Snažilky po třicítce, přidejte se.

bbrita
6. únor 2008

Tak už jsem se sem taky dostala. Je mi 31 a neúspěšně se snažíme o miminko. Vloni jsem prodělala těžký zánět, tak o to menší mám naději na úspěch. Vztah s přítelem mám v tomto ohledu úžasný, ale přeci jen - je to chlap. Jste na tom někdo podobně?

barakara
8. bře 2011

@lera1 ja sem nikdy v zadne diskuzi nebyla ale hodne procitam. Tak nejak sem si rikala nez se nekam pridam tak se to urcite povede no a ono uz to bude skoro deset mesicu🙂 Dokazu si predstavit, ze to ale cloveka semele kdyz vsichni okolo tehotni....me kamaradky uz skoro vsechny dite maji.
Taky se snazim si mezitim uzivat co to jde i kdyz to snad pujde i s mrnetem. Tak drzim moc palce...ja se zatim drzim zuby nehty🙂

lera1
8. bře 2011

@barakara kouká,že to tady rozjíždíme zatim jen my dvě,asi jsme poslední třicítky snažilky na koníku 😀 to je jasný s mrnětem zase přijde jiný užívání si,kažopádně,prostě nejhorší je sedět,smutnit a pořád se ptát,proč to nejde...takže to raději vymejšlet bejkárny a užívat si,protože zabloknutá hlava je pro těhotenství nejhorší nepřítel 😉 takže ty už máš spoždědí?Já ji očekávám mezi 9-11.3.měla jsem krásnej prav.cyklus,ale v lednuse mě to rozhodilo 😔 ale jinak na sobě nepocituju vůbec nic 🙂 držme si palečky 😉

agnes.78
8. bře 2011

Ahoj holky, ráda bych se k Vám přidala. Je mi 32, z předchozího manželství mám 10ti letou dceru. O mimčo se snažíme od léta 2009. Zatím po všech vyšetřeních vše v pořádku. V dubnu bych měla jít na laparoskopii tak uvidíme. U manžela výsledky v mezích. Tak uvidíme. Všichni radí nemyslet na to. Ale to jde dost těžko, když se pořád stejně někdo ptá kdy už konečně bude to mimi.
Tak si budeme držet palce navzájem
🙂

barakara
8. bře 2011

@lera1 no koukam, ze sme asi jediny🙂
myslim, ze zpozdeni nemam zatim, ale popravde presne nevim, protoze presne jak Tobe se mi uplne rozhodil cyklus a minulej sem mela dokonce 36 dni. Ale ocekavam asi tak stejne jak ty a zadny zvlastni priznaky taky nemam akorat sem strasne unavena, ale to rozhodne nebude tehotenstvim to bude spis tim, ze se nudim v praci🙂

@agnes.78 ahoj! klido pridej, my si tu zatim soukromnicime🙂
rady typu: nemyslet na to mam rada, sou k nicemu, i kdyz ja se o tom, ze se snazime moc nevybavuju, taky jeden z duvodu, proc sem tu. A ta laparaskopii je k cemu, jestli se mohu zeptat?

lera1
8. bře 2011

@agnes.78 ahojky,vítej u nás,už se pomalu rozrůstáme 😀

@barakara jojo,přesně,každej radí,nemyslet na to,ale přece když si něco přeješ,tak na to myslíš,ne?A naopak zákon přitažlivosti funguje,takže když na mimi myslet budu,tak si ho k sobě přitáhnu 😀 navíc,pokud vám je 20,nikdo se vás na mimi ptát nebude,ale ve 30 už to každýmu vrtat v hlavě bude.Miluju otázku:"Tak cooooo?"jako jak na tohle vtipně a trefně reagovat? 🙄 já teda unavená jsem tak normálně,ale snažim se si žádný příznaky ani nepřipouštět,v lednu jsem měla dva pozitivní testíky,čípek i bazálku předpisový a nakonec nic.Takže jsem napnutá,to joo,ale snažim se nezkoumat 🙂

