Snažilky po třicítce, přidejte se.

bbrita
6. únor 2008

Tak už jsem se sem taky dostala. Je mi 31 a neúspěšně se snažíme o miminko. Vloni jsem prodělala těžký zánět, tak o to menší mám naději na úspěch. Vztah s přítelem mám v tomto ohledu úžasný, ale přeci jen - je to chlap. Jste na tom někdo podobně?

brundik
23. únor 2008

vm, standardne se davaji dve a u starsich zen myslim i 3. To je skoda, protoze se tim ta sance hodne snizi 😒

vm72
24. únor 2008

Holčičky! Já si tam nechám zavést jenom jedno embryjko,protože prostě nemůžu riskovat dvojčátka.Manžel mi několikrát zdůrazňoval že je nechce.Prostě si je nemůžeme dovolit...Mluvila jsem o tom se svým Dr. a jsme domluvení,že to tak uděláme.Jinak by samozřejmě byla vyšší šance na úspěch při dvou,ale já si pořád říkám,že když jsem O.K.,tak to třeba vyjde.Mluvili jsme taky o případné redukci ze dvou na jedno,kdyby se chytly obě,ale můj Dr.je tak nějak eticky proti a já to naprosto respektuji.
Takže mi nezbývá než doufat,že můj bojovníček bude hodně silný a bojovný. 😵

koni.klec
24. únor 2008

Navic redukce ma i jiny stinny stranky krome etickejch, takze bud rada, ze je doktor proti. Jde vlastne jen o cas a penize. Navic vyhoda jednoho je i v tom, ze lidi nebudou tusit, ze je ze zkumavky. Co je jim taky po tom, ze jo... u dvouvajecnych dvojcat se to obzvlast u starsi matky bez dvojcat v rodine, tusit da.

dckami
24. únor 2008

holky, tak mrcha se mi dneska rozjela na plné čáře. Takže laparce se nevyhnu,no snad mi pomůže.

Jinak u nás je krásně slunečno, odpoledne se chystámena Elí na procházku na dětské hřiště, potom do cukrárny na kafíčko a dorta. Mňam,už se těším. Tak já pádím hodit maso do trouby, dělám zapečené kotlety s brambrorem a se smetanou, je to hodně rychlý a vynikající jídlo z 1 hrnce. 😉

bibova
24. únor 2008

VM72 já ti rozumím. Kdybych měla dojít až k IVF, asi bych se taky hodně bála dvojčat. A co budu povídat, dost velkou roli by vtom hrály peníze - bohužel. Bohužel opravdu už děti v první třídě se často koukají kdo co má a nemá nového, značkového apod.
Ale rozhodně je to jiné u ženské která už nějaké dítě má. Být bezdětná, tak o tom asi tak nepřemýšlím.
Pořád ale doufám, že tak daleko to nedojde. Ještě stále jsem optimista, jen už o něco menší.

Dckami jak jsi to tady hezky popsala, úplně jsem teď dostala chut na dortíka 😀 Dneska bylo nádherně, na prochajdy jak stvořené. Určitě jste si to musely užít.

aquila
25. únor 2008

Já teda protože děti žádné nemám, tak pokud dojde k IVF, určitě si nechám 2 embryjka zavést. Ještě bych o tom uvažovala při jednom dítěti, ale třeba u dvou už je to asi opravdu na zvážení.
Jinak vás holky zdravím v novém týdnu 🙂

dckami
25. únor 2008

ahoj holky,
už jsem volala do nemocnice, zítra jdu na konzulataci za primářkou a ta mi snad už stanoví temín operace. Sice z toho mám strach, ale když by to mělo pomoct k mimískovi, tak proč ne. 😉

konka
25. únor 2008

VM: kazdopadne je to jen a jen na vas... a ja chapu to, ze pokud si chlap postavi hlavu, tak s tim nic moc zenska nesvede.. alespon ja u toho sveho.. ja zas budu resit to, ze si necham zavest dve, ale co kdyz budu mit mrazacky? tak za rok posupu znova....

dckami: drzim pesti, tak pak napis na kdy te objednali, budu ti drzet pesticky...

