Snažilky z Rodinky. Snažíme se o mimi a nejde nám to

roniver
23. říj 2007

Ahoj,zrušili nám jinde snažilkovské téma,tak chceme začít znovu tady,pokud se snažíte o miminko a nejde vám to,tak napište a budem se vzájemně podporovat.Já už se snažím 9 měsíců a stále nic ☹

jabluncanka
31. říj 2007

Šťastnou cestu a nezlom si nohu!!! 😀 Já měla (dnes už 16tiletého)PRCKA taky ve 20ti letech...Bylo to brzo,vůbec jsem si to neužila.Navíc mi ho neustále brali a někam odnášeli...Byl totiž prvník vnuk mužského pohlaví...V jeho deseti měsících jsem musela jít do práce,synek do jeslí,protože můj bývalý manžel nebyl a schopen a ochoten se starat...Zato teď si to užiju.Jen aby už to vyšlo... 😉

jana.nina
31. říj 2007

Musím říct že já na tuto dobu měla brzy dítě, ale vůbec mi to nevadí, vždy jsem chtěla mít rodinu. Nikdy jsem nepřemýšlela nad tím mít velkou kariéru. Jsem ráda že jsem Milouška měla tak brzo. Je to pro mě velký dar být matkou, jsem na to pyšná. Do školky jsem ho dávala nerada ve třech letech, ale dostala jsem příležitost dělat hl. účetní v jedné dceřinné společnosti od firmy v které jsem před mateřskou dělala. Nelituju toho-vlastně vůbec ničeho co mě v životě potkalo. 😀

jabluncanka
31. říj 2007

Jani,musím uznat,že máš pravdu = člověk když zpětně probere všechno co ho v životě potkalo,tak musím uznat,že i když to nebylo třeba zrovna pěkné nebo fajn,tak mi to určitě něco dalo...A v tom případě to má smysl!!!!!!!! 🙂 😉

jana.nina
31. říj 2007

Vše co nás potkalo, dobrýho nebo zlýho má smysl, nemůžeš mít život jako peříčko. Myslím že si člověk musí projít tím zlým aby poznal že i trošička štěstíčka je hodně.

Já po tom co se stalo, vím že teď můžu otěhotnět i bez umělého oplodnění. Jen si počkat na tu správnou spermijku 😀

jabluncanka
31. říj 2007

Jani,

dívala jsem se ve slovenské lékárně na netu na složení toho Profertilu - je tam mj.i Q10,L-Carnitin a takové antioxidanty...Nevím,co Tvůj manža bere,ale možná by stálo za to mu to přidat... 🙂 😉

jana.nina
31. říj 2007

Bere cem-m, vitamín E, selen, zinek, hořčík, vápník. Možná že byl ten Profertil lepší, nevíš kolik tam stojí? Já že jsem na českých stráknách a lékárnách nic podobnýho nenašla.

jabluncanka
31. říj 2007

Jani,

jak jsem pochopila je to potravní doplněk ne přímo lék...Na slovenských stránkách stojí 100 tablet cca 3500,- až 3800,-SK...Spíš kdyby to někdo dovezl...Jen nevím,zda je to i bez předpisu...Dneska s přítelem koupíme v lékárně tu Q10 a asi L-carnitin...Kdyby se KET nepovedl a my museli do dalšího cyklu IVF,tak aby spermie byly připravené o něco líp...Jen doufám,že to nebude třeba 😉 Nekouříme,ani nepijeme...Tak snad to dobře dopadne... 😉 🙂

jana.nina
31. říj 2007

Tak to my máme nevýhodu-jsme oba kuřáci, tak musím vybírat opatrně vitamíny. Na slovensku nikoho neznám aby mi to přivezl. Ale možná na něco přijdu, určitě by to stálo zato. Zatím budu manžu dopovat vitamínama 😀

jabluncanka
31. říj 2007

Jani,
takže to manžel nesmí takové ty betakaroteny a pod.,že?? No to je blbé...Vidíš - bývalý manžel byl kuřák a hodně pil a přesto jsem byla těhu 3x...to jsou ty životní paradoxy... 😉 🙂

jana.nina
31. říj 2007

No právě že nesmí betakaroten, ostatní b vitamíny může ale v malém množství. Není sice silný kuřák, ale špatný vliv na spermijky to má, nebudeme si nic nalhávat 😉 Ale na pivčo si zajde tak 1 do týdne, má moc práce tak to ani častěji nestíhí-jsem ráda 😀

jabluncanka
31. říj 2007

Můj přítel na pivo nechodí,no občas v létě si dáme,ale jen jedno,víc jich prostě nevypijeme a po jídle doma si dáme 1 Birell a ještě napůl.Nějak nám to víc chutná...Jinak jezdí 2x týdně na policejní cvičák s naším rotvíkem...Má 1,5 roku,je u nás asi 2 měsíce...Jeho pán pil a neměl na něj čas...Takže je na něm práce jak na kostele...Je to takový puberťák... 🙂 😉

jana.nina
31. říj 2007

My máme rozmazlenýho boloňáčka, vychovala jsem ho na salku a piškotech, pak nejaké ta štěněcí kašičky a pěkně po třech hodinách krmit. Taky jsem na něm citově závislá. Dostali jsme ho pod stromeček ale měl smůlu a narodil se až na začátku prosince, tak ho vzali od maminky brzo a já byla náhradní mamča. 😀

jabluncanka
31. říj 2007

...takže máš jakoby 2 miminka... 😀

jana.nina
31. říj 2007

Tak trošku, oni jsou oba mazlíci. Dost mi pomáhají uklidnit se v těžkých chvílích. Milouškovi teď zjistili pravděpodobnost astmatu atk to chtěli hodit na psa-mají smůlu, boloňáčci jsou psi pro alergiky. Nelínají a když se koupou jednou týdně tak se jim v kožíšku neusadí ani prach 😀

jabluncanka
31. říj 2007

Jani,
oni bohužel můžou mít pravdu!?! Alergie na zvířata je totiž nejen o srsti,nebo prachu z ní,ale ona se zvířatům olupuje i kůže a to je ten pravý alergen plný roztočů...Možná to mysleli takhle... 😉

jana.nina
31. říj 2007

No uvidíme, až dobereme antibiotika tak máme jít na alergologii. Myslím si ale že je to něčím jiným. Máme dost vlhký byt a občas se tu udělá plíseň....myslím si že to tou plísní.

jabluncanka
31. říj 2007

...může to být i kombinace toho všeho... 😒

jana.nina
31. říj 2007

Nechám se překvapit 🙂 Každopádně už snad bude po věčným OČR a budu v klidu chodit do práce.

jabluncanka
31. říj 2007

...jasně,však uvidíš co bude dál... 😉

roniver
autor
31. říj 2007

Čauec holky,já byla ne té gyndě.No prý mám krásnou reakci na ty hormony a ukázková vajíčka,navíc pravidelný cyklus.Doktorka se sama divila,že ještě nejsem těhotná a tuší problém u partnera.Napsala nám žádanku na spermiogram a ve středu za týden tam Víťánka odkázala.Jsem zvědavá jak to dopadne a trochu se bojím,výsledky budou až za 5 týdnů
_________________

jabluncanka
31. říj 2007

Roni a kam Vás na to spermio poslala?? Nám totiž spermio řekli za hodinku... 😕

roniver
autor
31. říj 2007

hele nás normálně poslala na Veterinární stanici,prý tam dělají nejlepší UTZ a hlavně nejpodrobnější,prý jinde tak kvalitně vypracovaný není,hlavně ne v CAR.Koukala jsem jako blázen..

jabluncanka
31. říj 2007

...tak možné to je...Četla jsem na jiné diskusi stesky na Helios v Brně,že ti udělají "schválně" špatné spermio,aby měli kšeft z IVF...Když to pak zkusili třeba na Obilním trhu,tak to buď nebylo tak zlé,nebo to bylo úplně v pořádku...

roniver
autor
31. říj 2007

Hele no ona mi vlastně říkala něco podobného,právě jsem myslela hned na to,aby si manžílek od Léni nechal udělat spermouše taky jinde,alespoň na porovnání.Jinak prý se právě v CARu tomu chlapovi nevěnují pořádně a pak je zbytečně ženou do IVF i když by byli schonpní mít dítě přirozeně.Pokud by nám SPG dopadl dobře,tak mne čeká ta laparka.Raději bych ale i tak byla,aby dopadl dobře,protože léčení spermatu by trvalo dost dlouho 😢 .

jabluncanka
31. říj 2007

Roni,sperma se nijak výrazně léčit nedá...Maximálně nějaké vitamíny,protože to může být dáno i třeba geneticky a geny léčit neumíme...

jana.nina
31. říj 2007

Já holky zírám, to se opravdu m§že stát že ti nakecají úplně něco jiného, než pravdu? Jen aby měli kšeft, fůůůj to je hnus. Mě ho naštěstí dělá moje dr. a ta je pro přirozenou cestu oplodnění.

jabluncanka
31. říj 2007

Jani,
peníze až na prvním místě,znáš to!?! 😀

jana.nina
31. říj 2007

No to sice znám, ale proč by trápili lidi kvůli pár korunám. My na tom moc dobře finančně nejsme takže ona ta stimulace je pro nás dost drahá, tak pořád doufám že to vyjde normální cestou 😉

jabluncanka
31. říj 2007

Jani,
my jsme platili za 1.cyklus stimulace + doplatek na léky + zamražení embryí 26.500,-Kč a vidíš je to v háji...taky to pro nás není málo,ale přítel mi nevyčetl ani slovo... 😉

jana.nina
31. říj 2007

Tak to je dobrá bomba, to bych neušetřila ani za rok ☹ No tak to to vzdávám už teď. Pokud to nepůjde normálně tak vůbec ☹