barakara
8. bře 2011

@lera1 no ja vzdycky reknu: Tak nic. A dal se o tom nebavim🙂 ono to zatim vi jen jedna ma kamaradka a ta se nastesti tak casto nepta..uz asi vi, ze ji nic na to nereknu. Ale to neznamena, ze na to nemyslim...myslim a furt. A s tim vekem je to pravda, na druhou stranu mam pocit, ze jak se prekroci ta 30 tak uz se snad ani nikdo nepta, pze maj ty lidi pocit, ze uz snad ani deti nechcem a sme za zenitem🙂
Me taky vysly dva poz testy, teda slabe pozitivni, uplne me polilo horko, ale pak prisla ms a bylo po legraci.
Ja se snad zas tak neresim, ale co teda ted resim, jak je to s alkoholem, porad se dohadujem s manzelem kolik toho jako muzem vypit. Nekde sem vycetla tak dve sklenicky vina a dve piva tydne, vic uz je prekroceni nejakyho limitu. No nekdy to vyjde, ale kdyz jdem na kalbu tak rozhodne ne. A trochu se bojim aby to nemelo vliv.
Ale mozna uz se chytam cehokoliv🙂

lera1
8. bře 2011

@barakara ty jo,s tim alkoholem to vůbec neřešíme,ani jsem o tom nic nečetla,sice se denně neopíjíme do němoty,oba nepijem tvrdej,ale vínko,či pivko si dáme rádi a o víkendu i víc,oba nekouříme jíme zdravě,hejbeme se,manžel se nekoupe v horký vodě(to si myslim ubližuje víc,než alkohol) .Vliv to mít bude,až budem jasný těhu,do té doby to nijak extra nehrotim,jen teď v době čekací se trochu omezuju 😉
koukám,že mám eopravdu hodně společného,i ty pozitivní testy,i ten konec,třeba se nám zadaří naráz 😀

barakara
8. bře 2011

@lera1 to by bylo fajn. No asi to zbytecne resim a moc ctu povidacky na netu, taky si dame "jen" to vinko o vikendu, jinak taky nekourime a snazime se zdave jist i kdyz dneska to vidim na pizzu, nechce se mi varit🙂

lera1
8. bře 2011

@barakara i pizza jednou za čas je "zdravá",když si o ní chuťový buňky řeknou,tak proč ne,to je jak s čolodádou,jen všeho s mírou 🙂

lera1
8. bře 2011

tak koukám,že ani dneska to nebude na velikou debatu,je nás tady bohužel fakt málo 😅 zítra zase do práce,tak to čekání aspoň uteče 😉

barakara
9. bře 2011

@lera1 asi uz vsechny tricatnice deti maji🙂 se mnou to vypada blede i tento mesic. Tak si pohravam s myslenkou jit k doktorovi uz ted po deviti mesicich. Myslis, ze je to brzy?

lera1
9. bře 2011

@barakara jak bledě?Já byla u mudr.v listopadu a on mě řekl,že než by začal vyšetřovat mě,ať jde manžel nejdřív na spermiogram,ale řekl mi,a't tomu opravdu dáme rok.takže manža sám řekl,že kdyby nic,v červnu půjde na vyšetření.Ale věřím,že to nebude potřeba 😉

barakara
9. bře 2011

@lera1 hmm takze nejdriv chlapi jo? No to nevim jestli toho myho nekam dostanu, taky teda doufam, ze nebude treba. No blede jako ze prichazi ms, klesla mi teplota a uz asi nevyslplha. To je desny takhle o tom mluvit. Si prijdu jak ve vyzkumny stanici. Tak ja to taky necham na ten rok a nebudu zbytecne plasit🙂

majka12
9. bře 2011

Zdravím snažilky 😎

koukám, že jste oživily diskuzi, to je fajn. 😵 Všem vám přeju brzký úspěch a snad překonáte naše příběhy, kdy v téhle diskuzi to s početím bohužel neměl nikdo z nás jednoduchý. 😔 😅
My se chystáme na druhé kolo, takže ze mě bude zase snažilka a upřímně se po těch problémech s prvním na tohle období vůbec netěším 😔 😒 A i když už dítko mám vezme te mě mezi sebe? 😅

lera1
9. bře 2011

@majka12 :že se ptáš,šup k nám 😉

majka12
9. bře 2011

@lera1 díky 😵 Za pár dní mi bude 33 a po porodu teda zatím ms cykly opět nic moc, tak jsem zvědavá jak nám to půjde tentokrát 😔 😒 Moc nadějí si ale nedělám. 😔

barakara
9. bře 2011

@majka12 ahoj majko, vitam Te tu. Jak dlouho Vam tvalo prvni baby jestli se mohu zeptat? Jinak ja se dnes objednala k doktorovi ale jdu tam az za 14 dni.

