Snažilky po třicítce, přidejte se.

bbrita
6. únor 2008

Tak už jsem se sem taky dostala. Je mi 31 a neúspěšně se snažíme o miminko. Vloni jsem prodělala těžký zánět, tak o to menší mám naději na úspěch. Vztah s přítelem mám v tomto ohledu úžasný, ale přeci jen - je to chlap. Jste na tom někdo podobně?

georgik
22. dub 2008

Kami: jeste k tomu bazénu: já jsem po návštěvách bazénů s chlorovanou vodou měla vždycky problémy, tak 14 dní po každém plavču jsem běhala po doktorech.... převážně se teda jednalo o gyn.problémy, navíc jsem vždycky byla když jsem vylezla z vody samej rudej flek... takže si myslím, že tou chlorovanou vodou asi nejspíš bude.....

dckami
22. dub 2008

Georgik,
já jsem na to jako ty. Také po návštěvě bazénu většinou chytnu mykozu, takže s nima raději nechodím 😠 , ikdyž mě to mrzí, nevidím její pokroky... Je zvlášní, že v létě mi venkovní bazény nevadí, ale jakmile vlezu do krytého bazénu je problém ☹ .
Jsem moc ráda, že jí nic není. 😵

georgik
22. dub 2008

kami,
mně venkovní taky nic nedělají, i když pro jistotu to řeším preventivně tamponama.... i když mi dr.říkal, že to beztak moc nepomáhá ☹
jj, důležité je, že je malá v pořádku 🙂 a ty pokroky uvidíš v létě 🙂

bbrita
autor
22. dub 2008

Já taky do bazénu nemůžu. Bohužel. vždycky mám pak nějaký výtoky. Ale dřív jsem to celkem dobře řešila preventivním zaváděním Fermalac kapslí. Jsou to kapsle s přirozenýma poševníma bakteriema. Teď ale do bazénu nechod´ím, nechci si to snažilkování ještě zbytečně komplikovat rizikem nějakého zánětu....A to byla moje jediná sportovní aktivita za hnusnýho počasí... Takže teď nedělám nic... 😖

dckami
22. dub 2008

Holky,
tak já včera dobrala antibiotika na chlamydie, v úterý za týden jdu na stěr, zda to svinstvo zmizelo 😕 , doufám, že jo. Také jsem si hned volala do Pronatalu a jedu tam pro změnu ve středu 30.4. odpoledne a domluvíme se na stimulaci na červen. Tak uvidím, jak bude naše snažení pokračovat. 😉

georgik
22. dub 2008

kami: drzim palecky, at jsou vysledky v poradku!!!!
snažení bude pokračovat k miminku 🙂

brundik
23. dub 2008

Ahoj holky 😉
Dneska mi prisly vysledky z genetickeho vysetreni, zjistili mi heterozygotni mutaci C677T v MTHFR genu. Musim mit proste vsechno, ikdyz tole je pomerne dost caste.
Do konce tydne si uzivam dovolenou, jsem nastydla, tak se budu trochu lecit. Na vikend jedeme pryc na neodlozitelnou akci 😀, musim byt zdrava.
A vcera jsme holky, byli podepsat smlouvu na byt. Mel by byt volny 27.7. 🙂 Takze nastoupime v monterkach a zacnem tam radit 🙂

evamik
23. dub 2008

Brundik, z toho si nic nedělej - já ji mám taky (tedy asi ne přesně tuhle, ale taky heterozyg.). To má fakt asi 50 % lidí! 🙂

bbrita
autor
23. dub 2008

brundik gratuluju k bytečku! Vloni jsem si pořídila taky byt. Sice jen maličkej, 2+KK, ale je můj! To je super pocit...

dckami
23. dub 2008

ahojky,
můžu se zeptat, co to je ta heterozygotní mutace 😕 , jak se to projevuje? Dá se to vyléčit a brání to těhu??? Nikdy jsem o tom neslyšela...

evamik
23. dub 2008

Dckami, vyléčit se to rozhodně nedá - je to genet. záležitost, ale má to hodně lidí, kt. o tom ani neví a mají děti... Záleží, o jakou mut. konkr. jde, ale nejsem genetik...

dckami
23. dub 2008

Ách jo. Koukám, že všechny máme spoustu problémů..........

Ale věřím, že se i my "snažilky po třicítce" brzo dočkáme a budou z nás šťastní rodiče 😵

brundik
23. dub 2008

Odbehla jsem si do mesta, chtela jsem juknout na pouzdro na sportovni bryle pro manzela, ale nakoupila spoustu veci, ktere jsem neplanovala 😀
Bbrita, taky se moc tesim do sveho, jeste tam bude spousta prace, na kterou se budemem moct vrhnout v srpnu, ale i na to se tesim 😵
Evamik, prave ze vim, ze to je celkem bezne, takze me to zas tak netrapi, ale muze to zpusobovat komplikace navic 😒 Treba to souvisi i s zanetem zil, ktery jsem mela asi ve 20. Jak uz jsem dneska jinde psala, nejlepsi je to nemit a kdyz uz to clovek ma, tak je lepsi to vedet.
Dckami, heterozygotni mutace znamena, ze mutace je jen na jedne alele v genu pro MTHFR, genu, ktery je dulezity pro metabolismus kyseliny lisovy a homocysteinu. Homocystein se hromadi v krvi. Pokud je zmutovane obe alely, tak je to homozygotni mutace, takze jsem porad ten lepsi pripad 😀
Projevit se to nemusi vubec, ale je vetsi nachylnost na tromboticke potize a kardiovaskularni nemoci, preklampsii v tehu a muze byt zvysena potracivost.
Asi to pro me bude znamenat se dopovat vic vitaminem B a listovkou, to me neva, mozna jeste nejake jine leky. Nekdo si v tehu picha i injekce, to bych taky ustala, ale kdyby se me to netykalo, bylo by lespi 😉
Jinak moje kamaradka ma tuhle mutaci taky a ma krasnou holcicku a ted je znovu tehu 😵

