Snažilky po třicítce, přidejte se.

bbrita
6. únor 2008

Tak už jsem se sem taky dostala. Je mi 31 a neúspěšně se snažíme o miminko. Vloni jsem prodělala těžký zánět, tak o to menší mám naději na úspěch. Vztah s přítelem mám v tomto ohledu úžasný, ale přeci jen - je to chlap. Jste na tom někdo podobně?

nejbe
18. únor 2008

Ahojky, já tu jsem skoro pořád, jen nějak nemám co dodat 😅 , můžete mi prosím některá napsat, jak probíhá první návštěva v CAR? Zkusila bych to doma navrhnou, tak ať mám čím argumentovat.

brundik
18. únor 2008

Nejbe, to by me taky docela zajimalo. Holky, kdo ma zkusenost, dejte vedet 😉

evamik
18. únor 2008

Brudik, no mně ani tak nevadí bolestivá MS jako to, že vůbec přichází - tajně jsem doufala, že by se IUI mohla povést... ☹ Jsem teď hrozně zklamaná.
U nás první návštěva v CARu vypadala tak, že jsme dostali nějakej dotazník - ten jsme ještě v čekárně vyplnili, a pak nám dr. vysvětlil všechny možnosti a navrhl postup - trvalo to cca 45 min. Nějak nevím, co vám ještě napsat, takže kdyby vás něco zajímalo, tak se ptejte.... 🙂

brundik
18. únor 2008

Aha, Evamik, to se moc omlouvam, to nebylo recene v pravou chvili, promin 😒 Ja vim, clovek vzdycky doufa o to vetsi je pak zklamani. Ale neni vsem dnum konec 😉

nejbe
18. únor 2008

Platilo se za to něco?
Mě by zajímalo, jestli by mi uděli veškerá vyšetření (laparoskopie...) aniž by šel manžel na spermio - to že bych nechala až na konec - pokud by to šlo. Pokud ne, tak jsem zase na začátku...

evamik
18. únor 2008

Brundik, to se vůbec neomlouvej!! Díky! 🙂
Platilo se jen 30,-. Nejbe, to snad nemyslíš vážně, ne?! Ty bys chtěla podstoupit i takhle invazivní vyšetření, aniž by šel manžel na spg?! To mi připadá dost šílený, promiň! U nás v CARu laparku ani nedoporučujou, takže na tohle Ti nejsem schopná odpovědět.

brundik
18. únor 2008

nejbe, ja sice nemam zkusenosti z CARu, ale vim, ze se zacina od tech nejjeednodussich vysetrenia a tim je prave spermiogram. A pak HP, zaroven s HP by meli zjistit funkci stitne zlazy a dalsi hormony ovlivnujici plodnost jako je prolaktin.
Evamik, me by zajimalo, jestli si vsechny vysetreni delaji i u sebe znovu nebo jim staci vysledky HP od meho doktora?

nejbe
18. únor 2008

no jenže manžel na spermio nepůjde... tak na to musím z druhé strany - bohužel, ale nedá se svítit. Trošku doufám, že když mu to vysvětlí někdo nezaujatej, tak že se k tomu postaví čelem.

brundik
18. únor 2008

Nejbe, tak mozna by prave pomohl ten vstupni pohovor. Tam o spermiu urcite budou mluvit, ze je potreba udelat hned na zacatu. Mohl by to byt takovy stouch pro manzela 😉

aquila
18. únor 2008

My jsme měli na první vyšetření v CAR doporučení od mého gyn., protože manželovi zjistili špatný spg. Ale určitě se můžeš objednat sama od sebe. Doktorka nám všechno vysvětlila, navrhla řešení a domluvili jsme se na dalším postupu. je to v podstatě rozhovor, který tě k ničemu nezavazuje.

aquila
18. únor 2008

A proč manžel nepůjde na spg.?

aquila
18. únor 2008

Teda můj manžel z toho taky nebyl kdovíjak nadšenej, ale protože chceme děti, tak to udělal. A taky určitě kvůli mně. Přece mě nenechá trápit pro nic za nic, když to není nutné.

