Snažilky po třicítce, přidejte se.

bbrita
6. únor 2008

Tak už jsem se sem taky dostala. Je mi 31 a neúspěšně se snažíme o miminko. Vloni jsem prodělala těžký zánět, tak o to menší mám naději na úspěch. Vztah s přítelem mám v tomto ohledu úžasný, ale přeci jen - je to chlap. Jste na tom někdo podobně?

jabluncanka
6. únor 2008

Ahoj Bbrita,

na podzim jsem byla neúspěšně na IVF a KETu,přítel má stenospermii(zaléčujeme vitamínama) a navíc mi v hematologii zjistijili trombofilii.Mám jedno velké dítě z předchozího manželství.Ve druhém kole jsem potkala úžasného chlapa a taky bychom rádi svoje děťátko.Na jaře mi bude 37 let...

oskarka
6. únor 2008

Ahoj, v březnu mi bude 31. Vzhledem k tomu, že se u manžela našel problém, proč nemůžeme přirozeně otěhotnět, začali jsme chodit v Praze do Pronatalu, v záři proběhl první ET, bohužel neúspěšně, teď jsem po prvním KETu a čekám na výsledek (tt si mám udělat 15.2.). Manžel byl na operaci varikokely, která nejspíš způsobovala problém se špatnou tvorbou spermií a za půl roku bychom měli vidět, zda se úspěšná operace varikokely projeví i ve zlepšeném spergmiogramu. No, uvidíme.

irar
6. únor 2008

Patřím taky mezi vás, již rok se snažíme o miminko. Zatím všechny vyšetření oba máme v pořádku a začátkem léta plánujeme laparoskopii. Tak uvidíme. Letos mně bude 30.

dckami
6. únor 2008

ahoj kočky,
mě je 33 let a snažíme se o druhé mimčo od 6/2006. Od 11/07 chodíme do CAR Pronatal Nord Teplice, v lednu jsem byla na 1.inseminaci - neúspěšná 😒 Včera jsem byla na další konzultaci, v pondělí 11.2.jdeme na 2.IUI.
Bohužel jsem se včera dozvěděla, že mi vyšel špatně hormonální profil - porucha štítné žlázy a ještě mám protilátky proti spermiím. 😢 Takže mi dr. řekl, že s manželem můžeme sexovat pouze s kondomem, hrůza. Už jse se objednala na endokrinologické vyšetření kvůli té štítce a uvidíme. Pokud se nepovede ani 2.IUI, půjdu na laparoskopii. 😖
Ještě teď jsem z toho vyděšená, co všechno mi zjistili z krve. Ách jo.

vm72
6. únor 2008

Ahoj! Já jsem měla první dítko ve 27 letech.Tankrát nám to trvalo zhruba 1,5 roku.Už tehdy měl manžel špatné spermie.Nyní se snažíme už víc jak 2 roky.Problém u manžela se bohužel ještě víc prohloubil...Mám za sebou 6x IUI,laparoskopii.Čeká mě IVF(v březnu).Problém je opravdu jen u manžela.Mám sice zhoršenou funkci štít.žlázy a beru na to tabletky,ale Dr.na endokrin.mi říkala,že to není nikterak katastrofické.Letos mi bude 36 let...

bbrita
autor
6. únor 2008

dckami... prosím Tě, jsi první o kom slyším že má protilátky proti spermiím. Ten test na to Ti dělali kde? Já mám totiž podezření, že jsem alergická na sperma, a nevím, kde si to můžu nechat zjistit? normálně na gyndě? nebo se musí někam na spec. ambulanci? Dík. Jinak já bohužel ještě děti nemám. Přítel má 12letýho syna, takže problém je ve mě. Jen ještě nevím kde.... Pěkně mě děsí, když to tu čtu, že se snažíte třeba 2 roky i víc a nejde to... My se snažíme půl roku a už na mě padá depka!

petrulinka78
6. únor 2008

Mě je 30 a začínáme 😒

bbrita
autor
6. únor 2008

petrulinka78... a jak se daří? plánuješ první?

