Snažilky po třicítce, přidejte se.

bbrita
6. únor 2008

Tak už jsem se sem taky dostala. Je mi 31 a neúspěšně se snažíme o miminko. Vloni jsem prodělala těžký zánět, tak o to menší mám naději na úspěch. Vztah s přítelem mám v tomto ohledu úžasný, ale přeci jen - je to chlap. Jste na tom někdo podobně?

ivomal
11. čer 2008

Ahojky holky, takže dneska mi udeřil 18 CD, tzn. podle mého dr. začít baštit Proveru... včera jsem si zkusila udělat Ovu test a nic...., doufám, že do soboty dorazí, protože pak jsem dva dny mimo domov 😖 a jak znám zákon schválnosti.... držte palce, aby ovu dorazila včas🙂... dneska má manža narozky, takže jdu dělat slavnostní véču a pak pečovatelku. 😉 K narozkám si přál jedno odpoledne v lázních...takový wellness s masáží, koupelí ve vodě se solí z mrtvého moře a bahenní zábal, prostě totální relax a místo kytky chtěl autíčko (sbírá modely...ty jo, bych nevěřila, jak je to drahý). Dneska bude mít domácí lázně a profesionálům ho svěřím za 14 dní🙂)))

andy24
11. čer 2008

Ahoj holky
dckami,luzz jsem na vás zvědavá jak dopadnete,držím vám palečky.Já jsem se dneska dozvěděla že už u nás v Liberci dělaj taky inseminaci,tak uvažuju jestli místo do Gestu nebudu chodit k nám do Liberce.Co myslíte 😒 Takle jsem musela i kvuli ultrazvuku do Prahy a tady bych to měla kousek.A příští rok tady budou dělat i ivf.Mě když tet nezabere clomhexal,coš mě málo kdy zabral tak mě čekaj injekce ☹ tak jsem luzz na tebe zvědavá jak ti zaberou

danysek1
12. čer 2008

Ahoj taky se hlásím mezi vás.

je mi 32, snažíme se přes rok a vypadá to, že bez lékařů to asi nepujde. Počítám s tím že od září přejdem do nějakého CAR. Měnila se mi doktorka na gyndě jdu tam koncem června na preventivní prohlídku tak uvidím.

Jinak už z toho mám docela nervy. Poslední dobou se mě každý ptá co a jak. Nebo zase řeší jestli to nemáme
nechat ještě být. Fakt už mě to nebaví.

Jak jste to řešily?

brundik
12. čer 2008

Ahoj holky, tak vam sem nakopiruju, co jsem psala jinde, abych to nemusela psat znovu: hlasim se z domova Vcera se propousteni nekonalo, ja to proste musim mit vzdycky nejake spesl Takze muj nalez vypada tak, ze deloha bez myomu, polypu v poradku, vajecniky v poradku, levy vejcovod volne pruchozi, pravy pruchozi s obtizemi, zvetseny se znamkou chronickeho zanetu. Rozrusovali rozsahle srusty vejcovodu se strevem hlavne na prave strane (to je ten zatraceny slepak). Takze nemam jednu jizvicku, jak je bezne, ale mam 4. Bricho je strasne natekle, hlavne podbrisek a hodne citlivy na bolest. A asi je zvetsene jeste od toho plynu. Doufam, ze splasknu. A s tim propustenim, vcera mi rekli, ze vzhledem k tomu, ze operace byla blizko strev budu dostavat kasovitou stravu, aby se rozbehlo traveni a pusti me, az budu mit stolici. Tu jsem jeste dneska rano pri vizite nemela, ale pry kdyz pracuji streva, a ty teda pracovaly 😀 , tak se snad stolice rozbehne doma. Tak volam manzelovi, ze si pro me muze prijit, domluvili jmse se na devatou. Po snidani jdu na zachod a sestricka me zastavi s tim, ze me domu prece jen nemuzou pustit bez te stolice, protoze jsem mela po slepaku nepruchodne streva, tak chteji mit jistotu. Tak jsem rikala, ze jdu ted akorat na zachod, ze se budu snazit, ale snazit se se zasitym brichem, jde dost mizerne, ale nakonec se povedlo 🙂 Takze me manzel v devet odvezl domu.
Musim rict, ze sestricky byly milionove a maximalne se snazily pobyt v nemocnici zprijemnit, rozdavaly usmevy, byly super 😵 Ted v utery uz jsem domluvena na stehy k memu doktorovi.
Nevydrzim moc dlouho sedet, tak jdu do hajan 😉

dckami
12. čer 2008

Brundi,
zdravím tě a vítej znovu mezi námi. Je fajn, že to máš za sebou, já mám 3 jizvy - 1 v pupku , další v podbřišku uprostřed a třetí vlevo. Všude to dělají jinak. Takže se ukryjí pod kalhotkami. Ale stehy jsem měla vypadávací, takže jsem už nikam nemusela na vyndání. Tak hezky odpočívej, ale musíš i chodit, aby z tebe odcházel plyn, mě to ještě týden po laparce zlobilo, bolelo mě to pod žebry a ramena, bylo to hrozný. 😠 Na jak dlouho plánuješ neschopenku? Já jí měla skoro 3 týdny.