lera1
9. bře 2011

@barakara jj,jen běž,třeba Ti udělá alespoň nějaké základní vyšetření.Doufám,že ms nedorazila,držim palce pořád 😉 mě teda dneska bolí podbřišek,chjo,vůbec nechci zatim myslet na nejhorší.Jinak já teplotu neměřim.
@majka12 :ale tak jedno krásný sluníčko už máš,takže určitě se povede i brzo sourozeneček 😉

barakara
9. bře 2011

@lera1 mno taky si rikam. Ja teplotu merim druhy mesic, ale moc moudra z toho nejsem🙂 a taky se to vubec nelibi manzelovi..no coz mame takovy mensi boje, snazim se to delat jakoze potaji ale v tom nasem pidibyte ten teplomer pisti o sto sest.
Ms zatim nee ale cekam ji kazdym dnem.
Neboj urcite to neprijde a prijde prtous🙂 drzim moc palce!

lera1
9. bře 2011

@barakara jj,taky mám pěkně pištící teploměr 😀 ale zatím jsem na to byla líná,já už se docela orientuju v čípku,jinak manžela z tohodle výzkumnýho kolotoče vynechávám,asi by si ťukal na hlavu a možná právě ten jeho klid a pohoda mě dost pomáhaj,abych nezešedivěla s každym nepovedenym pokusem 😅
a ms nečekej,už jí přece na návštěvu nezvem,tak ať už k nám laskavě nechodí 😠 😀

barakara
9. bře 2011

@lera1 s cipkem pokusy probehly, ale neuspesne, nejak nevim kde ma byt a jakej ma byt. Taky se manzela snazim vynechavat, protoze si dokazu predstavit, ze to pro nej neni nic moc navic sedivy sme uz oba, tak abysme nezbelali🙂 dneska sem koukala na zinek, sem si rikala, ze mu poridim nejaky vitaminy, ale asi to spis nahradim zeleninou, takze sem ho nakonec nekoupila.

lera1
9. bře 2011

@barakara mě předepsal pro manžu doktor vitamín E 🙂 v tom jakej a kde má čípek být je už hodně článků,my jsme to tenkrát probíraly se snažilkama,kam jsem chodila a je fakt,že podle něj poznám už hodně,ale teď se mě moc zkoumat nechce,prostě se bojím zklamaní,tak raději žiju v sladké nevědomosti a doufám 🙂

barakara
9. bře 2011

@lera1 jo vitamin E rikas? hmm tak se po nem porozhlednu🙂 ja s tim cipkem nejak nevim, asi to neni uplne moje vec... 😨 No toho zklamani se taky bojim, ale sem si temer jista, ze tento mesic zas nic. A z ty skupinky jak si chodila uz vsechny tehotny sou?

lera1
9. bře 2011

@barakara no asi krom dvou ano a to se začaly snažit v srpnu 2010 😅 Jsou to moc fajn holky,ale snažilkování už se jich netýká,takže jsem si dala pauzu,jenže mě to chybí si o tom s někym povídat a podporovat se,takže jsem hledala vhodnou skupinku a tahle mě padla do oka 😉 téměř jistá ještě nic neznamená!!!Takže dokod nedorazí,neztrácej naději 😉 Piješ kontryh.čaj?Nebo bereš nějaký vitamíny?

barakara
9. bře 2011

@lera1 tak to jo, no tak sou rychlovky proti nam co?🙂 ale ja to vidim taky uz s brzkym koncem 😉 jj tahle diskuze je prima akorat si tu povidame permanentne jen my dve. Ja beru kys.listovou, ale tak nepravidelne. Prestala sem ji brat pred Vanocema a ted pred 14 dni sem zas zacla. A kontryh caj nepiju...je dobrej? Jo a nadeji neztracim ja sem jen desna realistka🙂

lera1
9. bře 2011

@barakara no jo,to jsou a když se všem pak hromadně daří,připadáš si fakt divná 😕 navíc mě trochu tlačí i ten věk,tam byly samé mladé snažilky.Já brala 14let HA,v kuse,takže co chci,když jsem tělo uměle takhle zacpávala!Bylo asi chudák po vysazení dost zmatený 😅 čaj je prej dobrej pít jen prvních 14 dní cyklu.Já realistka moc nejsem,ale jak tu tak sedim,bolí mě břicho a záda... 😔 ...no nebudu předbíhat,tahle čekací doba je fakt děsná 😀