evamik
25. únor 2008

Ahoj holky, nějak jsem nestíhala - mám hrozně práce, a navíc bylo včera tak krásně!! 🙂
Konka: Já jsem asi trochu natvrdlá, ale nepochopila jsem, jak jsi myslela to s těmi mrazáčky... Proč za rok? 😕

brundik
25. únor 2008

Ahoj holky 🙂
Je fakt, ze kdyz se na to podivam z vaseho pohledu, tak bych taky asi nemohla riskovat dvojcatka.
dckami, u tebe to jde rychle. Laparky se neboj. Ja jsem co se tyka operaci takova otrkana, urcite se neni ceho bat 😉 Budu ti drzet palce. Treba se setkame v laparoskopicke diskuzi 😉

brundik
25. únor 2008

Vy jste ale pracantky, kdepak vas mam 😉
Ja ted jsu na obed, tak doufam, ze tady pak nekoho objevim 😉

konka
25. únor 2008

evamik: no kdyz bych se mi jich ted treba urodilo vice a nechala bych si zbytek zamrazit a ty ktere by mi zavedly by se uchytily.. tak budu mit jeste v mrazacku.. tak bych je hned po kojeni utikala vyzvednout a sup s nema do briska, chapes? 😀 ale budu rada, jak budu mit vubec co zavest

brundik
25. únor 2008

Jsem neskutecne prezrana 😀 Mela jsem polivku a pak ryzovou kasi s visnovou omackou, byly tam i kousky visni a nektere byly namocene v alkoholu a chutnaly po horkych mandlich. Jezis, to byla mnamka 🙂
Konka, tak ted uz to chapu. Me to taky nejak nedoslo, jak to myslis, proc az za rok.

bbrita
autor
25. únor 2008

Evamik tak žiješ, jo? 😀

konka
25. únor 2008

a co budete delat s mrazacky vy? 😵 ja si je vyzvednu, teda pokud nejake budou, uz aby se neco delo... jinak jsem uplne na dne... zas jsem videla ted tehotnou a citim se hur... a bude jaro, bude hur.. tak snad budu i ja za chvili vystrkovat pupik, ale ne z jidla , ale tehotensky.. 😠

brundik
25. únor 2008

Konka, presne tak, bude jaro, bude vic energie a bude lip 😉
Moc bych vas chtela holky povzbudit, pripada mi, ze ja mam porad dost sil na rozdavani. Nedokazu odhanout, jake to je byt na dne. Zatim jsem takovy pocit v souvislosti s nasim snazenim nezazila, mela jsem jen takove ty stavy, kdy jsem doma bulela a pada na me depka, ale to bylo po roce po prvni navsteve doktora, kdyz se zacal rozjizdet ten kolotoc vysetreni a objevily se prvni vysledky.
Konka, ver, ze se to povede 😉

brundik
25. únor 2008

Jinak, ted mi taky prijde, ze se u me tak nejak nic moc nedeje. Ale zitra jdu k doktorovi, pristi tyden asi taky a ten dalsi nejspis pro vysledky, tak treba se to popozene 🙂

konka
25. únor 2008

no ja prave moc ted tezce snasim pohled na tehotnou.. a pritom mam kamaradku, ktera ceka dalsi mimco.. a u ni mi to nevadi, tak proc u cizich? no prave ze bude jaro a vsichni odhali brusky... jen ja muzu odhalit svuj nenajezeny bruch...
my jdeme v po , ale do noveho centra.. tak uvidim. co a jak.. snad se to neprotahne o nejak dyl.. u nas je problem u manzela, takze fakt bych chtela najit pricinu a pak uz staci jen snazit se, ne?
ja ti mam nekdy tolik energie a vnitrni nadeje a nekdy nemam vubec nic.. chtela bych zazit jeste dve carky na testu, ale sve a tak celkove...

brundik
25. únor 2008

Konka, treba si prave ta tehotna taky prosla tezkym obdobim neuspechu a ceka ted to vytouzene miminko 😉
Ale je fakt, ze je to jak na houpacce. Pockej jak ja jsem ted optimisticka. Za tri tydny budu mit vysledky a jestli budou spatne, tak mi bude taky bidne 😒 Ja taky budu odhalovat nenajezeny bruch, nejsi v tom sama 😉 Ale i takovy bruch je pekny 😉
Ja spis tezce snasim, kdyz si toho nejaka mamina nevazi. Kamaradka otehotnela nechtene a byla z toho takova zvadla, pak se dozvedela, ze to je holcicka a ze se s tim nedokaze smirit, bohuzel ji to zatim porad zere, ikdyz uz ji ma u sebe ☹ To me stve, co dokazou lidi resit a nedokazou se radovat z toho zazraku. A to vzdycky rikala i prede mnou, ikdyz vedela, jak na tom jsme my 🙄

konka
25. únor 2008

brundiku: tak to fakt nechapu.. je to jedno jestli je to holka nebo kluk, hlavne ze je zdrave ne? no nejspis si neumeji vazit toho co maji. kdyz se divam na TV, jak nektere matky se "staraji" o deti, tak je mi zle.. no ja brecim i u poradu Psi zivot.. jak tam maji ty pejsky.. proste hormony jsou v pozoru a furt zadna poradna spermie neni. ale ted manzel doji ty antibiotika, budu ho setrit a od zitrka tak co druhy den, aby se mrsky dobre vyvijely. Nebo radeji cekat az do 13DC, to uz budou dobre ne? ale je zas dobre tak dlouho nic?