Vítám novou snažilku 🙂 Nic si z toho nedělej, u nás je to stejný, každý se ptá, zda plánujeme 2. dítě a co mám říct??? Ano, už 2 roky??? Blízcí přátelé to vědí, že jedzdíme do Pronatalu a ostatní ať si trhnou nohou. Nic jím do toho není. Pro mě osobně jsou nejhorší kamarádky, co hned otěhotní a nechápou, že někomu to prostě hned nejde. Jako moje švagrová, povedlo se jim to za 3 měsíce a teď vyžaduje, aby okolo ní všichni skákali, hned se hodila marod a dr. řekla, že jezdí na služební cesty, proto chce neschopneku. Pravda to není, ale to je jedno, prostě chce být doma, vždyť jí brácha uživí 😒 NOn ic, nechci se k tomu moc vyjadřovat, je to potvora.

evamik
12. čer 2008

Brundi, držím palce, ať je Ti brzy dobře!! Tak snad se teď podaří!!! 🙂
Danysku, my jsme se snažili něco přes půl roku, pak jsme šli do CARu a začala jsem cvičit Mojžu a ještě jsem pro jistotu zkusila jednu alternativní léčbu... A po roce a něco to vyšlo! 🙂 Takže nesmutni a jdi co nejdřív do CARu! Taky bych doporučila tu Mojžíšovou - myslím si, že na tom, že jsem otěhotněla, má hlavní zásluhu...

brundik
12. čer 2008

kami, ja mam to svoje bricho uz pekne rozparany, po slepaku a strevnich srustech, takze jizvicky me netrapej a tyhle jsou opravdu pidi 😉
Chodit to ja chodim, ale ten plyn me tak netrapi jako to bolave natekle bricho. Ale manzel rikal, ze od vcerejska uz je splasklejsi 🙂 Zrovna jdu neco zdlabnout. Jinak neschopenku doporucujou v papirech, ktere jsem dostala 7-14 dnu. Ja jsem chtela 14, ale uvidim, jak se budu citit a pak se domluvim s doktorem.
Danysku, ja jsem to po roce zacala resit s obvodnim doktorem, ten muze udelat zakladni vysetreni jako hormonalni profil a spermio. Ale kdyz pujdes rovnou do CARu nic tim nezkazis.
Jinak my se snazime pres dva roky, ale me uz na zacatku bylo jasne, ze to nebude uplne zadarmo, kdyz se podivam, co mam za sebou za prodelane vykony 😒 Takze postupuju krucek po krucku 😉

dckami
12. čer 2008

holky, s návštěnovu CARu je to hodně individuální - my jsem tam šli, protože moje dr. se mnou NIC nedělala 😖 , po roce poslala manžu na spg, se mnou nic, ani horm. profil. Bohužel u nás nejsou gynekologové, takže jí nemohu změnit, jiný mě nevezme. My šli tedy do CARu sami bez doporučení a jsem za to moc ráda, u nich si nepřipadám jako hypochondr a vidím, že s námi něco dělají. Po 2 neúspěšných IUI jsem šla na laparku a při ní mi zjistili chalmydie, manžel je měl také a pravděpodobně to byla příčina neplodnosti. Nyní jsem přeléčení antibiotikama a kontrolní vyšetření máme oba OK. Nic jiného mi nezjistili - pouze minimální poruchu štítné žlázy - beru Letrox a měla jsem protilátky proti spermiím, ale po Prednisonu a několikaměsíčním chráněném styku jsou negativní.
Tak doufám, že jsme to špatné už vybrali a brzo se nám vytoužený druhý potomek zadaří. 😵

dckami
13. čer 2008

ahoj,
kdepak jste??? Dneska žádná návštěva???
Pátek 13. se fakt "povedl" ☹ , je mi zle - zrovna jsem to dostala. O 3 dny dříve, jsem hrozně smutná, tento měsíc jsem věřila, že by to mohlo konečně vyjít........ 😢 Vždyť už se snažíme celé 2 roky.