barakara
9. bře 2011

@lera1 to je jasny, ja mam nastesti okolo sebe jeste pomerne dost nedetnych kamaradek a sou i starsi nez ja tak to je celkem uklidnujici. Ale i vek je pohoda ne, myslim, ze do tech 35 se prvni da. No ja sem HA nikdy nebrala takze ted mi trochu vrta hlavou jaktoze sem nikdy neotehotnela🙂 jj cekaci doba je des ja se snazim vzdy necim zabavit aspon, ze v praci mam hodne prace a nedovoli mi to se v tom stourat.

majka12
10. bře 2011

@barakara
@lera1 první nám trvalo 14 měsíců 😖 Asi po devíti měsících jsem šla k doktorce, protože po vysazení antikoncepce jsem měla cykly nepravidelný a dlouhý ( třeba i 65 dní 😖 ). Takže se mi snažila upravit cyklus , jenže moje tělo na hormony odpovídalo strašně - vůbec žádná reakce, spíš další zhoršení. Do toho samozřejmě všichni těhotněli na poprvé a já už psychicky dost nezvládala. 😔 Dokonce jsem zašla i k léčiteli. Doktorka mě nakonec poslala na laparku a to jsem čekala kvůli cyklu skoro tři měsíce než mě vzali a po tu dobu už jsem odmítla do sebe cpát další hormony a řekla jsem si, že počkáme po laparce ( duben ) a kdyžtak po prázdninách zajdeme do CAR. 😔 Mezitím byl ještě manža na spermiu, aby mě nehnali na laparku zbytečně a tam výsledek vyšel na více než výbornou 😀 😀 Výsledkem laparky bylo, že jsem měla na jednom vaječníku nezhoubný nádor, který tam dělal neplechu a částečně nefungoval. 😔 Takže nádor mi ufikli a po laparce jsem začala ještě na úpravu cyklu pít tinkturu jeřáb ptačí ( bylinky). No a třetí měsíc po laparce se to povedlo ani jsem nevěděla jak 😅 😕 😨 Já měla naštudovaný všechny příznaky těhotenství apod., ale když jsem konečně byla těhu, tak mi nebylo nic 😅 😀 Hodně přičitám bylinkám a taky jsem se musela psychicky hodit do klidu, i když mi to dlouho trvalo se se vším srovnat a najít v sobě naději, že i my budeme mít prcka.
Koukám, že je z toho pěknej román. 😀 😀 Teď mám po porodu cykly 35 dní 😔 Jsou sice dlouhý, ale aspoň pravidelný a i ovulku jsem zatím vždycky měla. Miláčkovi bude 31. března rok, tak chceme jít do druhého kola. Ovšem jsem na rozdíl od vás klidnější, že už dítko mám a kdyby se druhý nepovedlo, tak holt bude jenom jedno. 😉

lera1
10. bře 2011

Dobré ráno 🙂
@barakara jj,práce je v tomhle dobrá,ale popráci už se mě zase honí fůra myšlenek v hlavě 🙂

@majka12 teda koukám,že cesta k prvnímu dítku byla složitější,ale o to víc bude ta cesta k druhému snadnější 😉 Já teda měla cyklus po vysazení dá se říct pravidelný,jednou se mě to rozhodilo před svatbou(nervy 😀 )a pak te'd v lednu,to jsem měla 5 dní zpožďo,2 pozit.testíky a nakonec ms přišla ☹ Jinak ovulku na sobě krásně poznám a píšu si kalendář na womenzone.cz a ty výpočty tak docela seděj 😉

majka12
10. bře 2011

@lera1 nebylo to jednoduchý, tak možná to teď bude lepší, i když jsem raději skeptik 😅 Já ovulku taky poznám, takže zatím jsem relativně v klidu, že tělíčko funguje (ťuk, ťuk). A s tím pozitivním testíkem se mi to stalo taky. 😔 Asi po půl roce snažení jsem měla strašně dlouhý cyklus a slaboulince pozitivní testík a asi 4 dny na to jsem to dostala. 😖 A vy se snažíte jak dlouho?