aquila
18. únor 2008

To teď nemyslím nějak ve špatným na tvého manžela, taky jsme měli tu žádanku doma asi měsíc, než tam zašel 🙂

brundik
18. únor 2008

Ja jsem manzela snazila pripravit, chapu, ze to neni prijemne, dostat kelimek mozna i pred zraky spousty zenskejch, jit na hajzlik nebo v lepsim pripade do nejake spesl mistnosti. Pak byl stastnej, kdyz jsem prinesla vzorkovnici domu a precetla mu pokyny pro spravny odber spermatu 🙂 Byl pripravenej na nejhorsi a nakonec to probehlo v klidu doma 🙂

evamik
18. únor 2008

Brundik: To s tím znovuvyšetřováním nevím, prot. mně předtím nic nedělali, ale spíš si myslím, že zrovna HP Ti udělají znovu...
Nejbe, taky si myslím, že by na to mohl ten vstupní pohovor pomoct, prot. tam by mohl manžel pochopit, že je to zcela běžné vyšetření! A proč vlastně se tomu tak brání??
My jsme žádný doporučení neměli a nikdo ho po nás nechtěl. Je to přesně, jak psala Aquila, vlastně rozhovor, kt. Tě k ničemu nezavazuje....

bbrita
autor
18. únor 2008

evamik s tou MS upřímnou soustrast.....☹ taky to vždycky skoro obrečím...

evamik
18. únor 2008

Bbrita, díky, teď jsem Ti psala na clomhexal, že asi budeme stimulovat spolu. Kdy začínáš?? A kolik máš brát?

nejbe
18. únor 2008

Já nevím, proč na něj nechce jít, ale hned jak o tom zaslech - když jsem přinesla domů doporučení, tak řekl, že to nikam dávat nebude a od té doby jsme o tom skoro nemluvili - no snažím se - za pár dnů mám narozeniny, tak jsem mu řekla, ať mi zařídí laparoskopii - nechci ho tlačit do spermia, tak na to jdu z téhle strany. Třeba to pochopí. Dneska zkusím navrhnout CAR, tak uvidím,jak se bude tvářit na tohle.

evamik
18. únor 2008

Nejbe, fakt to namyslím nijak špatně, ale docela mě překvapuje, že o tom ani nemluvíte. Já si tuhle sit. vůbec nedovedu představit... Tvůj muž by byl radši, abys šla na operaci, než by si ho někde vyhonil??? Omlouvám se za ten obrat, ale tady mi to připadá trefný... Zkus si o tom s ním aspoň promluvit.

nejbe
18. únor 2008

evamik - já s tebou naprosto souhlasim - sama nechápu v čem je problém - bavíme se o všem, ale jen se dostaneme na tohle téma je s diskuzí konec. Možná za to můžu i já - jsem hned se vším hotová... takže jsem ze začátku plácla něco co jsem neměla. Jemu se zdá, že to řeším moc brzy... Chce tomu nechat volný průběh. Tak uvidíme, jestli laparku zařídí, ale fakt o tom pochybuju.

evamik
18. únor 2008

Nejbe, na laparku bych se hned fakt nehnala... Tak zkus nadhodit ten CAR. 😉 A jak dlouho se vlastně snažíte? (Promiň, trochu se mi to plete...)

nejbe
18. únor 2008

v poho, možná je to blbej nápad, ale když ho budu tlačit do toho, aby mi jí zařídil, tak ho donutím o tom s někým (nějakým gynekologem) mluvit a ten mu to snad vysvětlí, ne? 😉 Ten CAR zkusím nadhodit s tím, že si poslechneme názor někoho nezaujatého - jestli to opravdu tak moc hrotím, nebo jestli je na čase s tím něco dělat. Jinak se snažíme přes rok. Začali jsem v prosinci 2006.

evamik
18. únor 2008

Přes rok???? Tak to fakt Tvého manžela moc nechápu... A kolik vám je, jestli se můžu zeptat? Nějak to prostě nemůžu pochopit... 😕

bbrita
autor
18. únor 2008

nejbe buď tvrdá! Taky to trochu nechápu. Přece se nenecháš rozřezat, když je třeba problém u něj...? a to celkem dost často bývá. Docela i jsem se divila, kolik je tu párů, kde je problém u chlapa.

campi
18. únor 2008

Nejbe: ja tu tvoji situaci uplne chapu. Byla jsem na tom podobne, manzel totiz dite nejdriv nechtel, sice jsme se nechranili, pry by mu nevadilo, ale nijak po nem netouzil - pred laparkou muj gyn. pozadoval spermiogram a bez nej me na ni nechtel objednat. Tak jsme se vypravila do CARu a tam mi hned rekli, ze je spermio mezi prvnima vysetrenima spolu s gyn. prohlidkou a hormonalnim profilem...

