Snažilky po třicítce, přidejte se.

bbrita
6. únor 2008

Tak už jsem se sem taky dostala. Je mi 31 a neúspěšně se snažíme o miminko. Vloni jsem prodělala těžký zánět, tak o to menší mám naději na úspěch. Vztah s přítelem mám v tomto ohledu úžasný, ale přeci jen - je to chlap. Jste na tom někdo podobně?

bbrita
autor
28. dub 2008

ne, bylo tam napsáno, že žena je považována za neplodnou.... asi teda spíš chápu za přirozeně neplodnou....
Taky psali, že ve dvaceti stačí k oplození průměrně 3 cykly, ve třiceti 8 a ve čtyřiceti 20...

dckami
28. dub 2008

Bbrit,
se mnou moje dr. 18 měs. nic nedělala, kyž jsem šla v listopadu sama do Pronatalu, tak mi řekli, že po 30. roku věku je za neplodnost považován neplodný styk nad 6 měsíců. Tak si vyber 😕 . Ale těší mě, že alespoň vím, proč nám to celou dobu nešlo ( štítná žláza, protilátky proti spermiím, chlamydie) a teď, až manža dobere antibiotika a chlamydie budou negativní, můžeme pokračovat a snažilkovat se i sami. 😀 Zítra jdu na kontrolu a stěr, tak doufám, že výsledek bude negativní a v červnu bychom mohli jít na další IUI. Večer jsme měli s manžou velkou rozmluvu a domluvili jsem se, že pokud nám nevyjde 6x IUI ( zatím jsem byla 3x), tak koncem roku zkusíme IVF.

A co ty, už je ti lépe?

bbrita
autor
28. dub 2008

já tak nějak přežívám.... včera jsem byla s kamarádkou a jejíma dětma chvíli venku. bylo tady nádherně, teplo jak v létě. a večer jsem z toho byla totálně vyřízená. jsem jak invalida. Ve středu jedu na kontrolu na internu, tak jsem zvědavá,co mi řeknou. Jinak čekám na MS a pak si chci domluvit konzultaci na gyn., co se mnou dál....

brundik
28. dub 2008

Ahoj holky 🙂 Moc vas zdravim, v patek jsem na vas ani nestihla kouknout. Uzili jsme si super vikend. Kazdy rok touhle dobou jezdime na kulickovy turnaj a letos se nam jako tymu darilo, v jednotlivcich, konkretne u me, to nebyla zadna slava, ale propadak taky ne, proste prumer 🙂 Je to bezva odreagovani, dospeli se bavi jak deti 😀
Ale furt mam rymu a to me zere.

bbrita
autor
28. dub 2008

holky nebyla jste někdy některá v lázních na relaxačním pobytu?

brundik
28. dub 2008

Bohuzel za neplodnost se opravdu povazuje neschopnost paru pocit dite behem jednoho roku pri nechranenem styku. Zni to hrozne, ale ja uz jsem si na tu diagnozu primarni infertilita docela zvykla, vidam ji napsanou uz celkem dlouho na papirech od doktoru 😖

dckami
28. dub 2008

Tak já mám v papírech psanou diagnozu N 979 sekundární sterilita 😢 😒

Doufám, že se to brzo změní a budem mít třeba pracovní neschopenku a diagnozou těhotenství 😀 😀 .

deren
29. dub 2008

Jdu si za Váma po delší době postesknout. Tento měsíc stimulace na IUI opět nevyšla. Ač doktor hledal ultrazvukem snad čtvrt hodiny (jauvajs - ještě druhej den mě bolelo břicho), tak nenašel ani jeden snaživej folík. Tak mi mapsal dvojitou dávku Clomhexalu a až doma jsem zjistila, že mi zapomněl na recept napsat druhý prášky - aby se mi vůbec dostavila MS. Asi toho měl moc.... 😖 Tak se teď spoléhám na přírodu.
Tak jsem si alespoň zase nasadila bylinky a do psychyky jsem si nasadila víra tvá tě uzdravila" 😀

A ještě jeden povzdech. To se to říká nemyslet na otěhotnění, když člověk musí myslet na to, aby si pravidelně vzal meducínu.....

ivkaj
29. dub 2008

Dckami, docela mě zarazilo, že u ženské po 30 se za neplodnost považuje neplodný styk nad 6 měsíců 😕 Máme za sebou "už / teprve" pět měsíců tak přemýšlím, kdy to vlastně začít řešit . . .

bbrita
autor
29. dub 2008

ivkaj lepší je počítat to na cykly, než na měsíce. protože ne každý měsíc je jeden cyklus.... Mě teda Dr. poprvé řekl, že máme zkoušet 6cyklů a pak mám přijít a něco s tím uděláme..... Pak mě rovnou udělali HP, přítelovi spg a dal mi hormony. Já je teda začala užívat až za další cyklus, protože jsme se s přítelem dohodli, že nejdřív počkáme na výsledky. Je ale fakt, že já jsem si už před tím měřila BT a dle UZ jsem věděla, že ovu mám, sice pozdě, ale mám....

