Snažilky po třicítce, přidejte se.

bbrita
6. únor 2008

Tak už jsem se sem taky dostala. Je mi 31 a neúspěšně se snažíme o miminko. Vloni jsem prodělala těžký zánět, tak o to menší mám naději na úspěch. Vztah s přítelem mám v tomto ohledu úžasný, ale přeci jen - je to chlap. Jste na tom někdo podobně?

evamik
11. bře 2008

Ahoj holky,
Aquil, a Ty jsi teď stimulovala??

rioko
11. bře 2008

takže Ti posílám hooooodně kuráže a odvahy a uvidíš, že to bude dobré. Budu na Tebe myslte a ozvi se pak. No laparka bude v dubnu, už je ti přesunuté. Ale hlvaně že bude 🙂

petruna
11. bře 2008

ahoj holky,
jen bych vam chtela vyjadrit podporu, protoze jsem taky tricitka. Sice jsem otehotnela jeste coby 29leta, ale to nevadi....My jsme meli stesti a povedlo se nam hned mesic po svatbe.
Moc bych to prala kazdymu, zvlast tem, co uz maji tri krizky, protoze cas je neuprosny.
Tak tfuj tfuj tfuj....at jste brzo vsechny tehotne !!!!

rioko
11. bře 2008

petruna : děkujeme za povzbuzení

aquila
11. bře 2008

evi nestimulovala. U nás to právě moc nemá cenu kvůli špatnému spg, takže to u mě necháváme na přírodě, buď ovuluju nebo ne.

evamik
11. bře 2008

Aquil, aha... Takže s Tebou nebudou nic dělat... jedině IVF?? 😕 Tak aspoň to budeš mít jistější a rychlý - všechno má něco! Já jsem si už taky řekla, že zkusím IUI ještě jednou a končím...

aquila
11. bře 2008

No doktorka mi to vysvětlovala tak, že dopovat mě několik měsíců hormonama, jestli se náhodou nezadaří, když manžel má tak špatný spermio, a když šance na normální otěhotnění je minimální, není dobré. Je to asi fakt, ale já bych raděj taky nejdřív vyzkoušela něco míň zatěžujícího než IVF. Ale holt když to nejde, tak to nejde. Myslím, že už jsem víceméně na IVF psychicky připravená, tak snad se to brzo rozjede.

evamik
11. bře 2008

Aguil, já to chápu, ale zase na druhou stranu jsi ušetřená těch zklamání po IUI apod. Ber to fakt tak, že IVF má dobrou úspěšnost a tu stimulaci podstoupíš nejspíš jen jednou....

aquila
11. bře 2008

No kéž by evi. Dr. mi včera říkala, že úspěšnost IVF+ICSi je 50%. Tak snad...

evamik
11. bře 2008

No, a kdyby se třeba 1. nepodařila, tak budeš mít třeba mražený, takže bys znovu nestimulovala... Ale určitě se vám podaří 1.! 😉

rioko
11. bře 2008

aquila: úspěšnost 50 % je hodně když si vezmeš, že třeba IUI má 10-15 % tak to se určitě povede, uvidíš

aquila
11. bře 2008

Holky díky, je to prostě buď a nebo. Člověk to tak musí bát a nepoddávat se tomu. Fakt jsem s tím smířená a těším se až se něco začne dít 🙂

dckami
11. bře 2008

ahoj,
tak mám hotový předoperační vyšetření, vše mám v pořádku. Ještě jsem vyfasovala injekci proti tetanu , 😒 prý se to přeočkovává po 10-ti letech a mě by to stejně letoš čekalo, je dobré to píchnout před zákrokem. Mám se připravit, že mě bude do konce týdne bolet zadek, tak jsem zvědavá...

rioko
11. bře 2008

dckami : aspoň to budeš mít brzy za sebou a nemusíš čekat jako já. Kdybych věděla, že se mi to tak zázračně bude hojit - dnes už to vypadá úplně dobře , tak bych si to teda nepřeložila na duben.Ale co už, kdo si počká...

aquila
11. bře 2008

"Všechno má určenou chvíli a všechno dění pod nebem svůj čas." 🙂

bbrita
autor
11. bře 2008

aquil Tě obdivuju, že jsi tak statečná a smířená s ev. IVF. Já jsem teda totální srab. Jak to tu čtu, co všechno některé holky podstupují... vůbec si nedovedu představit, že bych to zvládla.