Ja to pak prestala hrotit a za cca 2 roky manzel s ditetem svolil, sel hned na spermiogram, pak jsem ruzne hormonalne stimulovala, byla na laparoskopii. Oba jsme v poradku, vcera jsme absolvovali nase prvni IUI.

Bude mi 33, bez antiko jsem 5 let, na diteti jsme se dohodli pred 1,5 rokem.. A ted vidim, ze bez podpory chlapa to fakt nejde.

Jde o to, ze v temer polovine pripadu muze za neplodnost chlap a spermiogram je velmi setrne "vysetreni" ve srovnani s hormony nebo narkozou pri laparce, tak je logicky, ze by se melo nejdriv zjistit, zda je v poradku muz. Kdyz neni, tak se muze sperma trochu zkvalitnit zivotospravou, vitaminy (ani moc sama nevim, cim vsim, pac se nas to netyka) a to chce zase dalsi cas.

evamik
18. únor 2008

Campi, tak jak jste to včera vyřešili???
Teda, když jsem četla "ja to pak prestala hrotit a za cca 2 roky manzel s ditetem svolil", tak jsem myslela, že mě odvezou! 😀 To si vůbec nedovedu představit!! Já bych to nevydržela ani 2 měsíce! 😉

campi
18. únor 2008

A vite, co je zajimavy? Ze on sam od sebe zacal mluvit o tom, ze bychom to mohli zacit resit s lekari... Vratili jsme se z dovoleny ve Skotsku, tam byla pohodicka. Ja to rozchazela dost blbe, resila jsem to snad se vsemi kamaradkami, vetsina radila rozchod, byly i nejake hadky, kdy mi i napsal dopis, ze se citi jako nejaky darce spermatu, ze ma pocit, ze jsem s nim jenom kvuli tomu, abych mela dite... Pak jsem se s tim nejak srovnala a v momente, kdy jsem byla srovnana s tim, ze chci zustat s nim a dite ozelim - on ma syna z predchoziho vztahu, tak jsem si rekla, ze se budu realizovat na nem, tak si to rozmyslel🙂 Jesteze to tak dopadlo.

IUI bylo vcera v pohode, meli jsme na vikend jeho syna, manzel jel do Pronatalu hned rano, pak jsem ho vystridala. Diteti jsme rekli, ze jsem musela k doktorovi. Ani nevedel, ze jeho tata nekde byl. Dneska me picha v boku, na obou stranach, tak bych rekla, ze je to ovulace a ze jsme to vcera trefili dobre (a jeste jsme to vecer posichrovali...).

evamik
18. únor 2008

Teda Campi, Ty jsi fakt borec! Tohle bych asi nedokázala - vzdát se dítěte kvůli tomu, že ho se mnou partner nechce....
Tak hl. že to dobře dopadlo! 😉

bbrita
autor
18. únor 2008

já mám zase strach, že u nás to dopadne obráceně. on už dítě má. A mám strach, že když u mě bude problém, kt. by se musel řešit nějakým zákrokem, tak že to dítě chtít nebude. Prostě z toho vycouvá...

campi
18. únor 2008

Bbrita: to fakt nic neznamena, kdyz uz muz nejaky deti ma...

Tyhle situace a to, ze mimi neprichazi, me naucilo sileny trpelivosti a overila jsem si, ze nektery veci si clovek nevyprosi ani nevyhrozi. Byvala jsem desne radikalni, ted volim spis strategii kapky vody, ktera je schopna behem let udelat v kameni diru. Nahodit udicku a cekat🙂

Mame super vztah a spolecne zvladneme urcite vsechno. A jsem ted zpetne moc rada, ze pracujeme na diteti, ktere oba chceme (i kdyz myslim, ze on ho chce trochu min a spis kvuli mne).