Snažilky po třicítce, přidejte se.

bbrita
6. únor 2008

Tak už jsem se sem taky dostala. Je mi 31 a neúspěšně se snažíme o miminko. Vloni jsem prodělala těžký zánět, tak o to menší mám naději na úspěch. Vztah s přítelem mám v tomto ohledu úžasný, ale přeci jen - je to chlap. Jste na tom někdo podobně?

vm72
6. únor 2008

Jo a většinou je postup takový,že se začíná u partnera.Aby se nezabývali zbytečně Tebou a přitom by třeba byl problém jinde...

hulda
6. únor 2008

Ahoj holky, můžu se přidat? V dubnu mi bude 32, o dítě se snažíme skoro 3 roky. Mam za sebou 1x IUI, 1x IVF - neúspěšně. Absolvovali jsme spoustu vyšetření a až na moji slabou endometriózu jsme oba zdraví. Přesto to nejde a vzhledem k tomu, že žádný konkrétní problém nemáme, doktoři se nemají čeho chytit. 😒

koni.klec
6. únor 2008

vm, tak jestli je mate flakacsky, tak za prstikovou nic nedas. Zkratis jim jen cestu. Potrebujou holt nakopnout. Nic tim nezkazis. Ja jeste nejsem v situaci tehnouciho, kterej se stebla chyta. Takze obcas zkousim, obcas na to dlabu. Samozrejme, ze kdyz je nejakej problem, tak ti nepomuze tzv. ani svedcena. Proste to musis nechat na odborniky.

vm72
7. únor 2008

kon.-nechávám.A proto mě čeká v březnu to IVF...

campi
7. únor 2008

Tak ja se taky pridavam: 33 let, 5 let bez antiko, pred 2 lety jsme zacali s vysetrenimi (hormonalni profil, folikulometrie, spermiogram, laparoskopie, stimulovana ovulace). Vse v poradku. Tento mesic nas ceka IUI a pak bych chtela hned na IVF.

Z nevedeckych metod jsem zkousela: bylinkove caje, vietnamske bylinky, astrologicke plodne dny, SRT, mojzisovou cvicim pres rok, chiropraktika a srovnani panve, prstikovou metodu, odpoutani se od problemu (stehovani, zalozila jsem firmu, dovolene), kapky firmy Energy, drzela jsem v naruci desitky miminek a desitky kamaradek na me prskaly tehu bacily🙂...

V kazdem pripade myslim, ze prvni dite po tricitce neni zadny problem. Nedavno jsem o tom mluvila s jednou pribuznou, ta rodila poprve ve 40! S 17letou dcerou ma bezvadny vztah, jenom pry hure rozdychava jeji pubertu, ale nasi to se mnou meli taky tezky a to jim bylo v dobe me puberty pod 40.

campi
7. únor 2008

Manzel ma 11leteho syna, kdyz jsem byla poprve u gyn., ze nemohu otehotnet a argumentovala jsem tim, kdyz chtel videt spermiogram (tenkrat bylo diteti 8 let), tak rikal, ze se to fakt hodne meni, 8lete dite nic neznamena a celkove ze se sperma muzu zhorsuje.

Jinak jsem dost nevedecky zalozena, porad hledam ruzna znameni. Dnes rikali na radiozurnalu, ze zacina v Cine rok krysy, v tom roce je narozeny i manzeluv syn - pred 12 lety, tak jsem si hned rikala, ze to urcite letos vyjde a ze i druhe dite bude mit manzel ve znameni krysy🙂

bbrita
autor
7. únor 2008

zadravím vás dnes... tak se to tu pěkně rozjíždí, a je nás víc a víc.... no, spíš by bylo fajn, kdyby nás bylo míň a míň... 😖
Já dnes volala na gyndu a hormonální profil mám normální. Tak kde je problém...??? Achjo. to bude asi běh na dlouhou trať....

dckami
7. únor 2008

ahojky,
tak já se dneska chystám do drogerie nakupit kondomy, 😒 když mám ty hnusné protilátky. V sobotu večer si nechám píchnout Pregnyl a v pondělí jedeme na 2.IUI. 🙂

bbrita
autor
7. únor 2008

hulda tak to mám dost. nám zatím taky na nic nepřišli a nedokážu si představit, že mě čeká několik let snažení..... 🙄

kocicinka
7. únor 2008

Ahoj bbrito tak si to nepredstavuj, me pritel povida stale, ze kdyz si budu vsugerovavat, ze to nepujde, tak to nepujde. Ale holky co se snazite rok a vic, tak ja bych se asi uz nechala oplodnit ze zkumavky. Nekdy se ztracim v tech zkratkach zde... dckami me sem ta fotka nejde dat, pac to pokazde vdycky spadne. Ale kdo se chce o me dozvedet vic, tak jsem na www.dlouhevlasy.cz pod profilem Káťa. Ale oblicej tam myslim zblizka nemam...
Asi si pujdu dnes koupit ten Femigard, i když nejsem zrovna pri penezich. Snad mi to nerozhazi cyklus, kdyz ho mam pravidelny. Treba to trochu povzbudi ovulaci a pomuze proti zanetum...

