Snažilky po třicítce, přidejte se.

bbrita
6. únor 2008

Tak už jsem se sem taky dostala. Je mi 31 a neúspěšně se snažíme o miminko. Vloni jsem prodělala těžký zánět, tak o to menší mám naději na úspěch. Vztah s přítelem mám v tomto ohledu úžasný, ale přeci jen - je to chlap. Jste na tom někdo podobně?

brundik
21. únor 2008

🤐 Zase hrubajzna a poradna, omluvte me holky 😉

evamik
21. únor 2008

Rychnov, to jsi asi nemyslela mě, ne?! 😕 Manžel má vyšetření už několikrát, a navíc já tady psala, že se tím se právě má začít...
Bbrita: Promiň, já jsem si jen říkala, žes tu dlouho nebyla... 🙂 Tak já Ti napíšu tam! A co vlastně děláš??

vm72
21. únor 2008

Ahojky! Prosím,doplňte mi údaj za věkem-délka snažení přes 2 roky. Děkuju!!!

campi
21. únor 2008

Teda uprimne: i ti nasi chlapi si zaslouzi obdiv, ja bych se na povel v nejake kabince neudelala.

bibova
21. únor 2008

Ahoj, můžu se k vám taky přidat? Sice už dvě děti mám, ale už trošku odrostlé. Je mi 35 a snažíme se 8 měsíc Zatím jsme nic nepodnikali, nechávali jsme tomu volný průběh. Příští týden se chci domluvit s dr. aby mi udělala HP a manžel se rozhodl jít nai spermiogram.

brundik
21. únor 2008

Campi, souhlas. Me bylo lito manzela, kdyz jsem vedela co ho ceka. A strasne me potesil, ze se k tomu postavil celem 🙂 Toho jsem si fakt cenila, kdyz navic vidim, ze to neni tak uplne bezne 😒
Bibova, super, ze je manzel takhle aktivni a ze je to jeho rozhodniti 😉

aquila
21. únor 2008

To je fakt campi, taky jsem manžela litovala. Teď má jít na kontrolní spg a když vidím jak zoufale se mu tam nechce... Ach jo. Ale vím, že půjde a to je hlavní... Však já taky neskáču metr vysoko pokaždé když jdu na gyndu 😀
Bibova, jasně, že se přidej. Průběžně tu dáváme tabulku, najdeš ji na nějaké předchozí straně, tak se tam připiš.

brundik
21. únor 2008

Me nejak vysetreni na gynde nevadi. Chodim tam od 15 po tom prasklem slepaku, tak uz mam asi trenink 😀 Ja vlastne chodim ke vsem doktorum, i k zubari rada, protoze si krasne prispim. Jinak vstavam v 5 😝

bibova
21. únor 2008

evamik......30........rok..............nevíme (zatím vše OK).............IUI bez stim.............horm. stimulace
konka.......35.......3 roky...........špatný spg.............................3x IUI se stim..........v březnu IVF
Dckami......33.....přs 1,5 roku....protilátky proti spermiím, štítná žláza...2xIUI.................laparoskopie
bbrita.......31.....1/2 roku.........těžký zánět + asi chybí ovu.......laparoskopie..............horm. stimulace
Rychnov3….30….1,5 roku…………spermio pod 1 mil., 5% živých…..IUI,gnetika-OK……..IVF v březnu
brundik....31...rok a 3/4........zvyseny prolaktin+asi srusty (zatim neprokazano)....HP, folikulometrie....laparoskopie
aquila......32........rok......nepravid. ovu, špatný spg.......HP,folikulometrie,horm.stimulace.....po kontrole asi IVF
deren......31.......3,5 roku...........nepravid. ovu.....................IUI se stimulaci ..........koncem unora vysledek?
vm....skoro 36....já O.K.,manžel spermio kol.10%....6x neúspěšná IUI,...v březnu IVF
koni.kles...31......5 měs...........zatím žádné vyšetření
campi....33....5 let....vysetreni ok, bez priciny...............IUI se stimulaci ..........koncem unora vysledek?
evinka.......31.......18 měs. .............nevíme..........................UTZ, SPG..................HSG
mirkson......31......7 měs..................nevíme..............................................................
kacabik.......30......2 mě...........................................................................................
bibova........35.......8 měs................nevíme...........................SPG, HP

On manža sice souhlasí, ale nadšený z toho není. Oni to asi všeobecně špatně snášejí. My jsme odolnější.