brundik
23. dub 2008

Dckami, budou, budou, vubec si nemyslim nic jineho 😉

brundik
24. dub 2008

Ahojda holky 🙂 Je to parada nevstavat do prace 🙂 Sice mi budik zvoni v 5 na mereni, ale to zase vytuhnu. I prestoze porad litam, venku, doma, a dovolenou na vymarodeni vyuzivam minimalne k lezeni, tak mi je trochu lip. Za chvili pujdu shanet pouzdro na cyklobryle, ktere jsem vcera nesehnala. Tak snad budu uspesnejsi.

dckami
24. dub 2008

ahojky,
u nás je krásně, svítí sluníčko 😀 . Odpoledne jdu pro malou do školky a jedeme do města, potřebuje sandálky a tašku do školy. Tátu máme na služebce a vrátí se až ozdě večer, tak jdeme utrácet.... 😅

bbrita
autor
24. dub 2008

brundik moje kámoška si taky celý těhotenství píchala injekce proti srážlivosti krve, a dokonce do břicha! To je děsná představa. ale má už dvě děti a jinak bylo vše v pohodě. taky měla zánět žil asi ve dvaceti a i dokonce embolii. Pak měl embolii i její táta, tak to asi mají dědičný. Co my ženský musíme všechno vytrpět....

georgik
24. dub 2008

ahojky holky 🙂
měla bych "přiblblou otázku" 🙂 protože jsem úplnej začátečník v měření BT, chtěla jsem se zkušenějších zeptat, jak dlouho před MS začne klesat teplota 🙂 Díky moc

evamik
24. dub 2008

Georgik, koukni na www.merenibt.xf.cz - to jsou str. Len a je tam o tom všechno! 😉

bbrita
autor
26. dub 2008

nikde nikdo? Chjo, ty víkendy. A já sama doma. Tak jdu asi žehlit. To tu dlouho nebylo, že? 😀

evamik
26. dub 2008

Ahoj Brit, tak jak je?? Už je Ti líp?

bbrita
autor
26. dub 2008

Ahoj Evi! Fyzicky mi je asi o 90%lip, ale psychicky to stojí pořád za ho*no... Jinak čekám na MS a dál se uvidí. Musím na ko na gyn., poradit se co dál, jestli se můžu snažit aspoň bez hormonů. Prozatím... Jak Ty?

evamik
26. dub 2008

Brit, to je mi fakt líto - takový komplikace... 😒 Ale jak říkám, kamarádka má tady arytmii a navíc štítovku - ty léky se jí vzájemně "tlučou", takže když brala clostil, tak jí vezli do nemocnice... Ale dneska má ročního chlapečka! 🙂
Já mám opět typické poclostilové příznaky - jsem unavená, hrozně nervozní a vůbec se cítím nic moc... Už jsem se rozhodla, že když to teď nevyjde (s čímž fakt počítám), tak jdu na IVF!

bbrita
autor
26. dub 2008

no, mě se to právě taky tluče. Léky na arytmii mi vaděj na astma. A tu arytmii mi nejspíš vyvolal Utrogestan. A ta Tvoje kámoška pak otěhotněla přirozeně, nebo jak? Brala hormony i když jí po nich bylo zle?
Mě právě děsí, že mi zakážou hormony úplně a já bez nich nebudu schopná otěhotnět...

evamik
26. dub 2008

Brala víc léků na arytmii a otěhotněla 2. měsíc při clostilu...

dckami
26. dub 2008

ahoj,
zdravím při sobotě - co děláte, že tu nikdo není??? My jsme jeli na chatičku ještě douklidit, posekat zahradu a tak, bylo fakt krásně, zítra jedeme zase, ještě jsem tam nechtěli spát. 😉

Jinak mám špatné zprávy 😠 , manža byl v pátek na urologii, chlamydie má také, takže už 14 dní bere antibiotika a hned dostal další.... Jeho doktor chce ještě vidět mojí zprávu z laborky, kde diagnostikovali chlamydie - prý proto, aby viděl, jaké další vyšetření dělali a zda ta druhá antibioitka mám brát i já 😲 . NO, moc tomu nerozumím, ale v úterý jdu na gyndu, tak sand mi to moje dr. vysvětlí....

Tak hezkou neděli. 😵

bbrita
autor
28. dub 2008

ono ani při pondělku tu nikdo není..... 😖

Kami, ty to taky nemůžeš mít jednoduchý, že?

dckami
28. dub 2008

Nene, nic u nás nejde jednoduše. Nejhorší je, jak ten čas letí. Vždyť už se snažíme bez měsíce 2 roky 😠 a miminko nikde. 🙄

bbrita
autor
28. dub 2008

to je fakt síla.... no, já mám teď utrum a než se to opět rozeběhne, budeme mít rok snažilkování za sebou. je to síla. Četla jsem, že pokud žena neotěhotní za rok snažení, je považována za "neplodnou" to jsou teda vyhlídky...

evamik
28. dub 2008

Bbrit,to je myšleno, jako že se to pak začíná řešit - ne že jsi neplodná! 🙂