Snažilky po třicítce, přidejte se.

bbrita
6. únor 2008

Tak už jsem se sem taky dostala. Je mi 31 a neúspěšně se snažíme o miminko. Vloni jsem prodělala těžký zánět, tak o to menší mám naději na úspěch. Vztah s přítelem mám v tomto ohledu úžasný, ale přeci jen - je to chlap. Jste na tom někdo podobně?

dckami
10. únor 2008

Díky, budeme to potřebovat. 😅 Moc bych si přála, aby se to povedlo a já nemusela na laparoskopii.

beruskaveruska
10. únor 2008

dckami tak ti zítra budu držet palče mě to čeká zhruba za měsíc dle toho kdy ráčí dorazit má 2MS 😀

evamik
10. únor 2008

Dckami, ale já pořád nechápu, proč máš jít na laparoskopii, když možná vůbec neovuluješ...

dckami
10. únor 2008

Evo,
ale já mám ovulaci. Jinak bych nechodila na IUI. 😉

evamik
10. únor 2008

Ty, jo tak promiň, mně se to asi nějak plete... 😉

dudus
10. únor 2008

ahojky snažilky,patřím taky k vám.Je mi skoro 33,mám sice dva kluky,ale chceme ještě mimi.Snažíme se dva roky,manžel má za sebou spermiogram-ok.Já mám bohužel jen jeden vejcovod a tak poloviční šanci.Dr. mě posílá na laparku,což mě překvapilo,že bez jakékoliv léčby práškama.Doma jsme to probrali a rozhodli se ještě to půl rok odložit.Dr. mi ale otěhotněla,je ve třetím měsíci.Tak přemýšlím,že se objednáme přímo do CAR,nejblíž máme Olomouc.Ale to až koncem léta.Máte některá zkušenost z fakulkty v OL?
dckami taky držím palečky,ať ti to zítra klapne
😉

bbrita
autor
11. únor 2008

dckami tfuj tfuj tfuj

já mám dnes 22DC a teploty ani ovu test nenasvědčuje, že bych ovulovala... takže od příštího měsíce Clostylbegyt + Utrouš....

evamik
11. únor 2008

Bbita: Nic si z toho nedělej. Tak budeme od příštího měs. stimulovat spolu! 😉

konka
11. únor 2008

ahojte holky, mohu se pripojit? za chvili mi bude 36, ne jako dnes, ale v dubnu 😀 .. mam 12 letou dceru a uz vic jak pet let se snazime o druhe mimi, ale posledni rok opravdu usilovne, nasli pricinu.. manzel ma katastrofalni spermiogram.. doporucuji pouze IVF,ale mam strach, ze se to nepovede. ze uz nebudu mit penize na druhy pokus, ze propadnu jeste vetsim depresim, ale na druhou stranu to strasne moc chci... kdyz manzelovi dali nejake antibiotika, bral je asi 5dni, tak se jeho spermiogram upravil na spodni hranici mozne pripustnosti IUI, ale bohuzel zadna nevysle /3x/, ted uz ji ani dr. nechce delat, ze je to pry zbytecne... nejspis potrebuji s nekym pokecat, manzel se se mnou o tom nechce bavit.. a mi to chybi... chytam se jakekoli nadeje..

evamik
11. únor 2008

Ahoj, Konko, tady je myslím pravé místo na to si pokecat! 😉 Manžel to blbě nese, že je to "jeho chyba"? Mému manželovi se hodně výrazně zlepšil spg vitamínama apod., ale on měl špatnej "bez příčiny", takže nevím, jestli by to platilo i u vás...

konka
11. únor 2008

to ani ne, ale spise si rika, ze treba to tak ma byt, ze uz jedno dite mame, tak nechape co porad resim a ja jsem mu pred rokem rekla, ze se budeme pokouset jen rok, myslela jsem si, ze se to povede, nenapadlo mne, ze ne... ale nijak zvlast mi muj "slib" nepripomina... on jedl tolik vitaminu, 7 tabl denne, zinek, selen, koenzim q10, vitamin C, E, kyselinu listovou a na ty posledni si ted nemuzu vzpomenout a zadna zmena, nic? bral i hormony, taky zadna zmena.. jedine co mu pomohlo byly antibiotika, ale hned dalsi mesic jsmena tom byly jeste hur... bojim se IVF, ze ta "velka" nadeje nevyjde...

bbrita
autor
11. únor 2008

evamik tak jo.. ja už jsem k tomu odhodlaná. teď to už jen vysvětlit partnerovi. Furt by jen čekal na zázrak a zkoušel,...