brundik
25. únor 2008

Konka, to se pochopit neda ☹ Ale ten pristup zamrzi, co 😒
My prave jak ted hlidame segry fenku, ta je z utulku, je to takova rostanda, nechapu jak ji nekdo mohl vyhodit, byla jeste stenatko. Ale ted se ma dobre 🙂
Ty jo, jestli obden nebo cekat, babo, rad? Doporucuje se obden, ale taky jsem slysela, nejakou dobu abstinenci a pak na to vlitnout, ale co kdyz se clovek netrefi do spravne doby.

evamik
25. únor 2008

Konka: Hned po kojení??? Ty ho Ty jsi normálně blázen!! 😀
Já Tě naprosto chápu - hrozně špatně snáším těhotný! ☹ Zajímavý je, že mimina mi nevadí, ale těhotný hrozně!
Bbrundik: Tak tohle je fakt síla s tou kamarádkou... To mi přijde úplně neuvěřitelný!!!! 😠
Bbrita: Žiju a zatím to i docela jde (nechci to zakřiknout!) - jen nemůžu spát - ale to budou spíš nervy, než clostil... 😀 A co Ty?
Brundik, jestli máte OK spg., tak to nemusíte moc řešit - rozumný mi připadá obden... To by s. přežily!!! 😉

brundik
25. únor 2008

Ahoj Evi. Ja to neresim jak casto, ja se nedokazu prinutit, kdyz se mi nechce. Psala jsem o tom kvuli Konce. Obden se tim nic nezkazi 😉

evamik
25. únor 2008

Promiň, já jsem to jen rychle prolítla - kdo co psal... 😉 Jinak, já jsem na tom stejně jako Ty - manžel si už stěžoval, že kromě ovulace neví, že má ženu... 😀

konka
25. únor 2008

holky, ten muj to taky nevi, jen v dobe ovu, ale zase to chci v ten jisty a kolem jisty den.. takze kdyz se mu nechce, tak protestuje... a nekdy mu bohuzel musim vyjit vstric ja.. 🤐 ale prave ze mame spatny spg, tak jak ? co druhy den? nebo pockat az na 13 a 15 den? ja BT nemerim, me to deptalo, tak ted moc nevim, ale zvazuji, ze bych si tento mesic koupila ovu testy. jenze pry zas takova dlouha abstinence.. nevim, nevim, ale nejspis se ty mrsky zkazit nemohou ne? 😀

brundik
25. únor 2008

Se mi neomlouvej. Ja taky kolikrat reaguju na neco nekomu jinymu 😉 Pry i ten prolaktin snizuje chut na sex, mozna je to trosku lepsi, co se lecim, ale k plne spokojenosti manzela to nestaci 🙂 Ten by chtel nejradsi porad 😀

brundik
25. únor 2008

Ja musim rict, ze mi se milujeme tak nejak pravidelne v prubehu celeho cyklu a jsme spokojeni snad oba 🙂
Konka, ja bych asi zkusila obden, pokud nevis, kdy je ovu. Ovu testy beru jako hodne nespolehlive ze zkusenosti, co jsem cetla, tak nevim.

brundik
25. únor 2008

A kdyz uz jsme u toho sexu, tak musim rict, ze kdyz uz na to prijde, tak si sex fakt uzivam, daleko vic nez driv. Jsou to ty nejlepsi leta 🙂

konka
25. únor 2008

no ja to vetsinou poznam, bolesti v podbrisku a tak.. ale chtela bych to jednou naplanovat.. 😀 treba se to povede .. ikdyz fakt uz jsem na pohadky velka, ze? ja jsem dnes sezrala snad uplne vsechno nac jsem prisla... a furt mam neukojitelne chute 😠 tak vanilkova zmrzlina s karamelovou polevou, mnam...

evamiku: jasne, hned pri nejblizsi prilezitosti bych si pro mrazacky letela, kdyz jsem to rekla manzelovi, tak mi sdelil, ze uz zacina sedivet... 😀 ale nejspis by mi nebranil...

evamik
25. únor 2008

Brundik, řekla bych, že máme podobné partnery... 😉 Já přes týden, jak jsem ve stresu, nemám na sex vůbec náladu... 😒
Holky, když už jsme u těch mrazáčků, tak vám musím něco říct: Jedna známá měla po neúspěš. IVF taky ještě nějaký zmražený, ale mezitím se rozešla s partnerem, ale prot. mimčo hrozně chtěla, tak si je nechala přenést... Ono se to teda nepovedlo, ale docela mě to zaujalo, že jako nechtěli znovu souhlas partnera, nebo tak něco... Z etickýho hled. je to docela hustý! A taky by měl zajímalo, jak by to v takovým případě bylo s otcovstvím... Nejste některá právnička?? 😀