brundik
21. únor 2008

To uz je poradna tabulka.
Bibova, to je jasny, nemuzou z toho byt nadseni, proto si toho vazim, kdyz to sami navrhnou 😉

bibova
21. únor 2008

No uvidím jak bude statečný. Příští pátek jdu pro žádanku a pak se musíme kouknou kde mu ho udělají. Ale slíbila jsem mu podporu a půjdu s ním.
Jo koupila jsem si tu knížku, kterou jste pár stránek zpět zmiňovaly. Je to dost zajímavé a dobře se to čte. Ta předmluva, jako by mi ta ženská mluvila z duše.

brundik
21. únor 2008

To jsem rada, ze se ti knizka libi 😉 Me uz tam dojala spousta veci a to nejsem nejakej cita. Ikdyz v posledni dobe je fakt, ze vsechno vnimam daleko intenzivnejc. Me na ni taky upozornila konikovska kamaradka 🙂 Asi se do ni zas ponorim, nez se manzel vrati.
Jinak k odberu spermatu, nekde je moznost vsechno provest doma a vzorek dopravit do 2 hodin, asi to neni uplne bezne, my jsme to tak meli. Tak se na to optej 😉

aquila
21. únor 2008

Já taky z gyn nedělám žádnou vědu, ale raděj třeba jdu na procházku. 🙂 Mažel byl minule v CAR, teď mi doktorka navrhla, že když to stihneme do hodiny, což stihneme, tak že to může donést z domu, že je to pro chlapy příjemnější. Tak nevím, jak se nakonec rozhodne. Ono je to asi pro ty chlapy stejně trapný, když jde tam přímo a nebo to donese z domu - tak tady vám to teda nesu... 😀

campi
21. únor 2008

Kdyz jsme sli na prvni spermio, tak jsem sehnala sexuologii, kam bylo mozne donest vzorek z domu... Sice tam musel prinest 2 vzorky s 14dennim odestupem a ja se tam pak hnala s kaliskem v podprsence (musi to byt do hodiny a musi to mit pokojovou teplotu)... Na IUI uz sel do kabinky, ja to resila asi jeste vic nez on, prijde mi to fakt trapny. Mnohem trapnejsi nez gyn. prohlidka, kde clovek jenom roztahne nohy. Myslim, ze mnohem horsi jsou ty hormony, ktery do sebe musime cpat, kdyz to nejde.

Pujcovali tam videokazetu, ale musel by o ni pozadat u sestricky, tak to zvladl, ale vubec se o tom nechtel bavit.

aquila
21. únor 2008

Už se taky těším, až mi přijde knížka. Mám ji objednanou z netu.

aquila
21. únor 2008

Tak to mi povídej campi, co do mě cpou už víc jak půl roku různý hormony, tak mám pocit, že mě bolí břicho furt. Už si někdy připadám jak hypouš.

konka
21. únor 2008

holky nejak nas pribyva.. ja musim rict, ze v breznu teda mame jit na to IVF, procitam diskuse a musim rici, ze nekdy nerozumim ani zkratkam 😠 ale ja se do toho vrpavim... chci jen dodat, ze beru ted prednison, ale jsem jak zmlacena, porad se mi chce spat a mam strasny hlad.. tak doufam, ze projdu dverma..

ted k tem chlapum. ten muj je zastance toho, nebo spise byl, ze kdyz uz mame jednu slecnu, ze to preci staci, ze to tak asi priroda chce, ale to je blbost, protoze pak by nedavala dite matkam, ktera je pak trapi, ne? takze jsem na nej zkusila opravdu vse, prosby, sliby, slzy.. nakonec se uvolil, kabinka mu ani tak moc nevadi, spise ta nadoba, ze je uzka 😀 ale ja ji nikdy nevidela, ale jsem za to rada, ze to se mnou podstupuje, protoze mam nalady na zabiti.. opravdu... takze on ted bere antibiotika a predstavte si, co jsem dnes provedla.. aby rano nezapomnel, tak jsem mu to pripravila na stul, ale chyba lavky.. z jeho "mista" odkud si je bere, kdyz je nanasel, sahl po jinych, nejak mu nevadilo, ze je mensi - jako ta tabletka a pak mi volal z prace a rikal, ze je strasne unaveny, ze se mu chce spat, jakby ne, kdyz snedl dithiaden 😀 no tak snad uz zamenu napravil a jednou se tomu budeme smat... ikdyz ja se smeju uz ted.. 😝

