• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Snažím se o miminko v 35ti letech

2. dubna 2013 
Já su nyní u Jičína :wink:
Taky si chceš na "stará" kolena vychutnat miminko? Já moc, ale už mi nějak dochází síly....
17. dub 2009 v 18:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
no jasně že chci, tenkrat jsem si to nějak moc neužila a neboj až budem těhu tak nas to znova nakopne a jako za mlada. Jupí :grinning:
17. dub 2009 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přesně tak, tenkrát to bylo tak hektický a tak strašně to uteklo a nyní bych si to pořádně užila :wink: , jen teda na rodičáku by se asi ptali, proč nepřišla místo babičky maminka :grinning:
17. dub 2009 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: a těch hezkejch věcí co ted je :sweat_smile:
17. dub 2009 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky! Koukám, že se tahle diskuse moc neujala. Tak až budu potřebovat rady, nakouknu ke zkušenějším :sweat_smile: Do CARU jdem 26.5., tak pak to asi vypukne :confounded:
20. dub 2009 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čusík Jenny, jestli se ti bude chtít, přijď za námi na Spolubojovnice 2009, jsme tam "všehochuť" , některé už od začátku roku otěhotněly, některé opakovaně zkouší štěstí při umělku, jiné zatím snažilkují doma a čekají, co bude dál po 1. návštěvě CAR, jiné čekají na stimulaci......, ale každá si už něčím prošla a tak tě rády uvítáme mezi sebou, jestli budeš chtít :wink:
20. dub 2009 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Díky za pozvání, ráda se přidám :slight_smile:
20. dub 2009 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj jenny, taky čtu stovky diskuzí, a..., narazila jsem na tu tvou, která mě hned oslovila. Jako bys byla já....taky 35, druhý "skoromanžel", bez dětí, snažíme se od 12/2007, tak že tak rok a čtvrt, už mi to nic nedělání mého gynekologa lezlo ušima, objednala jsem tedy se v lednu do Gennetu, byli jsme v březnu (objednací lhůta 1,5 měsíce) na 1. konzultaci, kde nám nás poslali na imuno páru, hormonální profil a chlamydie, jelikož já mám zvýšené protilátky proti štítné žláze. Tam mi zjistili, že mám ještě zvýšené % NK buněk, což pravděpodobně zhoršuje zahnízdění vajíčka,partner je v pořádku. 5. května jdeme do Gennetu s výsledky, kde se rozhodne, co dál. Dneska mám 2. den zpoždění MS, tak se modlím....ty mimina všude okolo, už blbnu. Neřikaj ti taky náhodou, že si měla začít dřív???? :grinning: :grinning: :grinning:
20. dub 2009 v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj! Zatím mi to řeklo jen pár uspěchaných kamarádek, jedna už před 10ti lety hlásila, že už mi ujel vlak :grinning: . Ale jak píšu někde nahoře, moje doktorma mi naopak řekla, že jsem ještě mladá a do CARu jdem 26.5., tak jsem zvědavá - aby mi neřekli, na co jsem čekala tak dlouho :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale já bohužel čekala dlouho i na manžela, tak jsem to ani dřív moc řešit nemohla :unamused:
20. dub 2009 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Čtu tvůj příspěvek ještě jednou a doplním:
- předpokládám, že jsy z Prahy (?)
- už jsi přece jen do toho kolotoče naskočila, já ty zkratky zatím nějak nestíhám - NK buňky?
- taky jsem zblblá, zrovla jsem tu na jedné diskusi psala, jak obrečim každou MS :confounded:

Chtěla jsem se zeptat (kohokoliv a možná jako blbec): mění se výsledky genetických testů s věkem? Já že jsem na nich kdysi byla, tak jestli můžu koukat na ty staré výsledky, nebo jestli se to mění a případně jak moc? Předem díky za jakékoliv info (pokud se mi tedy nevysmějete :grinning: ) :wink:
20. dub 2009 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jenny, sice jsem s mužem už dost dlouho, ale o mimčo jsme se začali snažit až kolem naší 35. Od podzima 2007 jsme chodili do Pronatalu a po roce se nám zadařilo mimčo. Tedy za přispění lékařů, protože muž má hodně špatné spermie, ale zadařilo.
Tak hlavu vzhůru a držím palce. To čekání je nejhorší ale ono to jednou vyjde a pak to, čím v CAR projdete, bude zapomenuto.
20. dub 2009 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jenny, genetiku nám taky dělali a máme si ji uschovat, že už je platná navždy.
20. dub 2009 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jmiso, děkuju moc za povzbuzení i za info - obojí potěšující. Tenkrát jsem měla výslekdy prý až abnormálně výborné. Nemůžu říct, že bych měla z CARu strach, spíš když čtu ty zdlouhavé "procedůůry" :sweat_smile: a tak vůbec....do teď jsem k doktorovi nešla, dokud jsem nelezla po čtyřech (naposled jsem byla doma s nějakou chřipkou cca před 5ti lety a to jen kvůli horečkám) a teď tam budu běhat dobrovolně, třeba i několikrát týdně. A taky mám asi předem trochu strach z těch všech výsledků...
20. dub 2009 v 17:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Kecám jen o sobě a ani jsem nepogratulovala!! Blahopřeju a závidím :wink:
20. dub 2009 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jenny, dík. Já taky vždy záviděla :grinning:
My prodělali 2 cykly IVF a vyšel nám až transfer třetí, tedy transfer zmrzlíků při 2.IVF. Ale jak říkám - při pohledu zpětně mi i všechny ty procedury přijdou jako prochajda.
20. dub 2009 v 17:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
To ti věřim. Mam ségru, která měla od malička spoustu zdravotních problémů a když si uvědomím, čím vším si prošla, tak moje dosavadní návštěvy u doktorů byla procházka růžovým sadem... A teď by měla podstoupit v květnu 2. IVF, tak jí taky držím palce, ať má konečně trochu štěstí...
20. dub 2009 v 17:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Mrzí mě, že když jsme to tu trochu rozhýbaly, tak musím pryč :frowning2: .....ale budu vzorně pozorovat a účastnit se :wink:

Zatím pa holky! :slight_smile:
20. dub 2009 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Jenny, zdravím. Jsem na tom prakticky stejně, jako ty. Je mi 38 a snažím se o první mimi s druhým manželem. Je pravda, že se v tomto věku nemá na nic čekat a tak ti držím pěsti (a sobě taky :slight_smile: ), ať se svého prvního miminka brzo dočkáme! Jinak je volba CARu dost důležitá, já prvně byla v jednom, kde mi bez jakékoliv diagnózy řekli, že nejlepší u mě bude IVF s dlouhým protokolem. Tak jsem se jich zeptala, jestli to vyčetli z mých očí a odešla jinam. Držím ti pěsti, ať máš i v tomto štěstí. Na MK je spousta doporučení a jsem za to ráda, taky jsem ze začátku četla snad polovinu diskuzí :grinning:
20. dub 2009 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky! Jsem ráda, že jste sem něco napsaly, je to povzbuzující :slight_smile:

Mandre, jak to vypadá s tvým zpožděním? :wink:

Těším se na zprávy od vás!!! :slight_smile:
21. dub 2009 v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky Jenny,
ty NK buňky, jsem taky koukala minulý týden, když mi to sdělili, jsou přirození zabíječi ( část bílých krvinek), které jsou normálně v krvi v rozsahu 5-10%, no a já měla 19%, takže můžou způsobit, že nedovolí vajíčku se uhnízdit :angry: , ale prý je to v souvislosti s těmi protilátkami proti štítné žláze.
Jsem z Teplic, já jsem taky čekala dlouho na "manžela "(svatba bude v červenci), jaksi na dítě musí být 2 :wink:, že.
Zpoždění: dnes je 31DC (normálně mám cyklus 28 dní přesně), moc se bojim, mám divný pocity, jakoby to mělo každou chvíli přijít....ach jo, to jsou nervy.
21. dub 2009 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte hlky,je mi 35,za par 36 a taky se snazim o sve prvni mimi.Ted jsem po ET a vyckavam
21. dub 2009 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky medun, tak je nás víc, no tak aspoň, že tak :grinning: :grinning: :grinning: Toho ET, resp. odběru vajíček se bojim, ještě jsem nikdy narkózu neměla, kdyby to tak vyšlo přirozeně.... :frowning2:
21. dub 2009 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Et je uz embriotransfer.OPU je odber.A neboj,nic to neni.Ale chapu te,ja jsem se taky bala
21. dub 2009 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky! Tak koukám, že se zatím množíme alespoň tady :wink: Začínám si dělat evidenci zktarek :grinning:

Narkozy bych se nebála, měla jsem ji jednou, takouvou tu "pětiminutovku", ale jsem hroznej spáč a mám nízkej tlak, tak jsem pak prospala celý den :sweat_smile: Já jsem spíš posera na jakoukoliv bolest :confounded:

Mandre, s těma bílejma krvinkama jsi mě moc nepotěšila, já mám lupenku, to je taky velký množství bílých krvinek a už moje Dr. mě strašila, že v sobě můžu mít nepřátelské prostředí :unamused: Každopádně ti držím palce a nenervivat!! :wink: Mě janysek70 taky navnadila, když psala, že tam mají holčinu, která se objednala na 1. návštěvu na klinice a než k ní došlo, byla těhotná :slight_smile:

Jinak my máme v červnu 1. výročí svatby (a rok a půl od seznámení :wink: :grinning: )

Meduno, jsi z nás nejdál, tak informuj a taky ti přeju hodně štěstí!! :slight_smile:
22. dub 2009 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Jenny a spol., hezký slunečný den :wink:
22. dub 2009 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj, tobě taky :slight_smile:

Ty zkušená, udělej nám tu slovníček ze zkratek a vysvětli nám rozdíly, prosííím :wink: ET, IVF,PK,IUI... :grinning:
22. dub 2009 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: :grinning: lidově:
IUI je inseminace
IVF cyklus umělého oplodnění
OPU punkce, odsátí vajíček
ET transfer "čerstvých" embryí
KET transfer "mražáčků"
PK prodloužená kultivace embrií po oplodnění do zavedení
ICSI napíchnutí vajíčka a vpravení spermie
22. dub 2009 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
:grinning: Tak to je fofr, dííík :slight_smile: Hmm, už bys mohla být doktorka :wink: :grinning:
22. dub 2009 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: To když jsem se zaregistrovala na MK v listopadu, tak jsem nevěděla téměř nic a to jsem za sebou měla už 3 inseminace a 2 transfery 1. IVF.... a nyní jsem jako gynekolog amatér :grinning: :grinning:
22. dub 2009 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Každopádně když to čtě nováček, jako já, spíš to působí děsivě, když si ani pod těma zkratkama nedokáže představit, co ho čeká.
22. dub 2009 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek