Snažím se o miminko v 35ti letech

jenny73
15. dub 2009

Zdravím všechny, co sem třeba jen nakouknou... 😉

Než jsem založila toto vlákno, přečetla jsem desítky diskusí, stovky témat, tisíce příspěvků... bohužel jsem nenašla přesně to, co hledám.

Je mi 35 let (už skoro rok 😀 ) a nemám děti. S prvním manželem nevyšlo nejen manželství... teď mám druhého manžela (také bezdětný), konečně si oba užíváme náš dosud ne zrovna vydařený život (partnerský) a rádi bychom miminko (hlavně vzhledem k našemu věku)...

Po roce snažení - dělali jsme co jsme mohli 😀 - jsem své paní Dr. gyn. oznámila naše přání. Ta mi řekla, že jsem ještě mladá (!!!), že se doporučuje podpírat po sexu zadeček a ať si přečtu rady na netu. Na další návštěvě mi dala papír pro manžela na spermiogram. Když jsem ho chtěla objednat bylo mi sděleno, že ho objednávat nemusím, ať přijde na krev, zaplatí 800,- a že mu řeknou, kdy má přinést vzorek. Ale další "služby" - jako např. mé krevní testy, ultrazvuk apod. - že nemohou sloužit.... 😒

Od známého jsem dostala kontakt a doporučení na CAR v Podolí a tak jsme se objednali - termín první návštěvy - květen 2009.

Je tu některá snažilka, která je na tom podobně jako já? Nechce se mi začínat "samotné" a ráda bych měla někoho, s kým bych mohla průběh snažení probrat. Diskutujících je tu spousta a mně, jako začátečnici, už se z těch zkratek, které ani nevím, co znamenají, motá hlava... 😨

meduna
23. dub 2009

ja jsem byla v Plzni v institutu repr.med,ale jelikoz nebydlim v Cesku,tak mi tady delali nejaka vysetreni a ty jsem privezla pak do Plzne,ale nevim zda imuno bylo delano,HIV,zloutenka,pak v cesku jeste nejake hormony

mandre
23. dub 2009

Mě rovnou řekla prim. v CARu, že mi udělaj na úvod hormony, HIV a pohlavně přenosné choroby, chlamydie a imunologii páru včetně spermiogramu skoromanži, genetika, že prý kdyžtak později. Průchodnost vejcovodů zatím nezkoušeli....že prý se to dělá najednou s IUI, něco jako orientační zkouška kontrastní látkou, jsem zapomněla ten název, že prý laparoskopie zatím není potřeba...tak nevim 😝
A kde bydlíte, jestli se můžu zeptat? 😉

meduna
23. dub 2009

tu pruchodnost mi doc delal pred vice nez 14 lety,taky uz nevim nazev.Laparka nic neni.Jen par durek v brise 😉 Bydlime v Norimberku.Sla jsem do Cech,protoze verim ceskym doktorum a maji lidstejsi pristup,tady na to ser..u,jelikoz neni konkurence.Ale oni si mysli,ze v cesku je spatna uroven a tim me nervujou.Hadam se do krve s kazdym,kdo neco takoveho rekne

mandre
23. dub 2009

No uvidis, někde jsem četla, že to je jak na běžícím pásu, maj všude narváno, ale úroveň je asi dobrá, když jsem jezdí "oplodňovat" cizinky. řikala doktorka imuno, že prý v Americe používají nějakou účinější léčbu na ty imuno problémy, ale že prý tady to pojišťovny nehradí (jsou to nějaké injekce), stojí to asi 200tis., a že má několik pacientek, co si to zaplatili. Takže asi možnosti by byli, je to otázka peněz, jako všechno 😠

V Norimberku jsem jednou byla, asi před 10 lety na čtyři dny na výletě s vejškou. Pěkné 😀 😀 😀
Jak dlouho se snažíte?