bbrita
autor
7. únor 2008

tak jsem z toho nějak totál zmatená.... koupila jsem si ovu testy a chci je vyzkoušet. Podle bazálek mi vychází ovu na 21.-23.den a Dr. mi dnes úplně nezávisle řekl, že si mám koupit ovu testy a testovat se 12.-16.den. to je asi zbytečný, když mám ovu až potom, ne? Zkoušeli jste někdo ty testy?

forensica
7. únor 2008

bbrita- no jestli mas podle bazalek na 100% OVU pozdeji, tak testuj az pozdeji a zacni kolem 17 dne 😉 ...ja je parkrat pouzila a myslim ze funguji, jen nekomu to moc dobre neukazuje a taky se mi stalo ze nektery cyklus jsem pozitivni nemela i kdyz podle teplot ano...pokud se ti to stane tak si z toho nic nedelej, to neznamena ze nemas OVU 😉
Jinak holky, me bylo v zari 29 a tak uz se pomalu kvalifikuju na toto forum 😀 Taky se snazime nejaky ten patek (od cca 04.2006) a mam za sebou jedno zamlkle tehotenstvi. Manza jde za par tydnu na spermio tak uvidime co a jak. Ja mam cyklus docela pravidelny, ale myslim si ze to vazne v plodnem hlenu ktery casto nezpozoruju. Zkusila jsem tento mesic brat Primrose oil pilule a svete divse, ukazal se mi bilkovy hlen tak mozna ze to funguje 🙂 Jinak vsem drzim palec!

dadulam
7. únor 2008

Ahoj holky, mě bude teď v únoru 30. Zatím se nesnažíme. Prodělala jsem totiž boreliozu a teď po roce se mi vrátila. Takže jsem brala antibiotika a teď čekám na výsledky jestli je to OK. A pokud ano, tak začínáme se snažením. Já mám problémy už delší dobu, doktor dokonce říkal, že mám možná endometriozu,ale poslat mě nikam nechce. Zatím se máme snažit a až tak po roce nás někam pošle. Já to takhle dlouho nevydržím. Když to do 1/2 roku nepůjde, tak na něj naběhnu. Při nejhorším změním doktora. Manžel mě pořád uklidňuje a říká, že to půjde v pohodě a že se nemám hlavně nervit. Snad má pravdu. Ale nejhorší je, že mi není nikdo schopnej odpovědět jestli se může borelioza přenést na dítě. Prý asi ne a máme se v pohodě snažit. Já si radši počkám na výsledky a když testy nebudou hraniční tak teprve se chceme začít snažit. Nějak jsem se rozepsala, ale potřebavala jsem se asi vypsat.

dckami
7. únor 2008

ahoj,
já mám zprávičkou z cela jiného soudku, naše Eliška je do září přijata do školy na zákaldní školu, právě jsem si na poště převzala rozhodnutí. 😅
Takže od září máme doma školačku. 🙂 🙂 To nám to ale uteklo.

vm72
7. únor 2008

Jé-tak už vám to taky začne...My máme druhačku a je to někdy dost mazec...Hlavně ty nervičky,... 😅
Máš pravdu.Utíká to zběsile.A když nastoupěj do školy,jde to snad ještě rychleji. Tak pevné nervy! 😉

ivkaj
7. únor 2008

Nazdárek, protože mě kalendář ukázal třicítku loni v září patřím taky k vám. Snažíme se od začátku letošního roku, tak uvidím jak dlouho nám to bude trvat.
HA jsem vysadila už na podzim a abych měla přehled o cyklu měřím BT, v lednu jsem použila i OVU test a kupodivu to souhlasilo. Průběžně se dopuju kyselinou listovou a sem tam si zobnu clalibrum babyplan.

