Snažilky po třicítce, přidejte se.

bbrita
6. únor 2008

Tak už jsem se sem taky dostala. Je mi 31 a neúspěšně se snažíme o miminko. Vloni jsem prodělala těžký zánět, tak o to menší mám naději na úspěch. Vztah s přítelem mám v tomto ohledu úžasný, ale přeci jen - je to chlap. Jste na tom někdo podobně?

evamik
14. únor 2008

To je mi líto! Zkoušeli jste nějaká opatření (vit., studené sprchy...)?

aquila
14. únor 2008

Jo jo, manžel baští už 3 měsíce Selzink,vit.E, koenzym Q10, já cvičím Mojžíšku, beru Femigard, Femibion, vybrala jsem tinktury od Naděje...Prostě snad děláme maximum, ale bohužel nám není dopřáno. Teda zatím 😖

brundik
14. únor 2008

Aquil, zaplat panbuh za to IVF, driv takove moznosti nebyly 😉

aquila
14. únor 2008

To jo, sice i když člověk o tom ví a bere to normálně když mu o tom někdo vykládá, tak pak když se ho to týká osobně, tak ho to stejně zarazí. Byla jsem jak opařená, když mi doktor řekl výsledky manželova spermia. Ale jdu do toho a budu bojovat co mi síly budou stačit.

brundik
14. únor 2008

Ja vim, co to obnasi, diky moji sestre ☹ A treba to casem zjistim osobne.
Ale tvoje odhodlani je suprove 😉

evamik
14. únor 2008

Aquil, já má z IVF taky trochu strach, ale je fakt, jak píše Brundik, že můžeme být rády, že to existuje! 😅 U nás to bylo to samý, ale manžovi se to fakt hodně zlepšilo! A taky cvičím Mojžu...

brundik
14. únor 2008

Holky, ja pomazu za chvili z prace, jeste neco dokoncim a mizim, tak papaa 😉 Razim na nakup jako vcera, ale shaneni plavek bylo neuspesne, zato bylo uspesne na nakup spousty jinych veci 😀 Tak dnes vyrazim zas na ty plavky, ale uz nesmim koupit nic jineho 😀

aquila
14. únor 2008

Taky to mám z první ruky, jedna z mých nejlepších kamarádek se "trápila" 5 let, ale teď má dokonce 2 děti z IVF. Teda ne dvojčata, ale povedlo se dvakrát po sobě, takže i tohle mě hodně povzbuzuje. A sestře se zadařilo?

aquila
14. únor 2008

Já taky za chvilku končím, jdu ke kadeřníkovi, už se těším 🙂 Tak brundi dobře pořiď 😉

evamik
14. únor 2008

Brundik, tak pa pa zítra! 🙂

brundik
14. únor 2008

Holky, s Mojzou vas obdivuju 😉 Klobouk dolu 😉 Hodinu kazdy den, bych se nedonutila a treba v pondeli, kdy vstavam v 5 do prace a vracim se po mych aktivitach skoro v 11 vecer bych fakt nemohla-to uz padam na hubu.

aquila
14. únor 2008

evamik a ty už máš konkrétní plán kdy bude IVF?

brundik
14. únor 2008

Dekuju, snad poridim lip nez vcera a utratim min penez 😀 Mejte se, papaaa 😉

evamik
14. únor 2008

Brundik, já cvičím jen 2 části a 10 opakování, takže to trvá jen cca 25 min.!
Aquila, ne ne, my zatím doufáme, že pomůže IUI.

aquila
14. únor 2008

To je fajn, že máte takovou šanci. U nás uvidíme po kontrole, pokud to bude stejně špatné, tak už se budeme domlouvat rovnou na IVF.
Já cvičím teda všechno 20x, každý den ráno a večer tak půl hodinky. A jednou měsíčně po MS mobilizace 😝

aquila
14. únor 2008

Tak jo holky, taky se loučím. Nevím, jestli se sem ještě dneska dostanu, tak pa pa a pěkný zbytek dne 😉

deren
14. únor 2008

Nazdárek ženy,
tabulka mě uklidňuje, že v tom nejsem sama 😉

evamik......30........rok..............nevíme (zatím vše OK).............IUI bez stim.............horm. stimulace
konka.......35.......3 roky...........špatný spg.............................3x IUI se stim..........v březnu IVF
Dckami......33.....přs 1,5 roku....protilátky proti spermiím, štítná žláza...2xIUI.................laparoskopie
bbrita.......31.....1/2 roku.........těžký zánět + asi chybí ovu.......laparoskopie..............horm. stimulace
Rychnov3….30….1,5 roku…………spermio pod 1 mil., 5% živých…..IUI,gnetika-OK……..IVF v březnu
brundik....31...rok a 3/4........zvyseny prolaktin+asi srusty (zatim neprokazano)....HP, folikulometrie....laparoskopie
aquila......32........rok......nepravid. ovu, špatný spg.......HP,folikulometrie,horm.stimulace.....po kontrole asi IVF
deren......31.......3,5 roku...........nepravid. ovu.....................stimulace ovu............v únoru (snad) IVI