koni.klec
6. únor 2008

Bbrita a proc si myslis, ze jsi alergicka na sperma???? Mimochodem, ze ma pritel 12ti letyho syna nic neznamena, toho zplodil pred 13 lety, za tu dobu se mohl spermiogram tisickrat zhorsit. Muj pritel se taky strasne divil, kdyz to napoprve nevyslo, protoze uz jednou - na napoprve - zplodil a tak si mysli jakej je kabrnak, ale to bylo pred vice nez 10 lety. Jsme ve 4. cyklu snazeni, necham to do leta a pak hezky pobezi na spermone... nema smysl mrhat casem. I kdyz ja specham spis kvuli praci nez veku. Je mi 31 a stara se necitim, spis by se mi ted idealne hodilo otehotnet... Myslim, ze bych byla schopna mit dite i ve 40ti, ale to uz je jina historie. Cekat prece jen nehodlam. 😉

vm72
6. únor 2008

bbrita-nepropadej panice! Narozdíl ode mě máš 5 let k dobru... 😉

kocicinka
6. únor 2008

Ahoj, mě je 29 a taky začínáme... bbrito prosím jak jsi přišla na to, že jsi alergická na sperma??? My když jsme se milovali s kondomem, tak to bylo OK, a be kondomu jsem dostala nějaký zánět či co. Dr. mi na to dává macmiror.Snažímě se měsíc a nic zatím.

bbrita
autor
6. únor 2008

koni.klec spermiogram už máme za sebou. Přítel ho má prý "vzorovej"

vm72 narozdíl ode mě už máš dítě...

kocicinka já se vždycky po spermatu osypu, vadí mi i na pipině, musím se jít vždycky hned umejt... tak nevim. Dr. říkal, že o tom ještě nikdy neslyšel, ale mě to fakt takhle vadí...??? nevim.

vm72
6. únor 2008

Brit.-to mám.Ale ty roky mi k úspěchu znovu otěhotnět moc nepřidají...Uvidíš,že se i vám zadří.Když se přijde na to kde je problém a začne se to řešit...Ty už chodíš do nějakého CARu?

bbrita
autor
6. únor 2008

vm72 co je CAR?

vm72
6. únor 2008

Centrum Asistované Reprodukce... Kde vám dělali ten spermiogram?

kocicinka
6. únor 2008

Spousta z Vás tady mluví o laparoskopii... Můžete mi říct, o co se jedná?? I když máme za sebou jen měsíc snažení, zajímajímě všechny možnosti. Mám pocit, že v mém případě nebudou // hnedle.. 😢 Trapi me neustale ty zanety na ktere nic nezabira a v dusledku toho asi spermicidne pusobici posevni prostredi 😢

bbrita
autor
6. únor 2008

chodím jen na gyndu. Tam mi dali žádanku pro přítele, a ten byl na spermiogramu na sexuologii.

vm72
6. únor 2008

laparoskopie je operační zákrok v celkové anestezii.Pupíkem Ti strčí do břicha sondu a prohlédnou vejcovody a dělohu a zjistí tím,jestli máš někde uvnitř problém.Já jsem na tom byla.Nic to není.Hezky se vyspinkáš...Jsem O.K.

kocicinka
6. únor 2008

Jinak bbrito jo, jsme na tom asi podobně 😒 I kdyz nevim, o jaky zenet v Tvem pripade slo.

vm72
6. únor 2008

Bbrit.-a chystáš se někam,nebo to ještě necháváš na přírodě?

kocicinka
6. únor 2008

Oj.... Volala jsem mojí doktorce, ze bych o to měla zajem, ale skoro me poslala do... že prý to je az posledni instance. Kdyby mi bylo 20 tak se tim nezateztuji, ale... 😢 nac cekat, ze jo.

vm72
6. únor 2008

Koc.-mě na tu laparku neposlala moje gyndařka,ale bylo to v rámci nezdarů otěhotnět,které už řeším v CARu-tady u nás je to Sanus Pardubice.

