Snažilky po třicítce, přidejte se.

bbrita
6. únor 2008

Tak už jsem se sem taky dostala. Je mi 31 a neúspěšně se snažíme o miminko. Vloni jsem prodělala těžký zánět, tak o to menší mám naději na úspěch. Vztah s přítelem mám v tomto ohledu úžasný, ale přeci jen - je to chlap. Jste na tom někdo podobně?

campi
16. dub 2008

Dckami: tohle me prave desi, ze cloveka rozlozi vec, ze ktere by mel za NORMALNICH okolnosti radost. A protoze mam rada vsechno pod kontrolou, tak neumim dat pruchod temto emocim, trapim se kvuli tomu, ze jsem neprejicna apod. A uvnitr se to hromadi a pak to bouchne. Myslim, ze je fajn, kdyz ses vybrecela a pak se k tomu priznala na konikovi.

Muj bracha nema pritelkyni, takze snad neco takoveho nehrozi🙂. Ale kolem sebe mam spoustu kamaradek - tehotnych treba uz podruhe. Nejnoveji sousedka - ta mela ale 2 potraty a pak to 2 roky neslo - tak z te jsem mela radost. Ale treba jsem se prestala - uplne iracionalne - stykat s kamaradkou, ktera si v 37 letech rekla, ze ji to v praci nebavi a pujde do 3. ditete (s novym partnerem). Ja si tenkrat rikala: jo, holka, to neni tak jednoduchy, nejsi nejmladsi a prvni dve deti jsi mela v 18 a ve 20 letech... A SUP za mesic mi oznamovala, ze mela pozitivni testik a v cervnu bude jejimu synovi 1 rok. Prala jsem ji to, ale dodneska nechapu, proc ja jsem tak vadna, ze to nejde. A bohuzel se necitim dobre, kdyz posloucham, jak je mimi perfektni, jak je stastna a vrchol byl (to uz jsem tu psala), kdyz se jeji muz chlubil, ze syn je ta nejrychlejsi spermie a zadnej chudacek z umelyho (on teda nevi, ze my jdeme do IVF).

Evi: jj, s psychology je fakt potiz, dneska jdu k jedne, kterou mi doporucila moje prakticka, tak uvidim, jak se mi bude libit. Hodinova sazba 600 Kc, ale uz to se sebou nevydrzim.

dckami
16. dub 2008

Campi, díky za podporu, jsem fakt hotová, unavená a připadám si jako nějaký "zombie", když někomu řeknu, že se snažíme skoro 2 roky a nic. Takže mě uklidňují, že 1 dítě máme, ale mi má pomoct? 😖 My chceme druhé.... Všichni okolo s těhu žádný problém nemají, pouze 2 kolegyně z práce řeší to, co my, takže alespoň někdo mi rozumí a chápe moje stresy. Musím říct, že oporou je mi manžel, o víkendu budeme doma malovat, to přidju na jíné myšlenky 😀 a zútulníme se byteček.

bibova
16. dub 2008

Holky já jsem taky tak trochu alergická na nové těhulky a narozená miminka. Obrečím vše a přesto jim to přeju. Myslím, že je to prostě normální reakce. Já jim závidím.
Nejlhorší to bylo na silvestra. Kamarád si tam přivedl nějakou svojí kámošku. Po dvou hodinách, kdy ona suveréně kouřila a pila panáky, mně moje kamarádka řekla větu, to je hrozný co? Vůbec jsem nechápala o čem je řeč. Tak mi vysvětlila, že tahle holka je těhotná (3. měsíc). Rozdýchávala jsem to do půlnoci a tu jsem prořvala. Manžel mně utěšoval, ale silvestra jsem měla už stejně zkaženého. Abych to nějak ustála, tak jsem se opila, jak už dlouho ne.
Snažím se otužovat a chodím s těhotnou kamarádkou na kafe a na návštěvu k druhé, která už mimčo má. No moc to zatím nepomáhá.
Campi snad ti psycholog dokáže pomoc a ty budeš mít svůj vnitřní klid. Moc ti držím palce.

campi
16. dub 2008

Dckami: no, ja se nazvala neplodnym zmetkem, kterej by se stejne nemel rozmnozovat. Je to strasny, jak nerviky pracujou. Mely bysme se snazit, aby z nas nebyly ufnukany hysterky, ktery budou vsechno omlouvat tim, ze ja prece nemuzu uz.... let otehotnet...., ale taky bychom to mely nekdy vypustit.

