Snažilky po třicítce, přidejte se.

bbrita
6. únor 2008

Tak už jsem se sem taky dostala. Je mi 31 a neúspěšně se snažíme o miminko. Vloni jsem prodělala těžký zánět, tak o to menší mám naději na úspěch. Vztah s přítelem mám v tomto ohledu úžasný, ale přeci jen - je to chlap. Jste na tom někdo podobně?

dckami
8. led 2009

ahoj, romčo
když jdeme na IVF, tak začíníme s hormonální stimulací. Má při ní narůst více vajíček než obvykle a OPU je tzv. ovariální punkce - lidově řečeno odběr vajíček. Provádí se v krátkodobé narkóze, trvá asi 10 až 20 minut. Zákrok je prováděn pod kontrolou transvaginálního ultrazvuku, odběr přes pochvu se dělá asi 32 - 36 hodin po poslední hormonální injekci. Poté dochází k jejich oplodnění a ke kultivaci, následně v ET ( embryotransfer).

Snad se to podaří. 😉

romcca
8. led 2009

dckami - teda brrr úplně mě zamrazilo, to je teda zákrok!
Tak zítra ahoj, holky!

monajs
9. led 2009

Ahoj holky,
to mně mrzí že ti to nevyšlo Romi ☹
Teda,ale testů máš 😉 Já si včera objednala 10 😉 Tak uvidíme.
Tak holky,vzhůru do boje! 😀

beranek
9. led 2009

Ahoj holky, taky mezi vás patří, i když už jako druhosnažilka 😉 Zítra mi zbývá poslední ovulační test, a asi si budu muset taky dokoupit...

romcca
9. led 2009

ahoj beránku, tak Tě mezi námi vítám.
Kolik Ti je? Jak dlouho testuješ (ovulační testy) a jsi z nich moudrá??

monajs
12. led 2009

Ahoj holky, ahoj beránku.
Dnes mi mají doručit taky ty ovulační testy,tak jsem zvědavá.Romi,používáš je?

romcca
12. led 2009

Ahoj mončo. Já je kupuju z levnetesty ty nejlevnější za 38 za kus. Zkoušela jsem je první měsíc, no něco mi ukázaly ale ta testovací nebyla stejně silná jako kontrolní. A to mi ukázaly jen 1x. Zase na jiných diskuzích holky psaly, že nemusí být stejně silné, že může být i slabší a něco to znamená. Tak nevím, dnes jsem 6 DC a od 9 DC začnu zase testovat, třeba ten druhý měsíc měření budu moudřejší. Odkud je kupuješ Ty?

monajs
12. led 2009

Ahoj,já jeˇobjednala z netu,ale ještě nevím ani jaké jsou.Je to z www.prozdravi.cz.
Jeden kus asi za 57.Dost drahé=.Měli i levnější.Tenhle byl druhý nejlevnější.Sama nevím,bude je mít a zkoušet poprvé.Teď jsem 8 DC tak už pomalu začnu zkoušet 🙂

romcca
12. led 2009

No oni tam píšou, kdy začít zkoušet, podle délky cyklu. Já bych podle délky cyklu měla začít zkoušet myslím až 11 DC, ale protože mi to docela lítá (26-35 dní je docela velké rozmezí), tak začínám raději už dřív. Tak pak napiš co Ti to ukázalo, jestli vůbec. Já jsem taky zvědavá 😒

beranek
12. led 2009

Ahoj,
bude mi 35let a snažíme se víc jak rok o druhé dítě. Zkouším ovulační testy několik měsíců a mám pocit, že vždy mám pozitivní, nicméně stále nic... 😒
Testy jsem zkoušela i při prvním dítěti, ale většinou jsem žádný pozitivní neměla. Tak potom se v tom člověk má vyznat...
A jinak můj cyklus je od šestinedělí naprosto bezchybný v rozmezí 25-27 dní.

