Snažilky po třicítce, přidejte se.

bbrita
6. únor 2008

Tak už jsem se sem taky dostala. Je mi 31 a neúspěšně se snažíme o miminko. Vloni jsem prodělala těžký zánět, tak o to menší mám naději na úspěch. Vztah s přítelem mám v tomto ohledu úžasný, ale přeci jen - je to chlap. Jste na tom někdo podobně?

lucija
9. kvě 2011

Dobré ráno děvčátka 🙂
Omlouvám se za nepřítomnost, ale od pátku mi hořelo dítě vysokýma horečkama až těsně ke čtyřicítce, tak už jsme včera byli na pohotovosti, je to angína, nafasoval atb a už v noci byl bez teploty a teď taky, jupííííí. Bylo to dost šílený.....
No a co tady nového? @majka12 si vesele těhulí a těhulí si sama, tak šup, kdo další? Držte mi palce, já jdu dneska na tu folikulometrii, tož to jsu zvědavé co se tam dozvím 😀 Doufám, že samé dobré zprávy 😵
@lera1 tak šup, použít ovu test, skočit na to, otěhotnět a test poslat prosím mě na poslintání 😉 😀 😀 😀 😀

lera1
9. kvě 2011

@lucija tak hlavně že je nemoc už fuč a teploty sražený!!!Ať je malej jako rybička 😉
😀 no neboj,te'd dostanu ms a pak se to se zázračnym mikroskopem rozjede 😀 ale Ty ho ani nebudeš potřebovat,Tobě dnesk určitě na té folikulometrii řeknou,kdy se máte přesně snažit 😉 já až dozobu ty pilule na prolaktin,tak taky řeknu doktoroj,ať mě tu folikulom.udělá+mikroskop na kapradiny,prolaktin se houpne do normální hodnoty a to by bylo aby se nezadařilo 😀 jsem zvědavá,jak dlouho se mě tahle pozitivní nálada bude držet 😅 dej pak vědet,jak to probíhá,a't vim,co mě čeká 😉 a držim palce ať je jsou tam super top folíci 😉

lera1
9. kvě 2011

teda dneska mě zase po těch práškách je 😖 už jsem myslela,že budu mít pokoj a oni se stejně zase ozvou.No nic,heslo dne:Vydrž prťka vydrž 😀

beritek
9. kvě 2011

Ahoj holky! Mohu se k vám přidat?
Je mi 32, snažíme se už rok a půl. Všechny běžné testy O.K. (výsledky genetiky čekáme, o rozsáhlejší imunologii si teprve řeknu), manžel v pořádku - a nic. Už asi 4x jsem měla pozitivní těhu test, ale vždy jen pár dní, pak přišla menstruace a // zmizely...
Minulý týden bylo první IUI, tak uvidíme. 🙂

lera1
9. kvě 2011

@beritek ahojky,vítej u nás snažilko,možná už brzo těhulko 😉 držim palce 😉

majka12
9. kvě 2011

Ahojky 🙂
@lera1 laparky se neboj 😉 I když pevně věřím, že to nebudeš potřebovat. 😵 Nic to nebylo a hodně často jsem taky slýchala, že ty co byly na laparce, tak do tří měsíců otěhotněly, protože jak jim zkoumaly vejcovody a vaječníky a všechno, tak to jakoby " prošťourly" a šlo to hned. 😎 😎 Navíc je to nepřesnější diagnostika problému, pokud nějaký je, tak ho najdou. 😉 😉
@lucija hlavně že je malýmu už dobře bez horeček. 😉 😔 Děti by neměly být nemocné. 😔
@beritek vítej 🙂 S těmi těhu testy je to zvláštní 😖 A pozitivní byly s vynecháním ms nebo už po vynechání ms? 😕

lera1
9. kvě 2011

@majka12 no,uklidnila jsi mě,ale snad se tomu i tak vyhnu 😉
@beritek taky jsem měla v lednu pozitívní testy po vynechání ms a pak po pár dnech ms dorazila 😔 od té doby mám cyklus rozházenej a ovu se semnou hraje na schovku 😒

barakara
9. kvě 2011

Dobre rano!
@lucija drzim place na foliky!!
@beritek vitam Te tady. Co to je IUI a jak to probiha, muzes mi to, prosim trochu popsat?
a beres nejaky leky na udrzeni?

kafr
9. kvě 2011

@lucija taky držím palce, ať vše dobře dopadne, folíci i cvrček ať je brzo vpořádku. Pak napiš jak na tom jsi.
@lera1 myslím, že už to máš posichrovaný ze všech stran, to aby bylo aby to nevyšlo.
Tento měsíc ještě počkám, ale pak začnu řešit ovu test. tento cyklus mám BT fakt divnou, pořád je nízko... i po předpokládané ovu, takže to vypadá, že se jeden vaječník fláká. k doktorovi jdu až v črvnu, tak zatím se budu jen sledovat 😒 .