Forens, copak to je za přípravek?

evamik
7. únor 2008

bbrita: Ovulační testy jsem zkoušela, ale dr. v CARu mi teď řekl, že to není vůbec spolehlivej ukazatel ovulace - že Ti to testy můžou ukázat, i když ovu nemáš...
koni.klec: Pokud někomu nepomůže opakovaná inseminace, tak si myslím, že prst. metoda tada rozhodně taky ne!!!! Jinak mi připadá, že to je tak dobrý na to způsobit si nějakou infekci...

petrulinka78
7. únor 2008

Hojky holky,můžu k vám? Prosím prosím 😅

koni.klec
7. únor 2008

Jakou infekci? Myslis jako, ze kdyz si das prst do pochvy, ze si tim udelas infekci? Obavam se, ze pri sexu se tam strkaji i jiny veci. Obzvlast, kdyz chces otehotnet 😀

evamik
7. únor 2008

No já spíš myslela tím, že se snažít nahrnout si sperma do čípku... Připadá mi to dost divný a neefektivní...

vm72
7. únor 2008

Já osobně mám IUI za sebou neúsoěšně 6x,takže prstíková metoda jde rozhodně mimo mě...

petrulinka78- Jasně že můžeš k nám. 😉 Něco nám sem o sobě napiš...

skata
8. únor 2008

Tak Vás tu všechny zdravím a hlásím se mezi Vás. Je mi 31 a o mimčo se s přítelem snažíme už asi 4 roky. Mám za sebou 2xIUI a 1x IVF ale zatím vše bez úspěchu. Teď koncem února mě čeká další IVF a tak pevně věřím, že se to už konečně povede. Snažím se být v pohodě, ale jak asi víte z vlastních zkušeností, dá to hodně práce. 😢
Všem nám držím palce, aby nám to už konečně vyšlo.

petrulinka78
8. únor 2008

Ahoj holky, evamiku já myslím,že když si předtím umyješ ruce, záčná infekce se ti tam nedostane. Zase to prostředí uvnitř je trošku odolné.... 🙂

vm72: Jsem snažilka po 30, ale velmi začínající...tak se tu rozkoukávám. Jak říkám, ale nejsem sběhlá v počurávání papírků, hledání plodných dnů, měření apod. Takže to zatím beru lážo plážo. 😎

evamik
8. únor 2008

skata: Můžu se jen zeptat, proč jste byli jen na 2 IUI? Já mám teď zasebou 1. a chtěla bych to asi zkoušet víckrát...

vm72
8. únor 2008

Většinou zhodnotí Dr.,podle zdravotní situace,jestli je,nebo není pravděpodobnost otěhotnět přes IUI.Záleží to na té dvojici-jaký je u nich konkrétní problém.Já osobně jsem byla 6x,ale když jsem se ptala,jestli je možnost zkoušet to dál,řekl mi,že 6 pokusů(hrazených poj.a pouze s doplatkem)je maximum.

campi
8. únor 2008

Holky, pokud se snazite kratsi dobu nez jeden rok, tak radeji nechodte na tyto diskuze.
Je fajn si popovidat s lidmi, kteri prozivaji totez, ale myslim, ze je lepsi nekomplikovat si hlavu nazvy procedur, vysetreni, postupu atd., kdyz to u vas neni aktualni. Zda se mi lepsi snazeni neresit, nerozebirat a jenom si to uzivat.

O neplodnosti se hovoří až když normálně se milující pár neotěhotní do 1 roku nechráněného styku. Tak nemalujte předčasně čerta na zeď. 😎

bbrita
autor
8. únor 2008

campi tady se to jmenuje Snažilky po třicítce, a ne Neplodnost...! ono je taky trošku rozdíl, když nemůžeš rok otěhotnět ve dvaceti a ve třiceti.... Na ostatních diskusích jsou holky o deset let mladší než my.

vm72
8. únor 2008

Já jsem zase pro,aby si to holky pomalu a v klidu "zmapovaly". I když jim dak daleké procedury samozřejmě nepřeju! Jen si myslím,že je to dobře-být informovaná,protože potom se člověk necítí tak zlomený,když se na nějaký ten problémek přijde... Mě osobně čeká příští měsíc IVF a kdybych si to tady už dopředu všechno neprozkoumala,byla bych potom ze všeho vyvalená dvojnásob.Neřešit se opravdu může ve dvaceti...Mě osobně táhne na 36...

dckami
9. únor 2008

hezkou sobotu kočky, kdepak jste? 😕 My jsme si dneska užili krásný výlet na Mácháč, prošli jsem so po hrázi jako za mlada 🙂 , odpoledne jsem byli v zoo na masopustu. Stihli jsem i návštěvu u známých. Před hodinou jsem si nechala píchnout injekci Pregnylu a v pondělní jedeme na 2.IUI. 🙂

evamik
10. únor 2008

Dckami, tak v pondělí držím palce!!!! 🙂