Uprimne si taky rikam: vzdyt Dckami uz jedno dite ma, ktery ji dela radost, jenomze Ty ted resis, ze chces dalsi dite a to je Tvuj problem, do ktereho my nevidime a ja to tak beru - nebudu Te teda utesovat (byt v dobrym), ze se Ti tak nic hroznyho nedeje, protoze pro Tebe je tragedie, ze nemuzes mit 2. dite a nepomuze Ti v tento moment, ze ostatni jsou na tom treba hur (mam treba znamou lesbicku, ktera taky touzi po diteti, navic jeji mama bojuje uz 3 roky s rakovinou a ona se o ni musi starat, je jasny, ze to ma mnohem slozitejsi).

Chlapi to naprosto nechapou, i kdyz verim, ze pokud je treba vina na strane muze a vidi, jak moc chce jejich partnerka dite, tak je to taky depta.

aquila
16. dub 2008

No jo holky, musíme se s tím holt smířit, že nám není přáno na první pokus otěhotnět. Co na první - i na 12 že jo 😉 Já myslím, že chlapi se taky trápí, ale oni tak ty svoje pocity neventilujou a to je problém. My pak máme pocit, že jsme v tom samy. Taky mám trochu problém s kamarádkama a jejich miminama a těhotenstvím atd., ale zase si říkám, že přece se tyhle pocity musejí dát zvládnout. To je třeba člověk na vozíku celý život den co den alergický na každého zdravého chodícího?

andy24
16. dub 2008

Holky jestli mužu tak se taky přidá.Snažime se od 01/07.Už před 6 lety jsem měla problém otěhotnět ale nakonec po clomhexalu jsem otěhotněla.Tet se snažime o sourozence.Nejhorší na tom je že se každej ptá kdy bude druhý dítě.Za ten rok co se snažime brala jsem clomhexal,pak jsem byla na lapadoskopii a drillingu.Drilling asi pomohl ,podařilo se mi hned ten měsíc otěhotnět ale plod se nevivíjel tak jsem musela na revizy dělohy.Byla jsem stoho uplně hotová.A nejhorší na tom bylo to že sestřenka týden na to porodila,neměla jsem sílu ji ani zavolat.Pořad mi volá at se zastavím,ale ještě jsem nesebrala odvahu.Řikám si jsou na tom lidi ještě huř ,musím to holt přežít.Tet čekám na první ms po potratu a mužem se začít snažit,a pak to zkusime s clomhexalem.Jsem ráda že existuje modrý koník aspon se dovím spoustu věcí.

dckami
16. dub 2008

Andy 😒 , to je mi líto.

Holky, já z toho všeho mám nějakou žaludeční neurozu, je mi strašně zle, musela jsem i odejít z práce, od 12 hodin jsem spala, vzbudila jsem se před chvílí 😔 Bolí mě hlava jako střep a mám bolesti břicha - ta psychika se mnou příšerně cvičí 😖

bibova
17. dub 2008

Andy to je mi moc líto. Užila jsi si teda dost. Tak hodně sil a štěstí do dalšího snažení 😉
Kami já jsem tenhle týden taky jak spící panna. Uvažuji o tom, že si zítra vezmu dovolenou. V práci jsem k ničemu.
Hele a kdy ti má dorazit MS? Nějak jsem ztratila přehled.

georgik
17. dub 2008

Ahojky holčiny,
já jsem poslední týdny nějak vůbec nestíhala, měli jsme práce jak na kostele a na net vůbec nebyl čas... u nás nic nového není, blíží se kontrola spg tak uvidíme.....
mám 10 dní do MS a bolí mě prsa jak blázen.... tak by mě zajímalo čím to je.....na PMS mi to totiž přijde brzo.....mno uvidíme....
jinak mooooc gratuluju všem novým těhulkám a přeji pohodové těhu a na jeho konci zdravé mimi...🙂

dckami
17. dub 2008

ahoj,
Tak pro změnu lítám s holkou po doktorech, stěžuje si na pálení při čůrání a občas i při chůzi, trvá to skoro 14 dní, z bazénu se vrací opruzená... Elínka má vyšetření za sebou, zítra musíme donést ranní moč a uvidí se, co z toho bude. Samozřejmě jsem doktorce říkala,že je tak 2-3x za týden na bazénu a může mít v sobě nějakou infekci z vody... Mluvila jsem s ní i o chlamydiích , které mám já a také jí to z moči zkontrolují, i když se to u takto malých dětí normálně nedělá. Prý je klidně ode mně může chytit třeba při společném koupání ve vaně, což občas děláme V úterý si mám zavolat na výsledky.
Jinak my doma vyšilujeme kvůli víkendovému malování, řešíme,jaké zvolit barvy, manžel si bere už zítra dovolenou a musí vyštukovat strop v koupelně, protože nás loni 3x soused vytopil a vypadá to hrozně. Takže se těším, až to bude za náma a budeme mít krásný útulný byteček . 😉

