Snažím se o miminko v 35ti letech

jenny73
15. dub 2009

Zdravím všechny, co sem třeba jen nakouknou... 😉

Než jsem založila toto vlákno, přečetla jsem desítky diskusí, stovky témat, tisíce příspěvků... bohužel jsem nenašla přesně to, co hledám.

Je mi 35 let (už skoro rok 😀 ) a nemám děti. S prvním manželem nevyšlo nejen manželství... teď mám druhého manžela (také bezdětný), konečně si oba užíváme náš dosud ne zrovna vydařený život (partnerský) a rádi bychom miminko (hlavně vzhledem k našemu věku)...

Po roce snažení - dělali jsme co jsme mohli 😀 - jsem své paní Dr. gyn. oznámila naše přání. Ta mi řekla, že jsem ještě mladá (!!!), že se doporučuje podpírat po sexu zadeček a ať si přečtu rady na netu. Na další návštěvě mi dala papír pro manžela na spermiogram. Když jsem ho chtěla objednat bylo mi sděleno, že ho objednávat nemusím, ať přijde na krev, zaplatí 800,- a že mu řeknou, kdy má přinést vzorek. Ale další "služby" - jako např. mé krevní testy, ultrazvuk apod. - že nemohou sloužit.... 😒

Od známého jsem dostala kontakt a doporučení na CAR v Podolí a tak jsme se objednali - termín první návštěvy - květen 2009.

Je tu některá snažilka, která je na tom podobně jako já? Nechce se mi začínat "samotné" a ráda bych měla někoho, s kým bych mohla průběh snažení probrat. Diskutujících je tu spousta a mně, jako začátečnici, už se z těch zkratek, které ani nevím, co znamenají, motá hlava... 😨

jenny73
autor
27. dub 2009

😀 áááá, nešly mi vkládat příspěvky, tak už to jde ... 🙂

Po víkendu jsem jak zbitej pes, navíc mám spostu práce, tak se tu moc "neohřeju". Kontryhel už popíjín, ne že bych nikdy nepila nic lepšího 😝 , ale je vlastnoručně natrhanej, tak toho mám dobrej pocit 😉

janysek70
27. dub 2009

Ahojky..
Jenny, tak ty jsi opravdová bába kořenářka....vlastnoručnš natrhanej a za měsíčního svitu na blatech 😀 😀 😀

jenny73
autor
27. dub 2009

Ahoj! 😅

...kořenářka úplně nééé 😉 , ale docela mě to baví, navíc mám chajdu v přírodě, tak toho můžu využít. A mužskej pomáhal se sbíráním, tak z toho mám o to větší radost.

A co ty, jak se psychicky připravuješ?? 🙂

janysek70
27. dub 2009

Zatím to ujde, to budou nervíky až příští pondělí, aby se mudrovi líbil můj podvozek a neshledal nějaký problém, jež by mi ten transfer odsunul....

jenny73
autor
27. dub 2009

Hele, tenhle týden je krátke, uteče jako voda a už zas budeš vědět víc. My jdem na první návštěvu až 26.5., to je nekonečnej skoroměsíc...

Abych nezapomněla, v sobotu se kamarádce narodila Terezka, měly holky sice termín už v pátek, ale malé se nechtělo, ještě v pátek jí to bylo úplně šumák (asi se fintila krasavice a neměla čas 😉 ) ...a to měli zezačátku strach, že ji nedonosí, tak mám z holek radost 🙂 A řádně jsme je zapili (ne kontryhelem 😉 ) 😝

paonne
27. dub 2009

Milé dámy,
už nějakou dobu pročítám různé diskuze se stejným obsahem - snažilkování a tahle mi mluví přímo z duše. Na krku za pár měsíců 35 a s druhým skoromanželem po roce a něco snažilkování přemýšlíme o pomoc bílých plášťů. Takže ač starší s praktickými zkušenostmi v životě 😉 , tak totálně nepolíbená v oblasti transféru... a já nevím čeho všeho. A jsem ráda, že ty pocity nemám jen já, ale je nás víc.....

janysek70
27. dub 2009

Já mám smůlu, vždy když napíšu delší příspěvek, tak se to kousne a neodešle 😠

Tak to je správné, tak to má být...., také se sousedům narodila v sobotu před třemi týdny Verunka, se sousedem jsme tu prožívali nervíky a pak to řádně oslavili 😉

Neboj, taky ti to uteče, nyní jsou 2 krátké pracovní týdny..... Já jsem po nevydařeném ET byla zoufalá, že budu zase dlouho čekat a 2 cykly mršule proběhly a snad to bude uvnitř O.K. a budu si moci jet pro již 4. dvojčátka

jenny73
autor
27. dub 2009

Ahoj paonne, vítej! A doufám, že tu s námi něvo vydržíš, ať tu pořád neklábosíme jen my dvě s janýskem. 😉
My se snažíme taky přes ro, to jsme na tom stejně, ale já už se objednala, tak už jsme na "startu"🙂

Janýsku, jsem na ebe zvědavá a samozřjmě budu držet pěsti, ale na to je ještě čas, nebudu ti to omílat pořád dokola, navíc je to samozřejmost 😉

janysek70
27. dub 2009

Vítej Paonne 🙂 a vzhůru do boje, je nejvyšší čas začít 😉

jenny73
autor
27. dub 2009

Éééé, proč ten čas letí, já si pořád říkala - do 30ti čas, do 33 čas, do 36ti čas, do pr... 😠 ...že jsem už na děti stará, to se nenechám odradit, stará jsem tak jak si připadám, ale že jsem ještě mladá - tak to je taky pěkná ptákovina 😀

mandre
27. dub 2009

Ahoj holky, tak jsem Vás dočetla po víkendu.
Ahoj Paonne. Vítej.
Jenny, já si připadám stará od tý doby, co jsem začala mít pocit, že to nějak nejde 😝 , a letí to viď, někdy mám pocit beznaděje, ale prý stihneme ještě 2 😀 😀 😀 , říká budoucí tatínek, že to pujde.

