Snažilky po třicítce, přidejte se.

bbrita
6. únor 2008

Tak už jsem se sem taky dostala. Je mi 31 a neúspěšně se snažíme o miminko. Vloni jsem prodělala těžký zánět, tak o to menší mám naději na úspěch. Vztah s přítelem mám v tomto ohledu úžasný, ale přeci jen - je to chlap. Jste na tom někdo podobně?

monajs
9. čer 2009

Majka, jeď na dovču !!! 😀 Stejně na IVFko nejdeš hned,a třeba se zadaří na dovči.... 😉

dckami
9. čer 2009

ahoj,
my teď sanžení také odkládáme, v srpnu vyrazíme na dovču za teplem a na podzim uvidíme. Máme poslední pokus ivf, tak to nechci uspěchat. 😉

monajs
9. čer 2009

Jasně,pěkně si užijte holky dovču.

Ahoj Dckami 🙂 Podzim je taky prý dobrý. 😉

majka12
9. čer 2009

Teda vy mi dáváte 😀 A já sázela na to IVF 😅 . Jde spíš o to, že já nejsem schopná nic pořádně ušetřit a na IVF bych teda z fleku fakt neměla 😅
Početí na dovče bylo v plánu už minulý rok když už se nám půl roku nedařilo, tak jsem si řekla že na dovče to musí vyjít, no a nevyšlo takže tyhle planý naděje už si nedávám. Nám vlastně nezabral žádný osvědčený recept na početí tak jsem v této oblasti trochu skeptická.

monajs
9. čer 2009

Maji, tak dej půl na dovču a půl na IVF.Z dovče odjedete o půlku dřív 😀

majka12
9. čer 2009

No jo, to mě nenapadlo 😅 Děkuji, to je super řešení 🙂

monajs
9. čer 2009

Tak to jsem ráda 😀

Jinak konečně hlásím MS - takže příprava na KETík může začít.Mám polepenou celou zadnici náplastma.Sotva mi tam vejdou a to mám prelku jako stodola vrata.To teda nechápu 😅 😉

majka12
9. čer 2009

A co přesně znamená ta zkratka KET? 😲

rakosnicek75
9. čer 2009

Ahoj Majka, tady máš vysvětlení co je vlastně KET

Kryokonzervace (KET)

Kryokonzervace – zmrazení – embryí je jednou z ověřených metod asistované reprodukce.
Jedná se o šetrný způsob uchovávání embryí ve speciálních kontejnerech v tekutém dusíku při teplotě -196°C.
Používá se tehdy, je li počet embryí vyšší než 2-3, tedy vyšší než je možno přenést v probíhajícím cyklu do dělohy, dále pokud je nutné transfer odložit.
Úspěšnost oplození po transferu rozmražených blastocyt (kryoembryotransferu – KET) bývá sice o něco nižší než po přenosu čerstvých embryií, ale na druhou stranu nepodstupuje žena další hormonální stimulaci a další odběr vajíček.

majka12
10. čer 2009

Děkuji za výklad 🙂 , já jsem si myslela že to bude ono ale raději se ptám.
Já nějak cítím, že se MS blíží. Prsa mě přestávájí bolet, ksicht plný pupínků a břicho jak balón. 😒

monajs
10. čer 2009

Dobré ránko holky,

Rákosníčku,ty jsi mě teď teda dala.Jak jsem si zase přečetla,že je úspěšnost nižší,tak teď zase trnu. ☹

Maji, prsa už mě od včera taky nebolí a přes noc mi vyrašily 3 pupence - 1 na čele a 2 na bradě.Krása 😀

majka12
10. čer 2009

Já se vždycky ráno vzbudím a moc mě nebolí. Přes den teda docela začnou a vydrží jim to až do večera. Pak se k tomu přidá večer břicho a je to. Mě vždycky vyraší pupínky před MS a pak hned taky po MS 😠 Takže mám pořád ksicht plný pupínků. Mám pocit že co neberu HA tak bez make-upu nemůžu už ani vylést ven. No a když jsem měla teď půl roku cykly od 45- 67 dnů tak jsem ze zoufalství začala kupovat kosmetiku pro náctileté 😀 . Naštěstí to vypadá že se mi cykly srovnávají ( ťuk, ťuk ) a i pupínky se lepší, ale je to na dlouho.

Vůbec si nepřipouštěj že je menší šance!!!! Mysli pozitivně a s nadějí. Spoustu lidem se to podařilo, tak proč by se to nemohlo podařit vám.

Já se začínám psychicky připravovat na příští týden- máme oslavu a bude tam jedna švagrová těhotná, druhá švagrová s půlročním mimčem, známý s ročníma dvojčatama a těhotná kamarádka. Kromě tchýní ( mám 2
😀 ) a mojí mamči budu jediná netěhotná a bezdětná. To zas bude masáž. Ale tentokrát se nedám. Dokonce mám připravenou větu, ať se nezlobí ale že to fakt nechci rozebýrat a nechci o tom mluvit. A k týhle větě mám připravenou hromadu alkoholu kterou hodlám zkonzumovat 😀

monajs
10. čer 2009

Majki, tak ta oslava bude fakt nápor.Já bych se zbláznila. Já jsem teď nedokázala ani jít kamarádce zanést do kůta.Malá má 3 měsíce a nemůžu... 😢
Ale miminek tam budeš mít do aleluja.Tak se bav s chlapama - oni to nepotřebují všechno rozebírat 😀

majka12
10. čer 2009

jj, mám to v plánu. Zalezu s chlapama a s flaškou do bazénu 😀 , tam nebude žádná mamina ani těhule. Já to naštěstí takhle docela zvládám, ale taky jak kdy- někdy lépe někdy hůře- musím na tom hodně pracovat. Jenom bych ještě potřebovala do toho bazénu plavky od krku ke kotníkům 😲 nějak jsem přibrala a ukazovat se moc nechci 😝 , ale to ještě nějak vyladím.
A kdy tě čeká ten KETík nebo příprava? Ať můžu držet palečky.