Bib, MS v neděli, tak uvidíme. 😕

bibova
17. dub 2008

Brundi to jsem teda zvědavá jestli ti přibydou ještě nějaké další těhu příznaky 😉 Já už je na sobě zase nacházím. Třeba před chhvilkou jsem se probudila. Musela jsem si zalést do postele. Celý den jsem proklimbala a odpoledne jsem málem přejela v metru stanici. A prsou se ode dneška nemůžu ani dotknout.
Jen se bojím, že si ty příznaky nějak vsugerovávám. Jo a ještě najednou nepiju kafe. No cvok jak hadr.

Kami to je teda chudinka. Tohle pro ní musí být otravné a nepříjemné. Tak ať má brzo klid a nic jí nebolí. Holka malá si teda taky umí vybrat nemoci.
Jo a MS čekáme stejně. Taky by mi měla dorazit v neděli, tak na tebe budud myslet 😉

dckami
18. dub 2008

Ahojky,
Bibo, tvoje příznaky vypadají celkem těhotensky 😀 Že by se rýsoval další úspěch?????

Elí ráno zvládla načůrat do obou zkumavek, tak jsem to odnesla k doktorce a uvidíme v úterý. 😕 Snad to nebude nic vážného.

campi
18. dub 2008

Bibo: ohledne simulovanych priznaku - ja jednu dobu mela pocit, ze zacnu zvracet v metru, musela jsem vzdycky vystoupit. Prestala jsem pak chodit na spinning, nepila alkohol - bohuzel jsem si to vsugerovala.

Ale srdecne drzim palce, at tu mame nejaky pozitivni vzor🙂

Dckami: Ty jsi s Eliškou doma nebo pracujes?

dckami
18. dub 2008

Campi,
já chodím do práce. Elí je velká, v září jde do školy ( v červnu jí bude 6 let). Vrátila jsem se po mateřské do práce, když jí byly necelé 3 roky. Vlastně jsem musela, protože kolegyně šla na mateřskou dřív, než čekala. Pracuji ve státní správě.

bibova
18. dub 2008

Ahoj,
tak moje nervy nevydržely a já si ráno udělala test. Sice jsem dnes teprve 12 DPO, ale byla tam druhá čárka.
Od té doby jsem se nepřestala třást. Děsně se bojím, že zítra už tam nebude.

campi
18. dub 2008

Bibo: super truper. Tresu se s Tebou, aby silila. Rekla jsi to chlapovi nebo pockas?

Dckami: ja pracuju doma, sice predcasne, ale resim, jestli pak uplne prerusit podnikani nebo se to da zvladat s ditetem - asi zalezi na tom, jake to dite bude, takze STRIH a nebudu to radsi rozebirat, kdyz mimino neni ani na ceste.

dckami
18. dub 2008

Bibo - gratulujuuuuuuuuuuuuuu 😀 😀 😀

Já žádné příznaky nemám, takže se testovat ani nebudu a počkám do neděle na mrchu. Po IUI bych se měla testovat v pondělí 😒

bibova
18. dub 2008

Holky moc děkuju. Jsem mimo
Kami je fakt, že něbýt těch příznaků, tak bych asi taky netestovala dřív. Ale není pravidlem, že nějaké musíš mít. Moc držím pěsti 😉

ivomal
18. dub 2008

Bibo: No moooc gratuluji a držím palečky🙂

evamik
18. dub 2008

Bib, tak to je překvápko!! Moc moc gratuluju!!!!! 😉

bibova
18. dub 2008

Moc vám všem děkuji. Opravdu už jsme se smířili s pomocí doktorů a teď tohle. Je to pro nás prostě zázrak

brundik
18. dub 2008

Ahoj holky 🙂
No co to nevidim, Bibo 😵 Ty jsi vazne tehule 🙂 Drzim vsechny palcaky, aby vsechno slapalo, tak jak ma a vse bylo OK 😉
Ja uz to ani nestiham pres vsechnu praci sledovat, jak se nam tady mnozi pupkandy 😀
A Bibo, pekne jsi me zmatla (vcera 18:44). Rikala jsem si, sakrys, vzdyt jsem teprve na zacatku cyklu 😀
Holky, nezoufejte, kdyz to nejde. Vzdyt to nepomuze. Ne ze by na me obcas nepadla depka, ale postupuju krucek po krucku a hledam s pomoci doktoru, kde je chyba a vzdycky se da nejak dal postupovat. Takove uvazovani mi prinasi docela klid 😉

nejbe
18. dub 2008

Bib - moooc gratuluju, držím palečky ať je vše v naprostém pořádku. Jojo, zázraky se dějí 🙂.