evamik
21. únor 2008

Vm: je to připasané:

evamik......30........rok..............nevíme (zatím vše OK).............IUI bez stim.............horm. stimulace
konka.......35.......3 roky...........špatný spg.............................3x IUI se stim..........v březnu IVF
Dckami......33.....přs 1,5 roku....protilátky proti spermiím, štítná žláza...2xIUI.................laparoskopie
bbrita.......31.....1/2 roku.........těžký zánět + asi chybí ovu.......laparoskopie..............horm. stimulace
Rychnov3….30….1,5 roku…………spermio pod 1 mil., 5% živých…..IUI,gnetika-OK……..IVF v březnu
brundik....31...rok a 3/4........zvyseny prolaktin+asi srusty (zatim neprokazano)....HP, folikulometrie....laparoskopie
aquila......32........rok......nepravid. ovu, špatný spg.......HP,folikulometrie,horm.stimulace.....po kontrole asi IVF
deren......31.......3,5 roku...........nepravid. ovu.....................IUI se stimulaci ..........koncem unora vysledek?
vm....skoro 36....víc než 2 roky....já O.K.,manžel spermio kol.10%....6x neúspěšná IUI,...v březnu IVF
koni.kles...31......5 měs...........zatím žádné vyšetření
campi....33....5 let....vysetreni ok, bez priciny...............IUI se stimulaci ..........koncem unora vysledek?
evinka.......31.......18 měs. .............nevíme..........................UTZ, SPG..................HSG
mirkson......31......7 měs..................nevíme..............................................................
kacabik.......30......2 mě...........................................................................................
bibova........35.......8 měs................nevíme...........................SPG, HP

Bibova: Ahoj! 🙂
Holky, já teda nevím, ale připadá mi, že ty zásluhy těch chlapů docela přeceňujete! Vy to stavíte, jako by to dělali pro vás, ale oni taky snad chtějí mít dítě, ne?! 😉

konka
21. únor 2008

holky o jake knizce mluvite? nemuzete mi poslat odkaz nebo nazev?

aquila
21. únor 2008

Hana Konečná
Na cestě za dítětem

aquila
21. únor 2008

O pár stránek zpět jsem posílala i odkaz, kde jsem si ji objednala. Ale holky ji sehnaly i v obchodě a snad i se slevou. V levných knihách tuším.

evamik
21. únor 2008

Holky, tu knížku už neřešte... prosím.... Nechcete nadhodit jiné téma?? ☹

aquila
21. únor 2008

Evamik to by mě nenapadlo takhle brát. jasně, že to manžel dělá, protože chce děti a ne kvůli mejm krásnejm očím. i když to by možná taky udělal 😀 😀 😀
Jen jsme tady konstatovaly, že je to holt pro chlapy trapný.

evamik
21. únor 2008

Já teda taky nejsem šťastná, když roztahuju nohy už asi na desátýho doktora... 😀

konka
21. únor 2008

no ten muj to dela nejspis z lasky ke me 😀

evamik
21. únor 2008

Konka: On nechce děti??

bibova
21. únor 2008

Tak MM to dělá pro sebe. Já jsem vdaná podruhé a on děti nemá.

aquila
21. únor 2008

Víš evamik, takhle to u spousty chlapů není. Oni mají jiné myšlení než my. Pořád doufají, že se to povede přirozenou cestou a nepočítají měsíce co ubíhají a roky co přibývají. Ne že by nechtěli děti, ale spíš jim tak nahlas netikají hodiny.

bibova
21. únor 2008

Aquila máš pravdu. Oni ty hodiny neslyší.

campi
21. únor 2008

Muj manzel uz jedno dite ma, takze to ted podstupujeme vsechno kvuli mne. Byl by rad, bude urcite super tata (to uz je) a bude stastnej, ze mame spolu dite, ale rozhodne by to takto kvuli sobe nehrotil.

A vy byste si dokazaly privodit orgasmus kdykoliv a kdekoliv? Chlapum to jde mozna snadneji nez nam, ale i u nich je to zalezitost psychiky. Manzel treba nebyl schopny ejakulovat, kdyz jsme museli casovane soulozit po pregnylu, to po 45 minutach vzdal. Takze ja to proste beru tak, ze je od nej moc hezky, ze to podstupuje - on ani zadnou vdecnost neceka, ale ja to tak citim.