bbrita
autor
6. únor 2008

vm72 teď i ještě dělali hormonální profil, výsledky budu mít snad zítra. Pak uvidíme. Tak jsem z toho vynervená, protože přítel je OK, tak problém bude asi u mě.... hmmm jinak mi dál Dr. slíbil nějaký hormony. Tak nevim. Přítel zas nechce, abych brala prášky, že to zvládneme i bez nich (on to přece zvládne...) Jenže on dítě má, já ne. Já nemám na co čekat...

kocicinka
6. únor 2008

Aha! Ach jo, já tak neskutečně moc toužím po dítěti, co mám dělat. Neustále okolo mě přibejvaj těhotný ženský,nemůžu se na to koukat. Se svojí nej.kamarádkou už se ani nemůžu vídat, protože jen neustále mluví o dítěti a navíc je zas těhotná. Když mi to říkala, měla jsem celý večer depresi... ne, že bych jí to nepřála, to ne, ale víte co... ☹

bbrita
autor
6. únor 2008

kocicinka mě dělali laparoskopii hned, když jsem měla ten zánět dali mi nejdřív tbl., nezabraly, tak další tbl. po nich jsem se osypala, tak ATB do žíly v nemocnici, zas nic. Takže mě čistili operačně - laparoskopicky. Děs a hrůza, byla jsem 6 týdnů doma, a pak ještě další tbl. a vakcíny, protože mi z těch všech ATB přerostly kvasinky a těch jsem se nemohla půl roku( !!!) zbavit.

vm72
6. únor 2008

Tak uvidíš.Třeba se to pohne a i na tom horm.profilu s emůže zjistit něco,co se potom odstraní.Máme to přesně obráceně...Já jsem O.K.,ale manžel má velmi špatné spermie. Jenomže on by klidně zůstal jen při jednom děcku a vůbec by mu to nevadilo...Ale já chci pro něj sourozence...Takže má smůlu a musí to se mnou všechno pěkně absolvovat... Určitě s ničím nečekej,pokud už se ma mimi cítíš.Ten čas fakt hrozně rychle letí.Já kdybych věděla,že ani po 2 letech nebude úspěch,začla bych o mnohem dřív...

vm72
6. únor 2008

Koc.-tak to té svojí doktorce řekni,že Tě to tak strašně trápí.Třeba Tě někam pošle a začnete to řešit. A svoji nej.kamarádce řekni,že Ti ty řeči vadí.Jestli je opravdu NEJ-tak to pochopí. 😉

bbrita
autor
6. únor 2008

vm72 tak to je přesný. Můj přítel absolutně nechápe, "kam spěchám?!" já chci dítě už několik let, ale nebyla k tomu příležitost. teď už rozhodně nechci na nic čekat. on dítě má, měl ho hned jak si na to vzpomněl (bylo mu taky o mnoho míň, to je taky o něčem jiným) a myslí, že to teď půjde samo, jako dřív. Nechápe, že mě je přes třicet, a že budu "stará matka" se všema rizikama...

vm72
6. únor 2008

Nejen Ty budeš "stará" matka,ale ON taky nemládne...My jsme měli problém se spermiema před těma 9 lety,než se narodila malá a teď se nám ten problém o to víc prohloubil.Tím chci říct,že i když byl tenkrát Tvůj přítel O.K.,nemusí tomu tak už dávno být...Ale nepřeju Ti rozhodně nic zlého. Prostě jestli to opravdu chceš,musíš si za tím jít... 😉

kocicinka
6. únor 2008

bbrito u nás je to jak přes kopírák... s tím rozdílem, ze přítel je o půl roku mladší než já. Dítě chtěl vdycky až v manželství, ale já jsem ho ukecala, že chci dítě už ted protože on se chce vzít až za rok, podle nej jsme spolu ještě krátko/2 roky/ ale kvuli mě s ditetem ustoupil uz na ted.Pry mam jeste dost casu a biologicke hodiny pry biji zenam na poplach az v 35, tvrdi ON. Ale kdyz ctu, jak prudce s vekem klesa u zen plodnost, tak mne z toho MRAZI !!! Nedokazu myslet na nic jinýho, na stole mi lezi uceni a nedokazu se na to soustredit.