bibova
18. dub 2008

Brundi já jsem včera opravdu ani nedoufala. Myslela jsem si, že si to vše jen namlouvám. Ale ráno jsem to prostě nevydržela. A když se tam ta druhá ukázala, tak jsem myslela, že omdlím.
Jinak ještě teď mi to pořádně nedochází.

brundik
18. dub 2008

Bibo, to az aj najdu // tak fakt omdlim 😀 Doufam, ze bude na blizku nekdo, kdo me ozivi 😀 Vubec se ti nedivim, po delsi dobe snazeni s tim clovek ani snad nepocita a pak najednou bum 🙂
Holky, ja jsem strasnej zrout. Posledni dva dny jsem skoro nejedla, protoze jsem to kvuli praci nestihala a dneska se podrzte! uz jsem snedla lahvicku nalozeneho cesneku se susenyma rajcatkama, hned na to jsem lupla jahodove knedliky, pak utopence a ted bramburky 😀

brundik
18. dub 2008

Doprala mi pracka, tak ja jdu vyburcovat to svoje prezrane telo k nejake cinnosti 😀 Ale nakukovat budu, kdyby jste se tady jeste nektera nahodou objevila 😉 To vite, kdyz uz si nepovykladam s vama v pracovni dobe, tak mi to chybi 😉

bibova
18. dub 2008

Brundi ty máš ale kombinace., ale toho utopence bych si dala taky.
Já tady jsem jen na chvilku. Máme jít do divadla, ale nějak se na to necítím. Děsně mně bolí hlava a nemmůžu si zobnout pilulku.Ale mám volňásky od kolegyně, tak mi je blbý nejít.

brundik
18. dub 2008

Jeste jsem se nevyburcovala, sedim tady porad 😀 To jsou vrazedny kombinace, ale chut byla silnejsi, uplne me to desi, kdyz to tady vidim napsany, co vsechno jsem schopna zdlabnout 😅 Snad to preziju bez uhony 😀
A pila jsi dneska dost. Me vetsinou boli hlava, kdyz malo piju. No, nekdy je to naopak kdyz hodne piju, ale to uz se mi nestalo dyl. Mozna ted o vikendu budu mit moznost, budem slavit sestery kulatiny 😝
Tak se na chvili natahni a dopln tekutiny, taky mi pomaha, pokud nechci brat prasky, kapesnik namoceny ve francovce, to je prijemne. Jinak preju, aby se divadlo libilo a hlavne aby nebolel hlava, aby sis ho mohla pekne uzit 😉

bibova
18. dub 2008

Dík. Já myslím, že to je od nervů. Protože pití jsem nijak nezanedbávala. No mám ještě půl hoďky. Maximálně odejdeme o přestávce domů
Hele a jak jsi na tom ty?

brundik
18. dub 2008

Ja jsem na tom takhle:
http://www.fertilityfriend.com/home/184eeb
Tenhle cyklus mam vystreni v CARu, uz jsem byla na krvi, ceka me UTZ 2.5. a domluveni terminu na laparku. Ikdyz s tim terminem to nebude tak zhave. Vychazi to zrovna na dobu, kdy budeme s manzelem v Rime, to dostal jako dar ke kulatinam. Porad jsem vahala, jestli to zaridit, aby se mi to nahodou nekrylo s laparkou a pak jsem nad tim mavla rukou a domluvila to. No a samozrejme se to nejspis bude kryt. Takze laparka bude asi v cervnu.
Jinak mam moc prace v praci, ale to je asi videt, protoze sem skoro nechodim 😒
A taky vybehavame hypoteku a dalsi veci souvisejici s bydlenim. Pristi tyden asi pujdem podepsat smlouvu 🙂 Jen vidim jak je manzel nesvuj, ma strach, aby vsechno klaplo, takovejch prasuli, to by nas asi kleplo, kdyby neco nebylo, tak jak ma.