brundik
13. čer 2008

Kami, ale prichod MS prece neni tragedie 😉 Ja vim, kdyz si clovek rika, ze ted to vyjde a ono to nevyjde, tak je o to vetsi zklamani. Ale zkus se nad to povznyst 😉 Na brisko si dej teply obklad a na rozproudeni krve nejaky alkohol, me to vzdycky pomuze 😉
Chtela jsem se te zeptat po jak dlouhe dobe jste mohli mit po laparce sex? Me rekli 6 nedel utrum, to se snad ani neda vydrzet 😅

dckami
13. čer 2008

Brundi, mě řekli sexík po 3 týdnech, hlavně až po menses. Ale byl to trochu problém, já mám jednu jizvičku kolmo pod pupkem a asi tak 2 měsíce po laparce hrozně bolela. 😠 Teďe už je to v pohodě.
Jinak dnešní den mi maža udělal radost, dostala jsem kytičku ke včerejšímu výročí svatby a šli jsme na bowling. Zítra jedu se švárou do Německa na nákupy, takže na to nebudu ani myslet....
Tak se loučím, jdu se vykoupat a do postele, dobrou noc. 😔

ivomal
19. čer 2008

Kde jste kdo?

brundik
19. čer 2008

Ivomal, tady jsem. Tridim fotky z lonske dovolene, dala jsem si zavazek, ze behem nemocenske to udelam a uz finisuju 🙂 Ale neni to jen tak, ztratili jsme tam totiz fotak, takze mame posbirane fotky od x ruznejch lidi, tridim je chronologicky, takze to jde z tuha probirat se takovouhle hromadou, teda hromadou obraznou, jsou digitalni.
Kami, tak 3 tydny by jeste sly vydrzet. Urcite pockam az po MS, je fakt, ze ted je to hodne citlive. A MS ti dorazila normalne v terminu, nebo ji laparka nejak ovlivnila-opozdila/uspisila?

ivomal
19. čer 2008

Já vařím večeři...bramborovou kaši s uzeným. Taky bych měla dát dokupy fotky, ale do alba...dotáhnout svatební album k dokonalosti.

brundik
19. čer 2008

Jej, ty jsi vzorna, ja jsem dneska nic nevarila. Odbyla jsem se jogurtem a manzel prijde v pul desaty z prace. Ze bych jeste neco uklohnila? Ale v lednicce na nej ceka vino z Moravy, Tramin 🙂
Na takove veci, jako je trideni fotek a zasivani clovek potrebuje marodit. Ja ted na neschopence spoustu takovych restu uz vyridila 😀

ivomal
19. čer 2008

jééé Tramín, ten mám nejraději a manža, i když je normálně na červený, tak když máme doma Tramín, tak si ho s chutí dá taky 🙂 Už je po véče, nádobí umyto a on sedí u noťasu a maká na disertačce, takže mám klid a můžu brouzdat po netu....Já dneska jsem 26 CD, 5DPO a začala jsem špinit...na mě je MS brzy,mám ji vždy daleko později minule 35 dní. Teplota dole, břicho pobolívá, MS se nerozjíždí, tak jsem se hodila na gauč a odpočívám. To se mi nikdy ještě nestalo.

dckami
19. čer 2008

ahojky,
tak zítra jedu na kontrolu do Pronatalu, brala jsem Clostilbegyt, tak uvidím, kolik bude folíků a zda půjdeme na IUI. Zítra se ozvu, jak jsem dopadla. 😵
Konečně máme zamluvenou dovolenou na léto - jedeme na týden na Slovensko na Liptovskou Maru(aquapark tatralandia) a potom cestou zpátky zůstaneme na týden ještě na Moravě na Pálavě. Níkdy jsme tam nebyli, tak se těším. Bereme sebou kola, takže aktivní dovolená. 😅

ivomal
19. čer 2008

Na PÁLAVĚ JE NÁÁÁDHERNĚ A TY KOLA TO MÁŠ SUPER!!!! Jsou tam krásný stezky a vše se točí kolem vína, i ty kola. Kdysi jsme tam jezdili se školou, většinou pěšo. My se chystáme v srpnu do Beskyd, pěší turistika a památky, jsme oba kuličky a máme psa, takže ideální pohyb, stejně bych do kopce kolo tlačila, takže to vyjde prašť jako uhoď a manža srejně kolo nerad☹.

dckami
20. čer 2008

ahoj, hlásím, že jsem doma, ale Clostibegyt nezabral - mám vpravo spoustu malých a vlevo 1 dominantní folík 19mm. Zítra večer píchám pregnyl a v pondělí jedeme na IUI. Doufala jsem, že folíků bude víc 😒 Ale co se dá dělat.