snažení zdar!

lera1
9. kvě 2011

@kafr jo,holka,kéž bys měla pravdu 😉já měla naposled graf při měření BT jak Himaláje,takže už neměřim 🙂
@barakara no hola,kde se flákáš,takhle málo příspěvků,asi dostaneš členskou pokutu za špatnou docházku 😀

barakara
9. kvě 2011

@lera1 ale poctive docitam! 😀
vzdycky chci neco napsat a neco mi do toho vleze.
Jinak koukaly ste vcera na hokej? Ja byla nadsena jak jim to kluci nandali byli sme v ceske hospode, dala sem si segedyn a polivku a cesky pivo!🙂 no nadhera.

beritek
9. kvě 2011

@lera1 Díky za přivítání! 🙂 S tím těhotenstvím to po IUI nevidím tak žhavě, ale i tak díky... 🙂
@majka12 Jak kdy. Naposledy byly pozitivní již 3 dny před očekávaným datem (takže jsem již opravdu šílela radostí!), jinak většinou tak den před... Ms se většinou opozdila o dva dny... (Ale taky to mohly být nervy z radosti).

beritek
9. kvě 2011

@barakara IUI je umělá inseminace. (Já tomu říkám a la kráva na okresní zemědělské výstavě 🙂) ). Přijde manžel, odevzdá vzorek, cca za 2 hodiny dorazíš ty a "vyčištěný" manželův vzorek díky stříkačce s něcím jako dlouhým brčkem zavedou dovnitř. (Dá se říci, že spermijky jedou chvíli autobusem..🙂 ). V mém případě je to naprosto bez stimulace, někdo při tom/před tím bere něco na podporu ovulace, sliznice, a pod. Pokud nic takového nebereš, tak to 6x za rok hradí pojišťovna a je to úplně zdarma. Ale úspěch je cca 10%...

lucija
9. kvě 2011

Nazdárek, jsem zde! 😀
Děkuji, že jste na mě myslely 😵 Asi to pomohlo 😉 Takže.... a vůbec, už se mi to nechce znovu psát, zkopčím to odjinud 😀 Šíma vypadá dobře, relativně, pustila jsem mu pohádky a chvilku leží, doufám, že aspoň na chvíli usne, ale pochybuju 😖
Ahoj @beritek 🙂 vítám Tě a držím palce, aby to vyšlo 😉

lucija
9. kvě 2011

No a u doktora…pravá strana nic, malinký nijaký nic . A levá…tak tam jich bylo 6 ale jen tři byly podstatně větší něco přes 14mm, tak říkal, že na 12tej den je to slušný, v pohodě, tak se uvidí kterej z nich bude dominantní. 16DC začnu s utrogestanem a děj se vůle boží. Když přijde MS tak stejnej postup jako tentokrát a když nepřijde tak po týdnu na kontrolu.

lera1
9. kvě 2011

@barakara no jaksně že jsem koukala na hokej 😉 jako Rusáci si myslej,že jsou nepřekonatelný a?prdlajs,ať si do nás tlučou jak chtěj 😀 chudáci Finové,budou muset doufat,že jim tam nikoho nepřeválcujou 😒 a pívečko a segedýn?no to asi nemělo chybu,co? 😀 Co ms?Já jí čekám 14.15.5.,Ty už se jí doufám nedočkáš 😉
@beritek teda ty jsi to tak krásně popsala 😀 te'd už jen,aby to vyšlo,10% taky neni k zahození(ale i tak,proč je to tak málo? 😕 )
@lucija no tak jéje,jarní úroda je,folíci rostou jak z vody 😉 😀

beritek
9. kvě 2011

@lera1 🙂 To netuším, proč je to tak málo. Ale myslím si, že je to tím, že: A) je to v podstatě přirozené (bez nějaké zvláštní, např. hormonální dopomoci), B) se to dělá u lidí, kteří někde nějaký problém mají, ale buď se neví kde (náš případ) – což průměr může hodně snižovat, nebo je to otázka děložního hrdla. (Spermie jím musí projít – a někdy je tam organizmus registruje jako něco cizorodého, co by projít nemělo a vybíjí je. Tím brčkem se to obchází. 🙂 ). Což suma sumárum těch 10% může dát. 🙂
(Taky už si připadáte jako gynekolog-amatér? 🙂 ).

lera1
9. kvě 2011

@beritek ahaa 🙂 teda,takhle pěkně by mě to nevysvětlil snad ani doktor 😀 díík a ještě se zeptám,to se provádí v celkové anestezii?

