Snažilky ze Zlínského kraje

adellaide03
15. dub 2008

Tak jsem se rozhodla založit téma pro snažilky ze Zlínského kraje. Tak přijďte a podělte se o všechny své zkušdenosti ať už se snažíllkováním, těhotenstvím nebo čímkoliv jiným.

adellaide03
autor
23. dub 2008

Ahojky je tu někdo?

robosek
23. dub 2008

ahoj 🙂 já jsem tady,ale moc práce.. ☹

adellaide03
autor
23. dub 2008

Taky mám hodně práce. Za chvíli jdu s kolegyní na sociální šetření a vrátím se kdoví kdy acho jo. Zrovna když mi dneska je nějak divně a venku je hnusně. ☹

robosek
23. dub 2008

tady je taky počasí nic moc a docela i zima ☹ sociální šetření?co to je? 🙂

adellaide03
autor
23. dub 2008

To je šetření v rodině. Já dělám příspěvek na péči to je nový příspěvek o který si žádají většinou staří lidé nebo lidé hodně nemocní. Je to rozděleno podle stupňů. Jednička, dvojka, trojka , čtyřka to jsou lidi co prakticky nezvládají nic. No a my jdeme do rodiny, máme s sebou takovou tabulku s různými úkoly a teď se těch lidí ptáme co všechno zvládnou, co nezvládnou, co zvládnou s pomocí nebo dohledem. Po tomto šetření napíšeme zprávu a i s tou tabulkou to odešleme na ÚP posudkovému lékaři, který na základě svých zdravotních nálezů a na základě naší zprávy určí který stupeň mu dáme.

adellaide03
autor
23. dub 2008

Já osobně se moc dobře v těch rodinách necítím nevím proč. Možná je to tím, že ještě nedokážu odhadnout některé ty rodinné příslušníky kteří prostě za každou cenu chtějí aby ten postižený něco dostal. Hodně se tato dávka zneužívá. Myslím si, že to ti naši zákonodárci dobře nedomysleli. Kupí se nám tu moře zbytečných žádostí a nejhorší je že když nic nedostanou tak se odvolají nebo si zažádají znova a tak pořát dokola.

robosek
23. dub 2008

aha,to ale vypadá docela zajímavě.nebo se mýlím? 🙂 Ale stejně asi ty příspěvky nejsou nic moc,že..

adellaide03
autor
23. dub 2008

Já nevím já se v těch rodiních moc necítím. Ale je fakt, že člověk aspoň vypadne z kanclíku. Tak pomalu jdu ať kolegyně nemá kecy zatím 🙂

robosek
23. dub 2008

tak jo,tak utíkej,zatím pá 😉

adellaide03
autor
23. dub 2008

Robosku už tady asi nejsi co? Už jsem se konečně vrátila. Přesně jak jsem říkala dvě paní co zvládají prakticky všechno, ale asi jim někdo poradil ať tozkusí. Síla.

robosek
23. dub 2008

Ahojky,tak jsem ještě na chvilku tady 🙂 No jo,to je tady v Čechách už klasika,lidi to prostě zkouší jestli to vyjde nebo ne a jestli jim kápne nějaka ta koruna..a jak jste je ohodnotili?

adellaide03
autor
24. dub 2008

Ahojky. Jak jsme je ohodnotily? Byli jsme v pěti rodinách. První pán měl první stupěň a žádal si o zvýšení. Byl takový dost upovídaný (většinou ti svobodní co jsou sami takoví jsou) takže jsme tam byly nejdyl. Pak jsme byly u paní také si žžádala o zvýšení stupně závislosti a co říkala kolegyně tak chudák babička je na tom dost špatně takže bohužel asi brzy zemře. Už jen ležela takže to bude určitě nejvyšší stupeň, další paní tak možná jednička a poslední dvě paní byly právě ty co to zkoušely a vlastně skoro vše zvládly. Jedna nám skoro přímo řekla, že je všechno drahé a ona to neutáhne. Přitom vůbec nechápe, že ten příspěvek je na to aby si mohly zaplatit služby na péči a ne proto, že je všechno drahé tak aby si přilepšily k důchodu. No je to někdy síla. Dnes jedu odpoledne na zkoušku tak snad se ještě stihnu v práci něco doučit a zítra bychom měly mít asi další čtyři sociální šetření. A co je u Tebe nového?

robosek
24. dub 2008

ahojky,tak vidím,že s některýma lidma je to opravdu síla,ale ten příspěvek by měli dostat lidi,co ho opravdu potřebuji....no,co u mě nového? 🙂 momentálně nic,jenom se už nemůžu dočkat víkendu,ještě nějak přežít ten zítřek..snad bude krásně jako teď,aby ten víkend za něco stál..a pak budou dva prodloužené víkendy,tak na ty se těším ještě víc 😉

adellaide03
autor
24. dub 2008

Já už se taky těším fakt je to v té práci děs. Teď se tady řeší zase hozená vložka v záchodě. Stalo se to podruhé za tu dobu co jsme tu a tak to jasně ukazuje na mě jenže já to nebyla. Za prvé jsem to i minule měla v jiný termín a teď ani nevím kdy to dostanu. Sice mě ta jedna kolegyně řekla že mě nikdo neobviňuje že tu nejsem sama nová, ale kdybych nešla na tu chodbu a neřekla něco tak je to na mě. Fakt mě to nebaví. Přece nejsem malé děcko. Nikdy jsem vložky do záchoda neházela ani kdysi tak proš bych to dělala dnes. Fakt hrůza. ☹