evamik
11. únor 2008

Bbrita: Tak to máme asi v tomhle hodně podobné partnery... Pořád mi říká, že bysme spolu měli víc spát! Což je fakt vtipný, když možná ani nemám každý měs. ovu a navíc se snažíme už skoro rok! On má pocit, že když spolu jeden den nespíme, že jsme to proflákali... 😉

bbrita
autor
12. únor 2008

no, asi tak nějak.... můj ani nechce, abych ty prášky brala. Asi se bojí, že fakt otěhotním a pak ho nebudu chtít... hahaha 😀 taky se strašně divil, když byl na spermiu, že se ho ptali jak často šmoulujem a on přišel s převratnou novinkou, že prej to nemusí být každej den...!!!

dckami
12. únor 2008

ahoj holky, tak mám za sebou 2.IUI včera 😉 , testík za 14 dní. NO,uvidíme, jak to dopadne. Manža dostala pochvalu od dr. za vynikající apg, dr. ho nazval "býkem" 😀
Jinak dnes jdu na vyšetření se štítnou žlázou na endokrinologii 😕 Zatím na to beru Prednison 1/2 tbl. denně.

bbrita
autor
12. únor 2008

holky, jak to děláte, že takhle stíháte chodit po doktorech? já nemám při práci šanci...

dckami
12. únor 2008

Tak jsem se vrátila z endokrinologie, pustili mi žilou pro zjištění hladiny prolaktinu, dr. je moc hodná. 🙂 Napsala mi Letrox 1 ráno na lačno, na kontrolu půjdu až v květnu. Snad se to srovná.

dckami
13. únor 2008

Kdepak jste holky, asi začnu trpět samomluvou. 😒
Jsem v práci, potom jdu k našim, kteří mi hládají malou - je nastydlá. Je tam od pondělního večera a mě se stýská, mluvím s ní akorát telefonem a včera jsem s ní byla na skypu, máme ho teprve týden, tak se stím učím. =-Elinka s tím umí líp než já...

brundik
13. únor 2008

Ahoj holky 😉 Jak jsem mohla prehlidnout takovou pro me aktualni diskuzi 😀 Zitra si vas proctu, snad bude v praci cas 😉

nejbe
13. únor 2008

Ahojky, tak jak jsem vás tak pročetla, tak se připojuji - pokud můžu 😅 .
30 mi bude za pár dní a to doslova. Snažíme se přes rok. Můj doktor byl v pohodě do poslední návštěvy, kterou si nějak nedokážu vysvětlit. Byla jsem tam v listopadu... Ví, že se snažíme, dělal mi hormonální profil - v pohodě, chodila jsem k němu každý den na ultrazvuk aby potvrdil OVU, tu mám cca 21DC i podle teplot, které si měřím druhý měsíc. Na poslední prohlídce se ani nepodíval do karty, udělal mi roční prohlídku, zeptal se, jestli se snažíme a jak dlouho. Když jsem mu to všechno odvyprávěla, tak mi řekl, že to bude řešit nejdřív po 18.měsících. Dal mi papír na spermio pro manžela a až ho budu mít, tak můžu přijít. A to nejhorší nakonec - manžel řekl, že nikam nepůjde, že neví kam spěchám a já s ním nehnu. Fakt nevím co dál.

lendulka007
13. únor 2008

Ahoj holky, občas jsem se sem dívala a nakonec i přidala k vám. 30 mi bude vlastně zítra, takže už jsem tady u vás taky.
My se vlastně snažíme skoro 1,5. Už chodíme do CARu a čeká nás IVF v březnu.
Nejbe, to je docela smutný, že tvůj manžel nechce jít na spermiogram. To je nejdůležitější. V podstatě to je náš problém. U mě je vše v pořádku, ale u manži tam je ten náš problém. Já už bych to začala řešit. Do CARu se můžeš objednat i bez doporučení dr. A hlavně na 1. sezení se většinou čeká cca 2 měsíce, takže asi bych už na nic nečekala. A když jsi v CARu tak taky na něco čekáš,....
Ostatním držím palečky a brzké //

nejbe
13. únor 2008

Já jsem o tom s nikým ještě nemluvila, tak jsme se vypovídala alespoň tady. Vůbec nemůžu říct, že mimi nechce, ale kdykoliv se na to téma dostaneme - jako že je potřeba s tím začít něco dělat, tak se naježí, on je přeci v pořádku, neví proč to hrotim, vždyť přeci máme času dost. Nikdy jsem si nechtěla měřit teplotu a nějak to sledovat, ale po roce už mi to nedá. Objednat nás do CARu nemůžu - on tam nepůjde. Kamarádi mu říkali, že když jsem brala prášky, tak to že nemůžu otěhotnět je normální - prý to trvá 2 roky, jestli se k tomu pak postaví jinak nevím.