lucija
9. kvě 2011

@lera1 ještě aby dorostly a aspoň jeden praskl, což musí, jak jsem pochopila 😅 Já nevím, jsem z toho jelen, ale jak říkám, děj se vůle boží 😀

barakara
9. kvě 2011

@beritek dekuju za hezke vysvetleni 🙂
Jaktoze je tak mala sance? Drzim moc palce aby to vyslo!
To je divny s tim pozitivnim testem a radila ses s nekym? Treba ten dupaston je na udrzeni plodu?
My se snazime deset mesicu, ja mam zvyseny prolaktin a manzel mensi ologozoospermii. Pujdu znovu na krev asi za ctrnact dni kvuli tomu prolaktinu a pak se uvidi co dal. Zatim zadny leky neberu.

beritek
9. kvě 2011

@lera1 🙂 Ne, žádná anestezie. Vůbec to nebolí a trvá to cca 5 minut (včetně potřesení ruky s doktorem). 😀

beritek
9. kvě 2011

@barakara Ta šance – jak jsem psala Lera1 . Celkem to dává i smysl. 🙂
Doktor tvrdí, že je klidně možné, že všechna 4 embrya byla chybná. (Zase to teoreticky dává smysl, jestliže jich je v průměru 80% špatných… Ale je fakt, že mi v danou chvíli veškerá teorie byla úplně ukradená- já už skoro kupovala kočárek. ) 🙂 . Tudíž teď zkusíme párkrát IUI a když to nevyjde, tak IVF. (Zní to šíleně, ale SKORO ti ten prolaktin závidím. Alespoň víte, co „opravit“. My nemáme tušení. ) ☹ .

beritek
9. kvě 2011

@barakara Každopádně držím pěsti! Ono to půjde! (Kamarádce se ve čtvrtek narodilo miminko. Vedle ní ležela paní s dvojčátky, která se jí podařila ve 42 letech a na 7 IVF. Hlavu vzhůru! 🙂 ).

lera1
9. kvě 2011

@beritek no já mám taky zvýšenej prolaktin a beru pilule,tak snad to brzo zabere,manžel je po spermiu a je zdravej a snažíme se už 10měsíců,ale brala jsem 13let HA,tak jsem tušila,že to asi nepůjde jen tak...u nás v rodině se taky miminka roděj jak houby po dešti,no co,někdo musí bejt mezi posledníma,že 😀

majka12
9. kvě 2011

@beritek hm to vypadá, že se nemůže uhnízdit, i když už je oplodněné 😨 A to doktor nezkoumal? Třeba jestli je dost vysoká děložní sliznice ? Asi jo viď, když nemůžou na nic přijít. 😔 Divný je, že ti nedali třeba ani utrogestan nebo duphaston na urdžení, když jsi měla pozitivní těhu testy. 😕 Ale tak asi vědí doktoři co dělají. 😉 Moje doktorka byla snad víc šťastná jak já, že jsem otěhotněla, tak mě posílala na speciální vyšetření a dala ten utroš i když nebyl zvláštní důvod. 😅 😅

beritek
9. kvě 2011

@lera1 🙂) Mně to babi ještě koření slovy :"No já nevím, na mě kdyby kalhoty hodil, tak jsem v tom". Nikoho jiného už nemám, ale kamarádky těhotní všechny.
HA jsem taky brala dlouho, ale vysadila jsem ji už před cca 4 lety, tak to už by snad nemělo mít vliv...

beritek
9. kvě 2011

@majka12 Dodatečně gratuluji! (Jak k miminku, tak k takové doktorce..) 😉
Sliznice je taky v pořádku. 😒 Myslím, že Utrogestan a spol. dávají až po ověření srdeční činnosti...? (Ale to jen střílím- o hormonech vím houby. Zatím. Naštěstí. 🙂 )

majka12
9. kvě 2011

@beritek děkuju 😎 😎 Já ho dostala hned co jsem tam přišla s dvěma čárkama na testu 😀 😀 A co laparka? U mě problém odhalila až laparka, jinak taky nemohli na nic přijít 😔

lera1
9. kvě 2011

@beritek jj,to taky slyšim vždycky"No kolem mě chlap jen prošel a byla jsem v tom"nebo"My jsme na to nepospíchali,ale manželovi to jednou uletělo a bylo"atd... no a pak radu ne kterou jsem naprosto alergická"Nesmíš na to myslet" 😠
@majka12 naše první těhulka 😵 prskáš prskáš? 😀

beritek
9. kvě 2011

@majka12 Laparoskopii ještě nemám. Ale říkám si, že kdyby byl problém v nějaké průchodnosti, tak se to přece 4x (skoro) nepovedlo, ne? Čím to nakonec bylo u tebe?

@lera1 JOOOOOO! Tu miluju! Ještě trochu lepší je mírně agresivním tónem :"Tak na to tak nemysli!" (Aneb..."můžeš si za to sama"..). 😀