Snažilky po třicítce, přidejte se.

bbrita
6. únor 2008

Tak už jsem se sem taky dostala. Je mi 31 a neúspěšně se snažíme o miminko. Vloni jsem prodělala těžký zánět, tak o to menší mám naději na úspěch. Vztah s přítelem mám v tomto ohledu úžasný, ale přeci jen - je to chlap. Jste na tom někdo podobně?

deren
20. únor 2008

Taky si myslím, že dost 30átnic otěhotní bez problémů - no a pak proč by měly chodit do diskuze Snažilek, když se jim to již povedlo!!!! 🙂 , tyhle děvčata nám přece diskutují jinde.
Koníka jsem si taky dlouho četla, než jsem začala klábosit 😨 Pořád jsem měla pocit, že se mě to netýká a že mám pořád času, že se tělo samo umoudří a otěhotním přirozeně.
Pro mě je tahle diskuze naopak hodně povzbuzující !! Nejsem se svým problémem otěhotnět na světě sama a HLAVNĚ - mám se s kým poradit a postesknout si, aniž by se mi pak dotyčný (á) škodolibě uchichtával do dlaně za prvním rohem.

campi
20. únor 2008

Deren: a jak bojujes s tou nepravidelnou ovu? A jak jsi zjistila, ze je nepravidelna?

deren
20. únor 2008

Clostylbegytem a pak Clomhexalem - tedy spíš se doktoři snaží ji vůbec vyvolat a aby byla alespoň v nějaký rozumnější den cyklu. Teď doufám, že se ovu po poslední dávce Clomhexalu dostavila 😉

aquila
20. únor 2008

To se máš deren, já taky ovuluju snad jen při změně ročního období 😀 Ale protože má manžel tak blbý spermio, tak u nás IUI nepřichází v úvahu. Takže pokud zrovna ten měsíc mám štěstí a dozraje folikul, tak to pojistíme Pregnylem a jinak nic.

beranek
20. únor 2008

Ahoj holky, já sice už dítě mám, ale bude mi 34 let za měsíc 😉 Ráda bych vás jen povzbudila, protože já osobně jsem do takových 27 let děti vůbec nechtěla, pak se to začalo postupně obracet, hlavně s novým a osudovým mužem mého života. O dítě jsme se začali snažit na konci 31 roku a otěhotněla jsem po 10 měsících, porodila ve svých 33 letech po zcela pohodovém těhotenství bez jediného problému.
Ráda bych jen řekla, že takové diskuze jsou velmi prospěšné, protože já jsem si myslela, že otěhotněním okamžitě, jak naivní a pak to nešlo a já, která původně děti nikdy nechtěla začla vnitřně panikařit, co budu dělat. Nakonec jsem si našla diskuzi na jiném serveru a moc mi pomohla, protože jsem se dozvěděla základní věci kolem početí, byla jsem v tomto naprosto "nepolíbená" a moc mi pomohlo si promluvit s holkami, které řeší podobné "problémy", protože partner, i když se ten nejlepší na světě, tak těžko bude snášet každodenní pesimistické nálady své partnerky 😉
Takže díky, že takové diskuze jsou 🙂

evamik
20. únor 2008

Beranek: Díky moc za příspěvek! Je to moc milý. Já jsem na tom byla úplně stejně jako Ty, až na to otěhotnění... 😉 A chceš ještě další mimčo?

maart
20. únor 2008

Jojo kocky, je to fajn mit holcicku.... 😵 😵 😵 ...ale v podstate jsme sli do tretiho miminka s tim, ze to urcite bude zase klukan...ale ne, je to slecna 🙂 .

Urcite bych vas taky chtela podporit, vzdyt 30 let opravdu neni zadny vek, ja jsem ani driv tak nejak na dite nepomyslela. No a nez jsem se konecne rozhoupala, tak mne bylo 30 a vidite, zvladli jsme 3 ditka 😉 . Takze s chuti do toho, urcite se brzicko vsem zadari.

evinka
20. únor 2008

Ahoj
ráda bych se taky přidala. Je mi 31 a snažíme se osmnást měsíců. V říjnu mne dr. poslala na UTZ a manžu na spermiogram (ten je v pořádku), příští týden mne čeká HSG.
Doplňuji tabulku:
Jméno......věk.......délka snažení........důvod, proč to nejde.......co jsme zatím absolvovaly.....co dál

evamik......30........rok..............nevíme (zatím vše OK).............IUI bez stim.............horm. stimulace
konka.......35.......3 roky...........špatný spg.............................3x IUI se stim..........v březnu IVF
Dckami......33.....přs 1,5 roku....protilátky proti spermiím, štítná žláza...2xIUI.................laparoskopie
bbrita.......31.....1/2 roku.........těžký zánět + asi chybí ovu.......laparoskopie..............horm. stimulace
Rychnov3….30….1,5 roku…………spermio pod 1 mil., 5% živých…..IUI,gnetika-OK……..IVF v březnu
brundik....31...rok a 3/4........zvyseny prolaktin+asi srusty (zatim neprokazano)....HP, folikulometrie....laparoskopie
aquila......32........rok......nepravid. ovu, špatný spg.......HP,folikulometrie,horm.stimulace.....po kontrole asi IVF
deren......31.......3,5 roku...........nepravid. ovu.....................IUI se stimulaci ..........koncem unora vysledek?
vm....skoro 36....já O.K.,manžel spermio kol.10%....6x neúspěšná IUI,...v březnu IVF
koni.kles...31......5 měs...........zatím žádné vyšetření
campi....33....5 let....vysetreni ok, bez priciny...............IUI se stimulaci ..........koncem unora vysledek?
evinka.......31.......18 měs. .............nevíme..........................UTZ, SPG..................HSG