ivkaj
29. dub 2008

Jo jo, ani já to nepočítám na měsíce, takže prostě po 6cyklech snažení a hotovo. BT už měřím od začátku, k k tomu ovu testy, takže se snažíme jak se dá ;o)

bbrita
autor
29. dub 2008

no, a ovu teda máš?

dckami
29. dub 2008

ahoj,
tak já jsem doma, moje dr. mi udělala preventivní prohlídku a nabrala stěr, který jsem si musela odvést sama do laboratoře. 😖 . Výsledky budou za týden, tak uvidíme.

Zítra ještě dalšímu dr., tentokrát jedu do Pronatalu domluvit iui na červen 😕 , snad už do té doby budeme oba v pořádku. Vlastně bych měla zkonzultovat možnost hormonální stimulace před iui. ....

ivkaj
29. dub 2008

bbrita, jo jo, ovul mi vyznačí jak FF podle teplot, tak i ovu testy vychází pozitivně.

dckami
1. kvě 2008

ahoj kočky, doufám,že jste včerejší čarodějnický rej přezili ve zdraví.

To já byla včera v Pronatalu a budu brát Clomhexal od 3 dne cyklu 2tbl. denně, mělo by mi narůst víc folíků a potom půjdu 9-11 den na utz a když to bude dobrý, tak v červnu na IUI . 😉 😀

bbrita
autor
3. kvě 2008

halooooo kde jste kdo? To už jste všechny těhotný..??? Mě dnes klesla teplota, takže čekám mrchu každou minutou.... ☹ ☹ ☹

dckami
3. kvě 2008

bbrit,
já jsem taky, odběhla jsem z kuchyně. U nás je krásně, za chvíli jdeme do divadla-holka má vystoupení a potom se chystáme na chatu, budeme grilovat, mňammm 😀 😀 😀

pink_blossom
3. kvě 2008

Ahoj holky,můžu k Vám?

bbrita
autor
3. kvě 2008

ahoj pink... pojď a něco nám o sobě napiš...

bbrita
autor
3. kvě 2008

kami ty jsi snad jediná stálice.... kam se všichni ostatní poděli? Některé už asi chodí na těhulky a mají úplně jiný starosti.... 😖

evamik
3. kvě 2008

Bbrit, já jsem tady! 🙂 Jak Ti je, už je to lepší??

aquila
3. kvě 2008

Ahoj holky, já jsem tady taky. Chodím teď víc na 1.IVF, protože mě to brzo čeká, ale jinak vás pořád sleduju, hlavně kolik těhulí tady přibylo.

evamik
3. kvě 2008

Aquil, přesně tak... Já to taky pořád sleduju, ale celkem nic se tu neděje... 🙂

bbrita
autor
3. kvě 2008

no jo, když to tu budeme všichni jen sledovat, tak to se tu asi nic moc dít nebude.... 😀

bbrita
autor
3. kvě 2008

evamik je mi líp. možná jsem si na to už zvykla. ale stejně nic moc dlat nemůžu, po námaze je mi vždycky o mnoho hůř. Byla jsem na vyšetření na kardiologii a dali mi jiný prášky, tak uvidím....
A jak Ty? jak je?

evamik
3. kvě 2008

Bbrit, 😀... A je Ti líp?

malaika
3. kvě 2008

holky, tak jsem se k vám chtěla připojit, ale sežralo mi to celý příspěvěk ☹ a na přítelově stupidní klávesnici je to vopruz 😝

evamik
3. kvě 2008

Malaika, tak to zkus ještě jednou a pro jistotu si dej před odesláním ctrl+c. 😉

ivomal
3. kvě 2008

Ahojky, já jsem jen nakukuju,nějak nemám co psát.....furt je zatím vše při starém....dobrala jsem Norethisteron, MS přišla a odešla a zahájili jsme snažilkování...za tři dny mě čeká prví Provera....nějak jsem se na snažilkování přestala soustředit, máme starosti s domečkem a stres v práci a fakt mám toho kolem nějak víc....

rioko
4. kvě 2008

ahoj holky, já to tady taky sleduji, jen se moc nezapojuji. momentálně stimuluji na IUI injekcemi Menopur, dnes jsem byla na ultrazvuku - jsem 7 DC a reakce nic moc, mám dva malé folíky 5 mm a 7mm jinak několik malinkých. Tak mám zvýšenou dávku na 2 ampule denně a ve čtvrtek další ultrazvuk. Jsem z toho docela zklamaná, nějak jsem myslela, že když jsou to injekce,tak to bude lepší ( předtím jsem brala Clomhexal a měla jsem 7 folíků, ale jen jeden dost velký)