Těch 3,5 roku je od vysazení HA, od té doby jsem byla bez ovu, dr. to nijak neřešila (a ani já nijak výrazně - biologické hodiny mi přibrzdila každá návštěva příbuzných s jejich "geniálníma a super vychovanýma" dětičkama 😠 ), loni na podzim nás dr. konečně poslala do CAR. Konečně se mrcha alespoň občas dostaví = naděje

konka
14. únor 2008

ja mam taky strach z IVF, strasny, ale doma pred manzou to rikat nemuzu, protoze by se toho chytl a snazil by se mi to vymluvit.. jinak jeho spg se vubec nelepsi, spise naopak, vykyvy jsou jen po tech antibiotikach... ach jo.. ja verim, ze ty miminka mit budeme, a dvojcatka bych brala .-)

evamik
14. únor 2008

Deren, stejná ot. jako u Aq. - proč už IVF? Zkoušeli jste IUI, spg. v poho? A co bereš a jak dlouho? 🙂
Konka, určitě se dočkáme!! Jen do toho holt musíme teď víc investovat... 😅 Pro mě jsou teda dvojčata dost nepředstavitelný, samozřejmě, že radši dvojčata než nic, ale je to docela noční můra...

deren
14. únor 2008

Spg máme v poho. No a na mě vyzkoušela moje dr. klasické vyvolávačky, Proveru(nevím, jestli je ten název dobře), Clostylbegyt a teď mi dali Duphaston a následně Clomhexal. 😝

U dvojčátek jsou pak všechny starosi odbytý naráz 😀

konka
14. únor 2008

dvojcatka by byly fajn, ale ten kocarek, by se nejspis pronesl do schodu 😀 trojcat bych se bala 😵 ale kazdopadne hlavne aby byly zdrave a hlavne aby vubec prisly, ne?

evamik: ja jen dneska v lekarne za manzelove antibiotika doplacela 200, kde jsou pak leky na stimulaci pri IVF, ze? ale pro deti cokoli 😀

evamik
14. únor 2008

Deren, a když máte spg v poho, tak nechcete vyzkoušet IUI??? Vy nechodíte do CARu?

Konka: Copak léky, ale 13 tis. za dopl. na ICSI při IVF už je docela darda... My už si říkáme, že asi letos nepojedem ani na dovču...

konka
14. únor 2008

evamik: no tak to ja vim na jisto,ze na dovolenou nepojedeme 😢 ale treba se to zadari, dr. mi to vypocetl, ze nas to vyjde na 22000, i s leky... ale neni v tom to zamrazeni tech spermii, to jsou dalsi 2000, takze to je celkem palka, budu doufat, ze na poprve se to vydari

evamik
14. únor 2008

Konka: jako na 1 cyklus??

konka
14. únor 2008

jo na jeden, je to palka ze? ale my pry mame tak spatne spermie, ze musime mit asistovany hatching

konka
14. únor 2008

tebe jeden cyklus prijde na 13000 a kam chodis? to je ale velky rozdil 😠

evamik
14. únor 2008

No 13 tis. je jen ICSI + as. hatching, ale ještě něco za léky, příp. mražení, ale myslím, že na 22 se to určitě nemůže za 1 cyklus vyšplhat... Chodíme do Instit. reprod. med. v Plzni.

konka
14. únor 2008

fakt? no ja do gyncentra ostrava a fakt mi takovou castku rekli .. neni tu nektera, ktera chodi do olomouce a nerekla by mi kolik to tam stoji? taky me ta castka zarazila... do plzne to mam daleko... ale tvoje castka je daleko lepsi 😕

evamik
14. únor 2008

Konka: Tak z Ostravy je to fakt blbý! 😅

konka
14. únor 2008

ale tvoje castka me uplne dostala, takhle bych mela na dva pokusy a to je lepsi nez jeden, ne? nevis, jake jsou ceny v olomouci? teda a fakt tech 13000 je konecna castka?