romcca
12. led 2009

beránku, jenže to neznamená, že když se trefíte do ovulace, že otěhotníš. O tom to bohužel je.... A pak jsem taky četla, že nakonec holky otěhotněly v době, kdy ovulaci (podle nich) mít neměly. No a pak se v tom vyznej 😖

monajs
12. led 2009

V tom případě se manža ke mně bude muset tulit každý druhý den 😀 Každý den to po něm chtít nemůžu,taky si musí dáchnout 😀

romcca
12. led 2009

Tak to vás obdivuju mončo, to se klidně přiznám, že obden to teda nedáme ani jeden. Dojíždíme do práce hodinu tam a hodinu zpátky denně, spolu s dalšími aktivitami a délkou pracovní doby se to fakt nedá. Málo času, nedostatek spánku, únava, stres... Možná to zní jako výmluva, ale za sebe pravdivě říká, že denně to nezvládnu. Teda - pár dní po sobě ano, ale ne celý měsíc. 😖

dckami
12. led 2009

ahoj kočky,
tak jsem byla dneska v Pronatalu na kontrolních stěrech, utz, vzali mi i krev. Tentokrát budu mít krátký protokol. Vzhledem k tomu, že minule jsem měla dlouhý protokol a stimulaci gonalem a bylo to bez odezvy, dr. mi změnil stimulaci. Od 1.DC budu stříkat Synarel, od 3.DC Puregon. Na kontrolní utz pojedu 7.DC. Od zítřka budu brát ještě Prednison 1-0-0. 😉 Tak uvidíme....... 😅

romcca
12. led 2009

dckami: přeju, aby to tentokrát vyšlo!

lenkacar
13. led 2009

dckami ty mě teda děsíš holka ,já měla krátkej gonalem bez odezvy, tak budu mít dlouhej ,ještě nevim čím bude stimulka a hodně si od toho slibuju..a kdyže začínáš?

dckami
13. led 2009

Lenkacar,
MS čekám 19.1., původně jsem měla mít i teď gonal, ale dr. mi napsal Puregon, když jsem na něj v září nereagovala. Ale prý to bylo spíš chybně zvoleným protokolem než lékem. Nevím 😕 . Hlavně, aby nám to všem konečně vyšlo... // 😵

monajs
14. led 2009

Dckami,moc držím palce ať máš konečně // 🙂

Romčo,já to taky nemám ani obden 😉 ale zkusit bych to mohla 😉 jenže začínám v pondělí zase makat a budu směnovat ranní,odpolední a noční,tak to vidím tak 1x o víkendu,pokud bude zrovna chuť 😉

beranek
14. led 2009

Ahoj holky, my jsme na tom podobně jako monajs a romcca, jsme hrozně unavení a navíc máme doma antikoncepční pilulku - dceru 😅 S naším snažením to není moc slavné, ale aspoń se snažíme ve "vhodné" dny...možná 😉

romcca
14. led 2009

Ahoj holky, tak to jste mě uklidnily, začínala jsem už mít dojem, že všichni do toho buší každý večer a že my jsme nějací divní.

dckami
14. led 2009

ahojky,
dneska jsem se vůbec nedostala na pc. Mám změny, začala jsem špinit, pobolívá mě bříško, tak počítám,že se mi mrcha večer rozjede 😒 . O 4 dny dřive. Takže zítra začínáme stříkat Synarel a jdeme do toho. Trochu dříve, než jsem čekala, ale možná jeto lepší, než čekat a být nervozní kdy už dorazí....

beranek
14. led 2009

dckami, budeme drže pěsti 😵

beranek
14. led 2009

Romcco, stejný pocit mám taky u všech ostatních. 😀

romcca
14. led 2009

beránku: jestlipak oni nekecaj 😀

lenkacar
14. led 2009

dckami já si také od jiného protokolu a změny léku hodně slibuji..už to musí vyjít,čekat další 3 měsíce ,já nevim ..asi by mě už kleplo..

dckami
14. led 2009

Leni, tak na tuto variantu ani nemyslím......... 😖

monajs
15. led 2009

Ahoj holky, 🙂
dckami,držím palce,ať ti to teď vyjde

magalinka
15. led 2009

Ahojky všem 🙂 30 let mi bylo v červenci 😒 , začali jsme snažilkovat poprvé loni na dovolené v listopadu 2008. Snažílkování bylo úspěšné a vlastně na poprvé jsem byla //, bohužel 04_01/2009 jsem samovolně potratila bez MA.Tak že čekám na první MS a snažílkujeme dál 🙂 . Všem // tfuj, tfuj 🙂

monajs
15. led 2009

Ahoj Magalinko,to je mi líto. ☹
Tak držím palečky do dalšího úspěšného snažílkování 🙂

magalinka
15. led 2009

🙂 dekji monajs 🙂 I tobě 🙂, jak vy jste daleko ? 😎