noci jsem měla špunty do uší, ale pak jsem se bála že neuslyším budíka a zaspím do práce. Tak snad tady neusnu.

No tak jsem se vypovídala a jdu něco dělat. Omlouvám se za ten román 😀

monajs
12. čer 2009

Ahoj Maji,
máš změněnou fotku,nebo se mi to zdá? 🙂 Co máte za hafany? Vypadá jako bernský salaš?
To jte teda měli super noc. 😉
Já jsem si právě včera sehnala číslo na psycholžku a odhodlávám se tam zavolat.Ale půjdu,nějak to teď špatně začínám zvládat 😅 Už se docela těším,jak mě rozebere

My máme doma vlčáka,je mu 7 🙂 Ten zase momentálně teď vyje - jezdí po ulicích Familly Frost.To je zase koncert 😀 Ale v noci je naštěstí většinou klid.Ale přes 2 baráky mají fenku vlčáka a ta když hárá,tak to naše tele řve i v noci 😖

dckami
12. čer 2009

jé, vy se máte, že máte pejsky. My zatím nevlastníme žádné zvířectvo. brácha má bígla a celá rodina ho miluje. Elí zítra slaví narozky a od našich dostane křečka 😀 . Tak uvidíme, zda se ochočí....
Pro dnešek se loučím, za chvíli mažu z práce, musím udělat velký nákup a jedem na chatu. Sejdeme se tam celá rodinka a oslavíme Elišku, dodatečně i můj svátek.

Jsem zvědavá, zda si manžel vzpomene, dnes máme 10.výročí svatby. 😵

romcca
12. čer 2009

Ahoj holky, chtěla jsem vás jen pozdravit a popřát hezký víkend.

U nás novýho nic, beru medocriptine na vysoký prolaktin ale dle mé gynekoložky prý mé tělo funguje jak má, ovulace jednoznačně probíhá. Tak zkusíme to ještě tento měsíc (11.) a pak vykládala, že by poslala na vyšetření manžela.

Začínám si myslet, že se nám to nepodaří. 😒

majka12
12. čer 2009

JJ, změnila jsem fotku a ten hafan vedle mě je berňák když mu bylo půl roku. Ta fenka je vlčák, takže nic moc štěnata by to nebyly 😀 Oni ještě vyjou když jede sanitka nebo policajti. 😅

Jak mi ten den špatně začal, tak i skončil. Celý den v práci jsem měla fakt blbé věci a jsem z toho znavená.

Mě teda to sezení fakt moc pomohlo, poplakala jsem, rozbrala jsem to s nezaujatým človíčkem a bylo mi lépe. 😀

Romčo, na nic takového jako že se to nepodaří nemyli!!! My se snažíme víc jak 11. měsíců - popravdě ani už to nepočítám- ale věřím, že i my se dočkáme 🙂

romcca
12. čer 2009

Jako bych to tušila, dnes odpoledne kolega v práci oznámil: "Bohužel se stala chyba, moje přítelkyně je v tom."

Nu nic, jsem v práci jediná kdo nemá děti ani je nečeká.

zelvik
12. čer 2009

Ahoj, jsem v téhle diskuzi nová, ale je mi 31, takže jsem tu správně 🙂 My se snažíme 2 roky. Manžel je OK, já mám MS jako hodinky, ovulaci taky. DO IVF se mi zatím nechtělo (chodíme do ISCARe v Praze) a nechala jsem se radši dobrovolně kuchnout - laparoskopie kvůli zjištění průchodnosti vejcovodů.
No ještě že jsem tam šla.Vejcovody krásně průchodný, ale...Srůsty, ednometrioza, cysta na vaječníku, která do něj už začla prorůstat, takže mi s cystou i 2/3 vaječníku ufikli. A měla jsem zakloněnou dělohu ve srůstech, tak ji uvolnili a přišili do normální polohy...

A teď co dál??? Po laparce jsem 3 týdny a už 5 dní čekám na opožděnou MS...Všechno mě ještě dost bolí - hlavně to místo, kde mám teď nově dělohu.