jenny73
autor
27. dub 2009

Jasně, hlavně neházet flintu do pšenice 😉 U mě je to tak, že mám tolik zájmů a naštěstí stejných s manželem, že kdyb nám bylo míň, tak na mimčo nespěcháme. Nejsme spolu ještě tak dlouho, užíváme si jeden druhého a všechny naše koníčky...jenže oběma čas letí, tak máme strach čekat dál, když se přes rok nezadařilo a nevíme (nebo píš víme), jak dlouho to může ještě trvat.

janysek70
27. dub 2009

Jj letí to, já jsem teprve ve 35 zatoužila po 2. dítěti a pořád čekala, že to půjde přirozeně a rok tak rychle uteče a nyní už mi teče voda do bot a nadávám si, že jsem se v těch 35 hned nesvěřila do péče lékařů a dala na řeči drahouše, že se zadaří přirozeně....

mandre
27. dub 2009

No já už jsem chtěla tak ve 33, jenže to jsem se v té době rozešla s 1. manželem, no pak jsem začala chodit s 2.skoromanžou ,a začali jsme v mých 34, a je to... 😖 35 na krku. Předtim jsem se na to vůbec necítila, asi jsem dospěla až vtěch 33. 😀 😀 😀

janysek70
27. dub 2009

Já jsem v 35 taky vyměnila chlapa a teprve s ním jsem to druhé dítko chtěla mít a jako na potvoru, když něco chceš, tak to nejde.... A 4 roky utekly a od loňského ledna podstupujeme nejprve 3x IUI a nyní už 2. cyklus IVF a ty neúspěchy mi docela dost ubíjí....., tak holčiny neztrácejte ten čas a ihned podstupte všechna potřebná vyšetření a jděte do toho, není to nic hrozného, spíše to ždíme peněženky....

jenny73
autor
27. dub 2009

No vidíš, ždímeš peněženku - mazej na bylinky!! 😀 /prosím nevysvětlovat, že je to to poslední, to mi je jasný 😉 /

No se mnou se 1. manžel rozvedl, když mi bylo 30. Pak jsem udělala velkou chybu. Našla jsem si přítele, skoro o 10 let mladšího a nějaký čas čekala na něj (ještě se na tátu necítil...) a když už by chtěl možná i on, přišla jsem na to, že já tedy taky chci, ale určitě ne s ním a vzala nohy na ramena. No a s manželem jsme rok a 4 měsíce, z toho 10 měsíců manželé a snažíme se vlastně skoro od začátku.

janysek70
27. dub 2009

Jenny z bylinek mám doma malou apatiku 🙂

mandre
27. dub 2009

Hoďte sem něco bylinkového... Já se cpu vitamínem E a B komplexem. 😀 😅

janysek70
27. dub 2009

Jo to já od podzimu, kdy jsem nastoupila na IVF, se cpu střídavě Femibionem a Calibrum baby plán.... v nich je hlavně potřebná kyselina listová

jenny73
autor
28. dub 2009

Ahoj holky! Mám dnes hoňku (pracovní)... 😝

Janýsku, mandre chtěla něco bylinkového! 😉 Jinak já tedy nejdřív taky střídala jen různý vitamíny, ale teď na rady a co jsem si tak přečetla, zkusím ten kontryhel a trochu kopřivy k tomu (očišťuje krev), ještě koketuju s maliníkem 🙂

A abych ty moje cinty o bylinkách uvedla na pravou míru- sama jsem sbírala, takže je mám zadarmo, ale k tomu jsem si koupila hrnek cca za 150,- 😀

janysek70
28. dub 2009

Jenny bylinné lektvary jsem už prozradila (kontryhel, maliník, čistící s červené řepy a nyní bába Radnická 😅 ) a tak jsem k tomu doplnila, co ještě zkouším 🙂 🙂

jenny73
autor
28. dub 2009

😝 Čaj z červené řepy?? 😅 😕 😀 😖 🙄 hmmm, to musí být ňamka... 😝 😀

Jinak jsem to pochopila, ale nevěděla jsem, jestli to mandre četla zpátky 😉

janysek70
28. dub 2009

Ten čistící je taky bylinkový a je tam i ta č. řepa a ta tomu dodá nádhernou barvičku a chuťově normoš bylinkáč, jsem si ho koupila na konci zimy po stimulce, abych vyplavila jedy z těla 😉

jenny73
autor
28. dub 2009

Já teda červenou řepu jinak miluju, ale v čaji si jí nějak představit nedokážu 🙂 Tak holt ještě nastrouhám řepu 😀 ...jen abych se pak nepos... 😝

janysek70
28. dub 2009

😀 😀 😀 Jenny 😀 , nic nestrouhej 😅

jenny73
autor
28. dub 2009

😉

mandre
28. dub 2009

Ahojky,
a co to je ta bába Radnická??? 😅

mandre
28. dub 2009

Já bych spíš potřebovala něco na úpravu imunity 😖

jenny73
autor
28. dub 2009

Ahoj!

Bábu radlickou jsem taky někde našla, asi by to šlo přes vyhledavač a myslím to bylo na www.neplodnost.cz, ale na 100% to nevím. Ten se musí koupit hotovej, tam jsou i bylinky co vůbec neznám. 😉 Ale myslím, že ti v každé lékárně poradí, i něco na imunitu (myslíš posílení? - koukla bych do chytré knížky 😉 😀 )

jenny73
autor
30. dub 2009

Teda tady je ale frmol 😀