janysek70
23. dub 2009

Mandre, já byla poslána svoji gyndařkou do CAR, dala mi papír s doporučením a telefonním číslem, to jsem byla ještě ze všeho vyjukaná jako zajíc, telefonicky jsem se objednala a dr. mi při 1. návštěvě, aniž by vstal od stolu a alespoň mi udělal prohlídku řekl, že to vidí na IVF a ať přijedu těsně před ms na ultrazvuk, přivezu si peníze na léky a pak od 2. DC začnu píchat.....jo a zeptal se mě, jestli vím, jaké má manža spermio a stačilo mu, že jsem řekla, že u nás v nemocnici při IUI říkali, že dobré.... Takto jsem tam absolvovala celé 1. IVF, celkem 2 transfery a když jsem si volala na výsledky krve po 2. nevydařeném transferu, tak se mi jen sestra zeptala jestli mám ještě mrazáčky a když ne, tak se objednejte za 3 měsíce na další cyklus IVF....., tak jsem si řekla, že nebudu jen zkoušet osud a čekat jestli se náhodou zadaří a pryč odsud a objednala jsem se jinam.....

mandre
23. dub 2009

A ještě napíšu byli místo byly 😀 😀 😀

mandre
23. dub 2009

janysku, tak to je přesně ono 😀 , mě teda hned na 1. návštěvě prohlížela a dělala mi ultrazvuk, to jsem ani nečekala, myslela jsem, že budem jenom povídat

janysek70
23. dub 2009

Já bych na to imuno taky chtěla a rozhodně, pokud se mi nyní nezadaří, nepůjdu bez tohoto vyšetření do 3. IVF...., ale když jsem se dr. ptala, jestli bych na to imuno neměla jít, zeptal se mi, co si od toho slibuji, že procenta úspěšnosti znám a jen se do nich trefit 😒

mandre
23. dub 2009

Jako procenta jaké úspěšnosti?????? Jako oplodnění? že se ptám tak blbě.

janysek70
23. dub 2009

Nooo, nevím, jestli si to pamatuji dobře, ale myslím, že procento úspěšnosti u IUI (inseminace) je 10%, u IVF při ET 30-40 % a u KET (mražáčci) o něco méně

mandre
23. dub 2009

Já nevim, jak to tak študuju se skoromanžou, tak pokud je imuno problém, musí se to léčit, případně s tím zkusit současně IUI, IVF a tak, jinak to nemá cenu....protože když má třeba někdo alergii na sperma nebo na vajíčko, tak mu to IVF většinou moc nepomůže.
Já jsem ráda, že mi to hned udělali, a vim, co vim, jestli k tomu ještě není teda jinej problém.
Tak si na tom trvej a dala bych i tu genetiku. 😠

janysek70
23. dub 2009

No právě že mi štve, že mi zavedli už 6 embryí a prý výborné kvality a všechny přišly pryč 😒 Všechna zralá vajíčka se nám po odběru oplodnila a dobře se dělila, nyní jsem je měla už ve stádiu kompaktní blastocysty, takže už žádné buňky a stejně 😒 😠

mandre
23. dub 2009

No tak to potom jo. ☹ A kam že chodíš?
Ještě taky prý po 2 nepodařených pokusech lidí mění CAR.

janysek70
23. dub 2009

Jezdím do Prahy do Pronatalu..., zatím mi vyšetření vycházejí dobře a byl to můj 1. pokus s transferem v tomto centru, teď půjdu na KET, jen čekám na mršuli..., já jsem právě CAR změnila po 1. IVF, když mi vůbec žádné vyšetření neudělali... 🙂

mandre
23. dub 2009

Tfuj, tfuj, tfuj, držim pěsti, ale to vyšetření si nech udělat. Znáte aspo ňějaké příčiny, že to nejde 😖
Co centrum, jiné metody.
Já jsem byla zase tenhle cyklus natěšená, že by... a 31DC mrcha, jsem se těšila, že budu muset schánět jiné svatební šaty, když bych se do těch, co mám doma nevešla, a že to oznámíme na svatbě 😎 😎 😀 bláhová...tak jsem zase na zemi. 🙄

janysek70
23. dub 2009

Mandre a ty už jdeš 5. do centra, že? A vy se zatím stále snažilkujete jen doma nebo už jste nějakou oplodňovací proceduru podstoupili?