Pořád ale doufám, že se nám povede otěhotnět spontánně. Na IVF teda fakt nemáme. Ani peníze a já ani psychiku...

majka12
12. čer 2009

Romčo, to se mi v posledním půl roce stávalo každý měsíc. Vždycky přišla nějaká kamarádka že je těhotná a pokaždý se snažili možná všeho všudy 2 měsíce nebo to ani nechtěli. Dost mě to užíralo. Ale snažím se v tom najít aspoň něco pozitivního- třeba že my fakt budem poslední co budou mít mimčo, takže po těch ostatních všechno zdědíme 😀 a že náš potomek bude benjamínek party 😅 . A hlavně mám jistotu, že už mi nikdo neoznámí tuto šťastnou novinu, neb jsme fakt úúúúúúplně poslední. Z čehož vyplývá že už může být jenom líp 😎 .

Zelviku ahojky, já jsem také absolvovala laparku a docela jsem všechno cítila ještě po měsíci. Přeci jen je to zásah do těla. Zrovna předminulý víkend jsem byla už víc jak měsíc po laparce a jeli jsme na celodenní výlet na motorkách a seděli jsme na nich fakt celý den a večer jsem myslela, že mi praskne celý spodek jak to bolelo. Takže hlavně odpočívat a nic neuspěchat.Po laparce opravdu MS mít zpoždění to se stává. Ale také mi říkala Mudra, že hodně jejích pacientek do 3 měsíců otěhotnělo přirozeně 😕 Tak já jsem teď první regulerní cyklus po laparce a v neděli čekám MS, tak uvidíme.

zelvik
14. čer 2009

Majka12: no mně stačil včera půldenní výlet. Sice to nebolelo tak děsně, ale zmizela fyzička a byla jsem hne dunavená...No, já taky spoléhám na přirozené otěhotnění, tak jsme zvědavá.

majka12
15. čer 2009

Zdravím po víkendu 🙂 Jak bylo co jste dělali? Já jsem měla hezký víkend - v sobotu švára dělal kance na ohni, takže jsem se nadlábla, pobavila- prostě fajn večer.
Včera jsme s manžou hodili odpočívárnu - po obídku hajánek a odpoledne koupačka v bazénu a hřála jsem se na slunku a četla si knížku.

Dneska už tak dobrou náladu nemám, páč jsem ráno změřila BT a ta klesla na 36,8 takže dneska v noci to určitě dostanu 😖 No nic, první cylkus po laparce tudíž nevyšel, ale za to je zase zkrátil na 32 DNÍ a to je mega úspěch 😀

Zelviku a přemýšleli jste o IUI?

dckami
15. čer 2009

krásné ráno,
my jsme si prožili super víkend, Elinka má největší radost z křečka - dala jí jméno Zuzana, užili jsme si synovce, kterému je 8 měsíců, bylo sluníčko, pohodička.... 😉 Jsme malinko spálená od sluníčka.
Manžel nezapomněl na výročí svatby, dostala jsem krásnou kytku a zlatý řetízek na ruku. Je moc hezký, musím si ho nechat zkrátit a bude to paráda. Udělal mi radost 😵 ...

Mimčo jsem na chvilku přestala řešit, užijeme si léto a na podzim zkusíme poslední ivf. Musím říct, že mi vůbec nechybí to věčné cestování do CARu a čekání, jak to dopadne 😕 . Teď jsem taková klidnější....

Všem přeji úspěšný začátek pracovního týdne. 😅

zelvik
15. čer 2009

Ahojky,
taky jsme si víkend užili. Byli jsme na výletě a tak. Takže taky paráda, žádné starosti...
Majka:jojo, IUI chci zkusit ke konci - máme teď po laparce tak max. 5-6 pokusů, než by se endometrioza rojela zase. Takže IUI kdyžtak až jako ten 5. nebo 6. pokus...

majka12
16. čer 2009

Dckami, ono to asi chce si na chvíli odpočinout od toho koloběhu. Já se do CARu ještě nestala, ale už mi taky vadilo to věčný cestování na gyndu. Jak jsem šla na tu laparku tak jsem si řekla, že si dáme na chvíli pohov, protože mě to už strašně unavovalo.
Teď jsem taky taková klidnější. Hlavně se mi snad srovnaly cykly ( ťuk, ťuk ) takže nějaký výsledek je. Mám na přelomu července-srpna dovču a do té doby taky nic řešit nebudu a budu si užívat léta. 🙂

Zelviku a vy chcete jít do IUI už teď po laparce nebo budete čekat?

