Snažilky po třicítce, přidejte se.

bbrita
6. únor 2008

Tak už jsem se sem taky dostala. Je mi 31 a neúspěšně se snažíme o miminko. Vloni jsem prodělala těžký zánět, tak o to menší mám naději na úspěch. Vztah s přítelem mám v tomto ohledu úžasný, ale přeci jen - je to chlap. Jste na tom někdo podobně?

semy.cz
18. zář 2009

tak to ani předtím nebylo za tak dlouho 🙂 určitě se to povede když předtím nebyl problém 🙂
a zjistili doktoři nějaký důvod proč jsi o mimi přišla?....jestli o tom nechceš mluvit tak to pochopím 🙂

katyna6
18. zář 2009

semy-nevadí,klidně se ptej,už to celkem zvládám,nezačít brečet při každé zmínce o našem miminku.Oni mi ani nedělali žádné spec.vyšetření,nebo odběry.Prostě mimi se přestalo vyvíjet,v 9tt mělo velikost 6-7tt.Prý se to stává docela často,dr.říkal,že tak teď končí v prvním trimestru každé páté těhotenství.Nejhorší pro mě bylo,že já jsem neměla vůbec žádné potíže,bolesti,krvácení,prostě nic a pak mi při kontrole dr.řekl,že nevidí srdíčko ☹

semy.cz
18. zář 2009

aha, tak to mě moc mrzí...tohle je vždycky smutný ☹ tak ti přeju aby příští těhu už dospělo ke zdárnému konci 🙂

katyna6
18. zář 2009

semy-no,za pár týdnů se zase chceme začít snažit,tak hrozně moc doufám,že jsme si tu smůlu už vybrali a bude to všechno v pořádku od začátku a po krásný konec 😉

já se teď rozloučím,musím už běžet.Tak zase brzy ahoj 🙂

semy.cz
18. zář 2009

tak ahojky 🙂

avally
19. zář 2009

Ahojky holky 🙂 ,

narazila jsem na tuto diskuzi, také bych se ráda přidala 😉 . Je mi 30 a koncem srpna jsme se začali snažit o miminko.

Všem snažilkám přeji ať se brzy zadaří vytoužená miminka 😵

katyna6
20. zář 2009

avally-ahojky,jsem tu taky skoro nová,ale vítám Tě.Čím víc nás bude,tím líp bude utíkat čas,než se budeme všechny těhulit 😉 😀

sblanch
20. zář 2009

Ahojky všem, stejně jako avally jsem teprv dnes zjistila vaše stránky.
V srpnu mi bylo 31 a tuto středu jsem byla na svém (a doufám že i posledním 😉 ) IUI. Chodím na obilňák do Brna, jsem tam spokojená.
Všem držím pěsti, ať jste brzy těhu, bříška sluší všem ženám 🙂

semy.cz
20. zář 2009

ahojky...🙂

vítám novou tvář 🙂..sblanch tak ať se to první podaří a je zároveň poslední....🙂

semy.cz
20. zář 2009

jé dvě nové tváře...už nějak blbě čtu 🙂

avally
21. zář 2009

Ahojky holky 🙂 ,

děkuji za přivítání a také tady vítám novou snažilku 🙂.

Holky chtěla bych se Vás zeptat jestli berete nějaké vitamíny nebo máte nějak upravený jídelníček?
Já zatím beru jen kyselinu listovou, přemýšlím ještě o Femibionu. A co se týče jídelníčku, vždycky jsem se stravovala docela dost nepravidelně, tak teď se snážím dbát na zdravou životosprávu.

sblanch
21. zář 2009

avally: vitamíny beru už dlouho, jako prevenci, a asi před rokem jsem přešla na Centrum babyplan. Má to mít složení právě pro snažilky a pak pro 1. trimestr. Ještě jsem si koupila listovku, ta se hodí pořád.
Femibion je co? Nějak mě tyhle věci unikají.
A jím normálně, snažím se hodně ovoce a zeleniny, ale ne vždy se to daří 😉 A samozřejmě žádný stres, ale to bych musela zůstat doma, což by se manžovi nelíbilo 😀

semy.cz
22. zář 2009

Ahoj holky 🙂

aval já jsem začala brát Calibrum Babyplan když jsme se začali snažit o mimi..to bylo loni v dubnu..brala jsem ho asi půl roku ale hodně jsem po něm přibrala, musela jsem kvůli tomu i měnit svatební šaty 4 dny před svatbou (byla v srpnu 08)...takže od té doby beru jen kyselinu listovou a až budu těhu tak zase začnu brát nějaký komplex vitamínů....
jinak stravování..většinou jím normálně....občas zdravěji, občas né úplně zdravě..jak kdy..prostě podle chuti....

majka12
22. zář 2009

Ahoj holčiny,

já když jsme se začali snažit, tak jsem brala listovku, Calibrum baby plan a pila čistící čaje a spoustu dalších blbin a bylo to k ničemu. Po půl roce mě to přestalo bavit a všechno vyhodila a řekla jsem si že začnu až budu těhotná. Jediný co jsem po laparce brala byl Jeřáb ptačí - 3 měsíce a třetí měsíc se zadařilo, ale nevím jestli to bylo laparkou nebo jeřábem. A třeba ani jedním, já fakt nevím.

semy.cz
22. zář 2009

tak jeřáb jsem si taky teď koupila..od příštího měsíce ho začnu užívat....ale stejně se nejdřív musí vyřešit ten manželův problém....

katyna6
22. zář 2009

Ahoj holky,přeji odobré ránko 🙂

semy.cz
22. zář 2009

ahojky katy a majko 🙂

katyna6
22. zář 2009

semy-já teda užívám jen listovku,před pár dny jsem dobrala Cal.Babyplan-co my zbyl ještě z těhu.Ale nevím,k čemu je ten jeřáb ptačí?

semy.cz
22. zář 2009

katy:

Jeřáb ptačí
Příznivě ovlivňuje hormonální sféru, hlavně při hypofunkci. Vhodné pro úpravu menstruačního cyklu, sterilita, klimakterické potíže. Spolu s jeřábem oskeruše likvidující cysty. Řěší: Gynekologické výtoky, klimakterium, menopauza, menstruace, myomy, neplodnost.

je to prostě taková šikovná bylinka 🙂

majka12
22. zář 2009

Mě teda jeřáb dobře upravil cyklus ( to teda mohla i ta laparka 😅 )- hlavně zkrátil a když jsem si před tím myslela že mám ovulaci, tak s jeřábem jsem to věděla na 1000% - to byla ovulka jak z učebnice 😀 Od tý doby nedám na bylinky dopustit - žádný prášky, jen bylinky. 🙂

avally
22. zář 2009

Ahoj holky,

sblanch - Femibion jsou těhu vitamíny, něco podobného jako je Calibrum baby plan. Akorát je tam trochu víc vitamínů.
Já ten Femibion začnu brát až budu těhu. Je docela drahý a člověk nikdy neví za jak dlouho se zadaří...

Jé s jeřábem ptačím jsem se ještě nesetkala 😅 .

Holky a máte nějakou zkušenost s kontryhelovým čajem?

semy.cz
22. zář 2009

aval já piju kontryhel už asi 3 měsíce 🙂 pomohl mě hlavně v tom že už nemám tak silnou a bolestivou menstruaci, takže jsem ráda 🙂
akorát pozor jestli ho budeš pít, tak se má pít jen od začátku cyklu do ovulace..pak až do případného těhu by se neměl pít, protože roztahuje dělohu a jakoby to tam uvolňuje...🙂
piju ho 2x denně 🙂

avally
22. zář 2009

semy děkujii 🙂

gejbule1
22. zář 2009

Ahoj holky,ráda bych se k vám přidala jestli vám to nebude vadit.Nyní jsem skoro týden po revizi.Zamlklý potrat v 10tt.Protože už mám těch potratů za sebou víc jsem zoufalá.Začala jsem už v 17letech s dětmi.Dospělé dcery jsem měla brzy/s býv.manželem a bez problémů/.Nyní se s druhým manželem už 4.roky snažíme o miminko.Nejdříve jsem 3x potratila a pak se nám konečně narodila krásná dcerka.Teď bychom chtěli ještě prcka ale bohužel jsem opět po 2.potratu.

rakosnicek75
22. zář 2009

Ahoj holky, vítám mezi nás nové snažilky, Pěkně se nám to tady začíná rozrůstat.
Já už mám nafasovány léky a teď čekám na mrchu a začnu simulovat. Už mám bohužel poslední pokus. 😢
Tak se snažím myslet na jiné věci, protože psychika dokáže hodně:
Tak zatím ahoj 😀

gejbule1
23. zář 2009

Ahojky,tak jsem se vrátila z kontroly.Vše je v pořádku.Děloha čistá.Jsem prý opět připravená.Ale já si nechala napsat antikoncepci abych tam příští měsíc nebyla znova.Otěhotnění není problém ale udržet to těhotenství se mi nedaří.Bavila jsem se s ním o dalším vyšetření.Říkal že mě pošle kam budu chtít ale myslí si že nic nenajdou .Protože podle něj jsem v pořádku a bohužel máme smůlu.Kdyby to prý byl problém nás obou tak nebudu mít Lucku.Jenže já samozřejmě nevím kam chci poslat ale to jsem si uvědomila až doma.Ale napsal mi doporučení do poradny reprodukční imunologie do Prenatalu.Tak jsem tam volala a mají volno už 27.10.Tak to je za chvíli.Tak jsem na to šíleně zvědavá.Byla jste některá na v téhle poradně?

katyna6
23. zář 2009

pěkný den hoky 🙂

gejbule-vítám tě tady a blahopřeji ke kontrole.Zas je o jednu starost míň,ne? 😉 a taky už dopředu držím palečky,ať i na tom dalším vyš.nenajdou nic špatnýho a ať se vám mimísek brzo podaří!

rakosnicek-moc moc štěstíčka k poslednímu pokusu! 🙂

majka12
23. zář 2009

holky, moc vám všem držím palečky ať se brzo zadaří. Psychika opravdu dokáže hodně a ať jsem chtěla sebevíc na to nemyslet, stejně jsem si pořád připadala že mi po tý třicítce snad s každým cyklem ujíždí vlak závratnou rychlostí do nenávratna. A taky když jsem na tom byla psychicky nejhůř, tak mi taky stávkovalo tělo a nefungovalo tak jak mělo, takže souvislost s tím určitě je. I když je hodně těžký zůstat nad věcí když je vám přes třicet, dlouho se nedaří a všichni kolem vás zvesela těhotní a rodí.

gejbule1
23. zář 2009

majka 30let je krásný věk.Co mám říkat já.40 za dveřmi.To ti je pak líto každého měsíce který musíš čekat.A ve 42už mimi zkoušet nechci.Jak jsem už psala.S manželem jsem 6let a 4roky chceme miminko.Manža je mladší /34/a byl bezdětný,tak bylo jasný že bude mimčo chtít.Když se nám nedařilo tak jsem si ho nechtěla ani vzít.Vzali jsme se až když byly Lucce 2.měsíce.Je smůla když toho pravého potkáš až takhle později.
rakosnicek taky držím pěsti ať vám to vyjde 🙂.

majka12
24. zář 2009

gej- 30 pryč 😀 Je pravda že jsi starší, ale zas na druhou stranu já ještě žádné děti nemám. Určitě vám to vyjde - musí 😉 Manžu chápu a chápu i tvůj postoj - důležité je, že jste našli jeden druhého a mimčo se určitě taky ještě podaří. Je hrozný to čekání a promarněný každý měsíc tím víc co už máte za sebou 😔