brundik
20. čer 2008

Tak ten Tramin, je naprosto, naprosto uzasnej 😵 Ja uz na nem ulitavam dyl, jednou jsem ochutnala ve sklipku archivni Tramin 98, byl to ten nejlepsi, co jsem kdy pila 🙂
Ivomal, taky si vzdycky myslim, ze svoje telo znam a nic me uz neprekvapi a pak najednou mam slabou MS a jsem prekvapena, co to jako je a za par cyklu zjistim, ze mam vsechny najednou slabe. To same treba boleni v krizi pri MS najednou se objevil a uz to tak mam skoro kazdy cyklus.

brundik
20. čer 2008

Kami, na Palave jsme byli pred 2 lety taky s kolama. Je tam nadherna atmosfera, prisla jsem si jak ve Stredomori 🙂 A to vinko a lidi jsou tam moc mili 😵 To bude nadherna dovca 😉
Ivo, do Beskyd se taky chystame, jezdime tam kazdy rok, babicka tam ma chaticku. Kdyz bude prilezitost jedte do Stramberka, tam je to nadherne 😉

ivomal
20. čer 2008

Na Štramberské uši🙂) Zatím nemáme zatím pořádný plán, necháme to náhodě... 😎 Já mám u Ostravy taky babičku, prozatimní plán je týden u ní (to musíme, ale rádi) a týden někde po horách. Manžel je rodilý pražák a v těhle "končinách" nikdy nebyl, takže je zvědavý na cokoli. Kami, držím palce!!!

dckami
23. čer 2008

ahoj holky,
děkuji všem za držení palečků, také doufám, že to konečně vyjde. 🙂 Dneska to bylo jiné - manžel byl u zákroku se mnou,tak poprvé viděl, jak to probíhá... Mluvila jsem d doktorem a jsme domluveni, že pokud to teď nevyjde (nechci to zakřiknout), zkusíme v srpnu další pokus a pokud se to nepodaří, tak naplánujeme umělé oplodnění. Už nechci déle čekat 😉

Dneska porodila má nejlepší kamarádka, ráno v 8.15 hod. plánovaným císařským řezem. Je to klučík - Jakub, 3330g a 48 cm. Zítra se na něj jdeme podívat, tak se moooooooc těším, až si ho pochovám.

ivomal
23. čer 2008

Moje kamarádka z dětství porodila v sobotu, taky císařským, malinko v předstihu, ale po tom co musela absolvovat a protrpět v těhotenství i před, tak krásně dodrželi plán🙂 míry 2,8 kg 46 cm - Martínek ...oba jsou zdráví a v pohodě 😀

dckami
25. čer 2008

ahoj kočky,
tak já byla v porodnici za kamarádkou a chovala jsem si miminko, bylo to úžasné. Krásný pocit. 😵
U nás nic nového , na víkend jedeme k vodě na Máchovo jezero, manžel tam pojede triatlon a naše holčina svůj první duatlon. Tak jsem na ní zvědavá.....

dckami
30. čer 2008

ahoj, kdepak jste???? 😕

Tak já jsem dnes týden po 4.IUI a musím řict, že po této IUI je mi nějak blbě, stále mě pobolívá podbřišek, když si sedám v práci na židli, tak musím opatrně. Né, že bych se nějak moc hlídala, ale tohle jsem nikdy předtím neměla.... 😒

rioko
30. čer 2008

ahoj holky, moc tady už nechodím, ale občas vás pročítám, tak pro ty co si mě pamatují - týden stimuluji na IVF, pichám Puregon a od včerejška ještě Orgalutran. Včera jsem měla první UTZ - měla jsem 13 folíků v průměru 9 -10 mm, zítra mám další UTZ a podle toho se uvidí, kdy půjdu na odběr vajíček.

dckami
30. čer 2008

ahoj Rioko,
to je ale rychlovka 😉 Tak hodně štěstí,ať je vajíček co nejvíc, kolik si jich necháš zavést??

Já IVF odkládala, ale teď počkám, jak dopadlne tato IUI a potom se už asi domluvíme také na IVF. Už nechci na nic čekat.

rioko
30. čer 2008

kami já totiž měla při minulé stimulaci injekcemi OHSS a folíci moc nevyrostly, mívám ovu dřív než dorostou a navíc mám PCO takže další IUI nemá smysl, proto jsem se rozohdla jít na IVF, tak snad to vyjde.Nechám si zavést určitě dvě embrijka pokud budou, dvojčata bych brala s radostí, ale i za jedno budu ráda

dckami
7. črc 2008

ahoj kočky,
ráno jsem si dělala testík, dnes jsem 14.den po IUI - bohužel je negativní. 😢 Tak jsem se naštvala rovnou jsem si volala do Pronatalu, ve čtvrtek tam pojedu a chci se domluvit na IVF.