majka12
16. čer 2009

Ahoj holčiny, včera kůň vůbec nešel- teda aspoň mě 😠

Já jsem měla po ránu šoky a infarktový stavy 🙄 . V šest ráno mě probudil zvonek-normálně vstávám v půl šestý, takže bylo jasný že jsem zaspala - vylezu ještě v pyžamu do okna a vidím mýho taťku. Hned mě napadlo že je něco špatně , protože co by u mě ráno dělal že. No a taky že jo. Taťka mi řekl že moje prdelka ( hafan berňák) utekla. Máme ho u našich na hlídání a je tam už 3 dny a všechno vpořádku. Až teď - no krve by se ve mě nedořezali. Takže jsem natáhla tepláky, manža vzal svoje auto, já svoje auto a vydali jsme se prďolku hledat. No strávila jsem dvě hodiny chozením po městě, po lese , zburcovala jsem policajty a modlila jsem se ať ho nezajede auto. Manža ho nakonec našel jak si to štrádoval od hranic s Německem. Ještě že tam nezdrhnul, protože tam už bychom ho asi nedohledali.

Takže jsem do práce přišla o 2 hodiny později, jsem unavená z tý ranní rozcvičky a na nervy bych si dala panáka 😅 . A aby toho nebylo málo tak se mi v noci rozjela MS, tak jak jsem předpokládala. 😝

zelvik
16. čer 2009

Ahoj holky, tak já dneska byla na kontrole po laparce - pooperačně a histologicky vše OK. Jen mi dali vyvolávačku, aby došla MS. Tak čekám a snad se dočkám...
Majka: IUI bych zkusila tak možná za 5 měsíců, když to do té doby nepůjde...
Jejda, tak to je pejsek pěkný záletník nebo výletník?To byl docela daleko, pokud jsi teda přímo z Teplic.

majka12
17. čer 2009

Zelviku gratuluji k dobrým zprávičkám. MS se určitě dočkáš, neboj, a pak do dalšího kola 🙂

No spíš výletník. Nejsem přímo z Teplic, ale z Dubí a moji rodiče bydlí úplně nahoře v Dubí, takže k hranicím jsou to 2 km takže zas tak daleko nebyl, ale vyděsil nás slušně. Odpoledne tam manža přidělal ještě pletivo přes branku a má po výletech 😀

zelvik
17. čer 2009

Majka, já mám v Tcích babičku a v Dubí bydlí bratránek - postavil si tam baráček. Takže tak trochu vím, kde se ten tvůj pejsek potuloval 🙂

majka12
17. čer 2009

Fakt? Já to říkám pořád že svět je malej 🙂

Dneska mám v práci hodně na pilno, takže tu budu fakt poskromnu.

monajs
18. čer 2009

Maji,tak to se hafan proběhl,potvora.Mě by trefilo,kdyby se to naše tele zaběhlo 😀 Ještě že to tak dopadlo.

majka12
18. čer 2009

Takže dneska mám fakt den blbec a jsem zralá na Beřkovice 🙄 Mám zítra a v pondělí dovolenou což znamená mraky práce. Tak od rána nestíhám a ještě mi nefungoval PC, potom se na mě přišla vyřvat jedna madam 😢 a do toho mi volá můj táta, že hafan zase utek. ☹ Takže jsem odešla z práce, nervy v pr**** , manža už ho hledal a byl samozřejmě vzteklej že nemůže furt hledat psa, že má svý práce dost 😝 . Já uřvaná volala na měststkou policii , jestli ho někdo neviděl a vydala jsem se směr Německo - za chvíli mi volali z policie že ho viděli směrem do Německa že jde po hlavní silnici a je tak v půlce od hranic. Abych to zkrátila - projela jsem to nahoru k hranicím a nic - cestou dolů jsem se ptala všude možně a nakonec ho zahlídla v zatáčce. Vůbec mě nepoznal ani když jsem na něj volala 🙄 . Byl nějakej zmatenej. Nakonec utek se staženým ocasem asi 200 m ode mě. Až když jsem byla od něj na metr tak mě poznal a běžel ke mě - přes silnici, auta jezdili a vyhýbali se mu. No já byla zase na infarkt.
Psa jsem naložila a odvezla ho domů, protože na tohle vážně nemám nervy. Evidentně je to závislák na nás neskutečnej a utíkal by pořád. No mám zkaženej celej den. 😝