Snažilky z Rodinky. Snažíme se o mimi a nejde nám to

roniver
23. říj 2007

Ahoj,zrušili nám jinde snažilkovské téma,tak chceme začít znovu tady,pokud se snažíte o miminko a nejde vám to,tak napište a budem se vzájemně podporovat.Já už se snažím 9 měsíců a stále nic ☹

monina70
5. lis 2007

tak to bylo opravdu štěstí.

jana.nina
5. lis 2007

Jo, akorát teď když nad tím přemýšlím nevím jestli to byl smolný nebo šťastný den 😨

monina70
5. lis 2007

no, nejspíš to bylo štěstí v neštěstí, a už nad tím raději moc nepřemýšlej, i když to se asi nedá, viď?

lendulka007
5. lis 2007

Vše je ok. Manžel přijel dříve, takže výměna je hotova a já zítra jedu do servisu sama, protože je zase manža pryč (no jo, ta práce).
A to bourání těhotných znám, v okolí jsem měla dvě holčiny. Jedna těsně před mojí svatbou. Nic příjemnýho, ale nikomu se nic nestalo ani dětem. Takže dobrý, ale byla v nemocnici na pozorování.

jana.nina
5. lis 2007

Tak pryč s ošklivýma vzpomínkama. Hlavní je že se nikomu nic nestalo. Taky pojedu tento týden do pneuservisu aby mi vyměnily letní pneu za zimní. A k bráchovi na autobazar do toho zbouranýho auta pro potahy. Zítra mám v plánu celý auto umýt a hlavně vysát-zkuste vozit dítě v autě a po dvou dnech ho nepoznáte 😀

roniver
autor
6. lis 2007

Ahoj holky,tak zdravím při úterku!!Mám poslední dny blbec všechny,páč v práci se po mě vozí jeden kolega a už z toho mám fakt nervy.Kolegyně je nemocná a já zastávám i její práci..Dávají mi toho tolik,že nevím co dřív a ten kolega pořád chodí a ptá se,jestli už to mám hotové a proč ne a co teda celý den dělám..atd.Znervozňuje mě to,už si toho všimli i ostatní,nemám čas se ani najíst a když jo,tak mi zase řekne,že furt jím.. 😖 Je to blbec,páč chce všechno mít hned hotový a já nejsem žádná chobotnice..ale peču dneska na něj a občas za vámi zajdu 😉

jana.nina
6. lis 2007

Tak to jsi sem toho moc nenachodila Roni. Na toho kolegu se vykašli, taky mám takovýho blba v práci, ale když řeknu našemu řediteli že ta trubka zase prudí, tak ho na pár víkendů zkrotí. Já mám prostě skvělýho říďu.

Holky mě se asi zbláznilo tělo-mám ovulaci a zároveň trošku špiním. Je to normální-no kdyby bylo tak se neptám 😀 A hlavně ta ovulace měla přijít až za týden podle poslední MS.

monina70
6. lis 2007

Ahoj holky, tak dnes jste toho moc neprodiskutovali, Roni- kašli na kolegu, je to asi pěknej tykváč a pořádně se napapej, ať máš sílu.
Jani - normální to není, ale naše tělo si prostě dělá co chce, hlavně když to nejmíň potřebuješ. to znám, mě se stalo něco podobnýho, ale asi by jsi se měla poraadit s doktorem.
Jinak u mě nic novýho, krev mi akorát potvrdila to, co jsem stejně věděla, takže teď jen přemýšlíme co dál.

jana.nina
6. lis 2007

Moni,
tak to je mi líto, že vám to nevyšlo, chtělo by to nový cíl. Co zkusit tu adopci? Myslím že to není špatný. Vím že jsi říkala že ten tvůj už jedno dítě má, ale neměl by být sobecký a pochopit, že ty chceš být taky mámou. Zkus s ním o tom promluvit. Vím že to není jednoduchý, vždyť ten můj nechce jít na SPG natož na umělé opl. takže vím jak je to těžký-přemluvit chlapa. Budu držet palečky

lendulka007
6. lis 2007

Ahoj holky, taky jsem toho moc tady nestihla. Nějak to nestíhám, mám toho strašně moc v práci. Blíží se konec roku a je toho moc a ještě jedu v pátek na tu dovču, tak to vám budu chybět na 14 dní, zase pak toho budu mít na čtení....
Moni,taky bych zkusila adopci, alespoň budeš mámou. Třeba pak až nebudete muset myslet na umělé, tak to vyjde normálně. Znám takové lidi a není jich málo...ale šla bych do toho.