robosek
24. dub 2008

coze se u váš řeší?? 😲 no tak to musí být šílené.....hozená vložka ve wc...no tak takovouhle práci a hlavně kolegyně ti opravdu závidím.. 😒 U nás se takové hlouposti taky jednu dobu řešily,ale naštěstí teď je klid...no tohle teda nechápu,já bych to tam moc dlouho nevydržela,resp.asi bych neměla na výběr a do práce bych chodila s nechutí.. ☹

adellaide03
autor
24. dub 2008

Jak nyslíš, že chodím do práce já? Řeknu Ti první měsíc respektive tak čtrnáct dní po nástupu jsme se do práce fakt těšila, protože mě zaučovala jedna starší kolegyně, která byla trpělivá, prostě vpohodě. Pak po měsíci co mě převedli na tu jinou práci je to fakt na dvě věci. Na šetření chodím s kolegyní, která je mladší o jeden rok, ale kdybys viděla jak se mnou jedná opravdu většinou jsme tu v jednom stresu. Ale co mám dělat. Mám práci v oboru který studuju a malokterý zaměstnavatel by mě pouštěl do školy (i když si to musím nahražovat). Taky potřebuju praxi tak tu budu muset aspoň toho půl roku co bude paní marodit vydržet. Ale je fakt, že ty první ideály které jsem měla mě brzo opustily.

robosek
24. dub 2008

kdyz jsem ja tady nastoupila pred peti lety,tak to byl tady docela des...nastoupila jsem do vyvojove skupiny,kde me vedouci jen rano pozdravil a toť vše.Dělej si celý den co chceš..no hrůza..byla jsem po škole,nevěděla co dělat..naštěstí tu byla stejně stará kolegyně a ta se mě ujala a zaučovala mě...nakonec jsem od šéfa vývoje dostala samostatný projekt a už to šlo samo...nikoho jsem se nedoprošovala,pracovala jsem uplně sama-a bylo to nejlepší.Ted jsem vedoucí té skupiny já a je mi dobře🙂ale vůbec ti nezávidím a chápu tě.Prostě vydrž a ono bude nakonec líp....i když pracovat s ženským-fuj,není nic horšího 😒

adellaide03
autor
24. dub 2008

Já bych rozhodně nechtěla pracovat celý život na úřadě. Sociální práci studuju protože bych se spíš chtěla podílet na nějaké té sociální aktivitě s klienty a ne rozhodovat jestli jim dám nebo nedám peníze. Sice je to tady placené líp než u některé charity nebo neziskovky, ale raději budu mít míň peněz, ale budu dělat něco co mě baví a naplňuje.

robosek
24. dub 2008

tak to chápu,mě by to na úřadě asi taky nebavilo... ☹ ale pokud si opravdu najdeš práci,která tě bude bavit,budeš ji dělat s chutí a ráda,tak to za míň peněz určitě stojí..navíc,peníze nejsou všechno 😉

adellaide03
autor
24. dub 2008

Nejsou, ale bohužel to bez nich nejde.

robosek
24. dub 2008

to máš pravdu nejde,ale dělat za každou cenu to,co tě nebaví,taky nestojí za to... 🙂 jenom pro peníze 😉

adellaide03
autor
24. dub 2008

Jo jenže já když byla doma neměla jsem nárok na žádné peníze a spolehát se pořát na přítele kolik mi dá a co si můžu a nemůžu dovolit to bohužel příjemné není takže zřejmě budu muset vydržet tady a pak se uvidí. Není to napořát mám smlouvu na zástup za nemocenskou takže se uklidňuju tím, že získám nějakou praxi a pak už se práce bude hledat líp. I když v mém oboru tady v nemších městech no uvidíme.

robosek
24. dub 2008

a tys nebyla na podpoře?i když to asi taky nebyla výhra,že?pár korun...a co někde ve větším městě?třeba Zlín a tak.To je ale asi z ruky,že?

robosek
24. dub 2008

ten kůň dneska nějak blbne.. 😒

adellaide03
autor
24. dub 2008

Jo blbne. Nebyla jsem na podpoře protože jsem byla absolventka a já neměla mít z čeho podporu a soc. dávky mi nedali protože jsem bydlela s našima kteří měli dostatečný příjem. Za chvíli jedu na zkoušku kterou mám před třetí tak na mě nysli.

robosek
24. dub 2008

jj,vlastně tam se počítá příjem všech dohromady..jj,budu na tebe myslet 🙂 a jakou zkoušku dělaš?

adellaide03
autor
24. dub 2008

Dnes z trestního práva. Což snad doufejme půjde. Máme to písemně tak uvidíme.

robosek
24. dub 2008

Tak to určitě dáš,i když věřím,že zrovna trestní právo není nic moc 🙂 kolik zkoušek ti ještě chybí tento semestr?

adellaide03
autor
24. dub 2008

bez této 6 s touto7.

adellaide03
autor
24. dub 2008

tak musím jít měj se krásně ať Ti to v práci uteče.