rychnov3
13. únor 2008

Ahoj holky, taky sem patřím. Kdyby vznikala nějaká tabulka snažilek na této stránce, prosím, dejte mě tam. Jsem v Sanusu v Hradci, je mi 30 a 2 měsíce, snad jsem zdravá, manžel má moooc málo spermijek (necelý milion a z toho jen 5-10% zdravých). Máme za sebou jedno IUI a na IVF+ISCI jdeme v březnu. Tak mi držte palce a já budu držet Vám. Občas nakouknu.

dckami
14. únor 2008

😅 krásného Valentýna, myslíte, že si naše drahé polovičky vzpomenou a dostaneme alespoň kytičku??? 😅

brundik
14. únor 2008

Dobre rano 🙂
dckami, nedostanu kyticku. Vcera jsem dostala bananek v cokolade, ale ne k Valentynovi. My to nijak neslavime a ani si nic nedavame.
Precetla jsem si jen par poslednich prispevku, ale vypada to, ze jsem tady jedna z tech starsich. Me uz bylo v lednu 31 😅 A nase miminkovske pokusy se uz blizi k druhemu roku 😝 Zatim jsme zkejsli jen na snizovani prolaktinu a dal se nedostali.

brundik
14. únor 2008

Nejbe, tak tvuj pristup manzela je teda sila 😒 To me moc mrzi ☹ Neplodnost je nemoc paru, jeji reseni spociva hlavne v komunikaci v paru a pak samozrejme s doktory. Probirali jste s manzelem nejak ruzna vysetreni a co podstupuje zena a co podstupuje muz. Spermiogramem se zacina, protoze to je v podstate nejjednodussi vysetreni. U nas spermiogram probihal v pohode, protoze jsem dostala vzorkovnici s pokyny pro odber spematu domu a ja jsem tam pak vzorek odnesla, musi se do dvou hodin. Zkus se na to doktora zeptat, jestli neni takovahle moznost. Urcite je to pro muze prijatelnejsi.

konka
14. únor 2008

Nejbe: muj manzel mel podobny pristup, pak ho zlomilo me neustale rozebirani situace, co vse ja jsem podstoupila a tak.. nepomohlo to, ani slzy.. az casem prisel na to, ze je to jedna z mala veci, kterou pro mne muze udelat, udelal to a chyba se nasla, u nej.. bohuzel urolog mu rekl, ze je to v norme, gynekolog rekl, ze to je pod hranici, kdy je mozne delat IUI, takze v breznu jdeme na IVF, ktereho se obavam ja.. nevim co od toho cekat a jak to bude v praci, kdyz si vezmu nemocenskou, tak se to vsichni dozvi a to ja zrovna nechci, ne proto, ze bych se stydela za to ze musim jit na umele, ale proto, ze kdyz to nevyjde, tak ty reci, at uz mysleny uprimne, nebo prave naopak.. takze nevim...

ale jsem rada, ze uz se konecne neco bude dit..
rychnov3: muj manzel je na tom podobne, jedna v zornem poli a jeste leniva ☹

dnes je valentyn vlastne, tak to pujdu a koupim alespon nejakou tu sladkost..

bbrita
autor
14. únor 2008

jsem pěkně zmatená... ovu mi dle teplot vycházela vždycky okolo 21DC a tenhle měsíc jsem se rozhodla, že to zkusím i s ovu testy. Tak ... teplota nic a test pozitivní 25DC...?? to nechápu. tak ovuluju nebo neovuluju? a hlavně 25DC to je trochu pozde,ne? achjo.

bbrita
autor
14. únor 2008

To u nás paradoxně partner šel na spermio hned a sám se i ptal, jestli nemůže být chyba u něj... ale když teď mám začít brát Clostil + Utro tak se cuká. Protože ON je v pořádku, tak ON to zvládne! a klasika - není kam spěchat,...blablabla

brundik
14. únor 2008

Konka, je dobre, ze manzel nakonec na spermio pristoupil. Jen bych nesouhlasila s tim, ze to je jedna z mala veci, kterou pro tebe mohl udelat. Je to jedna z mala veci, kterou mohl udelat pro sebe a pro vas, nikoli pro tebe. Konka budu moc drzet pesti na IVF, co bude v praci neres to se vyresi samo 😉