monina70
6. lis 2007

Holky, díky za podporu, já bych do té adopce šla taky, ale bohužel, ten můj je v tomhle tak trochu jak neoblomná skála, nevím čeho se bojí. Ale budu ho muset nechat trochu vychladnout, a pak něco snad rozjedeme. Je z toho všeho ted taky tak trochu psycho. A jako každej chlap potřebuje čas.

monina70
6. lis 2007

ještě jsem chtěla napsat, že je to s těma chlapama prostě těžký. Tváří se ja drsňáci, přitom vydrží asotva půlku toho co my ženský. A na všechno musejí mít spoustu času.

jana.nina
6. lis 2007

No Moni, na toho mýho platí, když mu to pomaloučku servíruju a nakonec to udělám tak aby si myslel že na to přišel sám 😀 😀 Poradila mi to kdysi mamina a na toho mýho to opravdu funguje. Chtěl mít jedináčka a už se snažíme o druhé proti jeho vůli....ale víš jak, byl to jeho nápad mít druhé 😉

lendulka007
6. lis 2007

..tak tohle na toho mýho nefunguje. U něj je nejlepší, říct mu pravdu narovinu - to vždy zabralo, ale samozřejmě je to beran a pěkně tvrdohlavej, takže někdy se můžu snažit sebevíc a je to víte k čemu....

monina70
6. lis 2007

já vím, Jani, nás to kdysi učila babička, jak na chlapa, ale já mám někdy pocit, že ten můj je z jinýho světa a všechny pravidla se mu vymykají. a o té adopci jsem s ním mluvi už i dřív, ale prostě pořád ji odmítá, a největší argument je, že je na to už starej a taky se bojí, že by to dítě nemusel přijmout, i když to je blbost, možná jen jeho výmluva, nevím. Kdybych ho neviděla, jak se chová k jinejm dětem, tak bych to i přijala, ale je to blbost. Nevím, no, třeba se mi ho ještě podaří přesvědčit, ale moc času už nemáme. Ztratikli jsme pět let, díky doktorům, co ho chtěli hnát na operaci, kvůli penězům, teda, aby oni na tom vydělali, a teď je to všechno honem honem.

lendulka007
6. lis 2007

jo a mimo jiné, to, co mu řekne doktor, to je svatý. Já postupně věkem inklinuji k alternativním věcem a s tím, on má problém. Prostě pokud to není podložený vědecky (tituly, stáže, praxe lékařů, apod.), tak k tomu není nakloněn. Já dříve jsem taky nevěřila alternativním věcem, ale dnes jsem je několikrát využila.
Moni, já bych to zkusila tak, že teď ho nechám být a po lehounku třeba na nějakém prodlouženém víkendu či dovolené s tím začnu. Doma bych to nezkoušela, nebo někde na večeři, venku na procházce ... a tak.

monina70
6. lis 2007

Lendi, s tou vědou a alternativou jsme na tom stejně. Zrovna dnes jsem navrhla, že zkusíme jednu léčitelku, která pomohla jeho dceři od astmatu, ale i jedné známe s otěhotněním, on to uzná, že jim pomohla, ale sám k ní nepůjde, protože jí nevěří. Ale neboj, nechám ho trochu vychladnout a pak to zkusím.

monina70
6. lis 2007

Ale můj největší problém je to, že já chci vše řešit hned a on ne, teda aspoň, co se týče problému dítěte a jak dál.

roniver
autor
7. lis 2007

Ahoj holky,Moni to jsme na tom stejně,já taky chci všechno hned a Víťu kolikrát vytočím už jen tím,že mu to vpálím a hotovo..já to tak chci,tak to tak bude a ty jsi sobec,když to nechceš..ale to je špatně a vím 100%,že oba naši chlapi na toto neslyší.Oba jsou rozvážní,musí o tom bloumat a nesmí mít pocit,že jsou tam dotlačeni..Víš jak jsem nakonec přesvědčila Víťu,že chce miminko?Zahrála jsem na city a povzdechla si,že mi doktorka řekla,že budu mít problém a jak jsem z toho smutná a nešťastná atd. No a on hned jako zachránce mi řekl,tak vysaď prášky a zkusíme to,co ty na to?Já už bych děti i chtěl..no a doteď si myslí,že já to dítě zase tak moc nechci,přitom ho chci strašně moc..Kdybych to na něj vybafla,tak by ze zásady řekl ne,protože by to byl můj nápad a on by měl pocit,že ho nutím a hraje v tomto roli pouze jako hřebec 😉 ..Chce to takt,dávat najevo smutek a touhu po dítěti a říct mu třeba,no já chápu,že už dítě máš a cítíš se starý,ale to vůbec nejsi.Tolik bych si přála mít doma cvrčka,co nás bude potřebovat,ale chápu tvé důvody.Pokud to tak necítíš,nutit tě nebudu,ale jsem z toho smutná,protože sním o tom být mámou a jednou i třeba babičkou a léta mi letí..no a taky by to pak chtělo nějakýho prcka,kterýho si občas půjčíte a ty řekneš vidíš,také není tvůj a máš ho rád... 😉 hlavně mu nic nevyčítat a nedělat z něj bubáka,na to neslyší žádnej chlap!!!!!

monina70
7. lis 2007

ahoj holky, Roni, to jsi napsala fakt skvěle, to všechno vím, jak bych to měla dělat, ale bohužel realita je někdy jiná, no uvidíme, zatím ho ještě nechám se z toho všeho taky vzpamatovat, včera jsme byli u vás a mamka to načla, tak přiznal, že je taky psycho - a už to je úspěch, mě by to nepřiznal.

jana.nina
7. lis 2007

Moni kyždý malý krůček je úspěch. U chlapa si toho ceň. Oni většinou nepřiznají chybu nebo slabost.

Jablíčko copak se děje už jsi tu dlouho nebyla. Sluníčko jak jsi na tom? Jsem zvědavá která z nás prolomí tu smůlu 😉

monina70
7. lis 2007

Teda holky, povím vám, že jak si tu pročítám ty diskuse, tak se dovídám spoustu nových věcí o kterých jsem neměla ani tušení a začínám mít pocit, že jsem pro to, abych otěhotněla neudělala vůbec nic.Jo, jedli jsme vitamíny co nám doporučili, zhubla jsem 12kg, ale to je asi tak všechno, a jestli se do toho pustím znovu, jako, že jo, tak úplně zgruntu. Vitamíny, cvičení atp. A ať si taťka říká co chce, jdu do toho. dokonce mě překvapilo, že cvičení Mojžíšové zabírá i na chlapy. Musím ho prostě přesvědčit, aby do toho šel se mnou, ještě teda nevím jak, ale určitě to zvládnu, a to by v tom byl zakopanej čert, aby nám to konečně nevyšlo. Huráááááááááááááá do boje, my zvítězíme, a tím my, myslím nás tady všechny!!!!!!!!!

lendulka007
8. lis 2007

Moni, to jsi napsala úžasně, že zvítězíme!!!
Jinak holčičky moje, ráda bych se s vámi rozloučila raději už teď (možná se sem ještě večer mrknu, ale to se budu balit), protože zítra odlétáme s manželem na dovču si pořádně odpočinout a nabrat nové síly na IVF.
Mějte se moc a moc hezky a doufám, že až se vrátím, tak tu bude nějaká pozitivní zpráva, typu JSEM TĚHOTNÁ. To by mě udělalo takooooovouuuuu raaaadost. Holčiny, budu na vás myslet.

jana.nina
8. lis 2007

Leni:
Užij si to na dovolené, naber nové síly a hlavně se odreaguj 😉 Vy jdete na IVF až po novém roce viď? Nojo vlastně čekáte na prosincový SPG. Tak budu držet palečky-třeba se vám zadaří bez těch všech doktorů 🙂