monajs
10. čer 2009

Tak bazénu se Ti zachtělo? 😀 Můžu taky přijet? Já bych sehnala neoprény i s brýlema 😀

KETík asi za 14 dní-uff už se to blíží.Dnes jdu volat Mudr a objednat se na příští týden na kontrolní UTZ.Vychází mi to na čtvr nebo pátek.A tak asi nějak po 20 by to mělo jít.

dckami
10. čer 2009

krásné ráno kočky.
Dneska je bezva den - před 7 lety si nám narodila naše Eliška 🙂 tak to uteklo, nedávno byla miminko a dneska je z ní prňáček.... 😵 . Jsem moc šťastná, že jí máme a snad se mám povede i sourozenec.

monajs
10. čer 2009

Jé Dckami,tak Elišce gratulujeme 😀 😀
A to víš,že sourozenec bude.I kdyby čert na koze jezdil.!!!! 😀

majka12
10. čer 2009

Jasně přijeď! Neoprén bych ocenila 😀

Za 14 dní to už se ti to blíží. Uteče to jako voda , tak hlavně pevné nervíky.

Dckami - gratulace k dceřiným narozeninám 🙂 . Ať vám dělá jen samou radost. Budete slavit?

rakosnicek75
10. čer 2009

Přeji všem krásné dobré ráno 😅
Monajs, myslím si, že úspěšnost KET závisí na dobře vysoké a kvalitní sliznici, na kvalitě rozmrazených embryí.
Já osobně jsem KET absolvovala 3x, ale bez úspěchu (2x v ART České Budějovice, 1x ISCARE Praha). Nikdy jsem neměla přenos hned po odběru vajíček, jelikož jsem na stimulaci reagovala vždy hyperstimulačním syndromem.
Tak zatím ahoj Rákosníček 😎

monajs
10. čer 2009

Doufám,že to budou šampiónci 🙂

pavlina007
10. čer 2009

Ahoj holky jsem tady nová🙂
Je mi 35 let a už 4 měsíce se snažíme o miminko sice už mám dvě 14letýho kluka a 8letou dceru o kterou jsme se snažily 4 roky (s bývalým manželem,nyní s přítelem🙂 ale ještě by jsme chtěli jedno.Četla jsem o prstíčkové metodě a tak se to chystám co nejdříve vyzkoušet🙂 Určitě Vám všem dám vědět jestli to zabralo Zatím ahojky Pavlína

monajs
10. čer 2009

Ahoj Pavli. 🙂 Vítej. 🙂
Prstíčková metoda? No taky jsem to chtěla zkusit,ale menzes mě předběhl 😖
Tak dej teda vědět 🙂

majka12
10. čer 2009

Jasně že budeš mít šampiony 🙂

Tak prstíčková metoda ............ na mě taky nezabrala 😝

monajs
10. čer 2009

No tak budeme asi pokračovat a zkoušet. 😉 třeba to vyjde 🙂

majka12
10. čer 2009

A na kolik takhle vyjde IVF? Abych věděla kdy se mám vrátit z tý dovči 😀

monajs
10. čer 2009

Jéjda,to je individuální
Nás to stálo moc-
8000 je ten standard(tam je započítaný asi AH + PK)
10 000 ICSI(+1000 za každé další oplodněné vajíčko)-to můžeš nebo nemusíš mít
1000 pokoj
39 000 PGD

No a my měli všechno + 6 000 za léky

Ale pokud si nenecháš oplodnit vajíčka od nich,ale necháš to na samotných spermijkách tak těch 8+1+léky= kolem 10-15 tis.
Myslím 😅

Nářez co? 😝

rakosnicek75
10. čer 2009

Ahoj Majka, asi záleží také na tom do jakého chodíš CAR. Já jsem loni byla v ISCARE Praha. Za léky jsem dala 4 000 a zálohu 12 000. Jelikož se odebrali jen 2 vajíčka a dále se pak přestali vyvíjet, tak nám přeplatek 7 000 vrátili.
Myslím si že jeden cyklus IVF i s transferem přijde tak na cca 20tis. Záleží na tom co vše budou dělat - ISCI, prodloužená kultivace, asistovaný hetčing (když má embryo silný obal, tak ho před zavedením do dělohy natrhnou, aby se lépe uchytilo a vyvíjelo), a pak i zamražení zbylých embryí.

majka12
10. čer 2009

No to je nářez! Nechápu tedy proč se říká, že je 3 pokusy máš zdarma 😝 . Já si myslela že za léky se doplácí dost, ale tohle mi trošku vyrazio dech 😲

rakosnicek75
10. čer 2009

Je to fakt nářez. Všude se tvrdí, že 3 pokusy hradí pojišťovna, ale ono to tak není 😀
Řeknu Ti, že je to tak trošku nadstandart, co se týká IVF. 😝 Levná záležitost to tedy není, ale co by člověk neudělal proto, aby měl nějakého potomka že holky?????????????? 😀

majka12
11. čer 2009

No to určitě ano,člověk dá i to co nemá, ale stejně to musím vstřebat.No tak uvidíme, asi budu chodit na IUI než si našetříme na IVF 😀