mandre
23. dub 2009

Nooo jdu s výsledkama všech těch vyšetření a ... Zatím jsme domácí snažílci 1 1/4 rokua nikdy jsem ani těhotná nebyla. ☹ ☹

janysek70
23. dub 2009

Teď už se ale začne něco dít, uvidíš 😉 , hlavně se nestresuj a mudrcům tam věř, že to s tebou myslí dobře a jsem zvědavá, co na tebe vymyslí a jestli tě poženou do IVF či co....

meduna
23. dub 2009

mandre svoje prvni ivf jsem absolvovala pred 14 lety,tak asi tak nejak kolem 15 let snazenicka.Ted uz ale s jinym manzelem 😀

janysek70
23. dub 2009

Medu a ty jsi nyní po ET, že??? Hodně štěstíčka a drž plod!!!

meduna
23. dub 2009

jo jsem od pondelka.diky moc

jenny73
autor
24. dub 2009

Ahoj holky! Tak se tu s vámi pěkně míjím...

Janýsku, měla jsem známé manžele, měli 3 dospělé děti a od dcery už měli malinkatou vnučku. Byli jsme u nich na oslavě a hned 3 holky jsme měly mrchu a bylo nám blbě. Paní domu se nám smála, že ona už má po (přechodu) a že má klid. Za půl roku se jí narodila Janička 😀 Vnučku měla starší než dceru 😉

Koukám, že úplná začátečnice jsem tady teda fakt jen já? 😅 Alespoň se mám s kým poradit a doufám, že se tu jednou budeme společně radovat z úspěchů 😉

janysek70
24. dub 2009

Ahojda Jenny 🙂 Jsi včera ráno jen jukla a pak už tě tu nebylo....hafo práce??
Jakápak začátečnice? Souložíme snad všechny skoro stejnou dobu a vo tom to je 😅

jenny73
autor
24. dub 2009

😀 😀 Tak to máš pravdu, další téma můžem nazvat "souložnice" 😀

Já občas musím pracovně do terénu, tak to byl ten můj včerejší výpadek. A práce jak kdy - někdy se nezastavím, jindy se celý den flákám - jak si to nastavim 😉

janysek70
24. dub 2009

To ne to by v tom tématu bylo narváno 😉

Taky se tu lopotím s papírama, ale dnes jen to nejdůležitější a dlabu na to, já si to papíruji dnes doma 😉

jenny73
autor
24. dub 2009

Janýsku, ty jsi někde psala, že piješ kontryhel...můžeš mi sem napsat v jakém poměru, jak dlouho louhuješ a kolikrát denně? Já už zase nevím, kde jsem to četla, díky moc 🙂

janysek70
24. dub 2009

Kontryhel jsem si dávala 1 hrnek denně a přelila jsem 1 lžičku horkou vodou a nechala 15 min. louhovat. Nyní si ho dávám nepravidelně bo piji 2x denně ten čaj na otěhu dle báby Radnické a těch bylin tam je hafo a už pak nemám chutě na další, ale někdy si ho dělám...

jenny73
autor
24. dub 2009

Díky! Já bylinky docela ráda, ale je fakt, že pít je pořád, tak je asi taky ráda mít přestanu 😝

janysek70
24. dub 2009

Jen bumbej byliny, třeba v květnu "rozkveteš" a už nebudeš potřebovat žádný CAR 😉
Já už jsem konečně dnes 1. DC a 4.5. jedu do CAR na kontrolní UTZ

jenny73
autor
27. dub 2009

11