Jo a na mého manžele, když se mu nechtělo na spermiogram zabrala věta "A ty si myslíš, že vyšetření na gyndě je příjemné a já to musím postoupit každýho půl roku" a šel....

evamik
20. únor 2008

Ahoj, Evi, tak Tě vítám... 🙂

evinka
20. únor 2008

Ještě jsem se chtěla poradit. Dr. mi zatím nedělala hormonální profil, když jsem jí řekla, že si od září dělám OVU testy a podle nich ovulaci mám. Ale tady čtu, že nejsou tak spolehlivé?

evamik
20. únor 2008

Evi, tak to je divný - na to by dr. rozhodně neměla spoléhat... Ze zkušenosti i z toho, co píšou holky, tak HP je první, co se dělá... Nechceš jít radši do CARu?? Přece jen tam se na to specializují...

evinka
20. únor 2008

28. 2. jdu na to HSG a až půjdu s výsledky tak se na to zeptám. Trochu se totiž bojím, že až mne pošle do CARu, abych nemusela všechny vyšetření absolvovat znovu.

evamik
20. únor 2008

No, to si myslím, že je docela oprávněná obava... Já se dnes loučím, dobrou! 🙂

mirkson
20. únor 2008

Ahoj, rada bych se pridala. Me bude v breznu 31. Snazime se 7 mesic. Manzel uz byl na vystreni spermatu. Vse v pohode. Ja cekam na mrchu do nedele. Doufam, ze neprijde.

evamik
20. únor 2008

Ahoj Mirčo, já už tu prakticky nejsem, ale vítám Tě! 😉 Tak se přidej! Dobrou, holky! 🙂

aquila
21. únor 2008

Ahoj holky,
vítám nově příchozí !!! 🙂
Evinko, já jsem přišla do CAR už s hotovýma výsledkama od mého gyn. a nic znovu mi nedělali. Jen další vyšetření, co jsem ještě neměla 😝

aquila
21. únor 2008

Mně teda ovulační testy vždycky vycházely tak nějak neurčitě, takže bych se na ně moc nespoléhala. Ale teď co chodím do CAR, tak mi dělají každý měsíc folikulometrii a tam je to tutovka - buď je a nebo není 😒

kacabik
21. únor 2008

Ahoj holky, rada bych se k vam pridala. Je mne 30 a snazime se zatim od zacatku roku. Mam male problemy se stitnou zlazou, ale zatim se snazim byt v pohode. Je to jeste hrozne kratka doba...Zdravim, Katka

brundik
21. únor 2008

Ahojda Kacabik 😉 Je, ja bych taky chtela mit za sebou jen nejaky mesic snazeni 🙂 Drzim pesti 😉
Ja bych na ovu testy taky vubec nespolehala. Nikdy jsem je teda nezkousela, ani me to vlastne nenapadlo, kdyz jsem slysela o jejich spolehlivosti. A musim rict, ze jsem se jeste ani po skoro dvou letech snazeni nedoatala do stadia ted mam ovu, tak ted musime. Merim BT, takze ovu vim az zpetne, ale chodi jakz takz pravidelne, ale v dobe ovu, kdyz nemam chut, tak se proste nic nedeje 😀

brundik
21. únor 2008

Beranek, ja jsem si nemyslela, ze otehotnim hned, ale ze budu cekat az takhle dlouho jsem teda taky necekala.
Evinka, jeste k tomu HP, urcite se na to zkus zeptat, je to zvlastni 😕 Dktori teda nejsou radi, kdyz se jim do toho keca, ale jde o tebe 😉

aquila
21. únor 2008

Je pravda, že já jsem chodila k doktorce, která se mnou nedělala nic, jen vyvolávačky. Pak jsem přešla k jinému gyn. a jeho první otázka byla jaký máte hormonální profil. A když zjistil, že nevím, tak jen kroutil hlavou. nechal mi ho udělat, mám všechno v normě, ale až v CAR mi dr. vysvětlila, že mám hodnoty sice v normě, ale že to třeba znamená, že je tam velké rozmezí a já se blížím k něčemu, co už může znamenat, že ovu občas je a občas ne. Takže základ bych viděla udělat HP, ale taky aby ho viděl odborník co to zhodnotí. Tak asi tak 😀

kacabik
21. únor 2008

Ahoj Brundiku, je to jen zacatek ale i tak s kazdou dalsi menstruaci citi clovek zklamani. Mozna jsem si to predstavovala jednoduseji ...V breznu jedeme na dovolenou, tak treba zmena podnebi a tempa pomuze 😉