Moni: To jsem nečekala tak rychlý spád-myslím znovunabrání sil k novým pokusům 😀 Je to super že jsi tak odhodlaná, člověk by to neměl vzdát pokud je aspoň malá naděje.

roniver
autor
8. lis 2007

Ahoj holky,no mám už strach o Sluníka,kdepak je tak dlouho,ona zde byla nejčastěji,snad se jí nic nestalo!!
Jinak Moni krásný,tohle jsem chtěla slyšet,ne to vzdát!!!!!Super rozhodnutí!!Jinak Léńu už jsem nestihla ☹ a Jani ty už jsi byla nejblíž a máš jistotu,že to půjde tak vzhůru do toho!!!!!

lendulka007
8. lis 2007

Holky, ještě jsem tady, radši jsem se s vámi rozloučila, protože jsem toho měla včera strašně moc, tak jsem to rozloučení udělala dříve.
Roni s tou Sluní máš pravdu, dlouho tu nebyla. Ale myslím si, že bše bude OK.

roniver
autor
8. lis 2007

Jen abys měla pravdu,tak si to tam Leníku moc krásně užij,závidím ti jako blázen 😀 ,taky bych si nechala říct..No a třeba se taky vrátíš těhulovatá,zázraky se dějí,zvlášť na tak krásné dovče 😉 😉 pa pááá

monina70
8. lis 2007

Ahoj děvčátka, díky za podporu, možná je to hezky napsaný, ale hlavně doufám, že to bude fungovat. Nemyslete si, ještě zdaleka z toho nejsem venku, ale tohle rozhodnutí mi pomáhá jít dál a nezbláznit se. ta´tka sice stagnuje, ale to se poddá.
Lendí- báječnou dovolenou, taky jsem o ní uvažovala, ale opět jsem na vážkách(ovšem to jen díky naší báječné finanční situaci, což sem nepatří).
Jinak mi je mizerně - vlezla na mě chřipajzna, tak zase pádím do postele, občas na vás juknu. Držte se a mějte se krásně.

roniver
autor
8. lis 2007

Holky teď jsem na jiné diskuzi četla názor,co mne totálně naštval.Kámoška s té diskuze ve 4měsíci těhotenství zjistila,že její miminko nemá spodní čelist a po narození by nepřežilo,proto se rozhodli pro potrat.Byla z toho s jejím manželem nešťastná a psala nám často své pocity a nějaká kráva vlezla do diskuze s tím,že je ta kámoška vrah a jak se jí v noci spí..dokonce tam psala o pokusu vyhlazení postižených a jejím sobectví..přitom to mimi by trpělo hned po narození a umíralo by v bolestech..ta káča tam psala hrozné věci,úplně mi bylo na nic!!!Jak můžou takoví idioti existovat a ventilovat tyto kraviny lidem,kteří jsou už tak na dně???Hnus..
Moni ať se brzy uzdravíš a přeju hodně síly!!!!

jana.nina
8. lis 2007

Roni tak to je hnusný, že jí takle napadla když je to její volba. Já kdybych zjistila že čekám postižený dítě tak bych na potrat šla bez váhání. Nedokázala bych celej život žít s tím že to malý se trápí. Když si vezmu jak jsou ty děti zavřené, omezené a nemocné....prostě bych s tím nechtěla žít a hlavně nemohla. Pokud bych věděla že bude žít v bolesti....ne určitě bych šla na potrat, kdybych měla volbu.
Já na to koukám i z hlediska mýho syna, měl by postiženého sourozence o kterého by se máma musela starat 24 hodin denně....vím že on by půl slova neřekl, měl by ho rád, ale za jakou cenu.
Neberte to jako bych nesnášela postižené, to né nevadí mi. Dokonce mám sousedku po autonehodě, která je ochrnutá a chodím k ní pomáhat pečovatelce, když jdou třeba ven. Jsem srdcem i duší samaritán (jak říká moje mamina) ale pokud bych měla volbu, ušetřit to malý bolesti tak to udělám i když tak strašnou věcí jako potrat.

No to jsem napsala román 🙂 Jen jsem chtěla říct můj názor. Janina