dckami
11. bře 2008

holky,
nechci strašit ale naše vláda se asi totálně zblaznila a chtěji kromě placení za plomby a převoz v sanitce ještě uzákonit, aby žena měla nárok jen na jedno IVF za život, na kterém se bude podilet pojištovna, pak už další pokusy si pár bude muset hradit v plne výši.

http://domaci.ihned.cz/c1-23193160-pokracovani-...
😠 😒 😖

rioko
11. bře 2008

to já bych udělala všechno pro to, aby se mi už nějaké mimi povedlo - klidně i nepříjemné věci ...

aquila
11. bře 2008

bbrit, já jsem taky myslím srab. Ale miminko si přeju tak moc, že se dokážu vybičovat k maximální odvaze 🙂
Taky jsem to slyšela o tom hrazení IVF. Je to takovej bordel, že to nemá obdoby. Kdy už bude konečně uznána neplodnost jako nemoc, která vyžaduje normální hrazenou léčbu? Copak mít děti je nadstandard nebo co???
Já se vždycky tak rozčílím, že mě málem trefí šlak.

bbrita
autor
11. bře 2008

Já měla v životě už 6x narkózu a asi 10x jsem ležela v nemocnici... takže mě fakt děsí už všechno...

aquila
11. bře 2008

No já jsem právě narkózu neměla nikdy a té se asi bojím nejvíc. Ale je jen krátkodobá, tak snad to nebude tak hrozný.

rioko
11. bře 2008

teda s tím placením jedné IVF mě to hnulo žlučí, to snda ani není možné aby to prošlo, vždyť to vezme spoustě lidem šanci mít děti - už teď to není nejlevnější. 😒

bbrita
autor
11. bře 2008

jen ne politiku tady!!! K tomu jen jediné - nechápu proč se lidi neseberou a nejdou jim konečně rozbít drž.y

rioko
11. bře 2008

bbrita : dobrý nápad, někdo by se toho měl chytit 🙂

evamik
11. bře 2008

Aquil, přesně - já se taky bojím nejvíc narkozy! 😖
Holky, jak jsem psala už na jinou diskuzi - v Polsku např. se řeší, jestli vůbec IVF nezakázat, takže si nestěžujte!! A myslím si, že i když to nebude poj. hradit, tak lidi, kt. chtějí mít děti si to zaplatí...

brundik
11. bře 2008

Holky, tak mam zpravy od doktora asi ty nej, ktere na konika za nase snazici obdobi nesu 😀 Mam doporuceni na laparku 🙂 Ja z toho mam takovou radost, zase krok kupredu No a ted to horsi, prolaktin porad nic moc, prvni odber horni limit, druhy dvojnasobek horniho limitu, ale me to neprekvapilo, jak uz jsem psala dopoledne, tohle jsem cekala. Mam to svoje telo pekne prokouknuty 😉
Ja uz se asi nebojim niceho, narkozu jsem mela 5x a bohuzel jsem vsechno mela spis komplikovane, ale jako trenink dobre. Clovek nakonec zjisti, ze vsechno precka a dokonce je silnejsi 🙂
Teda ale s tim placenim jednoho IVF, to by me fakt nas...o 😠 Copak mi za to muzem ☹ No snad to zustane tak, jak je.

aquila
11. bře 2008

Jasně, i kdzž si myslím, že některé páry na to fakt nebudou mít. Spíš jde o to-proč se nějaký feťák má léčit zadarmo a já si léčbu platit???

rioko
11. bře 2008

brundik : no vidíš, já držím pěsti jako blázen a k něčemu to bylo 🙂 tak to se můžeme těšit na laparku spolu, třeba pak ani IVF potřebovat nebudeme 😉

brundik
11. bře 2008

Ale v Polsku se to resi z nabozenskeho hlediska, ale tady se to resi proto, ze se neumi hospodarit, penize se vyhazujou, kde muzou, poslanci si nacpavaj kapsy a pak na to doplaci nevinni lide 🙄

evamik
11. bře 2008

Brundik, tak aspoň něco se bude dít! 🙂
Holky, ale IVF není léčba v pravém smyslu, že?! Já se s vámi fakt nechci hádat, jsem pro to, aby to zůstalo, jak to je, ale myslím, že tyhle argumenty jsou přehnaný... A kdo to dítě bude chtít, ten na něj mít bude!