brundik
21. únor 2008

Kacabik, pises od zacatku roku, to jsou dva mesice, sance otehotnet v jednom cyklu neni moc velka-neco kolem 20 % 😒 Takze do roka jsou z vetsiny holek tehule 😉 Tak hlavne klid, zbytecne se nenervuj, ze to nejde a treba ta dovolena dopomuze 😉

rychnov3
21. únor 2008

Konik.lec a další. Já myslím, že není velký rozdíl 25 a 32 let. Je to o tom, jak se to bere. Takže žádné smutky, rozhodly jsme se až teď, takže teď to zkusíme, teď to buď půjde nebo ne, litovat ztracených let je kravina ! Spíš myslím, že je tohle téma dobré pro to, abychom si vyměnily zkušenosti, ne abychom si stýskaly. V mém okolí je řada těch, které v 35 otěhotněly přirozeně, není důvod smutnit. Krásný den! 🙂

evamik
21. únor 2008

Holky, copak se takhle doplnit do tabulky?? 😉 Případně to, prosím, opravte.

evamik......30........rok..............nevíme (zatím vše OK).............IUI bez stim.............horm. stimulace
konka.......35.......3 roky...........špatný spg.............................3x IUI se stim..........v březnu IVF
Dckami......33.....přs 1,5 roku....protilátky proti spermiím, štítná žláza...2xIUI.................laparoskopie
bbrita.......31.....1/2 roku.........těžký zánět + asi chybí ovu.......laparoskopie..............horm. stimulace
Rychnov3….30….1,5 roku…………spermio pod 1 mil., 5% živých…..IUI,gnetika-OK……..IVF v březnu
brundik....31...rok a 3/4........zvyseny prolaktin+asi srusty (zatim neprokazano)....HP, folikulometrie....laparoskopie
aquila......32........rok......nepravid. ovu, špatný spg.......HP,folikulometrie,horm.stimulace.....po kontrole asi IVF
deren......31.......3,5 roku...........nepravid. ovu.....................IUI se stimulaci ..........koncem unora vysledek?
vm....skoro 36....já O.K.,manžel spermio kol.10%....6x neúspěšná IUI,...v březnu IVF
koni.kles...31......5 měs...........zatím žádné vyšetření
campi....33....5 let....vysetreni ok, bez priciny...............IUI se stimulaci ..........koncem unora vysledek?
evinka.......31.......18 měs. .............nevíme..........................UTZ, SPG..................HSG
mirkson......31......7 měs..................nevíme..............................................................
kacabik.......30......2 mě...........................................................................................

Bbrita: Chodíš sem ještě??

rychnov3
21. únor 2008

Evamik, možná pozdě, ale přece. Nejdřív nech vyšetřit manžela. Nebolí to a nic to nestojí. Pak bych teprve nechala sáhnout na sebe. Myslím to vážně! Oběť od ženy se očekává, ale nepřeháněj to 🙂

brundik
21. únor 2008

rychnov3 to je slovo do pranice 🙂 Urcite holky, ktere jste v zacatcich nema cenu se nejak trapit a malovat certa na zed. A my ktere se hold pokousime dyl, nam dopomuzou doktori nebo se to vsechno nakonec vyvrbi jinac, reseni je vic 😉 A to me tak krasne uklidnuje 🙂

rychnov3
21. únor 2008

Brundi, Beranek a další - asi každá čekáme, že to půjde rychleji. Já před 2 roky odmítla skvělou práci, že stejně budu za 3-4 měsíce těhotná. Cha, cha, bláhová myšlenka. Ale času dost, ani 40 není moc při současných metodách 🙂

Nejbe, jet na vyšetření, to přece chlapovi nic neudělá !!!! Můj taky tvrdil, že čím dřív to začnem řešit, tím to bude horší. Mýlil se, ztratili jsme rok tím, že jsme doufali, aniž bychom znali stav věcí. Zkrátka při spermiogramu, který můj muž má, nelze mít dítě přirozeně. A na chlapovi to nepoznáš, dokud ho nevyšetří. Přesvěč ho! Nenech se trápit zbytečně a každý měsíc navíc už je zbytečné trápení. Lepší je vědět na čem jste, pokud to dítě chce.

bbrita
autor
21. únor 2008

evamik teď jsem Ti psala na Clomík.... Já se sem nedostanu každej den, taky někdy pracuju... ☹ u mojí práce to fakt nestíhám...

brundik
21. únor 2008

rychnov, ja jsem nepocitala ani s tema 3-4 mesicema, ja jsem pocitala, ze by se to mohlo povyst tak po pul roce az roce a to jsem jinak optimista, ale vedela jsem, ze to neni sranda, diky moji sestricce ☹ Na zaklade takove zkusenosti jsem k tomu pristupovala uplne jinak nez snazilky, kter si zoufaji po prvnim mesici 😒
Jeste k tomu veku, myslim, ze IVF je omezeno vekem 39 let, jestli se nemylim. Ale zatim jsme vsechny mladice 🙂